Here are the line ups for round eight of the 2014 VB NSW Cup competition


Cronulla Sharks Vs Penrith Panthers
Remondis Stadium, Saturday, April 26
Kick-off: 12.40pm
Referee: Chris Treneman
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ and Radio coverage courtesy of Hawkesbury FM (hawkesburyradio.com.au/index.cfm)

SHARKS – 1. NATHAN GARDNER 2. JACOB GAGAN 3. TRAVIS ROBINSON 4. KURT MANN 5. NATHAN STAPLETON 6. BEN HAMPTON 7. DANIEL HOLDSWORTH 8. MATT PRIOR 9. MICHAEL LICHAA 10. DAVID FIFITA 11. JUNIOR MOORS 12. JUNIOR ROQICA 13. TUPOU SOPOAGA 14. PAT POLITONI 15. TIM ROBINSON 16. JOSH PORTLOCK 17. MICHAEL MORRIS 18. MARK MEXICO 20. PENANI MANUMALEALII 25. SIONE MASIMA COACH: TONY HERMAN 

PANTHERS – 1. DALLIN WATENE-ZELEZNIAK 2. ETO NABULI 3. ISAAH YEO 4. WAQA BLAKE 5. KEVIN NAIQAMA 6. WILL SMITH 7. ISAAC JOHN 8. SAM ANDERSON 9. KIERRAN MOSELEY 10. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 11. ANTHONY CHERRINGTON 12. NATHAN SMITH 13. RYAN SIMPKINS 14. LEILANI LATU 15. DANIEL FOSTER 16. MITCH CLARK 17. VAIPUNA TIA KILIFI 18. LIAM AYOUB 19. TOM EISENHUTH COACH: GARTH BRENNAN 

 

Canterbury-Bankstown Bulldogs Vs Newcastle Knights
Belmore Sports Ground, Saturday, April 26
Kick-off: 1.30pm
Referee: Adam Cassidy
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 893fm.com.au)

BULLDOGS
 – 1. DRURY LOW 2. TYRONE PHILLIPS 3. LEVI DODD 4. ED MURPHY 5. KAYNE BRENNAN 6. PATRICK TEMPLEMAN 7. JALINE GRAHAM 8. LLOYD PERRETT 9. DAMIEN COOK 10. HARLAN ALAALATOA 11. LACHLAN BURR 12. RENI MAITUA 13. PAT O’HANLON INTERCHANGE 14. MAKAHESI MAKATOA 15. STEVE AZZI 16. BRAD CLARKE 19. DAVID MINUTE 20. LINDON MCGRADY COACH: ANDREW PATMORE

KNIGHTS – 1. NATHAN ROSS 2. JOSH MANTELLATO 3. BRAYDEN WILIAME 4. PAT MATA’UTIA 5. CHANEL MATA’UTIA 6. TYLER RANDELL 7. MICHAEL DOBSON 8. DAVID FA’ALOGO 9. TRAVIS WADDELL 10. PAT VAIVAI 25. JAMES ELIAS 12. JEREMY SIULEPA 13. MATT HILDER © 14. CHAD REDMAN 15. BRENTON HORWOOD 16. MICHAEL STEELE 21. BEN TUPOU 30. TOKA LIKILIKI COACH: RICK STONE


Newtown Jets Vs NZ Warriors
Henson Park, Saturday, April 26
Kick-off: 3.00pm
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports (www.steelesports.com.au

JETS – 1. SHANNON GALLANT 2. BRETT LANE 3. TAUTAU MOGA 4. BRAD BARRETT 5. JONATHON REUBEN 6. SAMISONI LANGI 7. ARANA TAUMATA 8. REMI CASTY 9. HEATH L'ESTRANGE 10. KANE EVANS 11. JACK NOBLE 12. SIO SIUA TAUKEIAHO 13. ANDREW PEARN 14. BRAD CROAD 15. KURT KARA 17. SAULALA HOUMA 18. CHRIS TARIPO 19. DAVID HARRIS 21. RYAN VERLINDEN 23. RAY MOUJALLI COACH: GREG MATTERSON 

WARRIORS – 1. KEVIN LOCKE 2. BRAXTON STANLEY 3. KONRAD HURRELL 4. CARLOS TUIMAVAVE 5. JARROD TUA 6. STEVE WAETFORD (c) 7. TUIMOALA LOLOHEA 8. NATHANIEL PETERU 9. MICHAEL SIO 10. CHARLIE GUBB 11. JOHN PALAVI 12. DOMINIQUE PEYROUX 13. SIONE LOUSI 14. SAM LOUSI 15. AGNATIUS PAASI 16. UPU POCHING 17. DAVID BHANA 20. ABRAHAM PAPALII 22. ALBERT VETE 23. RAYMOND FAITALA-MARINER COACH: ROHAN SMITH

