HAROLD MATTHEWS TEAMS ROUND 5

Harold Matthews Round 5

St George v WSAS
Jubilee Oval, Saturday March 14
10.00am

ST GEORGE: 1 TRISTAN SCOTT 2 USAIA LOVODUA 3 TAYLOR VANN 4 HUSSEIN AWADA 5 JORDAN NADER 6 ANTHONY ROMANOVSKI 7 CODY MCNIECE 8 DANIEL THOMPSON 9 ANDREW KAPINGA 10 ENIASI TOKELAU 11 TE KARI WAAKA 12 FELIUAKI PALU 13 MITCHELL CLIFT 14 RYAN ECONOMOU 15 LEWIS HANNAH 16 JEFFREY ALAM 17 FRANKLIN PELE 18 JACK HERLIHY 19 SAIRUSI MOCEVAKACA 20 - 21 CONNOR SATTLER 22 PETER POLUTELE 23 HARRIS GEORGOPOULOS 24 RAPHAEL IOANE COACH GRAEME WYNN

WSAS: 1 JOHN PAUL NOHRA 2 JEROME ROUSS 3 BROCK REAL 4 CLIFF LEA'AETOA 5 DANE OUSTENDORP 6 KYLE BENT 7 BAILEY SHEPHERD 26 ASTON VAIOTU 18 JEREMY AGHA (C) 10 JYE CLISBY 17 ZANE ELSLEY 11 LUKE PURU 13 PAUL BLAKE 24 AJ LEAIA 14 STEVEN VILLARI 8 SEMI AVIATA 9 RYAN JONES 12 TIM LILOMAIVA COACH PAUL BENT

 

Central Coast v North Sydney
Morry Breen Oval, Saturday March 14
12.00pm

CENTURIONS: 1 BLAKE TAAFE 2 HARRY WILSON 3 MICHAEL KIRWIN 4 JAKE SLEE 5 MAX SORGESE 6 PHEONIX CROSSLAND 7 SAM PAUL 8 ELI JACKSON 9 CHASE PARTRIDGE 17 PETER KOSZYK 11 LEWIS HAMILTON 12 CAMPBELL SHEPPARD 13 LUKE MOORE 14 MICHAEL PARFITT 15 DUSTIN SHAW 16 KYLE MCLEAN 10 TOBY BOWDITCH 18 TYSON POTGER 19 DANE BOOTH 20 LACHLAN DRAKE 21 TOMI KATI 22 WYATT ELLIOTT 23 JASON BOWIE 24 JYE MONTGOMERY 25 SKI LATAVAO COACH JOHN JEWISS

BEARS: 1 ALI SAAD 2 JERAMY TRUNZO-BRAGA 3 ARISENTO BOU SLEIMAN (C) 4 SEAN SABUTEY 5 KEELEY BOWEN 6 DEAN KAMMEL 7 JARROD MALONEY 8 ALEX PUFULESCU 9 MATTHEW BLINKHORN 10 ALVIN OLIVARES-EKES 11 KYLE MCCUDDEN 12 BAILEY FISHER 13 ANTHONY MOUSSA 14 DANTE TALIAI 15 ISAIAH NIUMATA 16 JORDAN DO ROZARIO 17 PITA FAULALO 18 JOHAN TRUJILLO GIRALDO 19 MITCHELL COX 20 MATTHEW HAMMOND 21 JEREMY GIBSON 22 MATTHEW FRENCH 23 LUKE ROSEWORNE 24 BRAYDEN YOUNG 25 CALLUM DICKINSON COACH ALAN BLINKHORN

 

Wests v SWSAS
Kirkham Park, Saturday March 14
12.00pm

MAGPIES: 1 JAMES TAUTAILALEFUA 2 BILLY OMEROD 3 MAURICE FAAAE 4 NATHAN PATOLO 5 BOB FAAMITA 6 CHRISTIAN URSO 7 AILAND DAVIS-PIHEMA 8 DENZEL TAVUI 9 RUA NGATI 10 LACHLAN RUSSELL 11 ALEX POTIFARA 12 SAM REMBRIDGE 13 ROY SATCHI-BROWN 14 GUS GARZANITI 15 ZANE RIFAI 16 LUCAS CASTLE 17 JONATHAN TALAMAIVAO 18 RIMO INU 19 DIAMOND CHONG-NEE COACH ANTHONY MOORE

