Teams Rd 25 | VB NSW Cup

Canterbury v Wests Tigers
Belmore Sports Ground, Friday 28th August
7.00pm
Referee: Daniel Olford Touch Judges: Jimmy Oliveira, Matt Damaso

BULLDOGS: 1 LINDON MCGRADY 2 TYRONE PHILLIPS 3 CHASE STANLEY 4 LEVI DODD 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 JALINE GRAHAM 8 ANTONIO KAUFUSI 9 BRAD CLARK 10 HERMAN ESE’ESE 11 GEORGE TSIKRIKAS 12 ADAM ELLIOTT 13 JASON SCHIRNACK 14 ALEX SORGE 15 PAT O’HANLON 16 JACOB LOKO 17 MAKAHESI MAKATOA 19 TAUTALATASI TASI COACH ANDREW PATMORE
TIGERS: 1 KURTIS ROWE 2 DELOUISE HOETER 3 NATHAN MILONE 4 KEITH LULIA 5 CHANCE PENI 6 PENANI MANUMALEALII 7 JOSH DRINKWATER 8 JORDAN GRANT 9 JOEL LUANI 10 JACK BUCHANAN 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 ASIPELI FINE 13 BRENDEN SANTI 14 MICHAEL BULLOCK 15 HALA MASILA 16 DANE COSKERIE 17 ANDY FIAGATUSA COACH PAUL FLETCHER

 

Wyong v Wentworthville
Pirtek Stadium, Saturday 29th August
12.40pm
Referee: Liam Nicholls Touch Judges: Brendan Lucas, Brendan Wood
Watch Live on Fox Sports Channel 501

ROOS: 1 OMAR SLAIMANKHEL 2 MATT IKUVALU 3 BENNETT LESLIE 4 YILEEN GORDON 5 ABRAHAM PAPALII 6 BROCK MOLAN 7 TYLER CORNISH 8 MAGNUS STROMQUIST 9 MITCH WILLIAMS (c) 10 ELONI VUNAKECE 11 LEIVAHA PULU 12 JACK SIEJKA 13 SHAUN BOSS 14 ALEX LANGBRIDGE 15 LOPINI PAEA 16 NATHAN CLARKE 17 CARNE DOYLE-MANGA COACH RIP TAYLOR
MAGPIES: 1 NATHAN DAVIS 2 HALAUFU LAVAKA 3 VAI TOUTAI 4 JOHN FOLAU 5 BEN CROOKS 6 RYAN MATTERSON 7 BEAU HENRY 8 MITCH STANFIELD 9 SAM GORMAN 10 MOSES MANU 11 NICK KASSIS 12 CODY NELSON 13 JOSEPH UALESI 14 DEAN PARATA 15 TEPAI TEPU-SMITH 16 FRED PAKUTOA 17 JAMES TUITAHI COACH STEVEN HALES

 

 

Newtown v North Sydney
Henson park, Saturday 29th August
3.00pm
Referee: Jeff Hartup Touch Judges: Richard Daizli, Mark Bohan
Listen Live on
www.radiohub.com.au

 

JETS: 1 DANIEL ABOU-SLEIMAN 2 CORIN SMITH 3 MITCH BROWN 4 SAMI SAUILUMA 5 NESIASI MATAITONGA 6 KURT KARA 7 TODD MURPHY 8 SAULALA HOUMA 9 PAT POLITONI 10 KURT DILLON 11 MALAKAI HOUMA 12 JUNIOR ROQICA 13 TIM ROBINSON 14 ANDREW PEARN 16 AHMAD ELLAZ 17 RAY MOUJALLI 21 MYLES TAUELI COACH GREG MATTERSON
BEARS: 1 DARRYL MILLARD 2 JOHN OLIVE 3 TULSA SAUMAMOA 4 ED MURPHY 5 BERNARD GREGORIUS 6 CODY WALKER 7 DARREN NICHOLLS (c) 8 NATHAN BROWN 9 CAMERON MCINNES 10 ZANE MUSGROVE 11 PAUL CARTER 12 JACK GOSIEWSKI 13 CHRIS MCQUEEN 14 SCOTT SORENSEN 15 JESSE ROBERTS 16 ANGUS CRICHTON 17 MATT HYLAND COACH BEN GARDINER

 

Mounties v New Zealand
St Marys Leagues Stadium, Saturday 29th August
3:00pm
Referee: Damian Briscoe Touch Judges: Michael Laverty, John Woods
Listen Live on
www.radiohub.com.au

