HAROLD MATTHEWS TEAMS ROUND 3

Harold Matthews

Canberra v Roosters
Sieffert Oval, Saturday February 28
12pm

RAIDERS: 1 SEB KRIS 2 JOE SEARLE 3 KALI TAISENI 4 JONATHAN FANGAIUIHA 5 KENDRICK SEIGNARACK 6 JOE ROBERTS 7 LACHLAN INGRAM 8 JOEL AMBROSE 9 JESSE DENT 10 KYLE DANILCZAK © 11 TRISTAN AURISCH 12 ALIFELETI NGAHE 13 TOM ROBERTSON 14 LEONAITASI TVIONETOA 15 MICHAEL JOHNSON 16 BAILEY LITSTER 17 DESTINY KALOLO 18 DAINE SPENCER 19 NITAU JR SOLI 20 DAN DESMET 21 LAZARUS VAALEPU 22 LIAM OAKLEY

ROOSTERS: 1 KYLE LOWE 2 JORDAN HIRINI 3 JOHN LE’OTA 4 BROOKLYN HARDAKER 5 LINCOLN STEWART 6 SHANNON GARDINER 7 JAKE HAZARD 8 EDENN ROGERS-SMITH 9 BEAU MACKEY 10 GRANT TAULAFO 11 ETHAN O’NEILL 12 ISSAC TOOHER 13 TYRELL NEIUFI 14 RYAN POWER 15 DANIEL MILANI 16 MATOFA ALOFIA 17 DUWAYNE FUIMAONO 18 COOPER MALCOLM 19 SAMSON RATAWA 20 PAYTEN CHILDS 21 DEMARIO LOKENI-PURCELL 22 HUNTER DOYLE 23 JOSEPH TAAGA ANAE 24 BRAEDEN STEWART-THOMAS COACH MARK KELLY


Souths v Penrith
Erskineville Oval, Saturday February 28
1.30pm

RABBITOHS: 1 JOHNNY MITSIAS 2 NICHOLAS MOUGIOS 3 CAMPBELL GRAHAM 4 MAWENE HIROTI 5 RAINE DELLOW 6 BAILEY FITZGERALD 7 DEAN HAWKINS (C) 8 DANIEL FIFITA 9 JOSH COOK 10 WESLEY VEIKOSO 11 BOBBY NADER 12 JOEY LOSE 13 JAKE KAMBOS 14 KY RODWELL 15 CHE HYSLOP 16 SIMIONE FALEMANU 17 EGAN BUTCHER 18 HARRISON SMITH 19 NICK KAIROUZ 20 MAILA CHAN-FOON 21 JACOB MEADER 22 KY BOURIS COACH JASON PETERSON

PANTHERS: 1 DYLAN MCBAIN 2 JOSHUA BROMBAL 3 THOMAS LOFTS 4 LEEROY BROWN 5 BRENTON ALLNUTT 6 SHANNON HARRIS 7 TOBIAS WESTCOTT 8 JOSH YOUNG 9 BRAD NOLLAND 10 ROCKY TOGATUKI 11 JORDAN-TRAE CADONA 12 JAI FERGUSON 21 CHASE TAIA 14 KOBI COLLINS 15 JOSHUA ATUA 16 DE BRASKA RIKIRIKI 17 EDDIE MUNA 18 SHAWN BLORE COACH BRETT ATKINSON


Parramatta v Newcastle
Blacktown Patrician Brothers College, Saturday February 28
4pm

EELS: 1 ROBERT AFU 2 JOHN FONUA 3 TUI AFUALO 4 NOEL AUKAFOLAU 5 ETHAN PARRY 6 DALLAS PATERSON 7 ALEX SEVE 8 JOSHUA CURRAN 9 JUNIOR MOAGA 10 JESSE CRONIN 11 FILIA UTOIKAMANU 12 JARROD SPICER 13 KYLE CASSEL 14 RYAN PRITCHARD 15 ZACHARY TUALA 16 OREGON KAUFUSI 17 PJ VAIGALU 18 JARED JOE COACH SCOTT JONES

