SG BALL TEAMS ROUND 4

SG Ball Round 4

Newcastle v Canberra
St Johns Oval, Saturday March 7
12:30pm

KNIGHTS: 1 MATT GHAZAWY 2 MATT FAITOTOA 3 CORY DENNISS 4 HEATH GIBBS 5 LYNDON HILLS 6 JONAH LISIUA 7 BRENDAN O’HAGAN 8 JAYDEN BUTTERFIELD 9 TOM STARLING 10 VIKO PULIUVEA 11 SAM STONE © 12 BRODIE JONES 13 KURTIS DARK 14 HUDSON YOUNG 15 WHITIORA DAVIS 16 RYAN MILLGATE 17 MAX KING 18 LUKE MARKS 19 PASAMI SAULO

RAIDERS: 1 TRE WILLIAMS 2 ANDRE NIKO 3 NICK COTRIC 4 CODY PARSONS 5 JEDIDIAH SIMBIKEN 6 BAILEY HARTWIG 7 LACHLAN COOPER 8 JAKE HALL 9 JESSE MARTIN 10 TYRONE NATHAN 11 JARRED TUITE 12 WILLIAM SAMUEL 13 KALANI GOING 14 TRAI HENDERSON 15 SIONE AFEMUI 16 RYAN GRIFFIN 17 JACOB FIELD 18 SAM FINNEGAN 19 MATT MURRAY 20 CONNOR BREBNER 21 JAKE NOTARAS 22 RON LEAPAI 24 STANLEY TAKULUA

 

Sydney Roosters v Cronulla
Henson Park, Saturday March 7
1:30pm

ROOSTERS: 1 BERNARD LEWIS 2 DEAN KOUKA-SMITH 3 WETERE POMPEY 4 JESSE MARSCHKE 5 ZANE BLAKE 6 LACHLAN LAM 7 DYLAN MCLACHLAN 8 LUKE CHALKER 9 BEN MARSCHKE 10 BEN VAITUUTUU 11 ZAC CARDASSILARIS 12 REUBEN PORTER (c) 13 RYAN KING 14 VICTOR RADLEY 15 JARRED ANDERSON 16 MOSE FELIO 17 LIAM CREAN 18 ALEX MICKALEZYK 19 DION NARAYAN 20 JACKSON FRANCIS 21 JACK GIBBONS 22 CALLAN TURNER 23 JAY HUSKELL COACH CHRIS O’CONNELL  

SHARKS: 1 CAMERON SCOTT 2 JOSH TUILAGI 3 CURTIS SCOTT © 4 KEENAN YORSTON 5 CHRIS TUPOU 6 KYLE FLANAGAN 7 JACK WILLIAMS 8 SOAKIMI TUITAVUKI 9 BLAYKE BRAILEY 10 LUIS STRICKLAND 11 JESSE SAVAGE 12 TONY MATAUTIA 13 BILLY MAGOULIAS 14 WILLIAM KENNEDY 15 REECE GAIR 16 SHORNE NGU 17 BRANDAN SU’A COACH DAVE HOWLETT

 

Canterbury v Penrith
Belmore Sports Ground, Saturday March 7
3pm

BULLDOGS: 1 CAJUN ALAALATOA 2 MICHAEL TUAVAO 3 BAILEY SIMMONSON 4 ETHAN FAGALOA-TIME 5 DION SOLAESE 6 ADAM KEIGHRAN 7 WILL KERR 8 JYE CHALLENOR 9 JAYDEN AZZOPARDI 10 GEORGE FRANCIS 11 ALEXANDER SAMA 12 JAYDEN OKUNBOR © 13 TRE-DEUCE SIO 14 JOHN PAUL NAKAD 15 GIORDAN PATEA 16 KAYNE KALACHE 19 DILLON SULLIVAN 21 RHYS KEARNS 22 MARTY FERGUSON 23 PATRICK KOPU COACH SHANE SULTANA

PANTHERS: 1 DANIEL BROWN 2 CHRISTOPHER THOMAS 3 ROBBIE GRAHAM 4 JAMON WORMLEATON 5 SAMUEL McKINLAY 6 NATHAN CLEARY 7 JAROME LUAI 8 CARL WINTERSTEIN 9 WAYDE EGAN 10 TEVITA MAPAPALANGI 11 LIAM MARTIN 12 SAMUEL RADOVU 13 REED IZZARD 14 RAYMOND MAROUN 15 MARK LABAN 16 QUINN MA’AELOPA 17 NAVAETANGI SONI 18 TERRELL SMITH 19 JAYDEN MURPHY-HINTON COACH BEN HARDEN

 

Parramatta v Illawarra
Blacktown Patrician Brothers College, Saturday March 7
11.15am

EELS:  1 SIONE KATOA 2 ISRAEL SEFAULE 3 DANE AUKAFOLAU 4 NICK OKLADANIKOV 5 CAMERON DAVIS 6 MICHAEL DOOLAN 7 TROY DARGAN 8 CAMERON KING 9 JOSEPH TRAMONTANA (C) 10 JAMES TASIPALE 11 JAKE BRENNAN 12 NICK TOOMATA 13 DENZAL TONISE 14 JOSH CARR 15 SIMON FONUA 16 SEAN KEPPIE 17 TANGI HOKAI 18 DEAN MATTERSON COACH AARON MCDONALD

STEELERS: 1 PATRICK HERBERT 2 DONTE EFARAIMO 3 REUBEN GARRICK(C) 4 BAILEY WHITE 5 TRISTAN SAILOR 6 LUKE JURD 7 JAI FIELD 8 KYE MADDEN 9 JARRAD WHITTY 10 JORDAN PINNOCK 11 GUY ROSEWARN 12 MAX BAILEY 13 HAYDEN LOMAX 14 COOPER PURCELL 15 JACK EAGER 16 JACK CROSS 19 TRENT PEOPLES 20 JOSH DOWEL 21 KERETI TAUTAIOLEFUA 22 BLAKE JORGENSEN COACH SHANE MILLARD

 

Central Coast v Manly
Morry Breen Oval, Saturday March 7
1.30pm

CENTURIONS: 1 MATT DOWNEY 2 DYLAN GALVIN 3 LOCKY GALLEGOS 4 HARRY MULLIGAN 5 KYE MARTIN 6 KYE HOPWOOD 7 SCOTT DRINKWATER 8 BEN THOMAS 9 SAM BOVIS 10 CHARLIE WOODS 11 JARRETT BOLAND 12 TYRONE ANDREWS 13 BAYLEY FAULL 14 JAKE HARDMAN 15 MATT SHEPARD 16 TYE WALKLATE 17 CARL PEARSON 18 WILL GRASBY 19 KIAH COOPER 

SEA EAGLES: 1 LUKE POLSELLI 2 EZERA CHEE-KAM 3 BAILEY SHIACH-WISE 4 BRAD PARKER 5 HARLAN COLLINS 6 JACK JOHNS 7 CADE CUST 8 JAIDEN TARRANT 9 HEATH GARAY 10 FREDI SIONE 11 ELIA FAATUI 12 BILL BAINBRIDGE 13 JAKE MORRISON 14 MANASE FAINU 15 JOSH MARTIN 16 CODY ABRAHAMS 17 BRYDON RAMIEN 19 HARRISON O’TOOLE 20 LUKE MILHAM 21 JOHN HOPOATE 22 HUTANA COFFIN 23 JACKSON WATSON 24 BRAD ARENELLI 25 JACK MAGUIRE 26 CLINT MAGUIRE 27 IZAIAH PHILLIPS COACH CHAD RANDALL

 

Balmain v WSAS
Leichhardt Oval, Saturday March 7
12pm

TIGERS: 1 RYAN PAPENHUYZEN 2 TIKOA LENE 3 TONI TALI 4 MOSES SULI 5 NIALL WALKER 6 NICK WILKINSON 7 ROBERT SITEINE 8 PIFELETI PIFELETI 9 DANIEL PECK (C ) 10 RICHARD LATU 11 LISALA TANGI 12 JAKOB GILES 13 T J UELE 14 15 JACOB TATUPU 16 RICHARD AMONE 17 CONNOR NOLAN 18 NILA KAIVA 19 JUSTIN FRAIN 20 DEAN BLORE 21 MARVIN SLAVIN 22 ANGELO PANAMBALANA 23 SPIKE TEIO COACH MATHEW HEAD

