HAROLD MATTHEWS RD 8

Parramatta v Manly
New Era Stadium, Thursday 02 April
6:00pm
Referee:
Clayton Wills Touch Judges: Bianca Santi & Joseph Tesoriero

EELS: 1 JOHN FONUA 2 HAZE DUNSTER 3 TUI AFUALO 4 NOEL AUKAFOLAU 5 KYTAK CHAN 6 DALLAS PATERSON 7 ALEX SEVE 8 OREGON KAUFUSI 9 JUNIOR MOAGA 10 JESSE CRONIN © 11 FILIA UTOIKAMANU 12 JOSHUA CURRAN 13 KYLE CASSEL 14 ZACHARY TUALA 15 JOSH DELAILOA 16 PJ VAIGALU 17 SAMUEL LILOMAIAVA COACH SCOTT JONES

SEA EAGLES: 1 TAQUIN FAHEY 2 JESSE ALLAN 3 BEN LOFTHOUSE 4 MAX LEHMANN 5 DANIEL CALABRETTA 6 COOPER JOHNS 7 HARRY WILSON 8 JOSH FOSTER 9 SAM VERRILLS 10 LIVINGSTONE CHEE-KAM 11 MAX BARRY 12 BEN GLEESON 13 SEAN VAIVELATA 14 FREDDY LUSSICK 15 BEN COLLINS 16 CAMERON PRINCE 17 KYE PICKERING 18 SATEKI LATU 19 NICHOLAS BILSBOROUGH 21 TOM ROSEWARNE 22 OLIVER BROWN 23 FINN HEATH 24 BRANDON READING 25 JASON TUPOU-WITCHMAN 26 JAYDEN BURGESS 27 MAX JOLLEY 28 LACHLAN DALY O'RILEY COACH GLENN MOORE

 

Illawarra v Canberra
WIN Stadium, Thursday 02 April
6:00pm
Referee:
Joshua Vernon Touch Judges: Karra-Lee Nolan & Michael Ford

STEELERS: 1 STEVEN MARSTERS 2 NICK ZAPPIA 3 SAM MCCANN 4 TYSON SIMPSON 5 COOPER NIZZA 6 ZAAN WEATHERALL 7 TYLER MOON (C) 8 RHYS PULO 9 JAYDEN MILLARD 10 JOSH GRIMSHAW 11 TOMAS HARRIS 12 DREW GOUGH 13 ZAC LOMAX 14 JAMIE BURNS 15 HARRISON REH 16 AARON GRIFFITHS 19 JOSH HONAN 25 JAKE BELL COACH ADAM BLAKE

RAIDERS: 1 SEBASTIAN KRIS 2 JOE SEARLE 3 DAINE SPENCER 4 JONATHAN FANGAIUIHA 5 KENDRICK SEIGNARACK 6 JESSE DENT 7 LACHLAN INGRAM 8 JOEL AMBROSE 9 LIAM OAKLEY 10 KYLE DANILCZAK © 11 TRISTAN AURISCH 12 ALIFELETI NGAHE 13 LEONAITASI TUIONETOA 14 NITAU JR SOLI 15 GIDEON AFEMUI 16 TOM ROBERTSON 17 DESTINY KALOLO 18 DANIEL DESMET 19 COREY WILLIAMS 20 MICHAEL JOHNSON 21 LAZARUS VAALEPU 22 BAILEY LITSTER 23 KALI TAISENI 24 JOE ROBERTS 25 SEBASTIAN KRIS COACH ADAM KYLE

 

Western Suburbs v South Sydney
Campbelltown Stadium, Saturday 04 April
10:30am
Referee:
Nathan Loveday Touch Judges: Sam Chalmers & Phelix El-Kek

MAGPIES: 1 JAMES TAUTAIOLEFUA 2 BILLY OMEROD 3 SAM REMBRIDGE 4 NATHAN PATOLO 5 MAURICE FAAAE 6 GUS GARZANITI 7 AILAND DAVIS-PIHEMA 8 HYRUM WILLIAM-PULOTU 9 CHRISTIAN URSO 10 LACHLAN RUSSELL 11 LUCAS CASTLE 12 HENRY LEALUGA-PUHOTAU 13 ALEX POTIFARA 14 RIMO INU 15 ZANE RIFAI 16 BOB FAAMITA 18 JACK HIGHGATE 19 ROY VASATCHI BROWN 20 DENZEL TAVUI 22 RYAN WESSEL COACH ANTHONY MOORE

