VB NSW Cup Team Lists - Round Twenty Two

Here are the line ups for round twenty two of the 2014 VB NSW Cup competition: 

Wests Tigers Vs NZ Warriors
Kirkham Park, Camden, Saturday, August 9
Kick-off: 3.00pm
Referee: Drew Oultram
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)

TIGERS
 – 1. KURTIS ROWE 2. COREY BROWN 3. KYLE LOVETT 4. JY HITCHCOX 5. SETEFANO TAUKAFA 6. TIM MOLTZEN 7. MICHAEL STEVENS 8. JACK BUCHANAN 9. JOEL LUANI 10. MICHAEL BULLOCK 11. BRENDEN SANTI 12. JARRED FARLOW (C) 13. INNO INOSESIO 14. NATHAN BROWN 15. ANDY FIAGATUSA 16. SAM HOLLIS 17. ANDREW VELA 18. DANIEL ABOU-SLEIMAN 19. SONNY BRISTOW COACH: PAUL FLETCHER

WARRIORS – 1. STEVE WAETFORD (c) 2. SOLOMONE KATA 3. KEN MAUMALO 4. DOMINIQUE PEYROUX 5. DAVID FUSITU’A 6. CARLOS TUIMAVAVE 7. SAM COOK 8. AGNATIUS PAASI 9. SILIVA HAVILI 10. CHARLIE-PAUL GUBB 11. MICHAEL SIO 12. ABRAHAM PAPALII 13. JOHN PALAVI 14. DAVID BHANA 15. UPU POCHING 16. JARROD TUA 17. SAM LISONE 18. RAYMOND FAITALA-MARINER COACH: ROHAN SMITH


Illawarra Cutters Vs Mounties
Ron Costello Oval, Shellharbour, Saturday, August 9
Kick-off: 3.00pm
Referee: Adam Cassidy

CUTTERS
 – 1. KYLE EATHER 2. YAW KITI GLYMIN 3. PETER MATA'UTIA 4. GEOFF DANIELA 5. NATHAN SMITH 6. SAM DUGGAN 7. DREW HUTCHISON 8. SHANNON WAKEMAN 9. JOEL JOHNSON 10. RORY O'BRIEN 11. NATHAN GREEN 12. CHRIS LEWIS 13. KYLE STANLEY 15. JOSH AILAOMAI 16. WILLIE MATAKA 17. MATT GROAT 18. CHARLIE FAINGAA COACH: SCOTT LOGAN

MOUNTIES – 1. ANDREW HEFFERNAN 2. WAYNE DARGAN 3. MOSESE PANGAI 4. JEREMY HAWKINS 5. DAVE CAHALANE 6. JACK AHEARN 7. RYAN CARR 8. KYLE O’DONNELL 9. REECE GOLDSMITH 10. MITCH CAHALANE 11. JAKE FOSTER 12. TEVITA PANGAI JUNIOR 13. LAGI SETU 14. CLAY PRIEST 15. MITCH BARNETT 16. ADAM TANGATA 17. JOEY BOND COACH: STEPHEN ANTONELLI

Penrith Panthers Vs North Sydney Bears
Sportingbet Stadium, Saturday, August 9
Kick-off: 3.00pm
Referee: Jeff Hartup
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via 
www.hawkesburyradio.com.au)

PANTHERS
 – 1. KIERAN MOSS 2. ETO NABULI 3. EDDIE AIONO 4. WES NAIQAMA 5. KEVIN NAIQAMA 6. LUKE CAPEWELL 7. TOM HUMBLE 8. SAM ANDERSON 9. KEVIN KINGSTON 10. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 11. BEN MURDOCH-MASILA 12. NATHAN SMITH 13. RYAN SIMPKINS 14. DANIEL FOSTER 15. VAIPUNA TIA KILIFI 16. TOM EISENHUTH 17. LIAM AYOUB 18. MITCH CLARK 19. IAIN RICCARDI COACH: GARTH BRENNAN

BEARS – 1. KANE MORGAN 2. MARK O’DARE 3. JOE ULUIBAU 4. JESSE ROBERTS 5. NICK HEDLEY 6. KURT ALDRIDGE 7. BLAKE NICHOLS 8. NATHANIEL NEALE 9. MATT HYLAND 10. BRAD LUPI 11. JACKSON WILLIAMS 12. CHRIS GREVSMUHL 13. DUNCAN LOW 14. TAREK EL MASRI 15. STEVEN TAVITA 16. JOSH TOOLE 17. WES MOURAD 18. DANIEL VASEK 19. SIONE KITE COACH: WAYNE LAMBKIN

