TEAMS | SG Ball Rd 8

West Coast Pirates v Canterbury Bulldogs
Dorrien Gardens, Saturday 2 April


11:00am


Referee: Ben Solomon Touch Judges: Jason Pike, Donny Bell

PIRATES 1 KYLE TUKAPUA 2 CURTIS DANSEY SMALLER 3 SIAILAOA FAAFUA 4 TAMBA LEBBIE 5 BRYCE MCROBERT 6 BAYLEY GILL 7 CHRISTIAN SMITH 8 WILL FINAU 9 JESSE DAY 10 TAIAPA GRAHAM 11 PAYDEN PORTER 12 FLETCHER HARROLD 13 BRANDON WRIGHT 14 MICHAEL BUCK 15 DAMIAN DARLINGTON 16 MALAKAI CHAN BOON 17 CHANDLER BLACKWELL 18 MARCELL KAUTAI 19 SIMON TABAKANACA COACH RYAN GUNDRY
BULLDOGS
1 THOMAS MCGRADY 2 ISIAH PERRETT 3 JACOB WINTERSTEIN 4 BAILEY SIMONSSON 5 BILAL MAARBANI 6 KEIRAN HAYMAN 7 WILL KERR 8 GIORDAN PATEA 9 REED MAHONEY 10 TAVITA FESOLAI 11 KAYNE KALACHE © 12 JONATHAN LANGI 13 PULE SUA 14 BRANDON WAKEHAM 15 EVANDER SWANN 16 ABRAHAM GHANEM 17 SHANE FUATAGA 19 FILLI HAVEA 20 DANIEL PARKER 21 JACK GORDON COACH SHANE SULTANA

 

Central Coast Centurions v South Sydney Rabbitohs
Morry Breen Oval, Saturday 2 April 


11:15am


Referee: Cameron Mitchell Touch Judges: Michael Colla, Tom Stindl

CENTURIONS 1 NICK O’MELEY 2 ETHAN NISZCOT 3 BLAKE TAFFE 4 JEREMY ABDULLA 5 KYE MARTIN 6 SAM PAUL 7 KYE HOPWOOD 8 WILL GRASBY 9 JOEL MULLA 10 MATHEW SHEPPARD 11 BRANDON THOMPSON 12 ZAC BAGNALL 13 ELIH JACKSON 14 CHASE PARTRIDGE 15 TAMANI MCINNES-CAMA 16 TANIELA TANGULU 17 MCCOY WHITE 18 SAM MCCLELLAND 19 EZEKIEL COOPER
RABBITOHS 1 DYLAN O’CONNOR (C) 2 LEE TURNER 3 MAWENE HIROTI 4 RANGI-PAOA BOYCE 5 CAMPBELL GRAHAM 6 KOBI HOOKEY 7 KURTIS PREECE 8 HENRY-SIRIAH FUIMAONO 9 PHOENIX HUNT 10 SAM DOWNES 11 BLAKE MANOWSKI 12 JOEY LOS’E 13 KY RODWELL 14 JOSH COOK 15 JAKE KAMBOS 16 KEENEN NGAMOTU 17 DANIEL FIFITA COACH MATT KING

 

 

Western Suburbs Magpies v Sydney Roosters 


Campbelltown Sports Stadium, Saturday 2 April


11:30am


Referee: Patrick Mackey Touch Judges: Jason Ndeira, Bianca Santi

MAGPIES 1 JAMEN JOHNSON 2 KYE DEANE 3 KOMITI VETEMOTU 4 NATHAN TUI 5 MANISELA TEUHEMA 6 GUS GARZANITI 7 HOSEA LEUEA 8 ALATANU WRIGHT 9 JAKE SCOTT 10 BRYCE SHAW 11 LEKENDRICK MASOE 12 BEN POWERS 13 TALA MAUIGOA 14 CAMERON BRABENDER 15 TOM ANGEL 16 JONATHON TALAMAIVAO 17 18 HANS TA’ALA 20 NETANE MASIMA 22 JAI FERGUSON COACH JOHN MCPHERSON/MARK BARNES
ROOSTERS 
1 REECE TOWNSEND 2 KYLE LOWE 3 WETERE POMPEY 4 ETHAN O’NEILL 5 ZANE BLAKE 6 JAKE HAZARD 7 LACHLAN LAM 8 MITCH BUTFIELD 9 MATTHEW WOOLNOUGH 10 ISAIAH CONWAY 11 JACKSON FREI © 12 BRANDON TAVAE 13 JED BOURIS 14 CALLAN TURNER 15 SAM LILOMAIAVA 16 SHANE TOMOKINO 17 MANA AONGA 18 ISAAC TOOHER 19 LINCOLN STEWART 20 JIMIJO LARSON 21 TYRELL NEIUFI 22 SHANNON GARDINER 23 JACKSON MOHI 24 TOM FULLER 25 EDEN ROGERS - SMITH COACH ARTHUR KITINAS