WSAS: 1 JONAH METUANGARO 2 BRODIE VASSALLO 3 PATTYLOMA AUPAAU 4 DYLAN CLIFFORD 5 JAK CANNELL 16 JAKE GILLETT 7 KYLE BANFIELD 8 FRANK SALU 9 VINCE RIPEPI 10 NIKO APELU 11 JOHN KAUFUSI 12 ELIE EL-ZAKHEM 13 MITCHELL BUTFIELD 14 ROCKY CRICHTON 15 RHYS SCIGLITIANO 16 JOSEPH MA'U 19 MICHEAL TUPOU 24 SAMSON KERR 18 BRODY MALIETOA COACH ADRIAN CLEMENTS

 

Perth v St George
Charles Riley Reserve, Saturday March 7
11am

PERTH: 1 KAINOA GUDGEON 2 JONA CHASE 3 LIAM DONELLY 4 SAM HUTCHESON 5 CORBAN DANIELS 6 SONNY KERR 7 JAKE GLEESON 8 ED KATU 9 JAMIE CROCKER 10 ETHAN WILLIAMS 11 WICUS BOSHOFF 12 ALEC CAMPBELL 13 PAYDEN PORTER 14 SIAILOA FAAFUA 15 POINGA BIDDLE 16 TROY HETA-CLARKE 17 JARED SPENCER 18 TAIPIA GRAHAM COACH RYAN GUNDRY

ST GEORGE: 1 BEN CASSELL 2 JAYDEN EL-JALKH 3 LACHLAN HUGHES 4 JAI DOOLAN 5 BESSIE AUFAGA-TOOMAGA 6 BRANDON BOUMELHEM 7 JOE LOVODUA 8 EDDIE FAALUA 9 REECE ROBSON 10 DAVID NAUFAHU 11 DELANE CHERRINGTON 12 ELIJAH HUNT 13 ZAC VELLA 14 TREYMAINE BROWN 15 JOEL HOLDSWORTH 18 OFA TUITUPOU 19 IZAHA TE’AMO 20 STUART MASON COACH BRAD LIGGINS

 

Norths v Wests
TG Milner, Sunday March 8
12pm

BEARS: 1 NATHAN CORBETT 2 SEBASTIAN TUIPOLETU 3 SIONE TALISA 4 EDDIE IEREMIA 5 PAT BOLEA 6 DESTRY TAMAI 7 JAKE TOBY 8 ADAM SOULTAN (C) 9 KENNY SOULMPHOLPHAKDY 10 EDDIE ENE 11 JOSH SAUNDERS 12 ALEX VAN ELSLAND 13 JACK BONNING 14 LORENZO SOE 15 LACHLYN MULFORD 16 TJ MALAEFILOGIA 17 MEHMET SAVAS 18 KALLUM WATTS 19 PAT LA TORRACA 20 TYE SMITH 21 JAKE LAFERLA 22 JAKE MAIZEN 23 COADY EDDY 24 CAMERON YEATES 25 DAVE YARULLIN COACH SHANE MILLARD

MAGPIES: 1 JAMEN JOHNSON 2 JOSEPH FAALAVAAU 3 TOA MATA’AFA 4 HARRISON COSKERIE 5 JYE BROOKER 6 DANIEL ROBERTS 7 JACKSON WILLIS 8 TANIELA PASEKA 9 RYAN LEET 10 EVANDER TITIE-ANETELEA 11 TOM ANGEL 12 CODY BENSON 13 ELIJAH MANNAH 14 JAKE SCOTT 15 LENNY SUANI 16 JULIUS TAAVAO 17 TALA MAUIGOA COACH JOSH WHITE