 

MOUNTIES: 1 JACK AHEARN 2 STEWART MILLS 3 MITCH CRONIN 4 JEREMY HAWKINS 5 GUS AIGA 6 JOSH MCCRONE 7 MITCH CORNISH 8 KYLE O’DONNELL 9 GLEN BUTTRISS 10 MARK NICHOLLS 11 PATRICK MAGO 12 MITCH BARNETT 13 JOEL EDWARDS 14 RHYS KENNEDY 15 JEFF LYNCH 16 PAT MATAELE 17 SAM DUGGAN 18 WILLIE MATAKA 20 CLAY PRIEST COACH STEPHEN ANTONELLI
WARRIORS: 1 SIMON LUAFALEALO 2 KEN MAUMALO 3 LEVI NORTON 4 GARY FUIMAONO 5 WILLIE PEACE 6 SILIVA HAVILI 7 RAYMOND TALIMALIE 8 UPU POCHING 9 ZAC TIPPINS 10 DAVID BHANA 11 SIONE FE’AO 12 RAYMOND FAITALA-MARINER 13 JAMES BELL 14 PATRICK SIPLEY 15 UILA AIOLUPO 16 TULSAN CAIRD 17 JOHN WESLEY TAUTI COACH STACEY JONES

 

Manly v Newcastle
Brookvale Oval, Saturday 29th August
3.00pm
Referee: CHRIS Treneman Touch Judges: Mitchell Stone, Jimmy Oliveira
Listen Live on
hawkesburyradio.com.au or 89.9FM

SEA EAGLES: 1 DOM REARDON 2 DELROY BERRYMAN 3 BRAYDEN WILIAME 4 TONY SATINI 5 DAVID WILLIAMS 6 JACK LITTLEJOHN 7 MANAIA RUDOLPH 8 SIOSAIA VAVE (c) 9 JAYDEN HODGES 10 TYSON ANDREWS 11 TOM SYMONDS 12 DYLAN KELLY 13 DUNAMIS LUI 14 KURT ALDRIDGE 15 BEN FRITZ 16 CHEYSE BLAIR 17 UITI BAKER 18 JORDAN LATHAM 19 VINNIE NGARO COACH LUKE WILLIAMSON
KNIGHTS: 1 CARLOS TUIMAVAVE 2 HONETI TUHA 3 PAT MATA’UTIA 4 CHANEL MATA’UTIA 5 KERROD HOLLAND 6 GEORGE NDAIRA 7 JAELEN FEENEY 8 DAMIAN SIRONEN 9 DANNY LEVI 10 TAMA KOOPU 11 LACHLAN FITZGIBBON 12 BRETT JARRETT 13 LUKE YATES 14 JAMES ELIAS 15 JAMES TAYLOR 16 MICHAEL STEELE 17 BEN TUPOU 18 SAM APTHORPE COACH MATT LANTRY

 

 

Penrith v Illawarra
Pepper Stadium, Saturday 29th August
3.00pm
Referee: Drew Oultram Touch Judges: jay Farlow, Matt Damaso

PANTHERS: 1 KIERAN MOSS 2 EDDIE AIONO 3 CHRIS SMITH 4 MALAKAI WATENE-ZELEZNIAK 5 TOM EISENHUTH 6 DANIEL FOSTER 7 SAM SCARLETT 8 SAM ANDERSON 9 SIONE KATOA © 10 RODNEY COATES 11 BEN MURDOCH-MASILA 12 ADAM DOCKER 13 MATT EISENHUTH 14 ANDY SAUNDERS 15 ATONIO PELASASA 16 PAT HOLLIS 17 JOSH TANGITAU 20 SAM HOLLIS COACH GARTH BRENNAN
CUTTERS: 1 BLAKE WALLACE 2 KAYNE BRENNAN 3 ADAM TUIMAVAVE-GERRARD 4 NATHAN GREEN 5 ELI ROBERTS 6 DREW HUTCHISON 7 SHANNON CROOK 8 RUSSELL PACKER 9 HEATH L’ESTRANGE 10 LUKE PAGE 11 PENI BOTIKI 18 SHANNON WAKEMAN 13 SAM COSTER 14 ANDREW MCCARTHY 15 JOKATAMA DOKONIVALU 16 DYLAN STRICKLAND 17 RORY O’BRIEN 24 RULON NUTIRA COACH SCOTT LOGAN