VB NSW CUP RD 5

North Sydney Bears v Canterbury Bulldogs
Belmore Sports Ground, Saturday 4 April
3.00pm
Referee: Liam Nicholls Touch Judges: John Woods, Nathan Smith

NORTH SYDNEY BEARS: 1 SETEFANO TUAKAFA 2 DANE CHANG 3 LATRELL SCHAUMKEL 4 ED MURPHY 5 SAM MANULELEUA 6 BRAD WALL 7 NIKKO ROBERTS 8 NATHANIEL NEALE 9 MATT HYLAND © 10 MICHAEL ROSS 11 BROCK GRAY 12 SCOTT SORENSEN 13 JESSE ROBERTS 14 FRED JUNIOR MAUALA 15 KERESOMA SIONE 16 BRAD CROAD 17 JETHRO FRIEND COACH WAYNE LAMBKIN

CANTERBURY BULLDOGS: 1 JALINE GRAHAM 2 TYRONE PHILLIPS 3 LEVI DODD 4 CHASE STANLEY 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 LINDON MCGRADY 8 ANTONIO KAUFUSI 9 DAMIEN COOK 10 DANNY FUALALO 11 SHAUN LANE 12 ADAM ELLIOTT 13 LLOYD PERRETT INTERCHANGE 14 TAUTALATASI TASI 15 HERMAN ESE’ESE 16 DAVID MINUTE 17 JASON SCHIRNACK COACH ANDY PATMORE

 

Illawarra Cutters v Newcastle Knights
Ziems Park Corrimal, Saturday 4 April
3.00pm
Referee: Jeff Hartup Touch Judges: Michael Laverty, Brendan Lucas

ILLAWARRA CUTTERS: 1 JUSTIN HUNT 2 TYRON CRANSTON 3 CHARLY RUNCIMAN 4 PETER MATA’UTIA 5 KITI GLYMIN 6 KRIS KEATING 7 SHANNON CROOK 8 SHANNON WAKEMAN 9 CRAIG GARVEY 10 RULIN NUTIRA 11 NATHAN GREEN 12 ADAM TUIMAVAVE-GERRARD 13 WILL MATTHEWS 14 SAM COSTER 15 CHRIS LEWIS 16 JACOB HIND 17 FRASER ALCOCK COACH SCOTT LOGAN

NEWCASTLE KNIGHTS: 1 NATHAN ROSS 2 JAKE MAMO 3 JOSH ALLISON 4 PAT MATA’UTIA 5 HONETI TUHA 6 CARLOS TUIMAVAVE 7 JAELEN FEENEY 8 SAM MATAORA 9 CHAD REDMAN 10 JOSEPH TAPINE 11 LACHLAN FITZGIBBON 12 MARVIN FILIPO 13 CLINT NEWTON (C) 14 DANNY KERR 15 JAMES TAYLOR 16 MICHAEL STEELE 17 TUIALA TOGITASI 20 JAKE FINN COACH MATT LANTRY

 

Penrith Panthers v Wests Tigers
Pepper Stadium, Saturday 4 April
3.00pm
Referee:
 Jon Stone Touch Judges: Mathew Damaso, Mitchell Stone

PENRITH PANTHERS: 1 WAQA BLAKE 2 GEORGE JENNINGS 3 NU’U AKERIPA 4 ROBERT JENNINGS 5 DAVID SIMMONS 6 WILL SMITH 7 SAM SCARLETT 8 SAM ANDERSON 9 SIONE KATOA 10 LEILANI LATU 11 TUPOU SOPOAGA 12 JAMES FISHER-HARRIS 13 BRENDAN ATTWOOD INTERCHANGE 14 ANDY SAUNDERS 15 RODNEY COATES 16 MATT EISENHUTH 17 CHRIS SMITH COACH GARTH BRENNAN

WESTS TIGERS: 1 SHANNON MCDONNELL 2 KEITH LULIA 3 DAVID NOFOALUMA 4 CHANCE PENI 5 DELOUISE HOETER 6 TIM MOLTZEN 7 JOSH DRINKWATER (C) 8 SALESI FUNAKI 9 JOEL LUANI 10 SITALEKI AKAUOLA 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 ASIPELI FINE 13 INNO INOSESIO 14 PENANI MANUMALEALII 15 DWAYNE LEMAFA 16 WES LOLO 17 MICHAEL BULLOCK 18 KURTIS ROWE COACH PAUL FLETCHER

 

Newtown Jets v Wentworthville Magpies
Henson Park, Saturday 4 April
3.00pm
Referee: Ziggy Przeklasa-Adamski Touch Judges: Jay Farlow, Brenden Wood
Listen live via radiohub.com.au

NEWTOWN JETS: 1 NATHAN GARDNER 2 MITCH BROWN 3 SAMI SAUILUMA 4 BLAKE AYSHFORD 5 CAMERON EYLES 6 DALLAS WELLS 7 TODD MURPHY 8 SAM TAGATAESE 9 PAT POLITONI 10 SAULALA HOUMA 11 TINIRAU ARONA 12 JUNIOR ROQICA 13 TIM ROBINSON 14 PATRICE SIOLO 15 KURT KARA 16 NESIASI MATAITONGA 17 RAY MOUJALLI 20 JACK NOBLE 24 KURT DILLON COACH GREG MATTERSON

WENTWORTHVILLE MAGPIES: 1 ADAM QUINLAN 2 HALAUAFU LAVAKA 3 BEN CROOKS 4 FABIAN GOODALL 5 JAKE BUTLER-FLEMING 6 RYAN MATTERSON 7 LUKE KELLY 8 PENI TEREPO 9 SAM GORMAN 10 DANIEL ALVARO 11 DANNY HOWARD 12 JOSEPH UALESI 13 CODY NELSON 14 LIONEL O’MALLY 15 FRED PAKUTOA 16 NICK KASSIS 22 TANIELA LASALO COACH BRETT COOK

 

Manly Sea Eagles v Mounties
Central Coast Stadium, Sunday 5 April
2.05pm
Referee: Damian Briscoe Touch Judges: Nathan Smith, Richard Daizli

MANLY SEA EAGLES: 1 DAVID WILLIAMS (C) 2 BEN FRITZ 3 LUKE GARNER 4 MANAIA RUDOLPH 5 DOM REARDON 6 JACK LITTLEJOHN 7 KURT ALDRIDGE 8 SIOSAIA VAVE 9 JAYDEN HODGES 10 TYSON ANDREWS 11 JORDAN LATHAM 12 DYLAN KELLY 13 MICHAEL CHEE KAM INTERCHANGE 14 NICK LYNN 15 TODD WILSON 16 UITI BAKER 17 VINNI NGARO COACH LUKE WILLIAMSON

MOUNTIES: 1 JACK AHEARN 2 BILL TUPOU 3 DAVE CAHALANE 4 MITCH CRONIN 5 GUS AIGA 6 JOSH MCCRONE 7 MITCH CORNISH 8 WILLIE MATAKA 9 KURT BAPTISTE 10 LUKE PAGE 11 PATRICK MAGO 12 MITCH BARNETT 13 CLAY PRIEST 14 SAM DUGGAN 15 PAT MATAELE 16 RHYS KENNEDY 17 JUSTIN LEMALU COACH STEPHEN ANTONELLI

 

Wyong Roos v NZ Warriors
Morry Breen Oval, Sunday 5 April
3.00pm
Referee: Daniel Olford Touch Judges: Jimmy Oliveira, Joshua McGowan

WYONG ROOS: 21 NENE MACDONALD 2 CHRIS CENTRONE 3 BRENDAN ELLIOT 4 YILEEN GORDON 5 NATHAN STAPLETON 6 BROCK MOLAN 7 TYLER CORNISH 8 MAGNUS STROMQUIST 9 MITCH WILLIAMS © 10 ELONI VUNAKECE 11 WILLIE MANU 12 LEIVAHA PULU 13 JACK SEIJKA 1 ALEX LANGBRIDGE 14 SAMISONI LANGI 15 ABRAHAM PAPALII 16 CARNE DOYLE-MANGA COACH RIP TAYLOR

NZ WARRIORS: 1 VILIAMI KAVEINGA 2 SAULA SOLOMONA 3 MATTHEW ALLWOOD 4 DOMINIQUE PEYROUX 5 JARROD TUA 6 API PEWHAIRANGI 7 SAM COOK 8 SUAIA MATAGI 9 SILIVA HAVILI 10 NATHANIEL PETERU 11 RAYMOND FAITALA-MARINER 12 JOHN PALAVI (CAPTAIN) 13 CHARLIE GUBB 14 DAVID BHANA 15 UPU POCHING 16 HERMAN RETZLAFF 17 JAMES BELL 18 SIMON LUAFALEALO COACH STACEY JONES