Here are the line ups for round nine of the 2014 VB NSW Cup competition: 

NZ Warriors Vs Mounties
Eden Park, Saturday, May 10
Kick-off: 12.40pm (NZT) 10.40am (AEST)
Referee: Shane Rehm
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ

WARRIORS
 – 1. STEVE WAETFORD (c) 2. BRAXTON STANLEY 3. DOMINIQUE PEYROUX 4. DANE NIELSEN 5. JARROD TUA 6. CARLOS TUIMAVAVE 7. MASON LINO 8. NATHANIEL PETERU 9. SILIVA HAVILI 10. CHARLES P GUBB 11. AGNATIUS PAASI 12. RAYMOND FAITALA-MARINER 13. JOHN PALAVI 14. ABRAHAM PAPALII 15. ALBERT VETE 16. UPU POCHING 17. MICHAEL SIO COACH: ROHAN SMITH

MOUNTIES – 1. JOEY BOND 2. JEREMY HAWKINS 3. DAVE CAHALANE 4. MOSESE PANGAI 5. SAMI SAUILUMA 6. MATT PLACE 7. MITCH CORNISH 8. MITCH CAHALANE 9. MATT MCILWRICK 10. TOM LEAROYD-LAHRS 11. JAKE FOSTER 12. MARK NICHOLLS 13. LAGI SETU 14. RODNEY COATES 15. GUS AIGA 16. CLAY PRIEST 17. REECE GOLDSMITH COACH: STEPHEN ANTONELLI


Cronulla Sharks Vs Wentworthville Magpies
Henson Park, Saturday, May 10
Kick-off: 1.00pm
Referee: Damien Briscoe
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

SHARKS
 – 1. KURT MANN 2. JACOB GAGAN 3. TRAVIS ROBINSON 4. JONATHAN WRIGHT 5. JOSH PORTLOCK 6. PENANI MANUMALEALII 7. DANIEL HOLDSWORTH 8. DAYNE WESTON 9. PAT POLITONI 10. DAVID FIFITA 11. JUNIOR MOORS 12. JUNIOR ROQICA 13. TUPOU SOPOAGA 14. MICHAEL MORRIS 15. MARK MEXICO 16. TIM ROBINSON 17. SCOTT SORENSEN 18. SIONE MASIMA COACH: TONY HERMAN

MAGPIES – 1. JUSTIN HUNT 2. JOHN FOLAU 3. RYAN MORGAN 4. VAI TOUTAI 5. BURETA FARAIMO 6. RYAN MATTERSON 7. LUKE KELLY 8. JUNIOR PAULO 9. KAYSA PRITCHARD 10. DANIEL ALVARO 11. JOSEPH UALESI 12. LORENZO MA’AFU 26. TANIELA LASALO 14. API PEWHAIRAINGI 15. ISAAC MALIOTA 16. DANNY HOWARD 17. BRENDAN MCKINNON 23. BEN JONES COACH: BRETT COOK 

Newtown Jets Vs North Sydney Bears 
Henson Park, Saturday, May 10
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

JETS
 – 1. JONATHON REUBEN 2. CHRIS TARIPO 3. SAMISONI LANGI 4. MATT EVANS 5. TAUTAU MOGA 6. KURT KARA 7. ARANA TAUMATA 8. KANE EVANS 9. HEATH L'ESTRANGE 10. RYAN VERLINDEN 11. RHYSE MARTIN 12. JOSH DAVIS 13. JACK NOBLE 14. ANDREW PEARN 15. DAVID HARRIS 16. BRAD CROAD 17. SAULALA HOUMA 21. RAY MOUJALLI COACH: GREG MATTERSON

BEARS – 1. NATHAN MERRITT 2. MARK O’DARE 3. LOTE TUQUIRI 4. JOE ULUIBAU 5. TUI PAIAAUA 6. KURT ALDRIDGE 7. BLAKE SOUTH 8. NATHANIEL NEALE 9. JACKSON GARLICK 10. TOM BURGESS 11. BEN LOWE 12. CHRIS GREVSMUHL 13. MATT HYLAND © 14. BRAD LUPI 15. DUNCAN LOW 16. NECCROM AREAIITI 17. JESSE ROBERTS 18. JOSH TOOLE 19. JORDAN WORBOYS COACH: WAYNE LAMBKIN

