Here are the line ups for round nineteen of the 2014 VB NSW Cup competition: 

Newtown Jets Vs Penrith Panthers
Allianz Stadium, Saturday, July 19
Kick-off: 12.40pm
Referee: Chris Treneman
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ

JETS
 – 1. JONATHON REUBEN 2. BRETT LANE 3. NATHAN STAPLETON 4. JUNIOR VAIVAI 5. MATT EVANS 6. SAMISONI LANGI 7. SCOTT DUREAU 8. KANE EVANS 9. KURT KARA © 10. RYAN VERLINDEN 11. RHYSE MARTIN 12. BRAD BARRETT 13. SIO SIUA TAUKEIAHO 14. ANDREW PEARN 15. DAVID HARRIS 16. JOSH DAVIS 17. RAY MOUJALLI 20. JACK NOBLE COACH: GREG MATTERSON

PANTHERS – 1. KIERAN MOSS 2. ETO NABULI 3. WAQA BLAKE 4. WILL SMITH 5. WES NAIQAMA 6. TOM HUMBLE 7. LUKE CAPEWELL 8. SAM ANDERSON 9. KEVIN KINGSTON 10. TIM GRANT 11. VAIPUNA TIA KILIFI 12. MATT ROBINSON 13. RYAN SIMPKINS 14. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 15. KIERRAN MOSELEY 16. ANTHONY CHERRINGTON 17. NATHAN SMITH 19. TOM EISENHUTH 20. LIAM AYOUB COACH: GARTH BRENNAN


Wests Tigers Vs Canterbury-Bankstown Bulldogs
Leichhardt Oval, Saturday, July 19
Kick-off: 1.45pm
Referee: Daniel Olford
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

TIGERS
 – 1. KURTIS ROWE 2. JOHN SILA 3. ASIPELI FINE 4. JY HITCHCOX 5. SETEFANO TAUKAFA 6. JACK MADDEN 7. MICHAEL STEVENS 8. JACK BUCHANAN 9. JOEL LUANI 10. NATHAN BROWN 11. BRENDEN SANTI 12. JARRED FARLOW (C) 13. KYLE LOVETT 14. MICHAEL BULLOCK 15. SITALEKI AKAUOLA 16. SAM HOLLIS 17. INNO INOSESIO 18. COREY BROWN 19. ANDREW VELA COACH: PAUL FLETCHER

BULLDOGS – 1. JALINE GRAHAM 2. TYRONE PHILLIPS 3. ED MURPHY 4. LEVI DODD 5. KAYNE BRENNAN 6. PATRICK TEMPLEMAN 7. LINDON MCGRADY 8. DANNY FUALALO 9. DAMIEN COOK 10. MAKAHESI MAKATOA 11. LACHLAN BURR 12. DAVID MINUTE 13. HARLAN ALAALATOA 14. NATHAN MASSEY 15. CHRIS BINGE 16. SIONE TOVO 17. BRAD CLARK COACH: ANDREW PATMORE

North Sydney Bears Vs Illawarra Cutters
North Sydney Oval, Saturday, July 19
Kick-off: 3.00pm
Referee: Damian Briscoe

BEARS
 – 1. KANE MORGAN 2. MARK O’DARE 3. JOE ULUIBAU 4. DANIEL PHILLIPS 5. CURTIS JOHNSTON 6. KURT ALDRIDGE 7. JORDAN WORBOYS 8. NATHANIEL NEALE 9. MATT HYLAND 10. BRAD LUPI 11. JACKSON WILLIAMS 12. CHRIS GREVSMUHL 13. JESSE ROBERTS 14. TAREK EL MASRI 15. STEVE TAVITA 16. DUNCAN LOW 17. DANIEL VASEK COACH: WAYNE LAMBKIN

CUTTERS – 1. KYLE EATHER 2. YAW KITI GLYMIN 3. DYLAN FARRELL 4. PETER MATA'UTIA 5. JASON RAPER 6. SAM DUGGAN 7. DREW HUTCHISON 8. SHANNON WAKEMAN 9. CRAIG GARVEY 10. RORY O'BRIEN 11. NATHAN GREEN 12. CHRIS LEWIS 13. KYLE STANLEY 14. JOEL JOHNSON 15. JOSH AILAOMAI 16. WILLIE MATAKA 17. CHARLIE FAINGAA 22. MARK OFFERDAHL COACH: SCOTT LOGAN