RABBITOHS: 1 MAWENE HIROTI 2 NICHOLAS MOUGIOS 3 CAMPBELL GRAHAM 4 JONNY MITSIAS 5 RAINE DELLOW 6 BAILEY FITZGERALD 7 DEAN HAWKINS (C) 8 DANIEL FIFITA 9 JOSH COOK 10 KY RODWELL 11 JOEY LO’SE 12 BOBBY NADER 13 JAKE KAMBOS 14 WESLEY VEIKOSO 15 CHE HYSLOP 16 NICK KAIROUZ 17 EGAN BUTCHER 18 HARRISON SMITH 19 MAILA CHAN-FOON 20 JACOB MEADER 21 KY BOURIS 22 SIMIONE FALEMANU COACH JASON PETERSON

 

Sydney v Balmain
Henson Park, Saturday 04 April
11:30am
Referee:
Jack Hislop
Touch Judges: Charlie Suters & Luke Heckendorf

ROOSTERS: 1 KYLE LOWE 2 JORDAN HIRINI 3 ETHAN O’NEILL 4 HARRIS KARA-DIVER 5 JOSEPH TAAGA ANAE 6 SHANNON GARDINER 7 JAKE HAZARD 8 DUWAYNE FUIMAONO 9 BEAU MACKEY 10 GRANT TAULAFO 11 ISSAC TOOHER 12 EDENN ROGERS-SMITH 13 BROOKLYN HARDAKER 14 RYAN POWER 15 BRAEDEN STEWART-THOMAS 16 SAMSON RATAWA 17 MATOFA ALOFIA 18 DANIEL MILANI 19 HUNTER DOYLE 20 COOPER MALCOLM 21 DEMARIO LOKENI-PURCELL 22 JOHN LE’OTA 23 LINCOLN STEWART 24 TYRELL NEIUFI 25 PAYTON CHILDS COACH MARK KELLY

TIGERS: 1 BEN STEVANOVIC 2 REGGIE ALOFIPO 3 LES ABDENNOUR 4 SCOTT BROOKS 5 ABDALLA MATAR 6 CURTIS WILSON 7 ADAM RIZK 8 WILL LAWSON 9 BENNETT WHEELHOUSE ( C ) 10 TILI SIKAHELE 11 MATEO TATOLA 12 ALEX SEYFARTH 13 ISAAC KENNEDY 14 ALEX LABOULET 15 LUKE HODGE 16 17 SOSAIA TEAKARAANGA 20 MATT MORGAN 24 ANGUS MCELROY 25 JAYDEN GRIFFIN COACH MICHAEL FRAIN

 

Canterbury v North Sydney
Belmore Sports Ground, Saturday 04 April
11:30am
Referee:
Oliver Levido
Touch Judges: Billal Iskandar & Ethan Murray

BULLDOGS: 1 TUIPULOTA KATOA 2 TRINITY CECIL-HAMIORA 3 AMOSA MANU 4 JACOB WINTERSTEIN 5 DORIAN YARAK 6 BEN SAPATI 7 BRANDAN WAKEHAM © 8 EVANDER SWANN 9 LACHLAN TALAU 10 SOANE MATAVESI 11 SOSAIA TALIVAKAOLA 12 JORDAN MAIN 13 FONO AHSAM 14 PULE SUA 15 ADAM HAMAWI 16 AHMED KASSEM 17 HARRISON TERITAITI 19 LIAM MOCK 20 STAR PALETI COACH FRANK TRIPODINA

BEARS: 1 ALI SAAD 2 TIM SIMMONS 3 ARISENTO BOU SLEIMAN (C) 4 SEAN SABUTEY 5 KEELEY BOWEN 6 JORDAN DO ROZARIO 7 DEAN KAMMEL 8 DANTE TALIAI 9 MATTHEW BLINKHORN 10 ANTHONY MOUSSA 11 KYLE MCCUDDEN 12 BAILEY FISHER 13 LUKE ROSEWORNE 14 MATTHEW HAMMOND 15 ISAIAH NIUMATA 16 JEREMY GIBSON 17 PITA FAULALO 18 ALEX PUFULESCU 19 JOHAN TRUJILLO GIRALDO 20 MITCHELL COX 21 MATTHEW FRENCH 22 JERAMY TRUNZO-BRAGA 23 JARROD MALONEY 24 ALVIN OLIVARES-EKES COACH ALAN BLINKHORN

 

Western Sydney Academy of Sport v Newcastle
St Marys Stadium, Saturday 04 April
12:00pm
Referee:
Jason Ndeira Touch Judges: Luke Burton & Ryan Walters

