Here are the line ups for round fourteen of the 2014 VB NSW Cup competition: 

NZ Warriors Vs Cronulla Sharks
Gisborne Rugby Park, Saturday, June 14
Kick-off: 3.00pm (NZT), 1.00pm (AEST)
Referee: Aaron Donald

WARRIORS
 – 1. STEVE WAETFORD (c) 2. SOLOMONE KATA 3. DOMINIQUE PEYROUX 4. DANE NIELSEN 5. JARROD TUA 6. CARLOS TUIMAVAVE 7. TUIMOALA LOLOHEA 8. UPU POCHING 9. SILIVA HAVILI 10. CHARLES GUBB 11. RAYMOND FAITALA-MARINER 12. AGNATIUS PAASI 13. JOHN PALAVI 14. MICHAEL SIO 15. MICHAEL KI 17. ALBERT VETE 17. SAM LOUSI COACH: ROHAN SMITH 

SHARKS – 1. NATHAN GARDNER 2. JACOB GAGAN 3. JOSH PORTLOCK 4. NATHAN STAPLETON 5. VALENTINE HOLMES 6. JADEN CLARKE 7. PENANI MANUMALEALII 8. MATT PRIOR 9. PAT POLITONI 10. TIM ROBINSON 11. SIONE MASIMA 12. JUNIOR ROQICA 13. TUPOU SOPOAGA 14. MICHAEL MORRIS 15. DEAN BRITT 16. BRAD DEITZ 17. SCOTT SORENSEN 18. JAKE GOODWIN COACH: TONY HERMAN


Mounties Vs Wyong Roos
Aubrey Keech Reserve, Saturday, June 14
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris James
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)

MOUNTIES
 – 1. GUS AIGA 2. JEREMY HAWKINS 3. MATT ALLWOOD 4. WAYNE DARGAN 5. BILL TUPOU 6. RYAN CARR 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. MATT MCILWRICK 10. MARK NICHOLLS 11. JAKE FOSTER 12. LAGI SETU 13. CLAY PRIEST 14. MITCH CAHALANE 15. RODNEY COATES 16. KURT HORTON 17. REECE GOLDSMITH 18. UITI BAKER 19. MATT PLACE COACH: STEPHEN ANTONELLI

ROOS – 1. CHRIS CENTRONE 2. DALE CLACHERTY 3. JAY FLORIMO 4. BENNETT LESLIE 5. GRANT NELSON 6. JONO FORD 7. MARK KHEIRALLAH 8. MARK O’MELEY 9. MITCH WILLIAMS © 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. TEKINA VAILEA 13. ELONI VUNAKECE 14. BROCK MOLAN 15. SHAUN BOSS 16. LEIVAHA PULU 17. DANIEL PENESE 21. INOKE VUNIPOLA COACH: RIP TAYLOR

Canterbury-Bankstown Bulldogs Vs Wentworthville Magpies
Belmore Sports Ground, Saturday, June 14
Kick-off: 3.00pm
Referee: Ziggy Przeklasa-Adamski

BULLDOGS
 – 1. TYRONE PHILLIPS 2. DRURY LOW 3. ED MURPHY 4. LEVI DODD 5. KAYNE BRENNAN 6. PATRICK TEMPLEMAN 7. LINDON MCGRADY 8. LLOYD PERRETT 9. BRAD CLARKE 10. MAKAHESI MAKATOA 11. LACHLAN BURR 12. DAVID MINUTE 13. HARLAN ALAALATOA INTERCHANGE 14. CHRIS BINGE 15. STEVE AZZI 17. JALINE GRAHAM 19. DANNY FUALALO COACH: ANDREW PATMORE

MAGPIES – 1. API PEWHAIRAINGI 2. FABIAN GOODALL 3. JAKE BUTLER-FLEMMING 4. HENRY RAIWALUI 5. BURETA FARAIMO 6. RYAN MATTERSON 7. LUKE KELLY 8. KELEPI TANGINOA 9. SAM GORMAN 10. FUIFUI MOIMOI 11. JOSEPH UALESI 12. TEPAI MOEROA 13. BEN SMITH 14. LIAM FORAN 15. TANIELA LASALO 16. DANIEL ALVARO 17. LORENZO MA’AFU 18. BEN JONES COACH: BRETT COOK