Mounties Vs Manly Warringah Sea Eagles
Aubrey Keech Reserve, Saturday, July 19
Kick-off: 3.00pm
Referee: Jeff Hartup
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)

MOUNTIES
 – 1. JACK AHEARN 2. WAYNE DARGAN 3. MOSESE PANGAI 4. DAVE CAHALANE 5. BILLTUPOU 6. RYAN CARR 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. MATT MCILWRICK 10. MARK NICHOLLS 11. JAKE FOSTER 12. TEVITA PANGAI JUNIOR 13. CLAY PRIEST 14. TOM LEAROYD-LAHRS 15. MITCH CAHALANE 16. REECE GOLDSMITH 17. JOEY BOND 18. LAGI SETU 20. KURT HORTON COACH: STEPHEN ANTONELLI

SEA EAGLES – 1. DOMINIC REARDON 2. DELROY BERRYMAN 3. TONY SATINI 4. CHEYSE BLAIR 5. TARANT MARINER 6. MASADA IOSEFA 7. JACK LITTLEJOHN 8. LIGI SAO 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. DYLAN KELLY 12. MICHAEL CHEE KAM 13. DANIEL HARRISON 14. JAYDEN HORO 15. SANTANA PALMER 16. LUKE HADDRICK 17. EPALAHAME LAUAKI COACH: LUKE WILLIAMSON

Wentworthville Magpies Vs Cronulla Sharks
Ringrose Park, Sunday, July 20
Kick-off: 3.00pm
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: Radio coverage courtesy of ALIVE fm (Link available via
alive905.com.au)

MAGPIES
 – 1. KEN SIO 2. JUSTIN HUNT 3. JOHN FOLAU 4. FABIAN GOODALL 5. BURETA FARAIMO 6. RYAN MATTERSON 7. LUKE KELLY 8. ISAAC MALIOTA 9. LIAM FORAN 10. DANIEL ALVARO 11. JOSEPH UALESI 12. PAT MATAELE 13. LORENZO MA’AFU 14. BEN JONES 15. WALTER VAEAU 16. TAUNAOLA KEI 17. API PEWHAIRANGI 23. SAM GORMAN COACH: BRETT COOK

SHARKS – 1. NATHAN GARDNER 2. TRAVIS ROBINSON 3. JUSTIN O’NEILL 4. BLAKE AYSHFORD 5. YOUNG TONUMAIPEA 6. BEN HAMPTON 7. DANIEL HOLDSWORTH 8. DAYNE WESTON 9. SCOTT SORENSEN 10. GEORGE ROSE 11. JUNIOR ROQICA 12. SIONE MASIMA 13. MATT PRIOR 14. PENANI MANUMALEALII 15. MICHAEL MORRIS 16. JOSH PORTLOCK 17. SAM RAUICAVA COACH: TONY HERMAN

 

Wyong Roos Vs NZ Warriors
Morry Breen Oval, Sunday, July 20
Kick-off: 3.00pm  
Referee: Adam Cassidy
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

ROOS
 – 1. ALEX LANGBRIDGE 2. GRANT NELSON 3. JAY FLORIMO 4. DALE CLACHERTY 5. DAMON GOOLAGONG 6. JONO FORD 7. MARK KHEIRALLAH 8. ELONI VUNAKECE 9. MITCH WILLIAMS © 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. LEIVAHA PULU 13. ZANE TETEVANO 14. BROCK MOLAN 15. SHAUN BOSS 16. INOKE VUNIPOLA 17. DANIEL PENESE 20. NATHAN CLARKE COACH: RIP TAYLOR

WARRIORS – 1. STEVE WAETFORD (c) 2. NGATAUA HUKATAI 3. SOLOMONE KATA 4. DOMINIQUE PEYROUX 5. JARROD TUA 6. CARLOS TUIMAVAVE 7. SAM COOK 8. SAM LOUSI 9. SILIVA HAVILI 10. CHARLIE GUBB 11. SIONE LOUSI 12. RAYMOND FAITALA-MARINER 13. JOHN PALAVI 14. MICHAEL SIO 15. ALBERT VETE 16. DAVID BHANA 17. UPU POCHING COACH: ROHAN SMITH


Newcastle Knights have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers