SG Ball Teams Round 7

SG BALL RD 7

Cronulla v Illawarra
Remondis Stadium, Friday 27 March
7.45pm

SHARKS: 1 CAMERON SCOTT 2 JOSH TUILAGI 3 CURTIS SCOTT (C) 4 KEENAN YORSTON 5 CHRIS TUPOU 6 KYLE FLANAGAN 7 JACK WILLIAMS 8 DANIEL VASQUEZ 9 BLAYKE BRAILEY 10 SOAKIMI TUITAVUKI 11 JESSE SAVAGE 12 LUIS STRICKLAND 13 BILLY MAGOULIAS 14 WILLIAM KENNEDY 15 REECE GAIR 16 TONY MATAUTIA 17 SHORNE NGU 19 AMO LUALUA 20 JAZ FLAVELL 24 BRANDAN SU’A COACH DAVE HOWLETT

STEELERS: 1 TRISTAN SAILOR 2 BAILEY WHITE 3 REUBEN GARRICK(C) 4 DONTE EFARAIMO 5 SAM PRICE 6 LUKE JURD 7 JAI FIELD 8 KYE MADDEN 9 JARRAD WHITTY 10 JORDAN PINNOCK 11 GUY ROSEWARN 12 MAX BAILEY 13 HAYDEN LOMAX 14 COOPER PURCELL 15 JACK CROSS 19 TRENT PEOPLES 20 JOSH DOWEL 21 KERETI TAUTAIOLEFUA 22 RILEY MILLS

 

West Coast v North Sydney
Charles Riley Reserve, Saturday 28 March
11.00am

PIRATES: 1 KAINOA GUDGEON 2 JONA CHASE 3 SIAILOA FAAFUA 4 SAM HUTCHESON 5 CORBAN DANIELS 6 SONNY KERR 7 JAKE GLEESON 8 ED KATU 9 JAMIE CROCKER 10 KIAM FLETCHER 11 LIAM DONELLY 12 WICUS BOSHOFF 13 PAYDEN PORTER 14 ZAC WOOD 15 JARED SPENCER 16 POINGA BIDDLE 17 ALEC CAMPBELL 18 ETHAN WILLIAMS 19 TROY HETA-CLARKE 20 CHASE EPIHA COACH RYAN GUNDRY

BEARS: 1 JAKE TOBY 2 SIONE TALISA 3 JAKE LAFERLA 4 SEBASTIAN TUIPOLETU 5 PAT BOLEA 6 MEHMET SAVAS 7 LACHLYN MULFORD 8 ADAM SOULTAN C 9 ALEX VAN ELSLAND 10 EDDIE ENE 11 JOSH SAUNDERS 12 TJ MALAEFILOGIA 13 JACK BONNING 14 LORENZO SOE 15 DESTRY TAMAI 16 DAVE YARULLIN 17 NATHAN CORBETT 18 KALLUM WATTS 19 PAT LA TORRACA 20 TYE SMITH 21 COADY EDDY 22 KENNY SOUMPHOLPHAKDY 23 CAMERON YEATES 24 EDDIE IEREMIA

 

St. George v Manly
WIN Jubilee Stadium, Saturday 28 March
1:30pm

DRAGONS: 1 BEN CASSELL 2 JAYDEN EL-JALKH 3 LACHLAN HUGHES 4 JAI DOOLAN 5 DANIEL STOJANOVSKI 6 BRANDON BOUMELHEM 7 JOE LOVODUA 8 EDDIE FAALUA 9 REECE ROBSON 10 DAVID NAUFAHU 11 DELANE CHERRINGTON 12 STUART MASON 13 ELIJAH HUNT 14 TREYMAINE BROWN 15 JOEL HOLDSWORTH 16 JEFFREY TUITAVUKI 18 OFA TUITUPOU 19 IZAHA TE’AMO 20 ZAC VELLA COACH BRAD LIGGINS

