TEAMS | SG Ball Rd 2

Perth v Canberra
Curtin University, Saturday 20 February 
11:00am
PERTH
1 CURTIS DANSEY SMALLER 2 CAMERON GRIMES-BRAY 3 SIAILAOA FAAFUA 4 CHRISTIAN SMITH 5 BRYCE MCROBERT 6 BAYLEY GILL 7 KYLE TUKAPUA 8 TAIAPA GRAHAM 9 FLETCHER HARROLD 10 DAMIAN DARLINGTON 11 BRANDON WRIGHT 12 MARCELL KAUTAI 13 JESSE DAY 14 SIMON TABAKANACA 15 PAYDEN PORTER 16 MALAKAI CHAN BOON 17 WILL FINAU 18 JOSHUA BROUGHTON-SPARK COACH RYAN GUNDRY
CANBERRA
1 ANDRE NIKO 2 JEDIDIAH SIMBIKEN 3 SEBASTIAN KRIS 4 MATHEW LYONS 5 DAINE SPENCER 6 SATO KETIA-OPO 7 LACHLAN COOPER © 8 TEVITA FEHOKO 9 SAM FINNEGAN 10 TIM MERRITT 17 DYLAN CLARK 12 SHARMAH SCHMIDT 13 DAN KEIR 23 JESSE DENT 15 JACK BASTICK 16 FRANCIS-SOAKAI TAI 24 LAZARUS VALEEPU 18 LUKE BURTON 19 TOM WILLIAMS 12 JAKE NOTARAS 21 DUSTIN LITSTER 22 KEINAN GROGAN 23 QUINLYN CANNON 10 JACOB FIELD

 

St George v Illawarra
Jubilee Oval, Saturday 20 February 
11:00am
ST GEORGE
1 SETEFANO IKAMUI 2 DANIEL STOJANOVSKI 3 ALLAN TUIGAMALA 4 STANLEY MALAE 5 TIKOA LENE 6 JOEL BRADFORD 7 JACK WHITE 8 JOSH SULI-RUKA 9 JOEL HOLDSWORTH (C) 25 LACHLAN NAVALE 11 SEMISI FILIHIAHEKAVA 12 JEFFREY TUITAVUKI 13 DANIEL DE VECCHIS 15 JAYDN FIELD 18 CHRISTIAN PETERIKA 19 DYLAN CLIFFORD 20 ENAISI TOKELAU COACH BRAD LIGGINS
ILLAWARRA
1 DYLAN MORRIS 2 SAM MCCANN 3 STEVEN MARSTERS 4 ZAC LOMAX 5 JASON GILLARD 6 TRISTAN SAILOR 7 JACKSON WILLIS 8 HAYDEN LOMAX (C) 9 COOPER PURCELL 10 JOSH DOWEL 11 TRENT PEOPLES 12 JAYDEN MORGAN 13 JACKSON FORD 15 JACK CROSS 16 THOMAS HARRIS 19 CALLUM FRANCHI 20 LUKE SKIDMORE COACH SHANE MILLARD

 

Balmain v Parramatta
Leichhardt Oval, Saturday 20 February 
11:30am
BALMAIN
1 RYAN PAPENHUYZEN 2 ANGELO PANAMBALAMA 3 ZAC ALLEN 4 MOSESE SULI 5 JUSTICE UTATAO 6 JOSH BERMINGHAM 7 ADAM RIZK 8 SPIKE TEIO 9 BENNETT WHEELHOUSE 10 RICHARD AMONE 11 JUSTIN FRAIN 12 KAHIL JOHNSON 13 CALEB CAMPBELL 14 KOBE THORSON 15 LACHLAN ATTWOOD 16 WILL LAWSON 17 ALEX SEYFARTH 18 EDWARD CARTER 19 JOHN PAUL HANNAWE 20 OFA AMONE 21 ADAM DOUEIHI 22 CURTIS WILSON 25 ABDALLA MATAR COACH MICHAEL FRAIN
PARRAMATTA
1 JOHN FONUA 2 NOEL AUKAFOLAU 3 TUI AFUALO 4 ETHAN PARRY 5 HAZE DUNSTER 6 ALEX SEVE 7 TRAVIS TURNBULL 8 SEAN KEPPIE 9 VEA TAPA 10 STEVE DRESLER 11 JOSH CARR © 12 FILIA UTOIKAMANU 13 MICHAEL TUPOU 14 MITCH HYDE 16 OREGON KAUFUSI 17 JESSE CRONIN 18 ELIE ELZAKHEM 20 SALESI JUNIOR FAINIGAÁ 24 BENI VALU COACH NATHAN CAYLESS

 

Roosters v WSAS
Henson Park, Saturday 20 February 
12 noon
ROOSTERS
1 KYLE LOWE 2 JACKSON MOHI 3 BRANDON TAVAE 4 ZANE BLAKE 5 TYRELL NEIUFI 6 SHANNON GARDINER 7 VICTOR RADLEY (C) 8 MITCH BUTFIELD 9 MATTHEW WOOLNOUGH 10 SHANE TOMOKINO 11 GRANT TAULAFO 12 JACKSON FREI 13 ISAIAH CONWAY 14 JED BOURIS 15 ETHAN ONEILL 16 CALLAN TURNER 17 JIMIJO LARSON 18 TOM FULLER 19 JAKE HAZARD 20 LINCOLN STEWART 21 WETERE POMPEY 22 REECE TOWNSEND 23 MANA AONGA 24 ISAAC TOOHER 25 SAM LILOMAIAVA COACH ARTIE KITINAS
WSAS
1 HENDERSON GODFREY 2 TONGA TONGOTONGO 3 THOMAS LOFTS 4 SIONE TAUFA 5 KALLUM MACKAY 6 COREY MATTHEWS 7 BRENDAN HANDS 8 HARRISON LEONARD 9 PJ TEVAGA-VAIGALEPA 10 HENRY NAFOI 11 ALEXANDER MYLES 12 JOHN KAUFUSI 25 JAKE GILLETT-GOW 24 SAMSON KERR 15 JOSHUA BROHMBAL 16 NATHAN WILKINS 17 MENI LUKE 18 DYLAN MC BAIN 19 TANE TE RANGI 21 KITIONE VIKASH 22 RICHMOND TIMA 23 EDDIE MUNA COACH BEN LAWFORD

 

Western Suburbs v Cronulla
Campbelltown Stadium, Saturday 20 February 
1:00pm
WESTERN SUBURBS
1 JAMES TAUTAIOLEFUA 2 JAMEN JOHNSON 3 MICKY VETEMOTU 4 NATHAN TUI 5 DEE IOAPO 6 GUS GARZANITI 7 HOSEA LEUEA 8 HANS TA’ALA 9 JAKE SCOTT 10 MITCHELL JONES 11 BEN POWERS 12 JAI FERGUSON 13 TALA MAUIGOA 14 CAMERON BRABENDER 15 BRYCE SHAW 16 ANDREW HORNE 17 LEKENDRICK MASOE 18 TOM ANGEL 19 JONATHAN TALAMAIVAO 20 NETANE MASIMA 21 ALATANU WRIGHT 22 MANISELA TEUHEMA COACH JOHN MCPHERSON/MARK BARNES
CRONULLA
1 AMO LUALUA 2 ISAAC LUMELUME 3 SEMISI KIOA 4 DYLAN XERRI 5 CHRIS TUPOU 6 LUKE METCALF 7 KYLE FLANAGAN © 8 DONAVAN BRIGGS 9 BLAYKE BRAILEY 10 FINE KULA 11 JAEMAN SALMON 12 LUKE KISALOFF 13 LACHLAN SMITH 14 LUKE JURD 15 KALANI PEWHAIRANGI-CHARLIE 16 JAMES ROUMANOS 17 SOAKIMI TUITAVUKI 18 JACKSON FERRIS 20 DEAN TATSIS DAVE HOWLETT

 

