Here are the line ups for round eight (b) of the 2014 VB NSW Cup competition: 

Penrith Panthers Vs NZ Warriors
Sportingbet Stadium, Saturday, May 3
Kick-off: 1.00pm
Referee: Adam Cassidy
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via 
www.hawkesburyradio.com.au)

PANTHERS
 – 1. DALLIN WATENE-ZELEZNIAK 2. EDDIE AIONO 3. TOM EISENHUTH 4. NATHAN SMITH 5. REGAN HAIKA 6. WILL SMITH 7. DANIEL FOSTER 8. SAM ANDERSON 9. RYAN SIMPKINS 10. LEILANI LATU 11. MATT ROBINSON 12. ANTHONY CHERRINGTON 13. VAIPUNA TIA KILIFI 14. MATT EISENHUTH 15. LIAM AYOUB 16. MITCH CLARK 17. ANDY SAUNDERS COACH: GARTH BRENNAN

WARRIORS – 1. KEVIN LOCKE 2. BRAXTON STANLEY 3. DANE NIELSEN 4. RAYMOND FAITALA-MARINER 5. JARROD TUA 6. STEVE WAETFORD (c) 7. TUIMOALA LOLOHEA 8. NATHANIEL PETERU 9. SAM COOK 10. CHARLIE GUBB 11. JOHN PALAVI 12. AGNATIUS PAASI 13. SIONE LOUSI 14. UPU POCHING 15. ALBERT VETE 16. SOLOMONE KATA 17. DAVID BHANA 18. BRADLEY ABBEY COACH: ROHAN SMITH


Mounties Vs Wests Tigers
Aubrey Keech Reserve, Saturday, May 3
Kick-off: 3.00pm
Referee: Daniel Olford
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)

MOUNTIES
 – 1. JOEY BOND 2. JEREMY HAWKINS 3. FRANCIS VAIOTU 4. MOSESE PANGAI 5. SAMI SAUILUMA 6. MATT PLACE 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. MATT MCILWRICK 10. TOM LEAROYD-LAHRS 11. JAKE FOSTER 12. JARRAD KENNEDY 13. TEVITA PANGAI 14. RODNEY COATES 15. LAGI SETU 16. MARK NICHOLLS 17. REECE GOLDSMITH 18. CLAY PRIEST COACH: STEPHEN ANTONELLI

TIGERS – 1. DANIEL ABOU-SLEIMAN 2. JY HITCHCOX 3. NATHAN MILONE 4. ASIPELI FINE 5. SETEFANO TAUKAFA 6. JACK MADDEN 7. NATHAN WATERS 8. NATHAN BROWN 9. MANAIA CHERRINGTON 10. JACK BUCHANAN 11. COREY PATERSON 12. JARROD FARLOW (C) 13. KYLE LOVETT 14. MICHAEL BULLOCK 15. SAM HOLLIS 16. ANDY FIAGATUSA 17. INNO INOSESIO 18. LUKE WILLIAMS COACH: PAUL FLETCHER

Newtown Jets Vs Manly Warringah Sea Eagles 
Henson Park, Saturday, May 3
Kick-off: 3.00pm
Referee: Damian Briscoe
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

JETS
 – 1. MATT EVANS 2. CHRIS TARIPO 3. SIO SIUA TAUKEIAHO 4. SAMISONI LANGI 5. TAUTAU MOGA 6. JAKE WATTS 7. ARANA TAUMATA 8. SAULALA HOUMA 9. KURT KARA 10. ANDREW PEARN 11. RHYSE MARTIN 12. BRAD BARRETT 13. JACK NOBLE 14. BRAD CROAD 15. BRETT LANE 17. RYAN VERLINDEN 18. HEATH L'ESTRANGE 25. KEM SERU COACH: GREG MATTERSON

SEA EAGLES – 1. DAVID WILLIAMS 2. CHARLIE TAYLOR 3. DOMENIC REARDON 4. CHEYSE BLAIR 5. MATT IKUVALU 6. TOM SYMONDS 7. MANAIA RUDOLPH 8. LIGI SAO 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. JAMES HASSON 12. MICHAEL CHEE KAM 13. DANIEL HARRISON 15. MASADA IOSEFA 16. TODD WILSON 17. EPALAHAME LAUAKI 18. DYLAN KELLY COACH: LUKE WILLIAMSON