Illawarra Cutters Vs Canterbury-Bankstown Bulldogs
WIN Stadium, Saturday, May 10
Kick-off: 3.00pm
Referee: Liam Nicholls

CUTTERS
 – 1. ADAM QUINLAN 2. GEOFF DANIELA 3. CHARLY RUNCIMAN 4. PETER MATA’UTIA 5. KITI GLYMIN 6. KYLE EATHER 7. MICHAEL WITT (C) 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 17. RORY O’BRIEN 11. PENI BOTIKI 12. JUNIOR TIA-KILIFI 13. MATT GROAT 14. CRAIG GARVEY 18. CHARLIE FAINGAA 20. NATHAN SMITH 25. BENSON TUPOU COACH: IAN MILLWARD 

BULLDOGS – 1. TYRONE PHILLIPS 2. LEVI DODD 3. CHASE STANLEY 4. KRISNAN INU 5. KAYNE BRENNAN 6. PATRICK TEMPLEMAN 7. JALINE GRAHAM 8. LLOYD PERRETT 9. DAMIEN COOK 10. HARLAN ALAALATOA 11. LACHLAN BURR 12. RENI MAITUA 13. PAT O’HANLON 14. MAKAHESI MAKATOA 15. STEVE AZZI 16. BRAD CLARK 17. ED MURPHY 19. DAVID MINUTE 20. LINDON MCGRADY COACH: ANDREW PATMORE

Manly Warringah Sea Eagles Vs Wests Tigers
Brookvale Oval, Saturday, May 10
Kick-off: 3.00pm
Referee: Adam Cassidy

SEA EAGLES
 – 1. CLINTON GUTHERSON 2. JAYDEN HORO 3. DOMENIC REARDON 4. CHEYSE BLAIR 5. MATT IKUVALU 6. MASADA IOSEFA 7. MANAIA RUDOLPH 8. JAKE TRBOJEVIC 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. LIGI SAO 12. TOM SYMONDS 13. DANIEL HARRISON 15. TODD WILSON 16. MICHAEL CHEE KAM 17. EPALAHAME LAUAKI 18. DYLAN KELLY COACH: LUKE WILLIAMSON

TIGERS – 1. DANIEL ABOU-SLEIMAN 2. MARIKA KOROIBETE 3. JY HITCHCOX 4. SETEFANO TAUKAFA 5. TRENT JENNINGS 6. JARROD FARLOW (C) 7. JACK MADDEN 8. NATHAN BROWN 9. MANAIA CHERRINGTON 10. JACK BUCHANAN 11. ASIPELI FINE 12. KYLE LOVETT 13. ANDY FIAGATUSA 14. MICHAEL BULLOCK 15. SAM HOLLIS 16. INNO INOSESIO 17. SONNY BRISTOW 18. LUKE WILLIAMS COACH: PAUL FLETCHER

Newcastle Knights Vs Penrith Panthers
Cessnock Sports Ground, Saturday, May 10
Kick-off: 5.00pm 
Referee: Ziggy Przeklasa-Adamski
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

KNIGHTS – 1. MATT MINTO 2. JOSH MANTELLATO 3. BRAYDEN WILIAME 4. PAT MATA’UTIA 5. CHANEL MATA’UTIA 6. TYLER RANDELL 7. MICHAEL DOBSON 8. MICHAEL STEELE 9. TRAVIS WADDELL 10. PAT VAIVAI 25. JAMES ELIAS 12. DYLAN HARTIN 13. BRENTON HORWOOD 14. CHAD REDMAN 15. HAYDEN SMITH 16. TAMA KOOPU 17. TOM SHEARMAN 30. TOKA LIKILIKI COACH: RICK STONE

PANTHERS - 1. KIERAN MOSS 2. ETO NABULI 3. ISAAH YEO 4. WILL SMITH 5. KEVIN NAIQAMA 6. LUKE CAPEWELL 7. ISAAC JOHN 8. SAM ANDERSON 9. KIERRAN MOSELEY 10. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 11. BEN MURDOCH-MASILA 12. ANTHONY CHERRINGTON 13. RYAN SIMPKINS 14. NATHAN SMITH 15. DANIEL FOSTER 16. BRYCE CARTWRIGHT 17. VAIPUNA TIA KILIFI 18. LEILANI LATU 19. LIAM AYOUB 20. TOM EISENHUTH COACH: GARTH BRENNAN


Wyong Roos have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers