Sydney Shield Teams Rd 16

Mounties v Belrose
Aubrey Keech Reserve, Saturday 4th July  
1.00pm
Referee: Joshua McGowan Touch Judges: Mark Hinton, Kieren Irons

MOUNTIES: 1 THEO LEATO 2 PAT DUMONT 3 LOUIS VAIOTU 4 BLAKE RITCHIE 5 SISA BALEKOKO 6 BRENDAN NEWTON 7 BRADLEY SPEECHLEY 8 TERE GLASSIE 9 JOHN MARTIN 10 JACOB MAYER 11 JOE NAPOLETANO 12 BEN WHITEHOUSE 13 LOU GOODWIN 14 ZAC WEDESWEILER 15 JAMES HORVAT 16 RYAN JEFFERYS 17 MARCO MUSCATELLO 18 LUKE SPEECHLEY 19 ROBERT TULIATU 20 JAYDEN WHARERAU 21 BRANT DONLAN 22 RHYS NORMAN COACH GLENN ANTONELLI
WOLVES: 1 CHRISTIAN BATE 2 KYLE SAUNDERS 3 SHEM GRIEVE 4 ANDREW HALSTEAD 5 RYAN MAWHINNEY 6 SCOTT ROSSER 7 TAYLOR MATTHEWS 8 ALEX MAMMONE 9 DAVID MARANDO 10 BEN PICKERING 11 COREY MURPHY 12 KEN SZEREMTA 13 NATHAN COOPER 14 JORDAN SIMS 15 PHIL DOMJEN 16 LUKE BETTS 17 BEAU ABRAHAMS COACH JAMES MORTIMER

 

Blacktown v Auburn 
HE Laybutt Sporting Complex, Saturday 4th July 
1.00pm
Referee: Taylor Deland-Cleveland Touch Judges: Shaun McHatton, Lyndsay Packer

WORKERS: 1 ALEX SEINI 2 DANIEL CASSONE 3 JARON SMITH 4 DANIEL SMITH 5 LOMANO LUFE 6 BLAKE GOODMAN 9 LAZARUS BROWN 8 JORDAN STRICKLAND 7 JAKE ATTARD 10 KILIFI TIA-KILIFI 11 CHARLIE LATULIPE 12 JOSH FRASER 13 VANN WALLACE 14 SKIPPY LIPANO 15 TAVI MARIOTA 16 TONI SASSINE 17 GAVIN PATUKI COACH LEON LATULIPE
WARRIORS: 1 JOSEPH BURCHELL 2 TUUTA LANGI 3 CHRIS CUNNINGHAM 4 ABRAHAM EL ZAKHEM 5 JOHN FOMAI 6 KYLE KRISANSKY-KENNEDY 7 CONNOR JONES 8 MARVIN TAUHINI 9 GEORGE KEATES 10 LACHLAN LEE 11 JOSH MONTGOMERY 12 JASON TUULAU 13 TIM TA 14 JAASON FINAU 15 MITCHELL MORTON 16 KISI TAULANI 17 JACK MITCHELL 18 ANTON IARIA 19 GILLESBIE FAI COACH LEE MALKOUN

 

Asquith v Western Suburbs 
Storey Park, Sunday 5th July  
1.00pm
Listen live via 100.1FM or triplehfm.com.au
Referee: Darian Furner Touch Judges: Lyndsay Packer, Mitchell Stone

ASQUITH MAGPIES: 1 SAM BUTTEL 2 MELI KATIA 3 LUKE HANSON 23 LUKE MCDONALD 5 CHAD RENNIE 6 AIDEN CARNEY 7 TAYLOR BENNETT 8 MARK MEREDITH 9 SHAE JARVIS 10 TAYLOR MCCANN 11 ROBBIE WILLIAMS 12 AARON PAPERA 13 BEN MOONEY 14 BRAD HORDER 15 NATE BARNES 16 MICK LANE 17 RYAN WHEELER 18 ELLIOTT GORMAN COACH INA PAPERA
WESTS MAGPIES: 1 FALCON PENI 2 JAYDEN WHEELHOUSE 18 RHYS TUCKER 4 BLAKE SUTTON 5 OBED KARWHIN 6 JAMES GORING 7 DAMIEN DOAN 8 JAMES MIRCESKI 9 DANIEL BELL 10 DANE COSKERIE 11 MARK MCCORMACK 12 HAYDEN JOHNSON 13 JEREMY FULLER 15 TIAWHARANGI ARANUI 16 EVANDER TITIE-ANETELA 17 JOHN JOSEPH 19 PJ LEIFI 20 BEN MITCHELL COACH DANIEL BEARDSHAW

