VB NSW Cup Teams Rd 14

VB NSW CUP RD 14 

Canterbury v Wentworthville 
Belmore Sports Ground, Friday 12 June 
7:00pm 
Referee:
Daniel Olford Touch Judges: Richard Daizli, John Woods 
Listen Live on Radiohub.com.au

BULLDOGS: 1 JALINE GRAHAM 2 TYRONE PHILLIPS 3 LEVI DODD 4 JACOB LOKO 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 DANE CHISHOLM 8 ADAM ELLIOTT 9 DAMIEN COOK 10 MAKAHESI MAKATOA 11 SHAUN LANE 12 DAVID MINUTE 13 JASON SCHIRNACK INTERCHANGE 14 VINCE RENNIE 15 GEORGE TSIKRIKAS 16 TAUTALATASI TASI 17 BRAD CLARK COACH ANDREW PATMORE
MAGPIES: 1 ADAM QUINLAN 2 FABIAN GOODALL 3 JOHN FOLAU 4 VAI TOUTAI 5 JAKE BUTLER-FLEMING 6 RYAN MATTERSON 7 LUKE KELLY 8 TUI KAMIKAMICA 9 SAM GORMAN 10 TANIELA LASALO 11 CODY NELSON 12 JOSH ALOIAI 13 JOSEPH PAULO 14 KAYSA PRITCHARD 15 FRED PAKUTOA 16 MOSES MANU 17 NICK KASSIS COACH BRETT COOK

Illawarra v Newtown 
WIN Stadium, Saturday 13 June 
3:00pm 
Referee:
Liam Nicholls Touch Judges: Mathew Damaso, Brendan Lucas

CUTTERS: 1 JUSTIN HUNT 2 TYRON CRANSTON 3 DYLAN FARRELL 4 CHARLY RUNCIMAN 5 KITI GLYMIN 6 DREW HUTCHISON 7 SHANNON CROOK 8 GEORGE ROSE 9 CRAIG GARVEY 10 RORY O’BRIEN 11 NATHAN GREEN 12 ADAM TUIMAVAVE-GERRARD 17 RUSSELL PACKER 14 SAM COSTER 15 SHANNON WAKEMAN 16 RULON NUTIRA 20 KAYNE BRENNAN COACH SCOTT LOGAN
JETS: 1 NATHAN GARDNER 2 DANIEL ABOU-SLEIMAN 3 SAMI SAUILUMA 4 MITCH BROWN 5 NESIASI MATAITONGA 6 DALLAS WELLS 7 TODD MURPHY 8 ANDREW PEARN 9 PAT POLITONI 10 RAY MOUJALLI 11 TINIRAU ARONA 12 JUNIOR ROQICA 13 TIM ROBINSON 14 KURT DILLON 15 KURT KARA 16 PATRICE SIOLO 17 SAULALA HOUMA COACH GREG MATTERSON

Mounties v North Sydney 
Aubrey Keech Reserve, Saturday 13 June 
3:00pm 
Referee: Jon Stone Touch Judges: Mitchell Stone, Brendan Wood

MOUNTIES: 1 JOHN KENNEDY 2 BILL TUPOU 3 MITCH CRONIN 4 JEREMY HAWKINS 5 GUS AIGA 6 JOSH MCCRONE 7 MITCH CORNISH 8 KYLE O’DONNELL 9 GLEN BUTTRISS 10 MARK NICHOLLS 11 SONNY BRISTOW 12 CLAY PRIEST 13 LUKE BATEMAN 14 TEVITA PANGAI JUNIOR 15 LUKE PAGE 16 RHYS KENNEDY 17 PAT MATAELE 18 WILLIE MATAKA 19 SAM DUGGAN COACH STEPHEN ANTONELLI
BEARS: 1 DARRYL MILARD 2 BERNARD GREGORIUS 3 JOEL REDDY 4 ED MURPHY 5 LATRELL SCHAUMKEL 6 CODY WALKER 7 DARREN NICHOLLS (C) 8 FRED JUNIOR MAUALA 9 SCOTT SORENSEN 10 ZANE MUSGROVE 11 TULSA SAUMAMOA 12 JACK GOSIEWSKI 13 JESSE ROBERTS 14 MATT HYLAND (C) 15 EVAN LEE 16 NAT NEALE 17 WES MOURAD 18 KERESOMA SIONE COACH BEN GARDINER