KNIGHTS: 1 TEX HOY 2 CALLUM WESLEY 3 LACHLAN BENT 4 BRYCE BEVERSTOCK 5 TYRONE RAVENEAU 6 TOM STEADMAN 7 TRISTON REILLY 8 MATT CROKER © 9 CODY BRYANT 10 KC EDMONDS 11 BROCK GARDNER 12 GARY ANDERSON 13 JONATHAN WALSH 14 JUNIOR TUIVATI 15 FELETI MATEO 16 JUSTIN WORLEY 18 HARRISON WALL 20 MOKENA MOEKE 21 MATT SMITH 22 BRAD AFFLECK 23 JACK THREADGATE 24 MAX BOVIS

 

Cronulla v Bulldogs
Remondis Stadium, Saturday February 28
12pm

SHARKS: 1 HARRISON DE MEIO 2 BRONSON XERRI 3 SEMISI KIOA 4 JACK GOULD 5 DYLAN SMITH 6 KAI BROADHURST 7 LUKE METCALF 8 FINE KULA 9 LUKE JONES 10 JAMES ROUMANOS 11 JAEMAN SALMON 12 JAY SHEARMAN 13 LACHLAN SMITH (C) 14 PITA TOAMOTU 15 MONTY RAPER 16 WILLIAM SWANN 17 RHYS WARD 18 TRACE DAVIDSON 19 MAX HOGAN COACH GLENN BRAILEY

BULLDOGS: 1 TUIPULOTU KATOA 2 NATHAN UTIA 3 JACOB WINTERSTEIN 4 AMOSA MANU 5 JOHN RYAN 6 BEN SAPATI 7 DORIAN YARAK 8 STAR PALETI 9 LACHLAN TALAU © 10 SOANE MATAVESI 11 JONATHAN LANGI 12 PULE SUA 13 EVANDER SWANN 14 HARRISON TERITAITI 15 JORDAN MAIN 16 PESAMINO PASINA 17 FONO AHSAM 19 LIAM MOCK COACH FRANK TRIPODINA

 

Manly v Wests
Brookvale Oval, Saturday February 28
12pm

SEA EAGLES: 1 TAQUIN FAHEY 2 JESSE ALLAN 3 BEN LOFTHOUSE 4 MAX LEHMANN 5 JAYDEN BURGESS 6 COOPER JOHNS 7 TOM ROSEWARNE 8 JOSH FOSTER 9 SAM VERRILLS 10 LIVINGSTONE CHEE-KAM 11 JASON TUPOU-WITCHMAN 12 MAX BARRY 13 NICHOLAS BILSBOROUGH 14 FINN HEATH 18 SATEKI LATU 16 CAMERON PRINCE 17 KYE PICKERING 15 BEN GLEESON 19 OLIVER BROWN 20 BRANDON READING 21 MAX JOLLEY 22 FREDDY LUSSICK 23 DANIEL CALABRETTA 24 HARRY WILSON 25 BEN COLLINS 26 SEAN VAIVELATA 27 TAINE CARTER 28 LACHLAN DALY O'RILEY COACH GLENN MOORE

MAGPIES: 1 JAMES TAUTAILALEFUA 2 BILLY OMEROD 3 SAM REMBRIDGE 4 NATHAN PATOLO 5 MAURICE FAAAE 6 GUS GARZANITI 7 AILAND DAVIS-PIHEMA 8 JONATHON TALAMAIVAO 9 RUA NGATI 10 LACHLAN RUSSELL 11 ALEX POTIFARA 12 HENRY LEALUGA-PUHOTAU 13 BEN SEUFALE 14 ROY SATCH-BROWN 15 ZANE RIFAI 16 LUCAS CASTLE 17 HYRUM WILLIAM PULOTU 18 CHRISTIAN URSO 19 RIMO INU 20 DENZEL TAVUI 21 DIAMOND CHONG-NEE 22 BOB FAAMITA COACH ANTHONY MOORE

 

SWSAS V WSAS
Kirkham Park, Saturday February 28
5pm

SWSAS: 1 MICHAEL PITA 2 SHAUN SAUNI-ESAU 3 SHONDRE LEE-SILVA 4 WILLIAM MAPAPALANGI 5 CAMERON OITMANN 6 RYAN DELPONTE 7 ETUALE TOA 8 RODNEY SMALL (C) 9 ETHAN MCPHERSON 10 LEKENDRICK MASOE 11 MIRACLE LEMALU 12 KY SMITH 13 JAY MITCHELL 14 KOBE CHAMBERLAIN 15 DEE LOAPO 16 FELIX SMITH 17 MALVERN SALU FUAMATU 18 ELIJAH PEACOCK 19 LJ WRIGHT 20 BRYCE RITCHIE-MANNS 21 PHILLIP VATAU 22 MARK MEAFUA 24 MITCHELL MILES 25 POITI TUILOTOLAVA COACH WAYNE AZZOPARDI