SEA EAGLES: 1 LUKE POLSELLI 2 EZERA CHEE-KAM 3 BAILEY SHIACH-WISE 4 HARRISON O’TOOLE 5 JOHN HOPOATE 6 HUTANA COFFIN 7 CADE CUST 8 JAIDEN TARRANT 9 HEATH GARAY 10 FREDI SIONE 11 HARLAN COLLINS 12 BILL BAINBRIDGE 13 JAKE MORRISON 14 MANASE FAINU 15 JOSH MARTIN 16 LUKE MILHAM 17 BRYDON RAMIEN 18 CODY ABRAHAMS 19 JACK JOHNS 20 KANE MCQUIGGAN 21 ELIA FAATUI 23 JACKSON WATSON 24 BRAD ARENELLI 25 JACK MAGUIRE 26 CLINT MAGUIRE 27 IZAIAH PHILLIPS 28 BRAD PARKER COACH CHAD RANDALL

 

Balmain v Wests
Leichardt Oval, Saturday 28 March
1.30pm

TIGERS: 1 RYAN PAPENHUYZEN 2 TIKOA LENE 3 TONI TALI 4 MOSES SULI 5 NIALL WALKER 6 NICK WILKINSON 7 ROBERT SITEINE 8 PIFELETI PIFELETI 9 DANIEL PECK ( C ) 10 RICHARD LATU 11 LISALA TANGI 12 JAKOB GILES 13 T J UELE 14 JOSH BERMINGHAM 16 RICHARD AMONE 17 CONNOR NOLAN 18 NILA KAIVA 19 JUSTIN FRAIN 20 SPIKE TEIO 23 MARVIN SLAVIN COACH MATHEW HEAD

MAGPIES: 1 JAMEN JOHNSON 2 JOSEPH FAALAVAAU 3 TOA MATA’AFA 4 HARRISON COSKERIE 5 JYE BROOKER 6 HOSEA LEUEA 7 NETANE MASIMA 8 TANIELA PASEKA 9 RYAN LEET 10 EVANDER TITIE-ANETELEA 11 PJ LEIFI 12 RAY STONE 13 ELIJAH MANNAH 14 JAKE SCOTT 15 HANS TA’ALA 16 CODY BENSON 17 TALA MAUIGOA 18 LENNY SUANI 19 JULIUS TAAVAO 21 LIAM CASSIDY COACH JOSH WHITE

 

Roosters v Souths
Redfern Oval, Saturday 28 March
1.30pm

ROOSTERS: 1 LACHLAN LAM 2 BERNARD LEWIS 3 DEAN KOUKA-SMITH 4 MAKAELE SONI 5 ZANE BLAKE 6 JESSE MARSCHKE 7 JACK GIBBONS 8 LUKE CHALKER 9 VICTOR RADLEY 10 BEN VAITUUTUU 11 JARRED ANDERSON 12 REUBEN PORTER (C) 13 RYAN KING 14 BEN MARSCHKE 15 ZAC CARDASSILARIS 16 MOSE FELIO 17 BRANDON TAVAE 18 JAY HUSKELL 19 DION NARAYAN 20 JACKSON FRANCIS 21 ZAC CARDASSILARIS 22 CALLAN TURNER COACH CHRIS O’CONNELL

RABBITOHS: 1 DYLAN O’CONNOR 2 JALEN REWETI 3 SIOSIFA TALAKAI (C) 4 KEAON KOLOAMATANGI 5 JOHNATHAN TUFUGA 6 JADE ANDERSON 7 KURTIS PREECE 8 EMRE GULER 9 JOHN NEIL 10 GABE HAMLIN 11 WIREMU TUILETUFUGA 12 BLAKE MANOWSKI 13 CAMERON MURRAY 14 HENRY FUIMAONO 15 TRISTAN ALVARADO 16 KOBI HOOKEY 17 BRODY FITZGERALD 18 KEENEN NGAMOTU 19 REECE TOWNSEND 20 TUTEAURU MAIPI 21 RICARDO RAHME 22 BLADE PERRI 23 RANGI-PAOA BOYCE COACH WILLIE PETERS

 