SWSAS: 1 MICHAEL PITA 2 ELIJAH PEACOCK 3 SHONDRE LEE-SILVA 4 WILLIAM MAPAPALANGI 5 DEE LOAPO 6 RYAN DELPONTE 7 ETUATE TOA 8 LJ WRIGHT 9 ETHAN MCPHERSON 10 LEKENDRICK MASOE 11 MIRACLE LEMALU 12 JAY MITCHELL 13 RODNEY SMALL (C) 14 KOBE CHAMBERLAIN 15 KY SMITH 16 FELIX SMITH 17 MALVERN SALU FUAMATU 18 SHAUN SAUNI-ESAU 19 BRYCE RITCHIE-MANNS 21 PHILLIP VATAU 23 CAMERON OITMANN 24 MITCHELL MILES 25 POITI TUILOTOLAVA COACH WAYNE AZZOPARDI

 

Penrith v Parramatta
Pepper Stadium, Saturday March 14
12.00pm

PANTHERS: 1 DYLAN MCBAIN 2 ZAC NUTTALL 3 THOMAS LOFTS 4 JAKE TAGO 5 JOSHUA BROMBAL 6 BRENDAN HANDS 7 TOBIAS WESTCOTT 8 JOSHUA ATUA 9 BRAD NOLLAND 10 ROCKY TOGATUKI 11 JORDAN-TRAE CADONA 12 JAI FERGUSON 21 CHASE TAIA 14 SHAWN BLORE 15 DE BRASKA RIKIRIKI 16 LEEROY BROWN 17 KOBI COLLINS 18 BLAKE MCCAFFREY 19 SIONA COLLINS 20 JOSH YOUNG 21 SHANNON HARRIS 22 BRENTON ALLNUTT 23 EDDIE MUNA 24 NIKOLAS SAVAGE 25 ALEXANDER MYLES 26 FREEDOM MANU-RERE-KI-TI-PO TAMARIKI COACH BRETT ATKINSON

EELS: 1 JOHN FONUA 2 HAZE DUNSTER 3 TUI AFUALO 4 NOEL AUKAFOLAU 5 ETHAN PARRY 6 TRAVIS TURNBULL 7 ALEX SEVE 8 JOSHUA CURRAN 9 JUNIOR MOAGA 10 JESSE CRONIN 11 FILIA UTOIKAMANU 12 JARROD SPICER 13 KYLE CASSEL 14 RYAN PRITCHARD 15 ZACHARY TUALA 16 OREGON KAUFUSI 17 SAMUEL LILOMAIAVA 18 PJ VAIGALU COACH SCOTT JONES

 

Illawarra v Roosters
Jubilee Oval, Saturday 14 March
1.30pm

STEELERS: 1 STEVEN MARSTERS 2 NICK ZAPPIA 3 SAM MCCANN 4 TYSON SIMPSON 5 COOPER NIZZA 6 JAMIE BURNS 7 TYLER MOON 8 RHYS PULO 9 JAYDEN MILLARD 10 JAKE BELL 11 TOMAS HARRIS 12 ZAC LOMAX 13 JOSH GRIMSHAW (C) 14 ZAAN WEATHERALL 15 HARRISON REH 16 AARON GRIFFITHS 18 BEN FULTON 19 BLAKE DORAN 20 JOSEPH DICKSON COACH ADAM BLAKE

ROOSTERS: 1 KYLE LOWE 2 ETHAN O’NEILL 3 HARRIS KARA-DIVER 4 JOSEPH TAAGA ANAE 5 BROOKLYN HARDAKER 6 SHANNON GARDINER 7 JAKE HAZARD 8 EDENN ROGERS-SMITH 9 RYAN POWER 10 GRANT TAULAFO 11 COOPER MALCOLM 12 DUWAYNE FUIMAONO 13 HUNTER DOYLE 14 BEAU MACKEY 15 JOHN LE’OTA 16 MATOFA ALOFIA 17 SAMSON RATAWA 18 JORDAN HIRINI 19 DANIEL MILANI 20 ISSAC TOOHER 21 DEMARIO LOKENI-PURCELL 22 TYRELL NEIUFI 23 LINCOLN STEWART 24 BRAEDEN STEWART-THOMAS 25 PAYTEN CHILDS COACH MARK KELLY

 