WSAS: 1 ZAC CINI 2 JEROME ROUSS 3 BROCK REAL 4 KYLE BENT 5 DANE OUSTENDORP 6 JEREMY AGHA (C) 7 BAILEY SHEPHERD 24 AJ LEAIA 9 ELONI SAUKURU 10 JYE CLISBY 11 TIAAN COWELL 17 ZANE ELSLEY 13 PAUL BLAKE 14 STANLEY MALAE 15 RYAN JONES 16 TIM LILOMAIVA 23 SEMI AVIATA 20 LUKE PURU COACH PAUL BENT

 

Balmain v Norths
Leichhardt Oval, Saturday February 28
10am

TIGERS: 1 REGGIE ALOFIPO 2 JUBILEE SOLOA 3 LES ABDENNOUR 4 PULONGA KAVAEFIALI 5 ABDALLA MATAR 6 LAURENCE ZAROUNAS 7 ADAM RIZK 8 MICHAEL MOLLICA 9 BENNETT WHEELHOUSE (C) 10 TILI SIKAHELE 11 LUKE HODGE 12 ALEX SEYFARTH 13 ALEX LABOULET 14 MATEO TATOLA 15 WILL LAWSON 16 BEN STEVANOVIC 17 SOSAIA TEAKARAANGA 18 ISAAC KENNEDY 19 ETHAN MOKOIA 22 OFA AMONE 23 JAYDEN GRIFFIN COACH MICHAEL FRAIN

BEARS: 1 ALI SAAD 2 KEELEY BOWEN 3 ARISENTO BOU SLEIMAN (C) 4 SEAN SABUTEY 5 JERAMY TRUNZO-BRAGA 6 JEREMY GIBSON 7 DEAN KAMMEL 8 ALEX PUFULESCU 9 MATTHEW BLINKHORN 10 MATTHEW HAMMOND 11 BAILEY FISHER 12 PITA FAULALO 13 LUKE ROSEWORNE 14 MITCHELL COX 15 ISAIAH NIUMATA 16 KYLE MCCUDDEN 17 BRAYDEN YOUNG 18 JOHAN TRUJILLO GIRALDO 19 ALVIN OLIVARES EKES 20 DANTE TALIAI 21 JORDAN DO ROZARIO 22 JARROD MALONEY 23 ANTHONY MOUSSA 24 MATTHEW FRENCH 25 CALLUM DICKINSON COACH ALAN BLINKHORN

 

St George v Central Coast
Norford Park, Saturday February 28
3pm

DRAGONS: 1 TRISTAN SCOTT 2 USAIA LOVODUA 3 TAYLOR VANN 4 HUSSEIN AWADA 5 JORDAN NADER 6 ANTHONY ROMANOVSKI 7 CONNOR HART 8 DANIEL THOMPSON 9 ANDREW KAPINGA 10 ENIASI TOKELAU 11 TE KARI WAAKA 12 FELIUAKI PALU 13 MITCHELL CLIFT 14 CODY MCNIECE 15 LEWIS HANNAH 16 JEFFREY ALAM 17 FRANKLIN PELE 18 JACK HERLIHY 19 SAIRUSI MOCEVAKACA 20 RYAN ECONOMOU 22 PETER POLUTELE 23 HARRIS GEORGOPOULOS 24 RAPHAEL IOANE COACH GRAEME WYNN

CENTURIONS: 1. BLAKE TAAPE 2.TOMI KAAFI 3.MICHAEL KIRWIN 4.JAKE SLEE 5.MAX SORGESE 6.PHEONIX CROSSLAND 7.SAM PAUL 8.SKI LATAVAO 9.KYLE MCLEAN 10.TOBY BOWDITCH 11.WYATT ELLIOTT 12.ELIH JACKSON 13.LUKE MOORE 14.MICHAEL PARFITT 15.DUSTIN SHAW 16.CHASE PARTRIDGE 17.PETER KOSZYK 19.DANE BOOTH 20.LACHLAN DRAKE 22.CAMPBELL SHEPPARD 23.HARRY WILSON 24. JYE MONTGOMERY