ACADEMY: 1 JOHN PAUL NOHRA 2 DANE OUSTENDORP 3 BROCK REAL 20 LUKE PURU 5 CLIFF LEA'AETOA 6 KYLE BENT 7 JEREMY AGHA 8 SEMI AVIATA 9 RYAN JONES 10 JYE CLISBY 11 TIM LIMOMAIAVA 12 TIAAN COWELL 17 ZANE ELSLEY 14 JOHN TRIMBOLI 15 ELONI SAUKURU 16 STEVEN VILLARI 13 PAUL BLAKE 24 AJ LEAIA COACH PAUL BENT

KNIGHTS: 1 CALLUM WESLEY 2 TYRONE RAVENEAU 3 LACHLAN BENT 4 THOMAS STEADMAN 5 BRYCE BEVERSTOCK 6 TRISTON REILLY 7 TEX HOY 8 MATT CROKER © 9 LUKE HUTH 10 KC EDMONDS 11 BROCK GARDNER 12 FELETI MATEO 13 BEN TALTY 14 JUSTIN WORLEY 16 BRAD AFFLECK 17 MAX BOVIS 18 MOKENA MOEKE 23 JOHN TOLEAFOA COACH ANTHONY GLEESON

 

Penrith v Central Coast
Pepper Stadium, Saturday 04 April
12:00pm
Referee:
Aaron Moller Touch Judges: Tom Stindl & David Gorman

PANTHERS: 1 DYLAN MCBAIN 2 ZAC NUTTALL 3 THOMAS LOFTS 4 JAKE TAGO 5 BRENTON ALLNUTT 6 BLAKE MCCAFFREY 7 BRENDAN HANDS 8 JOSH YOUNG 9 DE BRASKA RIKIRIKI 10 JOSHUA ATUA 11 SHANNON HARRIS 12 SHAWN BLORE 13 CHASE TAIA 14 TOBIAS WESTCOTT 15 NIKOLAS SAVAGE 16 FREEDOM TAMARIKI 17 EDDIE MUNA 18 JAI FERGUSON 19 JORDAN-TRAE CADONA 20 ROCKY TOGATUKI 21 JOSHUA BROMBAL 22 LEEROY BROWN 23 KOBI. COLLINS 24 ALEXANDER MYLES 25 BRAD NOLLAND 26 SIONA COLLINS COACH BRETT ATKINSON

CENTURIONS: 1 BLAKE TAAFE 2 MAX SORGESE 3 MICHAEL KIRWAN 4 JAKE SLEE 5 TOMI KAATI 6 PHOENIX CROSSLAND 7 SAM PAUL 8 PETER KOSZYCK 9 KYLE MCLEAN 10 TOBY BOWDITCH 11 CAMPBELL SHEPHERD 12 ELIH JACKSON 13 LUKE MOORE 14 MICHAEL PARFITT 15 LEWIS HAMILTON 16 CHASE PARTRIDGE 17 HARRY WILSON 19 DANE BOOTH 20 LACHLAN DRAKE 21 SKI LATAVAO 22 DUSTIN SHAW 23 WYATT ELLIOTT 24 JYE MONTGOMERY COACH JOHN JEWISS

 

Cronulla v St George
Remondis Stadium, Saturday 04 April
12:00pm
Referee:
Andrew McRae Touch Judges: Tom Cambourn & Dean Tyler

SHARKS: 1 HARRISON DE MEIO 2 BRONSON XERRI 3 SEMISI KIOA 4 JACK GOULD 5 JONAIAH LUALUA 6 KAI BROADHURST 7 LUKE METCALF 8 FINE KULA 9 TAMATI MCCAUSLAND 10 JAMES ROUMANOS 11 JAEMAN SALMON 12 JAY SHEARMAN © 13 TRACE DAVIDSON 14 PITA TOAMOTU 15 MONTY RAPER 16 WILLIAM SWANN 17 RHYS WARD 19 MAX HOGAN COACH GLENN BRAILEY

DRAGONS: 1 TRISTAN SCOTT 2 CONNOR SATTLER 3 TAYLOR VANN 4 HUSSEIN AWADA 5 JORDAN NADER 6 ANTHONY ROMANOVSKI 7 CODY MCNIECE 8 JEFFREY ALAM 9 ANDREW KAPINGA 10 ENIASI TOKELAU 11 FELIUAKI PALU 12 PETER POLUTELE 13 MITCHELL CLIFT 14 RYAN ECONOMOU 15 LEWIS HANNAH 16 RAPHAEL IOANE 17 FRANKLIN PELE 18 JACK HERLIHY 19 USAIA LOVODUA 22 TE KARI WAAKA 23 HARRIS GEORGOPOULOS 24 LACHLAN NAVALE COACH GRAEME WYNN