Manly Warringah Sea Eagles Vs North Sydney Bears
Leichhardt Oval, Saturday, June 14
Kick-off: 2.00pm
Referee: Adam Devcich
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

SEA EAGLES
 – 1. CLINTON GUTHERSON 2. DELROY BERRYMAN 3. TONY SATINI 4. DOMINIC REARDON 5. DAVID WILLIAMS 6. MASADA IOSEFA 7. MANAIA RUDOLPH 8. LIGI SAO 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. JAMIL HOPOATE 12. MICHAEL CHEE KAM 13. DANIEL HARRISON 14. JAYDEN HORO 15. DYLAN KELLY 16. LUKE BARTLEY 17. EPALAHAME LAUAKI 18. LEONATI FEILOAKITUA COACH: LUKE WILLIAMSON

BEARS – 1. KANE MORGAN 2. MARK O’DARE 3. JOE ULUIBAU 4. LOTE TUQIRI 5. CURTIS JOHNSTON 6. KURT ALDRIDGE 7. JORDAN WORBOYS 8. NATHANIEL NEALE 9. CAMERON MCINNES 10. LUKE BURGESS 11. JESSE ROBERTS 12. CHRIS GREVSMUHL 13. MATT HYLAND 14. BRAD LUPI 15. JACKSON WILLIAMS 16. STEVE TAVITA 17. JACKSON GARLICK COACH: WAYNE LAMBKIN

Newtown Jets Vs Newcastle Knights
Henson Park, Saturday, June 14
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Chris Treneman
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

JETS
 – 1. JONATHON REUBEN 2. MATT EVANS 3. TAUTAU MOGA 4. SAMISONI LANGI 5. JOSH DAVIS 6. KURT KARA 7. ARANA TAUMATA 8. ANDREW PEARN 9. HEATH L'ESTRANGE 10. RYAN VERLINDEN 11. RHYSE MARTIN 12. DAVID HARRIS 13. JACK SIEJKA 14. SIO SIUA TAUKEIAHO 15. BRETT LANE 16. BRAD BARRETT 17. SAULALA HOUMA 20. JACK NOBLE COACH: GREG MATTERSON

KNIGHTS – 1. NATHAN ROSS 22. BRAYDEN WILIAME 3. PAT MATA’UTIA 4. TIMANA TAHU 5. CHANEL MATA’UTIA 6. MATT MINTO 7. MICHAEL DOBSON 8. BRENTON HORWOOD 9. TRAVIS WADDELL 10. PAT VAIVAI 25. JAMES ELIAS 12. TYLER RANDELL 13. MATT HILDER 14. CHAD REDMAN 15. MICHAEL STEELE 16. NOEL UNDERWOOD 17. TAMA KOOPU 18. DYLAN HARTIN COACH: RICK STONE

 

Penrith Panthers Vs Illawarra Cutters
Sportingbet Stadium, Saturday, June 14
Kick-off: 3.10pm
Referee: Adam Cassidy
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via 
www.hawkesburyradio.com.au)

PANTHERS
 – 1. KIERAN MOSS 2. ETO NABULI 3. WAQA BLAKE 4. WES NAIQAMA 5. KEVIN NAIQAMA 6. WILL SMITH 7. TOM HUMBLE 8. SAM ANDERSON 9. KEVIN KINGSTON 10. TIM GRANT 11. BEN MURDOCH-MASILA 12. MATT ROBINSON 13. RYAN SIMPKINS 14. VAIPUNA TIA KILIFI 16. SHAUN SPENCE 17. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 18. LIAM AYOUB 22. ANTHONY CHERRINGTON COACH: GARTH BRENNAN

CUTTERS – 1. JASON RAPER 2. KITI GLYMIN 3. GEOFF DANIELA 4. NATHAN GREEN 5. TYRON CRANSTON 6. SAM DUGGAN 7. KYLE EATHER 8. MATT GROAT 9. JOEL JOHNSON 10. RORY O'BRIEN 11. WILLIE MATAKA 12. JUNIOR TIA-KILIFI 13. SHANNON WAKEMAN 15. JOSH AILAOMAI 16. CHRIS LEWIS 17. CHARLIE FAINGAA 22. DYLAN STRICKLAND COACH: SCOTT LOGAN


Wests Tigers have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers