Cronulla Sharks pose for the team photo during the  NSWRL VB NSW Cup Grand Final  match between the Cronulla Sharks  and the Windsor Wolves on the 6th of October,2013 at  ANZ Stadium, Sydney,Australia (Photo by John Biboudis / www.Procarlos.com)

VB NSW CUP TEAM LISTS - ROUND ONE

Here are the line ups for round one of the 2014 VB NSW Cup competition: 

Wentworthville Magpies Vs NZ Warriors
Belmore Sports Ground, Saturday, March 8
Kick-off: 12.00pm
Referee: Adam Gee
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au) and 2GLF FM 89.3 (Link available via 893fm.com.au)

MAGPIES – 1. JUSTIN HUNT 2. KEN SIO 3. RYAN MORGAN 4. API PEWHAIRAINGI 5. BURETA FARAIMO 6. TOBY EVANS 7. CHRIS SANDOW 26. TANIELA LASALO 9. LIAM FORAN 10. DANIEL ALVARO 11. JOSEPH UALESI 12. DANIEL HARRISON 13. LORENZO MA’AFU 14. BEN JONES 15. BRENDAN SANTI 16. PAT MATAELE 18. JOSEPH MATAPUKU COACH: BRETT COOK

WARRIORS – 1. STEVE WAETFORD 2. DAVID FUSITUA 3. KONRAD HURREL 4. NGANI LAUMAPE 5. JARRED WILSON 6. BEN HENRY 7. TUIMOALA LOLOHEA 8. SAM LISONE 9. MICHAEL SIO 10. CHARLIE GUBB 11. RAYMOND FAITALA-MARINRER 12. AGNATIUS PAASI 13. SEBASTINE IKAHIHIFOI 14. SILIVA HAVILI 15. UPU POCHING 16. DAVID BHANA 17. ABRAHAM PAPALII 18. JARROD TUA COACH: ROHAN SMITH
 

Penrith Panthers Vs Newcastle Knights
Sportingbet Stadium, Saturday, March 8
Kick-off: 2.10pm
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and also radio coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via
www.hawkesburyradio.com.au)

PANTHERS – 1.DALLIN WATENE-ZELEZNIAK 2.KEVIN NAIQAMA 3.ISAAH YEO 4.TOM EISENHUTH 5.EDDIE AIONO 6.WILL SMITH 7.ISAAC JOHN 8.SAM ANDERSON 9.KIERRAN MOSELEY 10.SHAUN SPENCE 11.MATT ROBINSON 12.NATHAN SMITH 13.RYAN SIMPKINS 14. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 15. DANIEL FOSTER 16. LEILANI LATU 17. MICHAEL ROSS 18. LIAM AYOUB 19. SAKEO DIBECI COACH: GARTH BRENNAN

KNIGHTS – 1. HONETI TUHA 2. JOSH MANTELLATO 3. BRAYDEN WILIAME 4. PAT MATA’UTIA 5. CHANEL MATA’UTIA 6. TYLER RANDELL 7. MATT MINTO 30. TOKA LIKILIKI 9. CHAD REDMAN 10. PAT VAIVAI 11. KORBIN SIMS 12. JEREMY SIULEPA 13. MATT HILDER © 14. JAMES ELIAS 15. BRENTON HORWOOD 16. BEN TUPOU 27. REGGIE SAUNDERS COACH: RICK STONE
 

Manly Sea Eagles Vs Mounties
Brookvale Oval, Saturday, March 8
Kick-off: 2.30pm
Referee: Jeff Hartup

SEA EAGLES – 1. CLINTON GUTHERSON 2. DOMENIC REARDON 3. DELROY BERRYMAN 4. TONY SATINI 5. MARK O’DARE 6. JACK LITTLEJOHN (C) 7. MASADA IOSEFA 8. LIGI SAO 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. JAKE TRBOJEVIC 12. SANTANA PALMER 13. JORDAN LATHAM 14. HUGH PRATT 15. MATT IKUVALU 16. LUKE HADDRICK 17. RON ALOVILI COACH: LUKE WILLIAMSON

MOUNTIES – 1. JOEY BOND 2. JEREMY HAWKINS 3. BILL TUPOU 4. DAVE CAHALANE 5. SAMI SAULIUMA 6. MATT PLACE 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. MATT MCILLWRICK 10. SHANE SHACKLETON 11. JAKE FOSTER 12. LAGI SETU 13. CLAY PRIEST 14. MITCH CAHALANE 15. KURT HORTON 16. RODNEY COATES 17. GUS AIGA 18. REECE GOLDSMITH 19. MITCH BEGGS 20. LOUIS VAIOTU COACH: STEPHEN ANTONELLI
 

Illawarra Cutters Vs Wests Tigers
WIN Stadium, Wollongong, Saturday, March 8
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman

CUTTERS – 1. PETER MATA’UTIA 2. KITI GLYMIN 3. CHARLIE RUNCIMAN 4. NATHAN GREEN 5. TYRON CRANSTON 6. SAM WILLIAMS 7. RYAN CARR (C) 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 10. MATT GROAT 11. WILL MATTHEWS 12. WILLIE MATAKA 13. BENSON TUPOU 14. JOEL JOHNSON 15. DYLAN STRICKLAND 16. PENI BOTIKI 17. RORY O’BRIEN 18. CHARLIE FAINGAA 24. SHANNON WAKEMAN COACH: IAN MILLWARD

TIGERS – 1. KURTIS ROWE 2. JY HITCHCOX 3. COREY BROWN 4. SETEFANO TAUKAFA 5. TAQELE NAIYARAVORO 6. BLAKE AUSTIN 7. NATHAN WATERS 8. SAM HOLLIS 9. JOEL LUANI 10. MICHAEL BULLOCK 11. ASIPELI FINE 12. JARROD FARLOW (C) 13. KYLE LOVETT 14. NATHAN BROWN 15. ANDY FIAGUTUSA 16. SITALEKI AKAUOLA 17. INNO INOSESIO 18. LUKE WILLIAMS 19. JACK MADDEN COACH: PAUL FLETCHER
 

Canterbury-Bankstown Bulldogs Vs Cronulla Sharks
Belmore Sports Ground, Saturday, March 8
Kick-off: 5.00pm
Referee: Adam Cassidy
Broadcast: Radio coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au) and 2GLF FM 89.3 (Link available via 893fm.com.au)

BULLDOGS – 1. PAT TEMPLEMAN 2. JOHN SILA 3. ED MURPHY 4. TYRONE PHILLIPS 5. KAYNE BRENNAN 6. MOSES MBYE 7. JALINE GRAHAM 8. LLOYD PERRETT 9. BRAD CLARK 10. PAT MAFI 11. LACHLAN BURR 12. RENI MAITUA 13. HARLAN ALAALATOA 14. NATHAN MASSEY 15. CHRIS BINGE 16. MAKAHESI MAKATOA 17. STEVE AZZI 19. LINDON MCGRADY 20. GARET SHEPHERDSON 21. LEVI DODD COACH: BARRY WARD

SHARKS – 1. NATHAN GARDNER 2. NATHAN STAPLETON 3. RICKY LEUTELE 4. JACOB GAGAN 5. ERIC GROTHE JNR 6. KURT MANN 7. PENANI MANUMALEALII 8. TIM ROBINSON 9. MICHAEL LICHAA 10. DAYNE WESTON 11. JUNIOR MOORS 12. MICHAEL MORRIS 13. SCOTT SORENSEN 14. PAT POLITONI 15. JUNIOR ROQICA 16. DAVID FIFITA 17. SIONE MASIMA COACH: TONY HERMAN
 

Wyong Roos Vs North Sydney Bears
Morry Breen Oval, Saturday, March 8
Kick-off: 5.00pm
Referee: Daniel Olford
Broadcast: NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

ROOS – 1. GRANT NELSON 2. KYLE MACGREGOR 3. SHAUNE CORRIGAN 4. DALE CLACHERTY 5. KENNY NIKO 6. BROCK MOLAN 7. DARREN NICHOLLS 8. MARK O’MELEY 9. ALEX LANGBRIDGE 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. TEKINA VAILEA 13. TYLA HEPI 14. SHAUN BOSS 15. INOKE VUNIPOLA 16. ADAM SHAW 17. TODD LEWIS COACH: RIP TAYLOR

BEARS – 1. KANE MORGAN 2. CURTIS JOHNSTON 3. KIRISOME AUVA'A 4. MATT EVANS 5. CHRIS CENTRONE 6. JORDAN WORBOYS 7. APISAI KOROISAU 8. NATHANIEL NEALE 9. BLAKE SOUTH 10. BRAD LUPI 11. JESSE ROBERTS (C) 12. JACKSON WILLIAMS 13. MATT HYLAND 14. NECCROM AREAIITI 15. JOSH TOOLE 16. DUNCAN LOW 17. DANIEL VASEK COACH: WAYNE LAMBKIN

Newtown Jets have the bye

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.