 

Cronulla Sharks v WSAS
Henson Park, Saturday 2 April


12:45pm


Referee: Clayton Wills Touch Judges: Charlie Suters, Dean Tyler

SHARKS 1 JACKSON FERRIS 2 ISAAC LUMELUME 3 SEMISI KIOA 4 AMO LUALUA 5 CHRIS TUPOU 6 LUKE METCALF 7 KYLE FLANAGAN © 8 FINE KULA 9 BLAYKE BRAILEY 10 JAMES ROUMANOS 11 JAEMAN SALMON 12 LUKE KISALOFF 13 LACHLAN SMITH 14 LUKE JURD 15 DONAVAN BRIGGS 16 DEAN TATSIS 17 SOAKIMI TUITAVUKI COACH DAVE HOWLETT
WSAS
1 DYLAN MC BAIN 22 BRENTON ALLNUTT 4 KALLUM MACKAY 11 ALEXANDER MYLES 5 HENDERSON GODFREY 6 COREY MATTHEWS 7 BRENDAN HANDS 25 JAKE GILLETT-GOW 9 PJ TEVAGA-VAIGALEPA 12 JOHN KAUFUSI 16 NATHAN WILKINS 21 KITIONE VIKASH 23 RICHMOND TIMA 8 HARRISON LEONARD 24 SAMSON KERR 2 TONGA TONGOTONGO 17 MENI LUKE 20 JOSHUA BROMBAL 18 EDDIE MUNA COACH BEN LAWFORD

 

Illawarra Steelers v Parramatta Eels

WIN Stadium, Saturday 2 April


1:30pm


Referee: Jake Sutherland Touch Judges: Joseph Eid, Joel Mani

STEELERS 1 STEVEN MARSTERS 2 DYLAN MORRIS 3 MATHESON JOHNS 4 ZAC LOMAX 5 JASON GILLARD 6 TRISTAN SAILOR 7 JACKSON WILLIS 8 HAYDEN LOMAX (C) 9 COOPER PURCELL 10 JOSH DOWEL 11 TRENT PEOPLES 12 KERETI TAUTAIOLEFUA 13 JACK CROSS 15 JACKSON FORD 19 CALLUM FRANCHI 20 LUKE SKIDMORE 21 JOSH UTA 22 JACOB MCGRATH COACH SHANE MILLARD
EELS
1 JOHN FONUA 2 NOEL AUKAFOLAU 3 TUI AFUALO 4 ETHAN PARRY 5 HAZE DUNSTER 6 ALEX SEVE 7 TRAVIS TURNBULL 8 OREGON KAUFUSI 9 ADAM CAMPBELL 10 STEVE DRESLER 11 JOSH CARR © 12 FILIA UTOIKAMANU 13 JOSH CURRAN 14 VEA TAPA 25 BENI VALU 16 VINNIE TIKERI 17 MICHAEL TUPOU 18 SEAN KEPPIE 19 TAUFA AFU 20 ELIE ELZAKHEM COACH NATHAN CAYLESS

 