Penrith v Newcastle
Pepper Stadium, Saturday 20 February 
1:00pm
PENRITH
1 MARLON RITCHIE 2 ZACHARY RYAN 3 WILLIAM PAPALIITELE 4 JESSE ABBOTT 5 BRIAN TOO 6 DEAN BLORE 7 SEAN O’SULLIVAN © 8 ROCKY TOGATUKI 9 TREYMAINE BROWN 10 THOMAS SKINNER 11 VONDEL WILLIAMS-LIOLEVAVE 12 WILLIAM BURNS 13 SAMUEL RADOVU 14 MITCHELL KENNY 15 SETEFANO HALA 16 TERRELL SMITH 17 BILLY LENIU COACH BEN HARDEN
NEWCASTLE
1 MATT COOPER 2 LACHLAN WALMSLEY 3 BRAYDEN MUSGROVE 4 TOMMY SA’U 5 CALLUM WESLEY 6 TYLER KEARSEY 7 BRENDAN O’HAGAN 8 SOANE HUFUNGA 23 TOM STARLING © 10 PASAMI SAULO 11 JAYDEN HOCKING 12 SAM MCINTYRE 13 KURTIS DARK 14 NASH BIRCH 15 LUKE CASSON 16 WILL DAVIES 17 LYNDON HILLS 18 MATT CROKER COACH ANTHONY GLEESON

 

South Sydney v North Sydney
Redfern Oval, Saturday 20 February 
1:30pm
SOUTH SYDNEY
1 DYLAN O’CONNOR 2 JONNY MITSIAS 3 MAWENE HIROTI 4 TARQUINN ALATIPI 5 NICHOLAS MOUGIOS 6 DEAN HAWKINS 7 KURTIS PREECE 8 EMRE GULER 9 JOSH COOK 10 SAM DOWNES 11 BLAKE MANOWSKI 12 JOEY LOS’E 13 CAMERON MURRAY (C) 14 PHOENIX HUNT 15 JAKE KAMBOS 16 KEENEN NGAMOTU 17 KY RODWELL COACH MATT KING
NORTH SYDNEY
1 KENNETH KORO 2 SAMUEL DOLORES 3 ARISENTO BOU SLEIMAN 4 SEAN SABUETY 5 JASON JANA 6 RIKIHANA CLEMENS 7 DESTRY TAMAI 8 ARTHUR MELHAM 9 RICHIE SUMMERSFORD 10 HIRA RAHARAHA 11 SAMUEL MCGREGOR 12 JACKSON STEWART 13 AYDEN CARLING (VC) 14 LUKE HODGE © 15 CAMERON YEATES 16 NATHAN ARGUE 17 MATTHEW HAMMOND 18 CLINTON AIONO 19 ANTHONY BROWN COACH MARK MCGAW

 

Canterbury v Central Coast
Belmore Oval, Sunday 21 February 
12:30pm
CANTERBURY
1 THOMAS MCGRADY 2 DANIEL PARKER 3 JACOB WINTERSTEIN 4 BAILEY SIMONSSON 5 BILAL MAARBANI 6 KEIRAN HAYMAN 7 BRANDON WAKEHAM 8 GIORDAN PATEA 9 REED MAHONEY 10 TAVITA FESOLAI 11 JACK GORDON 12 JAMES CLARK 13 KAYNE KALACHE © 14 WILL KERR 15 PULE SUA 16 ABRAHAM GHANEM 17 SHANE FUATAGA 19 FILI HAVEA 20 TENIKO TUNUPOPO 21 EVANDER SWANN 22 SOSAIA TALIVAKAOLA COACH SHANE SULTANA
CENTRAL COAST
1 NICHOLAS O’MELEY 2 BLAKE TAAFFE 3 EZEKIEL COOPER-TETEVANO 4 JEREMY ABDULLAH 5 KYE MARTIN 6 STEPHAN BLAIR 7 KYE HOPWOOD 8 WILLIAM GRASSBY 9 JOEL MULA 10 MATHEW SHEPPARD 11 BRANDON THOMPSON 12 ZAK BAGNALL 13 ELIH JACKSON 14 CHASE PARTRIDGE 15 MCCOY WHITE 16 TANIELA TANGULU 17 HADDEN FAY 18 COOPER BOSDEN 19 SAMUEL PAUL​