True Blue Chemicals Sydney Shield Team Lists - Round Thirteen

Here are the line ups for round thirteen of the 2014 True Blue Chemicals Sydney Shield competition: 

Blacktown Workers Vs Wentworthville Magpies
H.E Laybutt Sporting Complex, Saturday, June 21
Kick-off: 1.15pm
Referee: Trent Cini

WORKERS
- 1. DANIEL CASSONE 2. SAMUEL TAWAMACALA 3. JARON SMITH 24. JOESPH IOSEFA 5. DANIEL SMITH 6. BLAKE GOODMAN 7. TONI SASSINE 8. TAVIUNI MARIOTA 9. JAKE ATTARD 10. YAHIA MASRI 11. CLINTON STRICKLAND © 12. WILLIAM KEY 13. JOSHUA FRASER 14. REECE GRKINIC 15. JAD MAHMOUD 16. THOMAS SHAKIR 17. STUART MCDONALD COACH: LEON LATULIPE

WENTY - 1. NICK WALKER 2. KOROA RAUMEA 3. MATT COLLINS 4. TAKAI MOEAKIOLA 5. FETONGI TUINAUVUI 25. MATT MUNDINE 7. JAMES BOUSTANI 8. NATHAN ARMAT 9. NEIL NEEMIA 10. DIAMOND CHARLIE 11. SOLOMONE LASALO 12. CHRIS REKETE 13. AHMAD ELLAZ 14. NELSON PETEUA 15. JOSIAH TOMASI 17. BARNABAS TAVUI-LEOTA 19. ALEX CHAN COACH: DAVID NUGENT

 

Guildford Owls Vs Mounties
McCredie Park, Saturday, June 21
Kick-off: 1.15pm
Referee: Todd Smith

OWLS
– 1. LESLIE NAGULAFE 2. SULIASI SULI 3. ASIPELI LAVAKA 4. VINCENT FONOTI 5. JOSH BEADMAN 6. LAZARUS BROWN 7. JOHN BRADY 8. NAYVEN TAOUK 9. SEAN MCGUINNES 10. JAMIE DALLI 11. MITCH BURT 12. STACEY TANGIRA 13. MICHAEL LUONG 14. THOMAS FIELD 15. ALEX TWAL 16. ROBERT WATTS 17. SIONI TONGA 18. WILLIAM BUTTLER 19. CRAIG FIELD COACH: TODD McKEOWN

MOUNTIES - 1. MOHI AUPOURI 2. JARDEN SAJNOVIC 3. JOEL PATULLO 4. MARCO MUSCATELLO 5. ROBERT DUFF 6. JOHN MARTIN 7. BRENDAN NEWTON 8. TERE GLASSIE 9. TYRONE SHELLEY 10. ZAC WEDESWEILER 11. MATTHEW GREEN 12. DEAN MCGLINCHEY 13. LUKE SPEECHLEY 14. GEORGE ANTAKY 15. ADRIAN BAISSARI 17. JESSY ANTAKY 19. MAHANGA RATAHI FRELAN 20. WILLIAM NOWLAN COACH: GLENN ANTONELLI

 

Asquith Magpies Vs Belrose Eagles
Storey Park, Sunday, June 22
Kick-off: 1.15pm
Referee: James Vella
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H FM (Link available via 
www.triplehfm.com.au/hhh)

ASQUITH
– 1. MICHAEL RADOCAY 2. MELI KATIA 3. BLAKE NICHOLS 4. BRAY GOULDING 5. TEVITA ALIPATE 6. NATHAN WALL 7. MATT STACHNIK 8. ROBBIE WILLIAMS 9. DYLAN VAN NOORT 10. BEN KIRKLAND © 11. MATT HURD 12. JUSTIN EVES 13. SAM BUTTEL 14. JACK POLLARD 15. JAKE BARTLEY 16. KANE FELTAM-STOUT 19. DARCY TRINDALL COACH: BRAD HORDER

BELROSE – 1. JAMES MORTIMER 2. LUKE ALDER 3. DAMIEN RETI 4. COREY MURPHY 5. CHRISTIAN BATE 6. TAYLOR MATTHEWS 7. ALEX MCKENZIE 8. BEN PICKERING 9. DAVID MARANDO 10. AL MAMMONE 11. SAM ST GEORGE COX 12. ADAM SAUNDERS 13. NATHAN COOPER 14. TOM NEEDHAM 15. JAMES MEI 16. JON MANU 17. ANDREW HALSTEAD COACH: JAMES MORTIMER

 

Burwood North Ryde United Vs Cabramatta Two Blues
TG Milner, Sunday, June 22
Kick-off: 1.15pm
Referee: Joshua McGowan

UNITED - 1. ABRAHAM EL-ZAKHEM 2. OMAR KASSEM 3. MANASA VAUDREU 4. KHARIM COURT 5. CHRIS RIGOPOULOS 6. JOSH MCNAMARA 7. RORY BROWNLIE 8. KHAN AREAIITI 9. BLAKE DUNSCOMBE © 10. JAYSON GERECS 11. MITCH DEVINE 12. JOSH COSGROVE 13. SCOTT WILLIAMS 14. SHAE JARVIS 15. NICK BELL © 17. MA’AUGA TAFA 20. GEORGE MATTAR COACH: MICK HABIB

TWO BLUES – 1. SIMON SIMONA 2. VEASII KAVAEFIAFI 3. HENRY IUTA 4. ADAM HANSEN 5. FILIMONE LASALOSI 6. LUKE LAVENDER 7. AMANONO TOVIO 8. LOMIO MAFI 9. MOUHAMAD MAHFOUD 10. KRUSE ROBINSON 18. TUPOU PENITANI 12. MAX NAPPA 13. MATT LIMA HALALOVA 14. JAMES LIVOCK 15. SIA MAFI 16. KEANU ROGERS 17. HENRY MAHE COACH: JASON HEDGES

Hills District Bulls Vs Auburn Warriors
Crestwood Oval, Sunday, June 22
Kick-off: 2.00pm
Referee: Darian Furner

BULLS - 1. BRENT RAE MILLAR 2. SAM SHEPHERD 3. TOM YOUNG 4. AARON WESTON 5. JOSHUA CALCAGNO 6. BEVAN DE VRIES 7. TAYLOR BENNETT 8. MICK HAWKINGS 9. DANIEL MAHONEY (C) 10. STEVE BRISTOW 11. LUKE HILTON 12. TOMMY VIANGA 13. LIAM DUFFY 14. ROBBIE YOUNG 15. BRAD PRICE 16. CHRIS ALAVANOS 17. BEN MOONEY 18. JAKE FERGUSON 19. BEN JAMES COACH: PAUL GRIFFIN

WARRIORS – 1. ZAKIR SLAIMANKHEL 2. ALEX SEINI 3. FITELI FATAI 4. CHARLES MORETON 5. DEAN SPANOS 6. SKIPPY LIPANO 7. MICHAEL MUNDAY 8. DAMIEN TAUFAAO 9. ALI ALLOUCHE 10. RALPH TUIAFISO 11. JASON TUULAU 12. SONNY TUPUOLA 13. MUHAMED ALHAJ 14. MICHAEL GIBSON 15. JORDAN ABOUHAIDER 16. NICK LISOFF 17. WES TALANOA 18. PENI MATUALOTO 19. SAM SEAU 20. WATSON NAMOA COACH: DEAN FEENEY

 

Peninsula Seagulls Vs East Campbelltown Eagles
Lake Park, Sunday, June 22
Kick-off: 3.00pm
Referee: Phil Sung

SEAGULLS - 1. GEORGE PALAU 2. BRYCE GEARIN 3. RHYS WOLLOGHAN 4. TARRANT MARINER 5. RYAN OLDFIELD 6. LUKE MARTIN 7. WILLIE BISHOP 8. RYAN WHEELER © 9. HARRY BERRYMAN 10. DAMIEN LAWLER 11. TIM PONT 12. VINNY NGARO 13. JAI JONES 14. ANDREW TUILAGI 15. BEN GORMAN 16. JAKE GEARIN 17. ALEX ASHER COACH: TIM GEE

CAMPBELLTOWN – 1. EDWIN CONNOR 2. TALA MAPASONE 3. FUSI TOUTAI 4. LIMONI KAMUTA 5. GEORGE VATUVAI 6. CHRIS STANDING 20. WAYDE DUNLEY 8. JIM LAULILLI 9. SAM HOARE 10. MICHAEL BRADSTOCK 11. STEPHEN HARDING 12. SAMA SAUVAO 13. JARRYD EGGLETON 15. SEASO SAUVAO 17. ROBERT NEAVES 18. JACOB NANSEN 19. SAM HULL 24. PJ HUNT COACH: GARY POTTS

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #TBCSS hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the True Blue Chemicals Sydney Shield ladder

Click here to view all of the results from last weekend