SG BALL TEAMS

SG Ball Round 1

Penrith Panthers v Canberra Raiders
Sportingbet Stadium, Saturday, Feb 14
Kick-off: 3pm

PANTHERS – 1. DANIEL BROWN 2. CHRISTOPHER THOMAS 3. ROBBIE GRAHAM 4. ALEX DAVIS 5. JARARD GORMAN 6. NATHAN CLEARY 7. JAROME LUAI 8. CARL WINTERSTEIN 9. WAYDE EGAN 10. TEVITA MAPAPALANGI 11. LIAM MARTIN 12. SAMUAL RADOVU 13. REED IZZARD 14. RAYMOND MAROUN 15. STEELE KAKE  16. NAVAETANGI SONI 17. TERRELLSMITH 18. JAYDEN MURPHEY-HINTON 19. JAMON WORMLEATON COACH BEN HARDEN

RAIDERS – 1. TRE WILLIAMS 2. ANDRE NIKO 3. NICK COTRIC 4. KODY PARSONS 5. JEDIDIAN SIMBIKEN 6. BAILEY HARTWIG 7. LACHLAN COOPER © 8. JAKE HALL 9. JESSE MARTIN 10. TYRONE NATHAN 11. JARRED TUITE 12. WILLIAM SAMUEL 13. KALANA GOING 14. TRAI HENDERSON 15. SIONE AFUMI 16. RYAN GRIFFIN 17. JAKE FIELD 18. SAM FINNIGAN 19. MATT MURRAY 20. CONNOR BREBNER 21. JAKE NOTARAS 22. RONNY LEAPAI 23. STANLEY TAKULUA

 

Sydney Roosters v Parramatta Eels
Henson Park, Saturday, Feb 14
Kick-off: 11:15am

ROOSTERS – 1. BERNARD LEWIS 2. ZANE BLAKE 3. WETERE POMPEY 4. JAKE MURCHIE 5. DEAN KOUKA-SMTH 6. LACHLAN LAM 7. DYLAN McLACHLAN 8. JARRED ANDERSON 9. BEN MARSHKE 10. JOSEPH RATUVAKACEREIVALU 11. ALEX MICKALEZYK 12. REUBEN PORTER 13. RYAN KING 14. JESSE MARSCHKE 15. LUKE CHALKER 16. JACKSON FRANCIS 18. BEN VAITUUTUU 19. DION NARAYAN 20. ZAC CARDASSILARIS 21. JACK GIBBONS 22. MOSE FELIO COACH CHRIS O’CONNELL

EELS – 1. SIONE KATOA 2. MATT ULAE 3. VINNIE TIKERI 4. NICK OKLADNIKOV 5. DANE AUKAFOLAU 6. DEAN MATTERSON 7. TROY DARGAN 8. CAMERON KING 9. JOSEPH TRAMONTANA ( C ) 10. JAMES TASIPALE 11. SIMON FONUA 12. JAKE BRENNAN 13. DENZAL TONISE 14. MATTHEW PRICE 15. JOSH CARR 176. TANGI HOKAI 17. SIAOSI MAUAVA 18. REIMIS SMITH

Illawarra Steelers v South Sydney Rabbitohs
WIN Stadium, Saturday, Feb 14
Kick-off: 4:30pm

STEELERS – 1. PATRICK HERBERT 2. BAILEY WHITE 3. REUBEN GARRICK(C) 4. DONTE EFARAIMO 5. TRISTAN SAILOR 6. LUKE JURD 7. JAI FIELD 8. KYE MADDEN 9. JARRAD WHITTY 10. JORDAN PINNOCK 11. KERETI TAUTAIOLEFUA 12. MAX BAILEY 13. GUY ROSEWARN 14. COOPER PURCELL 15. JACK CROSS 16. HAYDEN LOMAX 19. TRENT PEOPLES 20. JOSH DOWELL 25. JONE KOROI COACH SHANE MILLARD