Wests Tigers v Manly 
Campbelltown Stadium, Saturday 13 June 
3:00pm 
Referee: Chris Sutton Touch Judges: Michael Laverty, Jimmy Oliveira 
Listen Live on Radiohub.com.au

TIGERS: 1 TIM MOLTZEN 2 KEITH LULIA 3 NATHAN MILONE 4 DELOUISE HOETER 5 KURTIS ROWE 6 PENANI MANUMALEALII 7 JOSH DRINKWATER 8 JACK BUCHANAN 9 JOEL LUANI (C) 10 SALESI FUNAKI 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 ASIPELI FINE 13 ANDY FIAGATUSA 14 SITALEKI AKAUOLA 15 MICHAEL BULLOCK 16 WES LOLO 17 TYLER CASSEL 18 JOHN SILA COACH PAUL FLETCHER
SEA EAGLES: 1 DOM REARDON 2 DELROY BERRYMAN 3 BRAYDEN WILIAME 4 TONY SATINI 5 BEN FRITZ 6 JACK LITTLEJOHN 7 KURT ALDRIDGE 8 SIOSAIA VAVE (C) 9 JAYDEN HODGES 10 TYSON ANDREWS 11 DYLAN KELLY 12 MICHAEL CHEE KAM 13 JORDAN LATHAM INTERCHANGE 14 MANAIA RUDOLPH 15 TODD WILSON 16 JAMES HASSON 17 UITI BAKER COACH LUKE WILLIAMSON

Penrith v Newcastle 
Pepper Stadium Saturday 13 June 
3:00pm 
Referee: Damian Briscoe Touch Judges: Jay Farlow, Rohan Best 
Listen Live via hawkesburyradio.com.au on 89.9FM

PANTHERS: 1 WILL SMITH 2 EDDIE AIONO 3 CHRIS SMITH 4 GEOFF DANIELA 5 MALIKO FILINO 6 ISAAC JOHN 7 ADRIAN DAVIS 8 RODNEY COATES 9 SAM SCARLETT 10 STANTON ALBERT 11 BRENDAN ATTWOOD 12 TUPOU SOPOAGA 13 LEILANI LATU 14 ANDY SAUNDERS 15 NATHAN SMITH 16 WELLINGTON ALBERT 17 MATT EISENHUTH COACH GARTH BRENNAN
KNIGHTS: 1 JAKE MAMO 2 HONETI TUHA 3 PAT MATA’UTIA 4 CHANEL MATA’UTIA 5 KERROD HOLLAND 6 DYLAN PHYTHIAN 7 JAELEN FEENEY 8 SAM MATAORA 9 CHAD REDMAN 10 PATERIKA VAIVAI 11 LACHLAN FITZGIBBON 12 JOSEPH TAPINE 13 CLINT NEWTON (C) 14 DANNY KERR 15 MICHAEL STEELE 16 MARVIN FILIPO 20 JAKE FINN COACH MATT LANTRY 

New Zealand v Wyong 
Mount Smart Stadium, Saturday 13 June 
5:40pm (New Zealand Time) 
Referee: Shane Rehm Touch Judges: Chris McMillan, Rochelle Tamarua 
Watch Live on Fox Sports

WARRIORS: 1 SAM COOK 2 VILIAMI KAVEINGA 3 MATTHEW ALLWOOD 4 DAVID FUSITU’A 5 PAUL ULBERG 6 API PEWHAIRANGI 7 MASON LINO 8 JOHN PALAVI 9 SILIVA HAVILI 10 NATHANIEL PETERU 11 JAMES BELL 12 DOMINIQUE PEYROUX 13 DAVID BHANA 14 KOUMA SAMSON 15 DANIEL PALAVI 16 PAUL TULI 17 ZAC TIPPINS COACH STACEY JONES
ROOS: 1 CHRIS CENTRONE 2 OMAR SLAIMANKHEL 3 ALEX LANGBRIDGE 4 BENNETT LESLIE 5 NENE MACDONALD 6 SAMISONI LANGI 7 TYLER CORNISH 8 MAGNUS STROMQUIST 9 MITCH WILLIAMS © 10 ELONI VUNAKECE 11 ABRAHAM PAPALII 12 LEIVAHA PULU 13 JACK SIEJKA 14 BROCK MOLAN 15 SHAUN BOSS 16 JAKE LEWIS 17 MATT IKUVALU 18 BLAKE CARTER COACH RIP TAYLOR