Teams Rd 22 | Ron Massey Cup

Mounties v Wentworthville
Aubrey Keech Reserve, Saturday 15th August
3.00pm
Referee: Jeff Hartup Touch Judges: Damien Simes, Shaun McHatton

MOUNTIES: 1 JOHN KENNEDY 2 SAM AIGA 3 WAYNE DARGAN 4 DAVE CAHALANE 5 SHANNON CHAPMAN 6 MAURICE KENNEDY 7 JAKE WALSH 8 JUSTIN LEMALU 9 KURT ROBINSON 10 STEVEN TAVITA 11 PATRICK MAGO 12 BEN CHAHOUD 13 MICHAEL MORRIS 14 BLAKE RITCHIE 15 JARROD BRACKENHOFER 16 MITCH BEGGS 17 JACOB MAYER 18 JOE NAPOLETANO COACH CHRIS HUTCHISON
MAGPIES: 1 DWAYNE BROWN 2 DANIEL PERKINS 3 CECIL MACKENZIE 4 K.J. MACKENZIE 5 JOSEPH PO’UHILA 6 MICHAEL STEVENS 7 BRENDAN WATERS (c) 8 TAUNAOLA KEI 9 DEAN PARATA 10 STEPHEN HOWARD 11 DANIEL HOWARD 12 JACK MILLER 13 MICHAEL LEKKAS 14 COREY MAKELIM 15 CHRIS RAKETE 16 ALAN NIULESA 24 MITCHELL MAMARY 21 MIKAERA WHAREAITU-ORMSBY 25 SAM COOPER COACH CHRIS YATES

 

Cabramatta v Blacktown
New Era Stadium, Saturday 15th August
7.30pm
Referee: Scot Murray Touch Judges: Scott Shepherd, Feras Karem

TWO-BLUES: 1 CORIN SMITH 2 CAMERON EYLES 3 JOSH DAVIS 4 B.J. NATHAN 5 LUKE LAVENDER 6 NATHAN MASSEY 7 KRIS KEATING 8 LEONATI FETUANI 9 SAXON FISCHER-GRAY 10 MITCH SIMPSON 11 PATRICE SIOLO 12 ADRIAN HAÀNGANA 13 MAX NAPPA 14 JEREMY SAFI 15 MATUI FUKOFUKA 16 JACK NOBLE 17 PAT LENARD 18 SIONE MASSAMI COACH JASON WILLIAMS
WORKERS: 1 JOHN WESLEY TAAGA 2 SAIA TANGINOA 3 BYRON FRUEAN 4 TALA MAPESONE 5 FRED LATULIPE 6 MATT PLACE (c) 7 BRAEDEN BATISTE 8 TAKAI MOEAKIOLA (c) 9 JOSHJUA TANGITAU 10 ATONIO PELESASA 11 BARNES TAVUI-LEOTA 12 SENE TALA 13 JERRY KEY 23 TIGER VATUVEI 15 ANDREW PRITCHARD 21 JORDAN STRICKLAND 14 FETONGI TUINAUVAI 17 NUU AKERIPA 16 KILIFI TIA-KILIFI COACH PAT WEISNER & DAN COCHRAN

 

Windsor v Asquith
Windsor Sports Complex, Sunday 16th August
3.00pm
Referee: Joshua McGowan Touch Judges: Darren Van de Moosdyk, John Woods
Listen Live on Hawkesbury Radio on 89.9FM or hawkesburyradio.com.au,

WOLVES: 1 RAYMOND LESOA 2 MARLI SINI 3 TOM EISENHUTH 4 SHANE KIEL 5 CHRIS AUNESE-SCANLAN 6 AARON FARKAS 7 SIONE TONGA 8 HUTCH MAIAVA 9 REECE GOLDSMITH 10 RYAN TRAMONTE (c) 11 PAT HOLLIS 12 SHENELLE HAUMONO 13 SAM HOLLIS 14 PAUL SIMONA 15 RYAN CUSACK 16 JACK QUEALEY 17 TEMATA RANGI 18 JORDAN STRATTON COACH BRAD PRIOR
MAGPIES: 1 JACK HAWKINS 5 GREG DAVIS 3 JECO MARKETO 15 TRENT JENNINGS 17 MICK PEARSALL 6 BRAD WALL 7 AARON GROOM 8 BRENDAN HURD 9 BEN FISHER 10 FRANCIS TUIGAMALO 23 JOEL TUBBS 14 DYLAN MCKEOWN 13 JOEL LATHAM 11 DANIEL VASEK 16 ADAM KALCINA 18 WILLIE LOFU LOFU 21 MARK DAOUD 22 TAYLOR MCCANN 24 LOCHLAN PIPER COACH SIMON CLARKE

 

Western Suburbs v Auburn
Campbelltown Sports Complex, Sunday 16th August
3.00pm
Referee: Ryan Jackson Touch Judges: Tim Robinson, Mathew Damaso

MAGPIES: 1 SHANNON GALLANT 2 JEROME MOSE 3 TOM MORRISON 4 SAMA SAUVAO 5 JOHN TOHI 6 BLAKE LAZARUS 7 WAYDE DUNLEY 8 JIM LAULILII 9 PETER NAY 10 DANE COSKERIE 11 DAVID HARRIS 12 JACKSON WILLIAMS 13 LUKE WILLIAMS 15 RONNIE PALUMBO 16 JAMES MIRCESKI 17 MARCEL OWEN 18 JEREMY FULLER 20 HALA MASILA COACH NATHAN WATERS
WARRIORS: 1 ARTHUR LITTLE 2 TUUTA LANGI 3 ETHAN NATOLI 4 DANNY BARAKAT 5 JOELI TUVITU 6 CLIFF NYE 7 CONNOR JONES 8 WILL SOLWAY 9 JAMIE CLARK 10 VINCE RENNIE 11 HALA AKAUOLA 12 JUNIOR TIA KILIFI 13 JORDAN BOWLES 14 GEORGE TSIKRIKAS 15 TUPOU IONGI 16 WILL MITCHELL 17 PJ HUNT 24 ELIAS SUKKAR COACH DARREN MAROON

 

 

Guildford v Concord-Burwood
McCredie Park, Sunday 16th August
3.00pm
Referee: Todd Smith Touch Judges: Mathew Treneman, Brenden Wood
Listen live via 100.1FM or
triplehfm.com.au

 

OWLS: 1 ANTHONY LAYHOUN 2 JAMES TUIATAHI 3 HARMONY HUNT 4 DANE AUKOFALOU 5 LESLIE NGAULAFUE 6 TOBY EVANS 7 CHAD PORTER 8 JOSHUA GRAHAM 9 TYRONNE SHELLEY 10 CASEY ELLIS 11 SHANE SHACKLETON (c) 12 KELLY BENSON 13 CAMERON GRAHAM 14 JARED CLARKE 19 CHRIS SAAB 22 CALEB HUNT 23 JORDON ABOUHAIDER COACH STEVE GHOSN
WOLVES: 1 JOE ULUIBAU 2 ALOFI MATAELE 3 SAM LATU 4 REINHOLD KAMILO 5 DANE CHANG 21 SCOTT WILLIAMS 7 ALEX ZAROUNAS 8 KEMUELI SERU 9 JETHRO FRIEND 10 DIAMOND CHARLIE 11 KAVA UTOIKIMANU 12 JOE FLINT 13 DANIEL FEPULEAI 14 15 JORDAN TONGAHAI 16 TORI TUILETUFUGA 17 BRENDON TARRANT 18 ANDREW ARTEMI COACHES NYKE AARON ZAMMIT & MICK HABIB

 

Kingsgrove v BYE