RABBITOHS – 1. BLADE PERRI 2. JALEN REWETI 3. JADE ANDERSON 4. DYLAN O’CONNOR 5. JOHNATHAN TUFUGA 6. RICARDO RAHME 7. KURTIS PREECE 8. TRISTAN ALVARADO 9. BLAKE MANOWSKI 10. GABE HAMLIN 11. KEAON KOLOAMATANGI 12. SIOSIFA TALAKAI © 13. CAMERON MURRAY 14. JOHN NEIL 15. HENRY FUIMAONO 16. BRODY FITZGERALD 17. KOBI HOOKEY 18. KEENEN NGAMOTU 19. REECE TOWNSEND 20. TUTEAURU MAIPI 21. WIREMU TUILETUFUGA 22. EMRE GULER COACH WILLIE PETERS

 

Canterbury Bulldogs v Newcastle Knights
Belmore Sports Ground, Saturday, Feb 14
Kick-off: 1:30pm

BULLDOGS – 1. CAJUN ALAALATOA 2. MICHAEL TUAVAO 3. THOMAS HARVEY 4. MARTY FERGUSON 5. DION SOLAESE 6. ADAM KEIGHRAN © 7. WILL KERR 8. PATRICK KOPU 9. JAYDEN AZZOPARDI 10. JYE CHALLENOR 11. ALEXANDER SAMA 12. GIORDAN PATEA 13. TRE-DEUCE SIO 14. DANIEL PETRALIA 15. KAYNE KALACHE 17. GEORGE FRANCIS 19. JUSTIN ABOUMELHEM 21. RHYS KEARNS 22. LASHUAN POULIVAATI COACH SHANE SULTANA

KNIGHTS – 1. NGANGARRA BARKER 2. SAMUEL MCINTYRE 3. CORY DENNISS 4. MATT FAITOTOA 5. LYNDON HILLS 6. SAM STONE © 7. BRENDAN O’HAGAN 8. JAYDEN BUTTERFIELD 9. TOM STARLING 10. VIKO PULIUVEA 11. HUDSON YOUNG 12. BRODIE JONES 13. KURTIS DARK 14. JONAH LISIUA 15. HEATH GIBBS 16. RYAN MILLGATE 17. MAX KING 18. PASAMI SAULO 22. WILL SHEELY

 

Manly Warringah Sea Eagles v West Coast Pirates
Brookvale Oval, Saturday, Feb 14
Kick-off: 11:30am

SEA EAGLES – 1. LUKE POLSELLI 2. CLINT MAGUIRE 3. BAILEY SHIACH-WISE 4. BRAD PARKER 5. JOHN HOPOATE 6. JACK JOHNS 7. CADE CUST 8. JAIDEN TARRANT 9. HEATH GARAY 10. IZAIAH PHILLIPS 11. ELIA FAATUI 12. BILL BAINBRIDGE 13. FREDI SIONE 14. MANASE FAINU 15. JOSH MARTIN 16. EZERA CHEE-KAM 17. BRYDON RAMIEN 18. JAKE MORRISON 19. HARRISON O’TOOLE 20. LUKE MILHAM 21/ CODY ABRAHAMS 22. HUTANA COFFIN 23. JACKSON WATSON 24. BRAD ARENELLI 25. JACK MAGUIRE COACH CHAD RANDALL

PIRATES – 1. JONA CHASE 2. SIAILOA FAAFUA 3. SAM HUTCHESON 4. CORBAN DANIELS 5. KOBE TUHAKARAINA 6. KAINOA GUDGEON 7. JAKE GLEESON 8. KIAM FLETCHER 9. JAMIE CROCKER 10. ALEC CAMPBELL 11. BRANDON WRIGHT 12. ETHAN WILLIAMS 13. WICUS BOSHOFF (C) 14. ZAC WOOD 15. PAYDEN PORTER 16. QUINTON NEEDHAM 17. DAMIAN DARLINGTON 18. POINGA BIDDLE COACH

 

St George Dragons v Western Suburbs Magpies
WIN Jubilee Oval, Saturday, Feb 14
Kick-off: 11:30am

DRAGONS – 1. BEN CASSELL 2. JAYDEN EL-JALKH 3. LACHLAN HUGHES 4. JAI DOOLAN 5. BESSIE AUFAGA-TOOMAGA 6. BRANDON BOUMELHEM 7. JOE LOVODUA 8. EDDIE FAALUA 9. REECE ROBSON 10. DAVID NAUFAHU 11. DELANE CHERRINGTON 12. IZAHA TE’AMO 13. ELIJAH HUNT 13. TREYMAINE BROWN 18. TRISTAN GREEN 19. OFA TUITUPOU 20. STUART MASON 21. JEFFREY TUITAVUKI COACH BRAD LIGGINS

