Here are the line ups for round ten of the 2014 VB NSW Cup competition: 

Canterbury-Bankstown Bulldogs Vs Penrith Panthers
Belmore Sports Ground, Friday, May 16
Kick-off: 6.00pm  
Referee: Adam Cassidy
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via 
www.hawkesburyradio.com.au)
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)

BULLDOGS
 – 1. TYRONE PHILLIPS 2. COREY THOMPSON 3. LEVI DODD 4. KRISNAN INU 5. KAYNE BRENNAN 6. PATRICK TEMPLEMAN 7. JALINE GRAHAM 8. LLOYD PERRETT 9. DAMIEN COOK 10. HARLAN ALAALATOA 11. LACHLAN BURR 12. RENI MAITUA 13. PAT O’HANLON 14. MAKAHESI MAKATOA 15. STEVE AZZI 16. ED MURPHY 19. DAVID MINUTE 20. LINDON MCGRADY COACH: ANDREW PATMORE

PANTHERS – 1. KIERAN MOSS 2. ETO NABULI 3. NATHAN SMITH 4. WILL SMITH 5. KEVIN NAIQAMA 6. LUKE CAPEWELL 7. DANIEL FOSTER 8. SAM ANDERSON 9. KIERRAN MOSELEY 10. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 11. BEN MURDOCH-MASILA 12. ANTHONY CHERRINGTON 13. BRYCE CARTWRIGHT 14. LIAM AYOUB 15. TOM EISENHUTH 16. LEILANI LATU 17. VAIPUNA TIA KILIFI COACH: GARTH BRENNAN


Wentworthville Magpies Vs Illawarra Cutters
Pirtek Stadium, Saturday, May 17
Kick-off: 12.40pm
Referee: Ziggy Przeklasa-Adamski
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ

MAGPIES
 – 1. JUSTIN HUNT 2. HENRY RAIWALUI 3. RYAN MORGAN 4. VAI TOUTAI 5. BURETA FARAIMO 6. API PEWHAIRANGI 7. LUKE KELLY 8. FUIFUI MOIMOI 9. BRENDAN MCKINNON 10. LEE MOSSOP 11. JOSEPH UALESI 12. LORENZO MA’AFU 26. TANIELA LASALO 14. DANNY HOWARD 15. ISAAC MALIOTA 16. DANIEL ALVARO 17. BEN JONES 18. LIAM FORAN COACH: BRETT COOK 

CUTTERS – 1. ADAM QUINLAN 2. NATHAN GREEN 3. CHARLY RUNCIMAN 4. PETER MATA'UTIA 5. YAW KITI GLYMIN 6. KYLE EATHER 7. MICHAEL WITT (C) 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 17. RORY O'BRIEN 11. MATT GROAT 12. JUNIOR TIA-KILIFI 13. KYLE STANLEY 14. CRAIG GARVEY 18. CHARLIE FAINGAA 19. GEOFF DANIELA 24. SHANNON WAKEMAN COACH: IAN MILLWARD

Manly Warringah Sea Eagles Vs NZ Warriors
Brookvale Oval, Saturday, May 17
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Sutton
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H FM (Link available via 
www.triplehfm.com.au/hhh)

SEA EAGLES
 – 1. CLINTON GUTHERSON 2. JAYDEN HORO 3. DOMENIC REARDON 4. CHEYSE BLAIR 5. MATT IKUVALU 6. MASADA IOSEFA 7. MANAIA RUDOLPH 8. JAKE TRBOJEVIC 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. LIGI SAO 12. MICHAEL CHEE KAM 13. DANIEL HARRISON 15. TODD WILSON 16. LUKE BARTLEY 17. EPALAHAME LAUAKI 18. DYLAN KELLY COACH: LUKE WILLIAMSON

WARRIORS – 1. STEVE WAETFORD (c) 2. JARRED WILSON 3. SOLOMONE KATA 4. CARLOS TUIMAVAVE 5. BRAXTON STANLEY 6. TUIMOALA LOLOHEA 7. MASON LINO 8. NATHANIEL PETERU 9. SILIVA HAVILI 10. UPU POCHING 11. RAYMOND FAITALA-MARINER 12. DOMINIQUE PEYROUX 13. JOHN PALAVI 14. AGNATIUS PAASI 15. SAM LISONE 16. ABRAHAM PAPALII 17. MICHAEL KI COACH: ROHAN SMITH

