True Blue Chemicals Sydney Shield Team Lists - Round 6

 

Here are the line ups for round six of the 2014 True Blue Chemicals Sydney Shield competition: 


Auburn Warriors Vs Peninsula Seagulls
Lidcombe Oval, Saturday, April 26
Kick-off: 1.00pm
Referee: Tim Hannon

WARRIORS
 – 1. LAYNE HUNT 2. MITCHELL HAYWARD 3. SOSIFA TAUFAAO 4. AARON PENE 5. DEAN SPANOS 6. JOHN JOSEPH 7. MICHAEL MUNDAY 8. DAMIEN TAUFAAO 9. ZACK AYAD 10. DANIEL TUULAU 11. JASON TUULAU 12. JACK MITCHELL 13. MATT HALALILO 14. LUKE TANNOUS 15. WES TALANOA 16. NICK LISOFF 17. CHRISTIAN ULUKITA 18. PENI MATUALOTO COACH: DEAN FEENEY 

SEAGULLS - 1. JEREMY MARSHALL 2. RICHIE GOODWIN 3. TARRANT MARINER 4. RHYS WOLLOGHAN 5. RYAN OLDFIELD 6. LUKE MARTIN 7. ANDREW MAXWELL 27. JAMES LEULUAI 9. HARRY BERRYMAN 10. ANDREW TUILAGI 11. TIM PONT 12. VINNY NGARO 13. RYAN WHEELER © 14. GEORGE PALAU 15. DAMIEN LAWLER 16. BEN GORMAN 23. SAKEASI VEETUTU COACH: TIM GEE 

 

Burwood North Ryde United Vs Guildford Owls
Goddard Park, Sunday, April 27
Kick-off: 1.15pm 
Referee: Todd Smith

UNITED
 - 1. ASHLEY JOHNSON 2. OMAR KASSEM 3. MANASA VUADREU 4. KHARIM COURT 5. JOE KATIA 6. JOSH MCNAMARA 7. JARROD NYSSEN 8. JOHN LEGER 9. SHAE JARVIS 10. LEVI JOHNSON-LAU 11. SOFILINO SOLO 12. NICK BELL © 13. JAYSON GERECS 14. RORY BROWNLIE 16. JOHN HABIB 17. KHAN AREAIITI 25. JESSE BELL COACH: MICK HABIB 

OWLS - 1. SIONE TONGA 2. SHANE HUNT 3. LAZARUS BROWN 4. VINCENT FONOTI 5. JOSH BEADMAN 6. JOHN BRADY 7. DYLAN IZZARD 8. NAYVEN TAOUK 9. ALEC BUSH 10. ISITOLO TAUFA 11. MITCH BURT 12. STACEY TANGIRA 13. JABOUR JOSEPH 14. DAMIEN RAHIMI 15. JACK ANDERSON 16. MEKI FINAU 20. JOSH SIDDLE COACH: TODD MCKEOWN

 


Cabramatta Two Blues Vs Blacktown Workers
New Era Stadium, Sunday, April 27
Kick-off: 1.15pm 
Referee: Josh McGowan

TWO BLUES - 1. SITIVENI MATANAYAWA 2. KAUDIA SAKI 22. DEREK PEACHEY 4. HENRY IUTA 5. FILIMONE LASALOSI 6. JEREMY SAFFY 7. TAYLOR BENNETT 18. JAMES LIVOCK 14. JOSH ELMER 10. EDWARD LAVULO 11. DANIEL LA MANNA 12. MAX NAPA 13. AARON TEARIKI 9. ERNEST ALO 15. KEANU ROGERS 16. SIUA MAFI 17. MORRIS HIGHAM COACH: JASON HEDGES 

WORKERS – 1. THOMAS VELLA 2. MATTHEW CALLAGHAN 3. JARON SMITH 4. DERRICK GOLDING 5. DANIEL SMITH 6. JAMES HORVAT 7. BLAKE GOODMAN 8. STUART MCDONALD 9. JOEL JASMIN 10. GUY HODGINS 11. TAVIUNI MARIOTA 12. CLINTON STRICKLAND 13. REECE GRKINIC 14. TONI SASSINE 15. JAMES ALLISON 16. JOSEPH IOSEFA 17. EDDIE SUA COACH: LEON LATULIPE 

 

Hills District Bulls Vs Asquith Magpies
Crestwood Oval, Sunday, April 27
Kick-off: 2.00pm 
Referee: Trent Cini

BULLS 
– 1. BEVAN DE VRIES 2. JACK BRACEY 3. JAKE FERGUSON 4. BRENT RAE MILLAR 5. BEN EISENHUTH 6. JAKE CARLAW 7. DANIEL MAHONEY 8. MICK HAWKINGS 9. BEN MOONEY 10. STEVE BRISTOW 11. BRAD PRICE 12. TOMMY VAINGA 13. LIAM DUFFY (C) 14. ROBBIE YOUNG 15. AARON WESTON 16. ELLIS JAMES 17. LUKE HILTON 18. TOM YOUNG 19. SHANE MAGEE 20. JOHN HASSARATI 21. TODD SARTOR COACH: PAUL GRIFFIN 

MAGPIES – 1. TEVITA ALIPATE 2. LACHLAN ATKINS 3. DEE FALEAFAGA 4. BRAY GOULDING 5. KANE FELTAM-STOUT 6. BLAKE NICHOLLS 7. MATT STACHNIK 8. TJ MEREDITH 9. DYLAN VAN NOORT 10. MATT HANNA 11. ROBBIE WILLIAMS 12. SAM BUTTEL 13. LUKE MCDONALD 14. NATHAN WALL 15. JUSTIN EVES 16. ADRIAN BARNETT 17. DERECK SIITIA 18. KURT POLLARD COACH: BRAD HORDER 

 

East Campbelltown Eagles Vs Wentworthville Magpies 
Waminda Oval, Sunday, April 27
Kick-off: 3.00pm
Referee: James Vella

EAGLES 
– 1. EDWIN CONNOR 2. FUSI TOUTAI 3. FILIPO SAUVAO 4. LIMONI KAMUTA 5. UATI ISAAKO 6. CHRIS STANDING 7. WAYDE DUNLEY 8. JIM LAULILLI 9. SAM HOARE 18. JACOB NANSEN 11. MICHAEL BRADSTOCK 12. SAMA SAUVAO 13. STEPHEN HARDING 14. WILL AHOKAVA 15. LEIGH MIDDLEMISS 16. SAM HULL 17. BENJAMIN JANKOWSKI 22. PJ HUNT 19. SEASO SAUVAO 21. DAVID ATUAU COACH: GARY POTTS 

MAGPIES – 1. NICK WALKER 2. MATT COLLINS 3. SHAUN JACKSON 4. TAKAI MOEAKIOLA 5. BEN FRITZ 6. TOBY EVANS 7. JAMES BOUSTANI 8. WILL BUGDEN 9. LIONEL O,MALLY 10. ELIAS SUKKER 11. JOE NAPOLETANO 12. DIAMOND CHARLIE 13. ARMED ELLAZ 14. MITCH STANFIELD 15. JOSIAH TOMASI 16. JASON STRICKELTON 17. CHRIS RAKETE 18. MAROUN ESTEPHAN 19. MICHAEL FUALALO COACH: DAVID NUGENT

 

Belrose Eagles Vs Mounties
Lionel Watts Reserve, Sunday, April 27
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H FM (Link available via www.triplehfm.com.au/hhh)

EAGLES 
– 1. JAMES MORTIMER 2. LUKE ALDER 3. CHRISTIAN BATE 4. SHEM GRIEVE 5. ANDREW HALSTEAD 6. COREY MURPHY 7. TAYLOR MATTHEWS 8. JAMES MEI 9. DAVID MARANDO 10. BEN PICKERING 11. SAM ST GEORGE COX 12. ADAM SAUNDERS 13. NATHAN COOPER 14. DALLAS KOEN 15. TOM NEEDHAM 19. SAM COLLINS 18. MITCH BRITTON COACH: JAMES MORTIMER 

MOUNTIES – 1. WYLIE MANTON 2. JARDEN SAJNOVIC 3. ROBERT DUFF 4. MASON HARRISON 5. UILA APE ESERA 6. MATTHEW GREEN 7. JOHN MARTIN 8. JORDAN LEVU 9. JESSY ANTAKY 10. DAYNE VETTE WELSH 11. DEAN MCGLINCHEY 12. GRAHAM LEVU 13. MATTHEW WHITEHOUSE 14. WILLIAM NOWLAN 15. ADRIAN BAISSARI 16. MARCO MUSCATELLO 17. KEN LEVU 18. GEORGE ANTAKY 21. JORDAN ABOUHAIDER COACH: GLENN ANTONELLI 

 

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #TBCSS hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the True Blue Chemicals Sydney Shield ladder

Click here to view all of the results from last weekend