VB NSW CUP TEAMS RD 6

VB NSW CUP RD 6

Wentworthville Magpies v Canterbury Bulldogs
Pirtek Stadium, Saturday 11 April
12.40pm
Referee:
Daniel Olford Touch Judges: Jay Farlow, Nathan Smith

WENTWORTHVILLE MAGPIES: 1 ADAM QUINLAN 2 HALAUAFU LAVAKA 3 BEN CROOKS 4 FABIAN GOODALL 5 JAKE BUTLER-FLEMING 6 RYAN MATTERSON 7 LUKE KELLY 8 RICHIE FA’AOSO 9 SAM GORMAN 10 DANIEL ALVARO 11 DANNY HOWARD 12 JOSEPH UALESI 13 CODY NELSON 14 LIONEL O’MALLY 15 FRED PAKUTOA 17 BEAU HENRY 22 TANIELA LASALO COACH BRETT COOK

CANTERBURY BULLDOGS: 1 JALINE GRAHAM 2 TAUTALATASI TASI 3 LEVI DODD 4 TYRONE PHILLIPS 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 LINDON MCGRADY 8 HERMAN ESE’ESE 9 DAMIEN COOK 10 VINCE RENNIE 11 SHAUN LANE 12 ADAM ELLIOTT 13 JASON SCHIRNACK INTERCHANGE 14 DANE CHISHOLM 15 GEORGE TSKRIKIS 16 DAVID MINUTE 17 BRAD CLARK COACH ANDREW PATMORE  

 

Mounties v Newcastle Knights
Aubrey Keech Reserve, Saturday 11 April
3.00pm
Referee: Liam Nicholls Touch Judges: Mathew Damaso, John Woods
Listen live via radiohub.com.au 

MOUNTIES: 1 JACK AHEARN 2 BILL TUPOU 3 DAVE CAHALANE 4 MITCH CRONIN 5 GUS AIGA 6 JOSH MCCRONE 7 MITCH CORNISH 8 KYLE O’DONNELL 9 KURT BAPTISTE 10 LUKE PAGE 11 PATRICK MAGO 12 MITCH BARNETT 13 CLAY PRIEST 14 SAM DUGGAN 15 PAT MATAELE 16 RHYS KENNEDY 17 WILLIE MATAKA 18 JAKE GOODWIN 19 JUSTIN LEMALU COACH STEPHEN ANTONELLI

NEWCASTLE KNIGHTS: 1 JAKE MAMO 2 KERROD HOLLAND 3 NATHAN ROSS 4 PAT MATA’UTIA 5 HONETI TUHA 6 CARLOS TUIMAVAVE 7 JAELEN FEENEY 8 SAM MATAORA 9 CHAD REDMAN 10 PATERIKA VAIVAI 11 LACHLAN FITZGIBBON 12 MARVIN FILIPO 13 CLINT NEWTON (C) 14 DANNY KERR 15 JAMES TAYLOR 17 TUIALA TOGITASI 20 JAKE FINN COACH MATT LANTRY

 

Illawarra Cutters v Wyong Roos
WIN Stadium, Saturday 11 April
3.00pm
Referee:
Scot Murray Touch Judges: Richard Daizli, Brendan Lucas

ILLAWARRA CUTTERS: 1 JUSTIN HUNT 2 TYRON CRANSTON 3 CHARLY RUNCIMAN 4 PETER MATA’UTIA 5 KITI GLYMIN 6 KRIS KEATING 7 SHANNON CROOK 8 SHANNON WAKEMAN 9 CRAIG GARVEY 10 RULON NUTIRA 11 NATHAN GREEN 12 ADAM TUIMAVAVE-GERRARD 13 WILL MATTHEWS 14 SAM COSTER 15 CHRIS LEWIS 16 JACOB HIND 17 FRASER ALCOCK COACH SCOTT LOGAN

WYONG ROOS: 1 CHRIS CENTRONE 2 BRENDAN ELLIOT 3 BENNETT LESLIE 4 YILEEN GORDON 5 NATHAN STAPLETON 6 BROCK MOLAN 7 TYLER CORNISH 8 ABRAHAM PAPALII 9 MITCH WILLIAMS © 10 ELONI VUNAKECE 11 SAMISONI LANGI 12 LEIVAHA PULU 13 JACK SIEJKA 14 CARNE DOYLE-MANGA 15 SHAUN BOSS 16 JAKE LEWIS 17 ALEX LANGBRIDGE COACH RIP TAYLOR