Souths v Bulldogs
Redfern Oval, Saturday 14 March
1.30pm

SOUTHS: 1 JOHNNY MITSIAS 2 NICHOLAS MOUGIOS 3 CAMPBELL GRAHAM 4 MAWENE HIROTI 5 RAINE DELLOW 6 BAILEY FITZGERALD 7 DEAN HAWKINS (C) 8 DANIEL FIFITA 9 JOSH COOK 10 WESLEY VEIKOSO 11 BOBBY NADER 12 JOEY LOSE 13 JAKE KAMBOS 14 KY RODWELL 15 CHE HYSLOP 16 SIMIONE FALEMANU 17 EGAN BUTCHER 18 HARRISON SMITH 19 NICK KAIROUZ 20 MAILA CHAN-FOON 21 JACOB MEADER 22 KY BOURIS COACH JASON PETERSON

BULLDOGS: 1 DORIAN YARAK 2 MICHAEL FAHD 3 AMOSA MANU 4 JACOB WINTERSTEIN 5 JOHN RYAN 6 BEN SAPATI 7 BRANDAN WAKEHAM © 8 JONATHAN LANGI 9 LACHLAN TALAU 10 SOANE MATAVESI 11 SOSAIA TALIVAKAOLA 12 PULE SUA 13 FONO AHSAM 14 EVANDER SWANN 15 JORDAN MAIN 16 LIAM MOCK 17 HARRISON TERITAITI  20 STAR PALETI COACH FRANK TRIPODINA

 

Cronulla v Newcastle
Remondis Stadium, Saturday March 14
3.00pm

SHARKS: 1 DYLAN SMITH 2 BRONSON XERRI 3 SEMISI KIOA 4 JACK GOULD 5 JULIAN SPANOS 6 KAI BROADHURST 7 LUKE METCALF 8 FINE KULA 9 LUKE JONES 10 JAMES ROUMANOS 11 JAEMAN SALMON 12 JAY SHEARMAN 13 LACHLAN SMITH (C) 14 PITA TOAMOTU 15 MONTY RAPER 16 WILLIAM SWANN 17 RHYS WARD 18 TRACE DAVIDSON COACH GLENN BRAILEY

KNIGHTS: 1 MATT SMITH 2 CALLUM WESLEY 3 LACHLAN BENT 4 GARY ANDERSON 5 TYRONE RAVENEAU 6 TEX HOY 7 TRISTON REILLY 8 MATT CROKER © 9 CODY BRYANT 10 KC EDMONDS 11 MOKENA MOEKE 12 FELETI MATEO 13 BEN TALTY 14 JONATHAN WALSH 15 JUSTIN WORLEY 16 JOHN TOLEAFOA 17 BROCK GARDNER 18 TOM STEADMAN

 

Manly v Balmain
Brookvale Oval, Sunday March 15
1.30pm

SEA EAGLES: 1 TAQUIN FAHEY 2 JESSE ALLAN 3 MAX BARRY 4 MAX LEHMANN 5 BEN LOFTHOUSE 6 COOPER JOHNS 7 MAX JOLLEY 8 JOSH FOSTER 9 SAM VERRILLS 10 LIVINGSTONE CHEE-KAM 11 JASON TUPOU-WITCHMAN 12 BEN GLEESON 13 NICHOLAS BILSBOROUGH 14 FINN HEATH 15 SEAN VAIVELATA 16 CAMERON PRINCE 17 KYE PICKERING 18 SATEKI LATU 19 OLIVER BROWN 20 BRANDON READING 21 TOM ROSEWARNE 22 FREDDY LUSSICK 23 DANIEL CALABRETTA 24 HARRY WILSON 25 BEN COLLINS 26 JAYDEN BURGESS 27 TAINE CARTER 28 LACHLAN DALY O'RILEY COACH GLENN MOORE

TIGERS: 1 LAURENCA ZAROUNAS 2 REGGIE ALOFIPO 3 LUKE HODGE 4 SCOTT BROOKS 5 ABDALLA MATAR 6 CURTIS WILSON 7 ADAM RIZK 8 WILL LAWSON 9 BENNETT WHEELHOUSE (C) 10 TILI SIKAHELE 11 MATEO TATOLA 12 ALEX SEYFARTH 13 ISAAC KENNEDY 14 JAYDEN GRIFFIN 15 SOSAIA TEAKARAANGA 17 MATT MORGAN 19 JUBILEE SOLOA 22 OFA AMONE 24 ETHAN MOKOIA 25 CURTIS WILSON COACH MICHAEL FRAIN