 

Cabramatta v Wentworthville
New Era Stadium, Sunday 5th July 
1.15pm
Referee: Philip Sung Touch Judges: Shaun McHatton, Scott Shepherd

TWO BLUES: 1 LUKE LAVENDER 2 IOANE IOANE 3 SIONE FUKOFUKA 4 HENRY IUTA 5 LUKE SIMPSON 6 JEREMY SAFI 7 SOLOMON TOMOKINO 8 EDDIE TAVITA 9 MIKE MUNDAY 10 TIFA IUTA 11 TROY SAPSFORD 12 AARON TERAKI 13 DOMANIKI SUA 14 JARRED DELAUNEY 15 JOSH ELMAR 16 SINAPATI SOLIA 17 HENRY MAHE COACH LEVIH WARBY
MAGPIES: 1 DWYNNE BROWN 2 ARTHUR TAKAPU 3 DAVID SISIFA 4 REGAN HAIKA 5 CECIL MCKENZIE 22 KEEHAN DIAMOND 7 DEAN MATTERSON 10 JORDAN TUKERE 9 MATT PRICE 23 NETARNI SUKA 11 JACK MILLER 13 SOLOMONE LASALO 6 SIMON GREAVES 16 MIKEARA WHAREAITU-ORMSBY 20 MATT COLLINS 21 ALLAN NIUSELA 12 VALU NASIO 8 PALU MEHE COACH ALEX CHAN

 

Hills v Peninsula 
Crestwood Oval, Sunday 5th July 
2.00pm
Referee: Kieren Irons Touch Judges: Jimmy Oliveira, John Woods

BULLS: 1 ASH JOHNSON 2 ANTHONY OVERTON 3 EDRIC HOLMES 4 ADAM MCMILLAN 5 JON SAKR 6 SEAN MCGUINNESS 7 JAMES BOUSTANI 8 MICK HAWKINGS 9 DANIEL MAHONEY 10 BROD WRIGHT 16 DAVID BAUMANN 12 JAKE LEWIS 13 ADAM SPICER 14 HARLAN ALAALATOA 15 JAKE CARLAW 18 JOE MATAELE 19 JORDAN TONGAHAI COACH PAUL GRIFFIN
SEAGULLS: 1 JAKE PICKERING 2 RICHIE GOODWIN 3 TOM LEATHERBY 4 BARRY MCGRADY 5 JEREMY MARSHALL 6 BLAKE CAVALLARO 7 SAM SHORT 8 DAMIAN LAWLER © 9 HARRY BERRYMAN 10 JAMES LEULUAI 11 TIM PONT 12 MIKEY TIOPIRA 13 CHRIS WILLIAMS 14 JACK MICANS 15 MITCH LEACH 16 VINNY NGARO 17 JON GRIMES 24 KNOX TIME COACH TIM GEE

 

East Campbelltown V Windsor 
Waminda Oval, Sunday 5th June  
2.30pm 
Referee: Darian Furner Touch Judges: Mathew Damaso, Mark Hinton

EAGLES: 1 BEN BAKER 2 CRAIG MOUSTAKAS 3 SOLOMONA FAINIFO 4 AMANONO TOVIO 19 GEORGE VATUVEI 6 EDWIN (SEAN) CONNOR 7 CHRIS STANDING 8 GUY THOMPSON 9 JOHN DA SILVA 10 BEN ZUCCHETTO 12 JARRYD EGGLETON 20 MASON TALOLUA 11 CODY TIMOTI 5 MANDELLA FALEAFA 13 EDDIE VATUVEI 14 FUSI TOUTAI 15 KITE PASEKA 17 REECE GRKINIC 22 JOSHUA SLATER 23 ROSS MATI-LERFI COACH RICHARD BARNES 
WOLVES: 1 ANDREW CARTISANO 2 BRANDON SMALLWOOD 3 MICHAEL MACKINDER 4 JACK NELSON 5 ZANE WALFORD 6 LACHLAN JACKSON 7 DAVID FARKAS 8 JORDAN STRATTON 9 LUKE ATCHISON © 10 BRANDON NANGAITI 11 KAIDE ELLIS 12 RYAN CUSACK 13 DYLAN FUAD 14 CAMERON COLLINS 15 KAIN HOWARTH 16 JADON NEWSOM 19 DEAN BARRON 22 SOLOMONE FOSTER COACH CHRIS BOYD

 

Guildford v BYE