 

Penrith Panthers v Manly Sea Eagles
Pepper Stadium, Saturday 11 April
5.15pm
Referee:
Drew Oultram Touch Judges: Mitchell Stone, Brenden Wood

PENRITH PANTHERS: 1 WILL SMITH 2 GEORGE JENNINGS 3 NU’U AKERIPA 4 ROBERT JENNINGS 5 DAVID SIMMONS 6 ISAAC JOHN 7 SAM SCARLETT 8 SAM ANDERSON 9 SIONE KATOA 10 RODNEY COATES 11 TUPOU SOPOAGA 12 JAMES FISHER-HARRIS 13 BRENDAN ATTWOOD 14 ANDY SAUNDERS 15 LEILANI LATU 16 MATT EISENHUTH 17 CHRIS SMITH COACH GARTH BRENNAN

MANLY SEA EAGLES: 1 DAVID WILLIAMS (C) 2 DOM REARDON 3 LUKE GARNER 4 MANAIA RUDOLPH 5 BEN FRITZ 6 JACK LITTLEJOHN 7 KURT ALDRIDGE 8 SIOSAIA VAVE 9 JAYDEN HODGES 10 TYSON ANDREWS 11 JORDAN LATHAM 12 BLAKE LEARY 13 MICHAEL CHEE KAM INTERCHANGE 14 NICK LYNN 15 TODD WILSON 16 JAMES HASSON 17 UITI BAKER 19 VINNI NGARO COACH LUKE WILLIAMSON

 

New Zealand Warriors v Wests Tigers
Mt Smart Stadium, Saturday 11 April
5.15pm NZ Time (3.15pm AEDT)
Referee:
Shane Rehm Touch Judges: Jamal Thompson, Chris McMillan

NEW ZEALAND WARRIORS: 1 VILIAMI KAVEINGA 2 KEN MAUMALO 3 MATTHEW ALLWOOD 4 DAVID FUSITUA 5 JARROD TUA 6 API PEWHAIRANGI 7 SAM COOK 8 SUAIA MATAGI 9 SILIVA HAVILI 10 SAM RAPIRA 11 RAYMOND FAITALA-MARINER 12 JOHN PALAVI (CAPTAIN) 13 CHARLIE GUBB 14 DAVID BHANA 15 NATHANIEL PETERU 17 JAMES BELL 20 UPU POCHING COACH STACEY JONES

WESTS TIGERS: 1 SHANNON MCDONNELL 2 KURTIS ROWE 3 KEITH LULIA 4 CHANCE PENI 5 DELOUISE HOETER 6 TIM MOLTZEN 7 JOSH DRINKWATER (C) 8 SALESI FUNAKI 9 JOEL LUANI 10 MICHAEL BULLOCK 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 WES LOLO 13 BRENDEN SANTI 14 MANAIA CHERRINGTON 15 JORDAN GRANT 16 SITALEKI AKAUOLA 17 INNO INOSESIO 18 PENANI MANUMALEALII COACH PAUL FLETCHER

 

North Sydney Bears v Newtown Jets
North Sydney Oval, Sunday 12 April
3.00pm
Referee:
Damian Briscoe Touch Judges: Jimmy Oliveira, Rohan Best
Listen live via radiohub.com.au and 100.1FM triplehfm.com.au

NORTH SYDNEY BEARS: 1 SETEFANO TUAKAFA 2 DANE CHANG 3 AARON GRAY 4 ED MURPHY 5 SAM MANULELEUA 6 BRAD WALL 7 NIKKO ROBERTS 8 NATHANIEL NEALE 9 MATT HYLAND © 10 MICHAEL ROSS 11 BROCK GRAY 12 SCOTT SORENSEN 13 JESSE ROBERTS 14 FRED JUNIOR MAUALA 15 KERESOMA SIONE 16 BRAD CROAD 17 JETHRO FRIEND COACH WAYNE LAMBKIN

NEWTOWN JETS: 1 NATHAN GARDNER 2 MITCH BROWN 3 SAMI SAUILUMA 4 BLAKE AYSHFORD 5 NESIASI MATAITONGA 6 DALLAS WELLS 7 TODD MURPHY 8 SAM TAGATAESE 9 PAT POLITONI 10 SAULALA HOUMA 11 JUNIOR ROQICA 12 PATRICE SIOLO 13 TIM ROBINSON 14 JACK NOBLE 15 KURT KARA 16 KURT DILLON 17 RAY MOUJALLI COACH GREG MATTERSON