MAGPIES – 1. JYE BROOKER 2. HARRISON COSKERIE 3. LIAM CASSIDY 4. DAVID WRIGHT 5. TOA MATA’AFA 6. DANIEL ROBERTS 7. HOSEA LEUEA 8. JULIUS TAAVAO 9. RYAN LEET 10. LENNY SUANI 11. PJ LEIFI 12. RAY STONE 13. ELIJAH MANNAH 14. JAKE SCOTT 15. TOM ANGEL 16. HANS TA’ALA 17. JEROME MAUFU 18. EVANDER TITIE-ANATELA 19. JUNIOR FAINGA’A 20. NATHAN POTTS 21. JUSTICE UTATAO 22. SAMUEL GRACE 23. TANIELA PASEKA 24. JOSEPH FAALAVAAU COACH JOSH WHITE

 

WSAS Vs North Sydney
St Marys Stadium, Saturday, Feb 14
Kick-off: 11:30am

WSAS – 1. JONAH METUANGARO 2. BRODIE VASSALLO 3. PATTYLOMA AUPAAU 4. CAMERON MASSELLI 5. BRODIE MALIETOA 6. KARRED PETERO 7. ADAM CAMPBELL 8 ROCKY CHRCHTON 9. KYLE BANFIELD 10. NIKO APELU 11. JOHN KAUFUSI 12. ELIE EL-ZAKHEM 13. MITCHELL BUTTFIELD 24. SAMSON KERR 15. MICHAEL TUMPOU 16. JAKE GILLET 17. VINCE REPEPI 18. JOSEPH MAU 19. RHYS SCIGLITIANO 20. JAK CANNELL 21. FRANK SALU 22. LIAM MURRAY 23. DYLAN CLIFFORD 25. REECE WILESMITH COACH ADRIAN CLEMENTS

BEARS – 1. NATHAN CORBETT 2. JAKE MAIZEN 3. SIONE TALISA 4. EDDIE IEREMIA 5. PAT BOLEA 6. DESTRY TAMAI 7. LACHLYN MULFORD 8. ADAM SOULTAN © 9. KENNY SOUMPHOLPHAKDY 10. EDDIE ENE 11. JOSH SAUNDERS 12. ALEX VAN ELSLAND 13. JACK BONNING 14. JAKE TOBY 15. TJ MALAEFILOGIA 16. LORENZO SOE 17. PAT LA TORRACA 18. KALLUM WATTS 19. MEHMET SAVAS 20. TYE SMITH 21. JAKE LAFERLA 22. CODY EDDY 23. RAMESES- SEBASTIAN TUIPULOTU 24. CAMERON YEATES 25. DAVID YARULLIN COACH SHANE MILLARD

 

Central Coast v Balmain Tigers
Morry Breen Oval, Saturday, Feb 14
Kick-off: 1:30pm


CENTURIONS – 
1. MATT DOWNEY 2. LACHLAN GALLEGOS 3. ETHAN NISZCOT 4. KIAH COOPER 5. JESSE HOURN 6. KYE HOPWOOD 7. SCOTT DRINKWATER 8. BEN THOMAS 9. SAM BOVIS 10. CHARLIE WOODS 11. JARRETT BOLAND 12. TYE WALKLATE 13. BAYLEY FAULL 14. JOE WILLIAMS 15. HADDEN FAY 16. MATENA TANGITU 17. WILL GRASSBY 18. JAKE HARDMAN COACH GAVIN SPAIN

TIGERS – 1. RYAN PAPENHUYZEN 2.NIALL WALKER 3.TONI TALI 4.MOSES SULI 5. FALCON PENE 6. NICK WILKINSON 7. ROBERT SITEINE 21. PIFELETI PIFELETI 9. DANIEL PECK  ( C ) 10. RICHARD LATU 11. JACOB TATUPU 12. JAKOB GILES 13. T J UELE 14. JOSH BERMINGHAM 15. LISALA TANGI 16. RICHARD AMONE 17. CONNOR NOLAN 18. TIKOA LENE 19. JUSTIN FRAIN 20. SPIKE TEIO 24. LACHLAN ATTWOOD COACH MATHEW HEAD

 

Cronulla BYE