Cronulla Sharks Vs Wests Tigers
Remondis Stadium, Saturday, May 17
Kick-off: 3.10pm
Referee: Liam Nicholls
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

SHARKS
 – 1. NATHAN GARDNER 2. JACOB GAGAN 3. TRAVIS ROBINSON 4. MAHE FONUA 5. NATHAN STAPLETON 6. PENANI MANUMALEALII 7. BEN ROBERTS 8. TIM ROBINSON 9. PAT POLITONI 10. JUNIOR MOORS 11. SIONE MASIMA 12. JUNIOR ROQICA 13. TUPOU SOPOAGA 14. MICHAEL MORRIS 15. MARK MEXICO 16. JOSH PORTLOCK 17. SCOTT SORENSEN COACH: TONY HERMAN

TIGERS – 1. DANIEL ABOU-SLEIMAN 2. MARIKA KOROIBETE 3. KEITH LULIA 4. SETEFANO TAUKAFA 5. JY HITCHCOX 6. JARROD FARLOW (C) 7. MICHAEL STEVENS 8. NATHAN BROWN 9. JOEL LUANI 10. JACK BUCHANAN 11. ASIPELI FINE 12. SITALEKI AKAUOLA 13. KYLE LOVETT 14. MICHAEL BULLOCK 15. ANDY FIAGATUSA 16. BRENDAN SANTI 17. INNO INOSESIO 18. SAM HOLLIS COACH: PAUL FLETCHER

North Sydney Bears Vs Newcastle Knights
North Sydney Oval, Sunday, May 18
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

BEARS
 – 1. NATHAN MERRITT 2. MARK O’DARE 3. LOTE TUQIRI 4. JOE ULUIBAU 5. CURTIS JOHNSTON 6. KURT ALDRIDGE 7. JORDAN WORBOYS 8. NATHANIEL NEALE 9. JACKSON GARLICK 10. TOM BURGESS 11. JESSE ROBERTS © 12. CHRIS GREVSMUHL 13. MATT HYLAND 14. BRAD LUPI 15. DUNCAN LOW 16. NECCROM AREAIITI 17. BLAKE SOUTH COACH: WAYNE LAMBKIN

KNIGHTS – 1. NATHAN ROSS 2. JOSH MANTELLATO 3. BRAYDEN WILIAME 4. PAT MATA’UTIA 5. MARCEL IKINOFO 6. MATT MINTO 7. MICHAEL DOBSON 30. TOKA LIKILIKI 9. TRAVIS WADDELL 10. PAT VAIVAI 25. JAMES ELIAS 12. TYLER RANDALL 13. MATT HILDER (C) 14. CHAD REDMAN 15. BRENTON HORWOOD 16. MICHAEL STEELE 17. DYLAN HARTIN COACH: RICK STONE

Wyong Roos Vs Newtown Jets
Morry Breen Oval, Sunday, May 18
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Daniel Olford
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

ROOS – 1. GRANT NELSON 2. KYLE MACGREGOR 3. JAY FLORIMO 4. SHAUNE CORRIGAN 5. DALE CLACHERTY 6. BROCK MOLAN 7. ALEX LANGBRIDGE 8. MARK O’MELEY 9. MITCH WILLIAMS © 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. TEKINA VAILEA 13. BENNETT LESLIE 14. INOKE VUNIPOLA 15. SHAUN BOSS 16. BLAKE CARTER 17. ADAM SHAW 20. NATHAN CLARKE COACH: RIP TAYLOR

JETS - 1. JONATHON REUBEN 2. CHRIS TARIPO 3. JOSH DAVIS 4. MATT EVANS 5. TAUTAU MOGA 6. KURT KARA 7. ARANA TAUMATA 8. KANE EVANS 9. HEATH L'ESTRANGE 10. REMI CASTY 11. RYAN VERLINDEN 12. RHYSE MARTIN 13. JACK NOBLE 14. ANDREW PEARN 15. DAVID HARRIS 16. BRAD CROAD 17. SAULALA HOUMA 21. RAY MOUJALLI COACH: GREG MATTERSON

Mounties have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers