VB NSW Cup Team Lists - Round Four

Here are the line ups for round four of the 2014 VB NSW Cup competition: 

NZ Warriors Vs Wests Tigers
Westpac Stadium, Saturday, March 29
Kick-off: 2.45pm (NZT)
Referee: Aaron Donald
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ

WARRIORS – 1. CARLOS TUIMAVAVE 2. JARRED WILSON 3. DOMINIQUE PEYROUX 4. DAVID FUSITUA 5. NGANI LAUMAPE 6. STEVE WAETFORD (c) 7. TUIMOALA LOLOHEA 8. CHARLIE GUBB 9. SILIVA HAVILI 10. UPU POCHING 11. JOHN PALAVI 12. RAYMOND FAITALA-MARINER 13. SEBASTINE IKAHIHIFO 14. MICHAEL SIO 15. DAVID BHANA 16. NATHANIEL PETERU 17. ABRAHAM PAPALII 18. ALBERT VETE COACH: ROHAN SMITH

TIGERS – 1. KURTIS ROWE 2. MARIKA KOROIBETE 3. COREY BROWN 4. ASIPELI FINE 5. TAQELE NAIYARAVORO 6. BLAKE AUSTIN 7. NATHAN WATERS 8. NATHAN BROWN 9. JOEL LUANI 10. MICHAEL BULLOCK 11. BEN MURDOCH-MASILA 12. JARROD FARLOW (C) 13. KYLE LOVETT 14. SAM HOLLIS 15. JACK BUCHANAN 16. SITALEKI AKAUOLA 17. INNO INOSESIO 18. ANDY FIAGUTUSA 19. SETEFANO TAUKAFA COACH: PAUL FLETCHER

 

Illawarra Cutters Vs Newtown Jets
WIN Stadium, Saturday, March 29
Kick-off: 3.00pm
Referee: Daniel Olford
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

CUTTERS – 1. PETER MATA’UTIA 2. GEOFF DANIELA 3. CHARLY RUNCIMAN 4. NATHAN GREEN 5. NATHAN SMITH 6. SAM DUGGAN 7. RYAN CARR (C) 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 17. RORY O’BRIEN 11. WILL MATTHEWS 12. SHANNON WAKEMAN 13. WILLIE MATAKA 14. CRAIG GARVEY 15. PENI BOTIKI 16. JUNIOR TIA-KILIFI 25. BENSON TUPOU COACH: IAN MILLWARD 

JETS – 1. SHANNON GALLANT 2. JONATHON REUBEN 3. RHYSE MARTIN 4. BRETT LANE 5. CHRIS TARIPO 6. SAMISONI LANGI 7. ARANA TAUMATA 8. SAULALA HOUMA 9. KURT KARA 10. ANDREW PEARN 11. JACK SIEJKA 12. SIO SIUA TAUKEIAHO 13. JACK NOBLE 15. DAVID HARRIS 17. RAY MOUJALLI 19. JORDAN GALLOWAY 21. RYAN VERLINDEN 23. PIERCE SAPSFORD COACH: GREG MATTERSON
 

Mounties Vs North Sydney Bears 
Aubrey Keech Reserve, Saturday, March 29
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)

MOUNTIES – 1. JOEY BOND 2. GUS AIGA 3. JEREMY HAWKINS 4. MOSESE PANGAI 5. SAMI SAUILUMA 6. MATT PLACE 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. MATT McILWRICK 10. TOM LEAROYD-LAHRS 11. JAKE FOSTER 12. MARK NICHOLLS 13. LAGI SETU 14. MITCH CAHALANE 15. KURT HORTON 16. RODNEY COATES 17. REECE GOLDSMITH 18. FRANCIS VAIOTU 19. THEO LEATO COACH: STEPHEN ANTONELLI

BEARS – 1. KANE MORGAN 2. ALEX JOHNSTON 3. BEAU CHAMPION 4. AARON GRAY 5. CURTIS JOHNSTON 6. MATT EVANS 7. JORDAN WORBOYS 8. LUKE BURGESS 9. BLAKE SOUTH 10. BRAD LUPI 11. JASON CLARK 12. CHRIS GREVSMUHL 13. MATT HYLAND © 14. NECCROM AREAIITI 15. DUNCAN LOW 16. JACKSON WILLIAMS 17. DANIEL VASEK 18. JESSE ROBERTS 19. JOSH TOOLE COACH: WAYNE LAMBKIN
 

Newcastle Knights Vs Cronulla Sharks 
Hunter Stadium, Sunday, March 30
Kick-off: 12.45pm 
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

KNIGHTS – 1. HONETI TUHA 2. JOSH MANTELLATO 3. BRAYDEN WILIAME 4. PAT MATA’UTIA 5. CHANEL MATA’UTIA 6. TYLER RANDELL 7. DANNY KERR 30. TOKA LIKILIKI 9. CHAD REDMAN 10. PAT VAIVAI 11. CHRIS HOUSTON 12. ZANE TETEVANO 13. MATT HILDER © 14. TRAVIS WADDELL 15. BRENTON HORWOOD 16. MICHAEL STEELE 17. JEREMY SIULEPA 22. JAMES ELIAS COACH: RICK STONE

SHARKS – 1. KURT MANN 2. TRAVIS ROBINSON 3. JUSTIN O’NEILL 4. JACOB GAGAN 5. JOSH PORTLOCK 6. PAT POLITONI 7. PENANI MANUMALEALII 8. TIM ROBINSON 9. MICHAEL LICHAA 10. DAYNE WESTON 11. JUNIOR MOORS 12. JUNIOR ROQICA 13. SLADE GRIFFIN 14. SCOTT SORENSEN 15. MICHAEL MORRIS 16. DAVID FIFITA 17. SIONE MASIMA COACH: TONY HERMAN 
 

Canterbury-Bankstown Bulldogs Vs Wyong Roos
Lidcombe Oval, Sunday, March 30
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Damian Briscoe
Broadcast: NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

BULLDOGS – 1. TYRONE PHILLIPS 2. LEVI DODD 3. ED MURPHY 4. KRISNAN INU 5. KAYNE BRENNAN 6. MOSES MBYE 7. JALINE GRAHAM 8. LLOYD PERRETT 9. DAMIEN COOK 10. MAKAHESI MAKATOA 11. LACHLAN BURR 12. RENI MAITUA 13. GREG EASTWOOD 14. HARLAN ALAALATOA 15. DAVID MINUTE 16. BRAD CLARKE 19. NATHAN MASSEY 24. SAM KASIANO COACH ANDREW PATMORE

ROOS – 1. ALEX LANGBRIDGE 2. KYLE MACGREGOR 3. JAY FLORIMO 4. SHAUNE CORRIGAN 5. DALE CLACHERTY 6. TODD LEWIS 7. DARREN NICHOLLS 8. MARK O’MELEY 9. MITCH WILLIAMS © 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. TEKINA VAILEA 13. BROCK MOLAN 14. INOKE VUNIPOLA 15. SHAUN BOSS 16. ADAM SHAW 17. BLAKE CARTER 19. MATT LLOYD 20. TYLA HEPI COACH: RIP TAYLOR
 

Wentworthville Magpies Vs Penrith Panthers
Ringrose Park, Sunday, March 30
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Jeff Hartup

MAGPIES
 – 1. HENRY RAIWALUI 2. VAI TOUTAI 3. RYAN MORGAN 4. ETHAN TANGIRA 5. BURETA FARAIMO 6. SAM GORMAN 7. LUKE KELLY 26. TANIELA LASALO 9. JUSTIN HUNT 10. JUNIOR PAULO 11. JOSEPH UALESI 12. BRENDAN SANTI 13. LORENZO MA’AFU 14. LIAM FORAN 15. DANIEL ALVARO 16. PAT MATAELE 18. JOSEPH MATAPUKU 17. BEN JONES COACH: BRETT COOK 

PANTHERS – 1. WILL SMITH 2. ETO NABULI 3. ISAAH YEO 4. WES NAIQAMA 5. DALLIN WATENE-ZELEZNIAK 6. LUKE CAPEWELL 7. ISAAC JOHN 8. SAM ANDERSON 9. KIERRAN MOSELEY 10. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 11. MATT ROBINSON 12. NATHAN SMITH 13. RYAN SIMPKINS 14. SHAUN SPENCE 15. TOM EISENHUTH 16. LEILANI LATU 17. MITCH CLARK 18. LIAM AYOUB 22. ANTHONY CHERRINGTON COACH: GARTH BRENNAN

Manly Warringah Sea Eagles have the bye

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the VB NSW Cup ladder

Click here to see the scores and scorers from round three