Central Coast v Western Sydney
Morry Breen Oval, Saturday 28 March
1.30pm

CENTURIONS: 1 LACHLAN GALLEGOS 24 ETHAN NISZCOT 3 KIAH COOPER 4 HARRY MULLIGAN 5 DYLAN GALVIN 6 MATT DOWNEY 7 SCOTT DRINKWATER 8 BEN THOMAS 9 SAM BOVIS 10 MATTHEW SHEPPARD 11 JARRETT BOLAND 12 KURT LANGDON 13 BAYLEY FAULL 14 JAKE HARDMAN 15 CHARLIE WOODS 16 TYE WALKLATE 17 TYREN ANDREA 18 KYE HOPWOOD 19 CARL PEARSON 20 WILL GRASBY 21 HADDEN FAY 22 KY MARTIN 23 MARTENA TANGITU COACH GAVIN SPAIN

WSAS: 1 JONAH METUANGARO 2 BRODIE VASSALLO 3 LIAM MURRAY 4 DYLAN CLIFFORD 5 BRODY MALIETOA 6 MICHEAL TUPOU 7 ADAM CAMPBELL 24 SAMSON KERR 9 VINCE RIPEPI 10 NIKO APELU 11 JOHN KAUFUSI 12 ELIE EL-ZAKHEM 13 JAKE GILLETT 14 CLAYTON DODT 15 JOSEPH MA'U 16 RHYS SCIGLITANO 17 KYLE BANFIELD 18 TROY BLACK 20 JAK CANNELL 25 FRANK SALU COACH ADRIAN CLEMENTS

 

Canterbury v Canberra
Belmore Sports Ground, Saturday 28 March
2.30pm

BULLDOGS: 1 CAJUN ALAALATOA 2 MICHAEL TUAVAO 3 JUSTIN ABOUMELHEM 4 JAYDEN OKUNBOR © 5 ETHAN FAGALOA-TIME 6 ADAM KEIGHRAN 7 KIERAN HAYMAN 8 JYE CHALLENOR 9 JAYDEN AZZOPARDI 10 GIORDAN PATEA 11 ALEXANDER SAMA 12 RHYS KEARNS 13 TRE-DEUCE SIO 14 WILL KERR 15 DILLON SULLIVAN 16 KAYNE KALACHE 17 PATRICK KOPU 19 DANIEL PETRALIA 21 LASHUAN POULIVAATI 22 MARTY FERGUSON COACH SHANE SULTANA

RAIDERS: 1 TRE WILLIAMS 2 ANDRE NIKO 3 NICK COTRIC 24 KODY PARSONS 5 JEDIDIAN SIMBIKEN 6 BAILEY HARTWIG 7 LACHLAN COOPER 8 JAKE HALL 9 JESSE MARTIN 10 TYRONE NATHAN 11 JARRED TUITE 12 WILLIAM SAMUEL 13 KALANI GOING 14 TRAI HENDERSON 15 SIONE AFEMUI 16 RYAN GRIFFIN 17 JAKE FIELD 18 SAM FINNEGAN 19 MATT MURRAY 20 CONNOR BREBNER 21 JAKE NOTARAS 22 RON LEAPAI 25 STANLEY TAKULUA COACH DEAN SOUTER

 

Newcastle v Penrith
Cessnock Sports Ground, Saturday 28 March
4.30pm

KNIGHTS: 1 NGANGARRA BARKER 2 MATT FAITOTOA 3 CORY DENNISS 4 BLAKE ANDREWS 5 SAMUEL MCINTYRE 6 BRODIE JONES 7 BRENDAN O’HAGAN 8 JAYDEN BUTTERFIELD 9 TOM STARLING 10 VIKO PULIUVEA 11 SAM STONE © 12 RYAN MILLGATE 13 KURTIS DARK 14 HUDSON YOUNG 15 MALIK DEYALOU 17 MAX KING 19 PASAMI SAULO 22 WILL SHEELY COACH TREVOR OTT/TODD EDWARDS

PANTHERS: 1 DANIEL BROWN 2 CHRISTOPHER THOMAS 3 ROBBIE GRAHAM 4 JAMON WORMLEATON 5 SAMUEL MCKINLAY 6 NATHAN CLEARY 7 JAROME LUAI 8 CARL WINTERSTEIN 9 WAYDE EGAN 10 QUINN MA’AELOPA 11 LIAM MARTIN 12 SAMUEL RADOVU 13 REED IZZARD 14 RAYMOND MAROUN 15 MARK LABAN 16 JAYDEN MURPHY-HINTON 17 TERRELL SMITH 19 JESSE ABBOTT COACH BEN HARDEN