Newcastle Knights v St George Dragons

Cessnock Sports Ground, Saturday 2 April


1:30pm


Referee: Andrew McRae Touch Judges: Shaun Greentree, Jack Hislop

KNIGHTS 1 MATT COOPER 2 LACHLAN WALMSLEY 3 HEATH GIBBS 4 BRAYDEN MUSGROVE 5 CALLUM WESLEY 6 NASH BIRCH 7 BRENDAN O’HAGAN 8 SOANE HUFANGA 9 TOM STARLING © 10 PASAMI SAULO 11 BLAKE ANDREWS 12 KURTIS DARK 13 WILL DAVIES 14 TEX HOY 17 MATTHEW CROKER 18 BRODIE JONES 19 LUKE CASSON COACH ANTHONY GLEESON
DRAGONS
1 JACKSON COLLINS 2 TIKOA LENE 3 KIERAN WYLD 4 SETEFANO IKAMUI 5 DEAN XENOS 6 ISRAEL SEUFALE 7 JOEL BRADFORD 26/8 DAVID NAUFAHU 9 JOEL HOLDSWORTH (C) 10 ELIJAH HUNT 11 DYLAN CLIFFORD 12 JEFFREY TUITAVUKI 13 DANIEL DE VECCHIS 14 JACK WHITE 15 JAYDN FIELD 16 WILLY TAITI-TAANOA 17 CONNOR HART 18 JOSH SULI-RUKA 19 ALLAN TUIGAMALA 24 ENIASI TOKELAU COACH BRAD LIGGINS

 

Canberra Raiders v Penrith Panthers
Raiders Club, Saturday 2 April 


2:00pm


Referee: Jo West Touch Judges: Karra-lee Nolan, Ryan Thomas

RAIDERS 1 ANDRE NIKO 2 JEDIDIAH SIMBIKEN 3 SEBASTIAN KRIS 4 MATHEW LYONS 5 DAINE SPENCER 6 SATO KETIA-OPO 7 LACHLAN COOPER 8 TEVITA FEHOKO 23 JESSE DENT 20 FRANCIS-SOKAI TAI 13 DANIEL KEIR 10 JACOB FIELD 11 SHARMAH SCHMIDT 14 TIM MERRITT 15 DESTINY KALOLO 16 QUINLYN CANNON 17 DYLAN CLARK 24 LAZARUS VAALEPU
PANTHERS
1 MARLON RITCHIE 2 BRIAN TOO 18 MOSE FEILO 4 JESSE ABBOTT 5 ZACHARY RYAN 6 DEAN BLORE 7 SEAN O’SULLIVAN © 8 SETEFANO HALA 9 ISAAC THOMPSON 10 BEN CARTWRIGHT 11 VONDEL WILLIAMS-LIOLEVAVE 12 SAMUEL RADOVU 13 MITCHELL KENNY 3 WILLIAM PAPALIITELE 14 THOMAS SKINNER 15 ROCKY TOGATUKI 16 TERRELL SMITH 17 WILLIAM BURNS 19 TOBIAS WESTCOTT 20 STEELE KAKE 21 JAKE TAGO 22 JONAH METUANGARO 23 BILLY LENIU 24 TREYMAINE BROWN COACH BEN HARDEN
 

North Sydney Bears v Manly Sea Eagles

TG Milner, Sunday 3 April


1:15pm


Referee: Bradley Kiehne Touch Judges: Stephen Bourke, Ben McMurray

BEARS 1 KENNETH KORO 2 SAMUEL DOLORES 3 ARISENTO BOU SLEIMAN 4 SEAN SABUETY 5 LUKE JEFFERY 6 NATHAN KHALIL 7 LACHLAN WILLIAMS 8 ARTHUR MELHAM 9 AYDEN CARLING 10 JACK MAGUIRE 11 CAMERON YEATES (VC) 12 SAMUEL MCGREGOR 13 LUKE HODGE © 14 HIRA RAHARAHAHA 15 MATTHEW HAMMOND 16 NATHAN ARGUE 17 JACKSON STEWART COACH MARK MCGAW
SEA EAGLES
1 LUKE POLSELLI 2 BILL BENJAMIN 3 BONNY HOPOATE 4 5 JUSTIN BURT 6 MANASE FAINU 7 CADE CUST 8 JAIDEN TARRANT 9 SAM VERRILLS 10 JOHN TUIVAITI 11 EDDY FRY 12 KANE MCQUIGGIN 13 JACK ONGOSIA INTERCHANGE 14 DEBRASKA RIKIRIKI 15 ANDREW MAUAVA 16 TOM VAN BOKHOVEN 17 MATT FISK 18 BRYDEN RAMIEN COACH DARRON MAROON

 

BALMAIN TIGERS: BYE