Here are the line ups for round seventeen of the 2014 Sydney Shield competition: 

Asquith Magpies Vs Hills District Bulls
Storey Park, Saturday, July 26
Kick-off: 1.15pm
Referee: James Vella
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H FM (Link available via 
www.triplehfm.com.au/hhh)

ASQUITH
- 1. MICHAEL RADOCAY 2. MELI KATIA 3. SAM BUTTEL 4. BRAY GOULDING 5. BLAKE NICHOLS 6. LUKE MCDONALD 7. MATT STACHNIK 8. ROBBIE WILLIAMS 9. DYLAN VAN NOORT 10. LOCHLAN PIPER 11. MATT HURD 12. NATHAN WALL 13. ADRIAN BARNETT 14. JAKE BARTLEY 15. MARK MEREDITH 16. DAVID RYAN 17. DANIEL MOORE COACH: BRAD HORDER

BULLS - 1. BRENT RAE-MILLAR 2. BRAYDEN GIBNEY 3. JAKE FULLER 4. TODD SARTOR 5. BEN EISENHUTH 6. BEVAN DE VRIES 7. DANIEL MAHONEY (C) 8. MICK HAWKINGS 9. JAKE WALPOLE 10. STEVE BRISTOW 11. LUKE HILTON 12. TOM YOUNG 13. LIAM DUFFY 14. ROBBIE YOUNG 15. CHRIS ALAVANOS 16. AARON WESTON 17. BRAD PRICE 18. BEN JAMES 19. ELLIS JAMES 20. TAYLOR BENNETT COACH: PAUL GRIFFIN

 

Blacktown Workers Vs Cabramatta Two Blues
HE Laybutt Sporting Complex, Saturday, July 26
Kick-off: 1.15pm
Referee: Michael Signoretti

WORKERS
– 1. DANIEL SMITH 2. SAMUEL TAWAMACALA 3. DERICK GOLDING 4. KISI TAULANI 5. THOMAS VELLA 6. JAMES HORVAT 7. TONI SASSINE 8. PHOENIX VAIOTU 9. JAKE ATTARD 10. YAHIA MASRI 11. CLINTON STRICKLAND © 12. JOSHUA FRASER 13. NAFOA LEAPAI 14. VANN WALLACE 15. JAMES ALLISON 16. TYSON OAARIKI 17. STUART MCDONALD COACH: LEON LATULIPE

TWO BLUES - 1. LUKE LAVENDER 2. TUPOU KAVAEFIAFI 3. ADAM HANSEN 4. NED STEVENSON 5. PETER VIANE 6. ZAC RHODES 7. JAKE WATTS 8. EDWARD LAVULO 9. SIOAPE LATU 10. KRUSE ROBINSON 18. TUPOU PENITANI 12. DANIEL LA MANNA 13. HENRY MAHE 11. SIUA MAFI 14. ERNEST ALO 15. EDDIE TAVITA 16. VOLKAN ISIK 17. KEANU ROGERS COACH: JASON HEDGES

 

Mounties Vs Belrose Eagles
Mt Pritchard Sports Complex, Saturday, July 26
Kick-off: 1.15pm
Referee: Trent Cini

MOUNTIES
– 1. MOHI AUPOURI 2. JARDEN SAJNOVIC 3. MATTHEW GREEN 4. MARCO MUSCATELLO 5. HAVEA KATOA 6. BRAEDEN BATISTE 7. BRENDAN NEWTON 8. TERE GLASSIE 9. MAHANGA RATAHI FRELAN 10. KAINE MATTHEWS 11. CHAD GRANT 12. PENETAUI KLESKOVIC JONES 13. MATTHEW WHITEHOUSE 14. JOHN MARTIN 15. WILLIAM NOWLAN 16. JESSIE O’NEILL 17. ADRIAN BAISSARI 18. ZAC WEDESWEILER COACH: GLENN ANTONELLI

BELROSE – 1. JAMES MORTIMER 2. ANDREW HALSTEAD 3. DAMIEN RETI 4. COREY MURPHY 5. JON MANU 6. ALEX MCKENZIE 7. TAYLOR MATTHEWS 8. JAMES MEI 9. DAVID MARANDO 10. AL MAMMONE 11. SAM COLLINS 12. ADAM SAUNDERS 13. NATHAN COOPER 14. JAMES MIRECKI 15. DALLAS KOEN 16. BEN PICKERING COACH: JAMES MORTIMER

 

Guildford Owls Vs Burwood North Ryde United
McCredie Park, Sunday, July 27
Kick-off: 12.00pm
Referee: Darian Furner

OWLS
- 1. BEVAN FRENCH 2. SIONI TONGA 3. JACK MORRIS 4. LESLIE NGAULAFE 5. JORDON MARSHALL 16. JASON VIDAL 7. JOHN BRADY 8. JAMIE DALLI 9. MICHAEL LUONG 10. JOSHUA SIDDLE 11. THOMAS FIELD 12. ROBERT WATTS 13. JACK ANDERSON 14. JACK CAHILL 17. WILLIAM BUTTLER 21. STACEY TANGIRA 22. COREY WALPOLE 23. SEAN MCGUINESS 24. OFA SIALI COACH: TODD MCKEOWN

UNITED – 1. ASHLEY JOHNSON 2. CHRIS RIGOPOULOS 3. MANASA VAUDREU 4. ABRAHAM EL-ZAKHEM 5. OMAR KASSEM 6. JOSH MCNAMARA 7. SHANE KHOUISS 8. KHAN AREAIITI 9. BLAKE DUNSCOMBE 10. JAYSON GERECS 11. MITCH DEVINE 12. JOSH COSGROVE 13. SCOTT WILLIAMS 14. MITCH HENDERSON 15. JAMES FRANCIS 16. GEORGE MATTAR 23. KHARIM COURT COACH: MICK HABIB

 

Wentworthville Magpies Vs East Campbelltown Eagles
Ringrose Park, Sunday, July 27
Kick-off: 1.15pm
Referee: Ryan Jackson

WENTY
- 1. EVANDER CUMMINS 2. KEEHAN DIAMOND 3. MATT SAMUELS 4. BARNABAS TAVUI-LEOTA 5. MATT COLLINS 6. TOBY EVANS 7. JAMES BOUSTANI 8. ELIAS SUKKER 9. NELSON PETERA 10. MIKAERA WHAREAITU-ORMSBY 11. VALU NASIO 12. SOANE MANUMUA 13. CHRIS REKETE 15. AHMAD ELLAZ 16. TOMMY AMONE 17. DIAMOND CHARLIE 19. NEIL NEEMIA COACH: DAVID NUGENT

CAMPBELLTOWN – 1. EDWIN CONNOR 2. FUSI TOUTAI 3. CRAIG SHIPLEY 4. LIMONI KAMUTA 5. GEORGE VATUVEI 6. CHRIS STANDING 20. WAYDE DUNLEY 18. JACOB NANSEN 9. SAM HOARE 10. MICHAEL BRADSTOCK 11. JARRYD EGGLETON 12. SAMA SAUVAO 13. STEPHEN HARDING 8. JIMMY LAULILLI 14. LEIGH MIDDLEMISS 15. SEASO SAUVAO 16. BENJAMIN JANKOWSKI 17. ROBERT NEAVES 19. PJ HUNT COACH: GARY POTTS

 

Peninsula Seagulls Vs Auburn Warriors
Lake Park, Sunday, July 27
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Kieren Irons
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H FM (Link available via www.triplehfm.com.au/hhh)
SEAGULLS
– 1. GEORGE PALAU 2. RICHIE GOODWIN 3. ALEX ASHER 4. RHYS WOLLOGHAN 5. RYAN OLDFIELD 6. LUKE MARTIN 7. WILLIE BISHOP 13. RYAN WHEELER © 9. JAKE GEARIN 10. DAMIEN LAWLER 11. TIM PONT 12. VINNY NGARO 14. JAI JONES 8. JAMES CAMPBELL 16. MITCH LEACH 17. CLINT STOWERS 19. JAKE PICKERING 21. JON GRIMES 27. JAMES LEULUAI COACH: TIM GEE

WARRIORS – 1. FITELI FATAI 2. ALEX SEINI 3. SAM SEAU 4. CHARLES MORETON 5. DEAN SPANOS 6. MATT HALALILO 7. ZACK GREENE 8. DAMIEN TAUFAAO 9. MICHAEL MUNDAY 10. PENI MATUALOTO 11. DAVID MURPHY 12. JACK MITCHELL 13. JASON TUULAU 14. SKIPY LIPANO 15. SIFA TAUFAAO 16. DANIEL TUULAU 17. JORDAN ABOUHAIDER 18. SULIASI SULI 19. JEAN LUC KNOX 20. WATSON NAMOA 21. LUKE TANNOUS 22. NICK LISOFF COACH: DEAN FEENEY


Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #SydneyShield hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the Sydney Shield ladder

Click here to view all of the results from last round