 

Illawarra Cutters Vs Manly Warringah Sea Eagles
WIN Stadium, Saturday, April 26
Kick-off: 3.00pm
Referee: Daniel Olford

CUTTERS
 – 1. ADAM QUINLAN 2. GEOFF DANIELA 3. CHARLY RUNCIMAN 4. PETER MATA’UTIA 5. KITI GLYMIN 6. SAM WILLIAMS (c) 7. KYLE STANLEY 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 10. MATT GROAT 11. PENI BOTIKI 12. JUNIOR TIA-KILIFI 13. WILLIE MATAKA 14. CRAIG GARVEY 17. RORY O’BRIEN 18. CHARLIE FAINGAA 24. SHANNON WAKEMAN COACH: IAN MILLWARD 

SEA EAGLES – 1. CLINTON GUTHERSON 2. JAYDEN HORO 3. DOMENIC REARDON 4. CHEYSE BLAIR 5. MATT IKUVALU 6. JACK LITTLEJOHN (C) 7. MANAIA RUDOLPH 8. JAKE TRBOJEVIC 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. EPALAHAME LAUAKI 12. TOM SYMONDS 13. DANIEL HARRISON 15. MASADA IOSEFA 16. MICHAEL CHEE KAM 17. TODD WILSON 18. DYLAN KELLY COACH: LUKE WILLIAMSON 


Wyong Roos Vs Mounties
Morry Breen Oval, Sunday, April 27
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Lawrence McDonell
Broadcast: 
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

ROOS – 1. ALEX LANGBRIDGE 2. KYLE MACGREGOR 3. JAY FLORIMO 4. SHAUNE CORRIGAN 5. DALE CLACHERTY 6. TODD LEWIS 7. DARREN NICHOLLS 8. MARK O’MELEY 9. MITCH WILLIAMS © 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. TEKINA VAILEA 13. BROCK MOLAN 14. INOKE VUNIPOLA 15. SHAUN BOSS 16. ADAM SHAW 17. BLAKE CARTER 19. DAN PHILLIPS 20. TYLA HEPI COACH: RIP TAYLOR 

MOUNTIES – 1. JOEY BOND 2. JEREMY HAWKINS 3. FRANCIS VAIOTU 4. MOSESE PANGAI 5. SAMI SAUILUMA 6. MATT PLACE 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. MATT MCILWRICK 10. TOM LEAROYD-LAHRS 11. JARRAD KENNEDY 12. MARK NICHOLLS 13. CLAY PRIEST 14. MITCH CAHALANE 15. GUS AIGA 16. RODNEY COATES 17. 18. KURT HORTON 19. REECE GOLDSMITH 20. 21 22 23 COACH: STEPHEN ANTONELLI 

 

North Sydney Bears Vs Wentworthville Magpies
North Sydney Oval, Sunday, April 27
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Phil Henderson

BEARS
 – 1. ALEX JOHNSTON 2. LOTE TUQIRI 3. JOSH TOOLE 4. JOE ULUIBAU 5. TUI PAIAAUA 6. KURT ALDRIDGE 7. JORDAN WORBOYS 8. NATHANIEL NEALE 9. BLAKE SOUTH 10. NECCROM AREAIITI 11. JESSE ROBERTS © 12. CHRIS GREVSMUHL 13. MATT HYLAND 14. BRAD LUPI 15. DUNCAN LOW 16. STEVEN TAVITA 17. JACKSON WILLIAMS 18. MARK O’DARE COACH: WAYNE LAMBKIN 

MAGPIES – 1. JUSTIN HUNT 2. VAI TOUTAI 3. RYAN MORGAN 4. API PEWHAIRAINGI 5. BURETA FARAIMO 6. LIAM FORAN 7. LUKE KELLY 8. JUNIOR PAULO 9. BRENDAN MCKINNON 10. DANIEL ALVARO 11. JOSEPH UALESI 12. LORENZO MA’AFU 26. TANIELA LASALO 14. BEN JONES 15. ISAAC MALIOTA 16. JUSTIN LEMALU 13. DANNY HOWARD COACH: BRETT COOK 

Wests Tigers have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers