VB NSW Cup Team Lists - Round Five

Here are the line ups for round five of the 2014 VB NSW Cup competition: 

Cronulla Sharks Vs NZ Warriors
Remondis Stadium, Saturday, April 5
Kick-off: 12.40pm
Referee: Daniel Olford
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ

SHARKS – 1. KURT MANN 2. JACOB GAGAN 3. JUSTIN O’NEILL 4. TRAVIS ROBINSON 5. ERIC GROTHE JNR 6. BEN ROBERTS 7. PENANI MANUMALEALII 8. TIM ROBINSON 9. MICHAEL LICHAA 10. DAYNE WESTON 11. JUNIOR ROQICA 12. MICHAEL MORRIS 13. SLADE GRIFFIN 14. SCOTT SORENSEN 15. JOSH PORTLOCK 16. DAVID FIFITA 17. PAT POLITONI COACH: TONY HERMAN

WARRIORS – 1. CARLOS TUIMAVAVE 2. JARRED WILSON 3. JARROD TUA 4. DAVID FUSITUA 5. NGANI LAUMAPE 6. STEVE WAETFORD (c) 7. TUIMOALA LOLOHEA 8. CHARLIE GUBB 9. SILIVA HAVILI 10. UPU POCHING 11. JOHN PALAVI 12. DOMINIQUE PEYROUX 13. DAVID BHANA 14. MICHAEL SIO 15. SAM LISONE 16. ALBERT VETE 17. NATHANIEL PETERU 18. MALO SOLOMONA COACH: ROHAN SMITH


Illawarra Cutters Vs North Sydney Bears
WIN Stadium, Saturday, April 5
Kick-off: 3.00pm
Referee: Adam Cassidy
Broadcast: NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

CUTTERS – 1. PETER MATA'UTIA 2. GEOFF DANIELA 3. CHARLY RUNCIMAN 4. NATHAN GREEN 5. KITI GLYMIN 6. SAM WILLIAMS 7. RYAN CARR (C) 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 10. MATT GROAT 11. WILL MATTHEWS 12. JUNIOR TIA-KIIFI 13. WILLIE MATAKA 14. CRAIG GARVEY 15. PENI BOTIKI 17. SHANNON WAKEMAN 18. RORY O'BRIEN COACH: IAN MILLWARD

BEARS – 1. CHRIS CENTRONE 2. LOTE TUQIRI 3. KIRISOME AUVA’A 4. AARON GRAY 5. CURTIS JOHNSTON 6. BEAU CHAMPION 7. JORDAN WORBOYS 8. NATHANIEL NEALE 9. BLAKE SOUTH 10. NECCROM AREAIITI 11. MATT HYLAND © 12. CHRIS GREVSMUHL 13. BEN LOWE 14. BRAD LUPI 15. DUNCAN LOW 16. JACKSON WILLIAMS 17. KURT ALDRIDGE 18. JESSE ROBERTS 19. JOSH TOOLE COACH: WAYNE LAMBKIN

Newtown Jets Vs Canterbury-Bankstown Bulldogs 
Henson Park, Saturday, April 5
Kick-off: 3.00pm
Referee: Jared Maxwell
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via www.steelesports.com.au)

JETS – 1. SHANNON GALLANT 2. JONATHAN REUBEN 3. RHYSE MARTIN 4. BRETT LANE 5. CHRIS TARIPO 6. SAMISONI LANGI 7. ARANA TAUMATA 8. SAULALA HOUMA 9. KURT KARA 10. ANDREW PEARN 11. JACK SIEJKA 12. SIO SIUA TAUKEIAHO 13. JACK NOBLE 15. DAVID HARRIS 17. RAY MOUJALLI 19. JORDAN GALLOWAY 21. RYAN VERLINDEN COACH: GREG MATTERSON

BULLDOGS – 1. DRURY LOW 2. TYRONE PHILLIPS 3. ED MURPHY 4. KRISNAN INU 5. KAYNE BRENNAN 6. MOSES MBYE 7. JALINE GRAHAM 8. LLOYD PERRETT 9. DAMIEN COOK 24. SAM KASIANO 11. LACHLAN BURR 12. RENI MAITUA 13. HARLAN ALAALATOA 14. MAKAHESI MAKATOA 15. DAVID MINUTE 16. BRAD CLARKE 17. LEVI DODD 19. LINDON MCGRADY COACH: ANDREW PATMORE

Penrith Panthers Vs Mounties 
Sportingbet Stadium, Saturday, April 5
Kick-off: 3.15pm 
Referee: Luke Phillips

PANTHERS
 – 1. WILL SMITH 2. ETO NABULI 3. ISAAH YEO 4. WES NAIQAMA 5. KEVIN NAIQAMA 6. LUKE CAPEWELL 7. ISAAC JOHN 8. SAM ANDERSON 9. KIERRAN MOSELEY 10. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 11. MATT ROBINSON 12. NATHAN SMITH 13. RYAN SIMPKINS 14. LEILANI LATU 15. TOM EISENHUTH 16. SHAUN SPENCE 17. MITCH CLARK 18. LIAM AYOUB 19. ANTHONY CHERRINGTON COACH: GARTH BRENNAN

MOUNTIES – 1. JOEY BOND 2. GUS AIGA 3. JEREMY HAWKINS 4. MOSESE PANGAI 5. SAMI SAUILUMA 6. MATT PLACE 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. MATT MCILWRICK 10. TOM LEAROYD-LAHRS 11. LAGI SETU 12. MARK NICHOLLS 13. CLAY PRIEST 14. MITCH CAHALANE 15. KURT HORTON 16. RODNEY COATES 17. REECE GOLDSMITH 18. FRANCIS VAIOTU COACH: STEPHEN ANTONELLI

Wests Tigers Vs Manly Warringah Sea Eagles
Leichhardt Oval, Sunday, April 6
Kick-off: 10.50am 
Referee: Chris Treneman
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 893fm.com.au)

TIGERS – 1. KURTIS ROWE 2. MARIKA KOROIBETE 3. SETEFANO TAUKAFA 4. ASIPELI FINE 5. TAQELE NAIYARAVORO 6. BLAKE AUSTIN 7. NATHAN WATERS 8. NATHAN BROWN 9. JOEL LUANI 10. MICHAEL BULLOCK 11. BEN MURDOCH-MASILA 12. JARROD FARLOW (C) 13. KYLE LOVETT 14. SAM HOLLIS 15. JACK BUCHANAN 16. INNO INOSESIO 17. ANDY FIAGUTUSA 20. JY HITCHCOX COACH: PAUL FLETCHER

SEA EAGLES – 1. CLINTON GUTHERSON 2. MATT IKUVALU 3. DOMENIC REARDON 4. TONY SATINI 5. MARK O’DARE 6. JACK LITTLEJOHN (C) 7. MANAIA RUDOLPH 8. JAKE TRBOJEVIC 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. LIGI SAO 12. TOM SYMONDS 13. DANIEL HARRISON 14. CRAIG MCMURRICH 15. MASADA IOSEFA 16. SANTANA PALMER 17. EPALAHAME LAUAKI COACH: LUKE WILLIAMSON

Wentworthville Magpies Vs Wyong Roos
Ringrose Park, Sunday, April 6
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: Radio coverage courtesy of ALIVE fm (Link available via alive905.com.au)
Broadcast: NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

MAGPIES
 – 1. EVANDER CUMMINS 2. VAI TOUTAI 3. RYAN MORGAN 4. API PEWHAIRAINGI 5. BURETA FARAIMO 6. JUSTIN HUNT 7. LUKE KELLY 26. TANIELA LASALO 9. BRENDON MCKINNON 10. JUNIOR PAULO 11. JOSEPH UALESI 12. BRENDAN SANTI 13. LORENZO MA’AFU 14. LIAM FORAN 15. DANIEL ALVARO 16. PAT MATAELE 17. BEN JONES 18. JOSEPH MATAPUKU COACH: BRETT COOK 

ROOS – 1. ALEX LANGBRIDGE 2. KYLE MACGREGOR 3. JAY FLORIMO 4. SHAUNE CORRIGAN 5. DALE CLACHERTY 6. TODD LEWIS 7. DARREN NICHOLLS 8. MARK O’MELEY 9. MITCH WILLIAMS © 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. TEKINA VAILEA 13. BROCK MOLAN 14. INOKE VUNIPOLA 15. SHAUN BOSS 16. ADAM SHAW 17. BLAKE CARTER 19. MATT LLOYD 20. TYLA HEPI COACH: RIP TAYLOR


Newcastle Knights have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers