Sydney Shield Team Lists - Finals Week One

Here are the line ups for week one of the 2014 Sydney Shield finals series:  

Mounties (6) Vs Cabramatta Two Blues (7)
Lidcombe Oval, Saturday, September 6
Kick-off: 11.45am 
Referee: Philip Sung

MOUNTIES
– 1. MOHI AUPOURI 2. HAVEA KATOA 3. JARDEN SAJNOVIC 4. JOEL PATULLO 5. UILA APE ESERA 6. MATTHEW GREEN 7. BRAEDEN BATISTE 8. KAINE MATTHEWS 9. JOHN MARTIN 10. MATTHEW WHITEHOUSE 11. CHAD GRANT 12. JOE ROKOQO 13. LUKE SPEECHLEY 14. MARCO MUSCATELLO 15. ADRIAN BAISSARI 16. ZAC WEDESWEILER 17. DAYNE VETTE WELSH 18. JESSY ANTAKY 19. MAHANGA RATAHI FRELAN 20. PENETAUI KLESKOVIC JONES 21. WILLIAM NOWLAN COACH: GLENN ANTONELLI 

TWO BLUES – 1. BRETT MANNING 2. HALA KATOA 3. HENRY IUTA 4. PIERCE SAPSFORD 5. PETER VIANE 6. BOBBIE GOULDING 7. MOUHAMAD MAHFOUD 8. LOMIO MAFI 9. SIOAPE LATU 10. KRUSE ROBINSON 11. AARON TEARIKI 12. SIUA MAFI 13. HENRY TAUFAAO 14. KEANU ROGERS 15. HENRY MAHE 16. VOLKAN ISIK 17. EDDIE TAVITA 18. TUPOU PENITANI 20. ZACH RHODES COACH: JASON HEDGES

 

Peninsula Seagulls (1) Vs Belrose Eagles (4)
Ringrose Park, Saturday, September 6
Kick-off: 11.45am
Referee: James Vella
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H FM (Link available via 
www.triplehfm.com.au/hhh)

SEAGULLS
- 1. GEORGE PALAU 2. RICHIE GOODWIN 3. TARRANT MARINER 4. RHYS WOLLOGHAN 5. RYAN OLDFIELD 6. JAKE PICKERING 7. TOM WATKINS 27. JAMES LEULUAI 9. HARRY BERRYMAN 13. RYAN WHEELER © 11. TIM PONT 12. VINNY NGARO 17. ALEX ASHER 8. ANDREW TUILAGI 14. JAI JONES 15. JAMES CAMPBELL 16. BEN GORMAN 19. JEREMY MARSHALL COACH: TIM GEE

BELROSE - 1. JAMES MORTIMER 2. LUKE ALDER 3. DAMIEN RETI 4. CHRISTIAN BATE 5. KYLE SAUNDERS 6. ALEX MCKENZIE 7. TAYLOR MATTHEWS 8. BEN PICKERING 9. DAVID MARANDO 10. AL MAMMONE 11. ADAM SAUNDERS 12. COREY MURPHY 13. NATHAN COOPER 14. SAM COLLINS 16. SHEM GREIVE 17. ANDREW HALSTEAD 24. JAMES MEI COACH: JAMES MORTIMER

 

Wentworthville Magpies (2) Vs East Campbelltown Eagles (3)
Ringrose Park, Saturday, September 6
Kick-off: 1.30pm
Referee: Joshua McGowan

WENTY
– 1. EVANDER CUMMINS 2. MATT COLLINS 3. JON PEPA 4. MATT SAMUELS 5. MAROUN ESTEPHAN 6. TOBY EVANS 7. JAMES BOUSTANI 8. GEORGE BASHOUR 9. NEIL NEMMIA 10. ELIAS SUKKER 11. BARNABAS TAVUI-LEOTA 12. TOMMY AMONE 13. AHMAD ELLAZ 14. DYLAN KHOURY 15. MULI LASALO 17. JORDAN TUKERE 21. RAVEN NICHOLLS 25. JUNIOR FAOMAUSILI COACH: DAVID NUGENT

CAMPBELLTOWN - 1. EDWIN CONNOR 19. FUSI TOUTAI 3. FILIPO SAUVAO 4. LIMONI KATUMA 5. GEORGE VATUVEI 6. CHRIS STANDING 7. WAYDE DUNLEY 8. JIMMY LAULILLI 9. SAM HOARE 18. JACOB NANSEN 11. MICHAEL BRADSTOCK 12. SAMA SAUVAO 13. JARRYD EGGLETON 15. UATI ISSAKO 16. LEIGH MIDDLEMISS 17. ROBERT NEAVE 23. PJ HUNT COACH: GARY POTTS

 

Guildford Owls (5) Vs Auburn Warriors (8)
McCredie Park, Sunday, September 7
Kick-off: 2.00pm
Referee: Todd Smith

OWLS
– 1. SIONI TONGA 2. OFA SIALI 3. WILLIAM BUTTLER 4. FOU TAGIILIMA 5. JORDON MARSHALL 16. LAZARUS BROWN 7. MARK DAOUD 8. MITCH BURT 9. ALEC BUSH 10. JACK CAHILL 11. JACK MORRIS 12. CRAIG FIELD 13. JACK ANDERSON 14. COREY WALPOLE 15. THOMAS FIELD 17. JAMIE DALLI 18. NAYVEN TAOUK 19. ROBERT WATTS 20. MICHAEL LUONG 21. JOSHUA BEADMAN 22. STACEY TANGIRA 23. JOSHUA SIDDLE 24. SEAN MCGUINESS 25. STIEMON MOW COACH: TODD McKEOWN

WARRIORS – 1. KYLE KRISANSKY KENNEDY 2. ALEX SEINI 3. MATT HALALILO 4. FITELI FATAI 5. DEAN SPANOS 6. SKIP LIPANO 7. ZACK GREENE 8. PENI MATUALOTO 9. MICHAEL MUNDAY 10. JORDAN ABOUHAIDER 11. SONNY TUPUOLA 12. JOE MUA 13. MOEY ALHAJ 14. CHARLES MORETON 15. TYRONE GORMAN 16. JACK MITCHELL 17. DAVID MURPHY 18. JASON TUULAU 19. NICK LISOFF 21. SIOSIFA TAUFAAO 22. JEAN LUC KNOX 23. ROYCE HUNT 24. WES TALANOA COACH: DEAN FEENEY


Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #SydneyShield hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to see what the Sydney Shield ladder looked like at the end of the regular season

Click here to view all of the results from last round

Click here to find out everything you need to know about this year’s Grand Final day at Allianz Stadium