Cronulla Sharks Vs Newcastle Knights
Hunter Stadium, Saturday, August 9
Kick-off: 3.10pm
Referee: Daniel Olford
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ

SHARKS
 – 1. NATHAN GARDNER 2. TRAVIS ROBINSON 3. BLAKE AYSHFORD 4. JUSTIN O’NEILL 5. YOUNG TONUMAIPEA 6. BEN HAMPTON 7. DANIEL HOLDSWORTH 8. MARK MEXICO 9. PENANI MANUMALEALII 10. GEORGE ROSE 11. JUNIOR MOORS 12. MICHAEL MORRIS 13. SCOTT SORENSEN 14. KURT DRYSDALE 15. JAKE LAWRENCE 16. NELSON ASOFA-SOLOMONA 17. JOSH PORTLOCK COACH: TONY HERMAN

KNIGHTS – 1. NATHAN ROSS 22. JOSH MANTELLATO 3. PAT MATA’UTIA 4. TIMANA TAHU 5. BRAYDEN WILIAME 6. MATT MINTO 7. MICHAEL DOBSON 8. SAM MATAORA 9. CHAD REDMAN 10. PAT VAIVAI 11. CLINT NEWTON 12. TYLER RANDELL 13. MATT HILDER 15. BRENTON HORWOOD 16. MICHAEL STEELE 17. NOEL UNDERWOOD 25. JAMES ELIAS 30. TOKA LIKILIKI COACH: RICK STONE

Wentworthville Magpies Vs Manly Warringah Sea Eagles
Ringrose Park, Sunday, August 10
Kick-off: 3.00pm
Referee: Damian Briscoe

MAGPIES
 – 1. JUSTIN HUNT 2. JAKE BUTLER-FLEMING 3. JOHN FOLAU 4. FABIAN GOODALL 5. NICHOLAS WALKER 6. API PEWHAIRANGI 7. LUKE KELLY 8. MITCH ALLGOOD 9. BEN JONES 10. DANIEL ALVARO 11. JOSEPH UALESI 12. LORENZO MA’AFU 13. DANNY HOWARD 14. LIAM FORAN 15. TAKAI MOEAKIOLA 16. ISAAC MALIOTA 17. PAT MATAELE 18. TAUNAOLA KEI COACH: BRETT COOK

SEA EAGLES – 1. DOMINIC REARDON 2. DELROY BERRYMAN 3. TONY SATINI 4. CHEYSE BLAIR 5. TARRANT MARRINER 6. JACK LITTLEJOHN 7. ZACH NICHOLLS 8. TYSON ANDREWS 9. JAYDEN HODGES 10. EPALAHAME LAUAKI 11. LIGI SAO 12. DYLAN KELLY 13. DANIEL HARRISON 14. DALLAS KOEN 15. SANTANA PALMER 16. JAMES MIRCESKI 17. LUKE HADDRICK COACH: LUKE WILLIAMSON

 

Wyong Roos Vs Canterbury-Bankstown Bulldogs
Morry Breen Oval, Sunday, August 10
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

ROOS
 – 1. MARK KHEIRALLAH 2. DALE CLACHERTY 3. JAY FLORIMO 4. BENNETT LESLIE 5. SHAUNE CORRIGAN 6. JONO FORD 7. BROCK MOLAN 8. MARK O’MELEY 9. ALEX LANGBRIDGE 10. MAGNUS STROMQUIST 11. LEIVAHA PULU 12. TEKINA VAILEA 13. ZANE TETEVANO 14. ELONI VUNAKECE 15. SHAUN BOSS 16. SAM BERNSTROM 17. DAMON GOOLAGONG 18. GRANT NELSON COACH: RIP TAYLOR

BULLDOGS – 1. JALINE GRAHAM 2. DRURY LOW 3. TYRONE PHILLIPS 4. LEVI DODD 5. KAYNE BRENNAN 6. PATRICK TEMPLEMAN 7. LINDON MCGRADY 8. HARLAN ALAALATOA 9. DAMIEN COOK 10. MAKAHESI MAKATOA 11. LACHLAN BURR 12. ADAM ELLIOTT 13. PAT O’HANLON 14. CHRIS BINGE 15. DANNY FUALALO 17. BRAD CLARK 19. DAVID MINUTE COACH: ANDREW PATMORE


Newtown Jets have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers

Click here to view all of the match highlight’s from last weekend’s games