North Sydney Bears Vs Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sportingbet Stadium, Saturday, May 3
Kick-off: 3.10pm
Referee: Drew Oultram
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1

BEARS
 – 1. IRAE SIMONE 2. MARK O’DARE 3. AARON GRAY 4. JOE ULUIBAU 5. TUI PAIAAUA 6. KURT ALDRIDGE 7. BLAKE SOUTH 8. NATHANIEL NEALE 9. JACKSON GARLICK 10. NECCROM AREAIITI 11. JESSE ROBERTS © 12. CHRIS GREVSMUHL 13. MATT HYLAND 14. BRAD LUPI 15. DUNCAN LOW 16. JOSH TOOLE 17. JACKSON WILLIAMS 18. DANIEL VASEK COACH: WAYNE LAMBKIN

BULLDOGS – 1. PATRICK TEMPLEMAN 2. DUJUAN LIOLEVAVE 3. LEVI DODD 4. ED MURPHY 5. KAYNE BRENNAN 6. LINDON MCGRADY 7. JALINE GRAHAM 8. MAKAHESI MAKATOA 9. DAMIEN COOK 10. HARLAN ALAALATOA 11. CHRIS BINGE 12. DAVID MINUTE 13. PAT O’HANLON 14. DANNY FUALALO 15. STEVE AZZI 16. BRAD CLARK 19. JAMIE STANLEY COACH: ANDREW PATMORE

Wyong Roos Vs Illawarra Cutters
Morry Breen Oval, Sunday, May 4
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Chris Treneman
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

ROOS – 1. GRANT NELSON 2. KYLE MACGREGOR 3. JAY FLORIMO 4. SHAUNE CORRIGAN 5. DALE CLACHERTY 6. ALEX LANGBRIDGE 7. DARREN NICHOLLS 8. MARK O’MELEY 9. MITCH WILLIAMS © 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. TEKINA VAILEA 13. BROCK MOLAN 14. INOKE VUNIPOLA 15. SHAUN BOSS 16. ADAM SHAW 17. NATHAN CLARKE COACH: RIP TAYLOR

CUTTERS – 1. ADAM QUINLAN 2. GEOFF DANIELA 3. CHARLY RUNCIMAN 4. NATHAN SMITH 5. YAW KITI GLYMIN 6. SAM WILLIAMS (C) 7. KYLE STANLEY 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 10. MATT GROAT 17. ROROY O'BRIEN 12. JUNIOR TIA-KILIFI 13. WILL MATTHEWS 14. CRAIG GARVEY 15. SAM DUGGAN 18. CHARLIE FAINGAA 24. SHANNON WAKEMAN COACH: IAN MILLWARD

Wentworthville Magpies Vs Newcastle Knights
Ringrose Park, Sunday, May 4
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H FM (Link available via www.triplehfm.com.au/hhh)

MAGPIES
 – 1. JUSTIN HUNT 2. VAI TOUTAI 3. RYAN MORGAN 4. API PEWHAIRANGI 5. BURETA FARAIMO 6. LIAM FORAN 7. LUKE KELLY 8. PENI TEREPO 9. BRENDAN MCKINNON 10. MITCH ALLGOOD 11. JOSEPH UALESI 12. LORENZO MA’AFU 26. TANIELA LASALO 13. DANNY HOWARD 14. BEN JONES 15. ISAAC MALIOTA 16. DANIEL ALVARO COACH: BRETT COOK 

KNIGHTS – 1. NATHAN ROSS 2. JOSH MANTELLATO 3. BRAYDEN WILIAME 4. PAT MATA’UTIA 5. CHANEL MATA’UTIA 6. TYLER RANDELL 7. MICHAEL DOBSON 8. BRENTON HORWOOD 9. TRAVIS WADDELL 10. PAT VAIVAI 25. JAMES ELIAS 12. JEREMY SIULEPA 13. MATT HILDER © 14. CHAD REDMAN 15. DYLAN HARTIN 16. MICHAEL STEELE 17. BEN TUPOU COACH: RICK STONE

Cronulla Sharks have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers