TEAMS | Harold Matthews Rd 5

Cronulla Sharks v North Sydney Bears
Shark Park, Friday 11 March
6:00pm

SHARKS 1 RILEY PICKERING 2 CAMERON O’CONNOR 3 BRONSON XERRI 4 DECLAN CASEY 5 GEORGE SUKANAIVALU 6 KAI BROADHURST © 7 ANGUS ERNST 8 JOSHUA HOLT 9 ISAAC LONGMUIR 10 FRANKLIN PELE 11 WILLIAM SWANN 12 ADAM MORTLOCK 13 ANDREW THOMSON 14 BAILEY CANTRILL 15 JACKSON DEVINE 16 SAINT SAKAI 17 LOGAN KEPU 19 REDFORD TIATIA COACH GLENN BRAILEY
BEARS 1 JACKSON DUNN GILBERT 2 TAZBIR HOSSAIN 3 ETHAN CARR 4 JOHN PANGAN 5 AARON FOGARTY 6 JIMMY HAWKINS 7 DYLAN ATKIN 8 GEORGE TANGI 9 TAJ MICKLEY 10 JORDAN EHSMAN 11 BILLY POLLARD 12 SAMUEL STRATIS 13 DÁRCY HARDMAN 14 JOSH PADUCH 15 MITCHELL BARRETT 16 CHARBEL YACOUB 17 VAUGHN EDMUNDS 18 LUKE MCDONALD 19 SWEZLEY MARUPO. COACH DANIEL POLLARD

 

 

Parramatta Eels v Western Suburbs Magpies
New Era Stadium, Saturday 12 March
10:00am

EELS 1 JOHN PAUL NOHRA 2 JOSHUA BOUMELHEM 3 WILLIAM KEI 4 PETER TEVAGA 5 DENNIS MAITAIA 6 HYRUM WICHMANN 7 DYLAN BROWN 8 VALANCE HARRIS 9 KYLE SCHNEIDER (@) 10 MARK TEPU SMITH 11 MATT DOOREY 12 CHARBEL TASIPALE 13 PHILLIP FANANE 14 LUKE SOMMERTON 15 UELLINGTON SEVE 16 HARRY DUGGAN 17 DALLAS KING 18 DANE OOSTENDORP 19 RONAN KING 20 TYLER FIELD 21 CLIFF LEA’AETOA 22 ASAELI VUICAKI 23 JAYDEN TANNER 24 STEFANO UTOIKAMANU COACH SCOTT JONES
MAGPIES 1 TYRONE HARDING 2 CAMERON OITMANN 3 MOSESE VUKI 4 TYLER RULLIS 5 ELIJAH PEACOCK 6 MARC ZAURRINI 7 CHRISTIAN URSO 8 FELIX SMITH 9 BEN QUINLAN 10 TUKI KYRIACOU 11 HENRY LEALUGA-PUHOTAU 12 MASON HURST 13 RUA NGATI 14 FREDDY KINI 15 MARCUS MOORE 16 BRODY DOONER 17 JAKOB BLAKE 18 JOEL SALDANERI 19 KOLIN SAUKURU 20 NATHANIEL TIATA 21 JAYKE LEALUGA-PUHOTAU 22 RYAN WESSEL 23 WILL SAUNDERS 24 25 COACH WAYNE AZZOPARDI

 

 

Canterbury Bulldogs v Manly
Belmore Oval, Saturday 12 March
11:30am

BULLDOGS 1 JAKE AVERILLO 2 JOHN KWIAH 3 LOGEN DILLON 4 MAURICE SALEI 5 THOMAS RATU 6 TOMMY TALAU © 7 CONNOR GARRETY 8 TERENCE TOOMATA 9 RYAN GRAY 10 VIKILIFI HOPOI 11 VINCENT TAKATAKA 12 PESAMINO PASINA 13 FUNAKI MATAVESI 14 JACOB SNOWBALL 15 KURTIS MORRIN 16 JUSTIN FILO 17 FRED TOHI COACH CHARBEL KHOURY
SEA EAGLES 1 ALBERT HOPOATE 2 DANIEL ALA 3 MAX LEHMANN 4 ARMANI BIDDLE 5 SIMI AFEAKI 6 TREMAINE TERZIS 7 HARRY WILSON 8 KEITH TITMUSS 9 FREDDY LUSSICK 10 BEN COLLINS 11 JOSHUA FEPULEAI 12 SEAN VAIVELATA 13 TOM HARDCASTLE INTERCHANGE 14 ELLIOTT MOAGA 15 DANTE SA 16 ISAAC MEEHAN 17 JOSHUA SCHUSTER 18 LENNOX WHITTAKER 19 TOM LATU COACH JASON LUSSICK

 

 

Balmain Tigers v Canberra Raiders
Leichhardt Oval, Saturday 12 March
12:00pm

TIGERS 1 BEN STEVANOVIC 2 SAM KARWHIN 3 REGGIE ALOFIPO 4 DANIEL SYKES 5 SAM MAFI 6 LACHLAN ILIAS 7 SAUL LEWIS 8 SOSAIA TEAKARAANGA 9 SAM ELIAS 10 KEENAN BEN PANIORA 11 NATHAN ATKINSON 12 MATEO TATOLA ( C ) 13 BEN MALLIA 14 BRANDON WING 15 TYLER TUIGAMALA 16 JOSH RIZK 17 MARCO MICALIZZI 18 OWEN MOEFILI COACH JARRED FARLOW
RAIDERS 1 JACOB CHURCH 2 TREMAYNE CHATFIELD 3 HARLEY SMITH- SHIELDS 4 DANIEL GOODWIN 5 TRISTAN ELDRIDGE 6 LACHLAN EVESTON 7 JOHN VELOUDOS 8 MATTHEW DRAGISIC 9 JOE ROBERTS 10 ALEXAVIER PUNOU 11 KALI TAISENI 12 JONAH LATU 13 KRISTIAN JENSEN © 14 LOUIS JANG 15 TYLER PETERS 16 TATE BROOKE 17 SOLOMONE KAUFUSI 18 WAYNE PARKER COACH ADAM KYLE

 

 

Newcastle Knights v South Sydney
Cessnock Sports Ground, Saturday 12 March
12:00pm

KNIGHTS 1 LOGAN HUMPHRIES 2 TEVA MATAORA 3 SHAUN CASEY 4 TIMANU ALEXANDER 5 FINN CARLIN 6 JOCK MADDEN 7 PHOENIX CROSSLAND 8 LACHLAN POPE 9/23 CAMERON DAVIES 10 KINGSLEY JENNINGS 11 ROSS HAIDLE 12 JOEL DARK 13 BROCK GARDNER C 14 MATTHEW SMITH 15 TOBY MARKS 17 JOCK SULLIVAN 20 SAM JONES COACH MARK MORRISSEY
RABBITOHS 1 DALTON ARMSTRONG 2 REIHANA LEUII 3 RAINE DELLOW 4 JENSON TAUMOEPEAU 5 WILL QUICK 6 JORDAN LITTLE 7 PAUL TURNER 8 AIDAN MANOWSKI 9 KY BOURIS 10 HARRY LARKIN 11 CASEY BUSHBY 12 MAILA CHAN-FOON 13 EGAN BUTCHER (C) 14 JACK STEWART 15 BEN HANDLEY 16 JOE NGERE 18 JOHN DODDS COACH JASON PETERSON

 

 

St. George Dragons v Sydney Roosters
Jubilee Oval, Saturday 12 March
12:00pm

DRAGONS 1 ETHAN HICKS 2 VOLKAN ER 3 DARRYL SHARPLEY 4 DANIEL TEECE-JOHNSON 5 USAIA LOVODUA 6 TYSON MARTIN 7 JOHN HARB 26 JESSE JACKSON 9 JYE MCCRAE 10 SIMEONE TAATEO 11 LUCIANO SVAGELLI 12 LEROY MAGALOGO 13 HARRIS GEORGOPOULOS (C) 14 ANDREAS JOANNOU 15 NICHOLAS MAROUN 16 COOPER STEVENS 17 DELRIO IAKOPO 18 RYAN ECONOMOU 19 AIDAN O’MALLEY 20 WILLIAN SALIBA 22 INOKE SIALE 23 TE ARAHU MCLEAN-YOUNG 24 KEPA RAWHITI COACH GRAEME WYNN
ROOSTERS 1 ETHAN JACKY 2 CRAIG McKENZIE 3 MAX TOWNS 4 TADGH MURPHY 5 LEO CARROLL 6 BAYLEIGH BENTLEY - HAPE 7 BAILEY HAYWARD 8 SIONE FAKATULOLO 9 KOBE RUGLESS 10 DUWAYNE FUIMAONO © 11 THOMAS GILES 12 LUCA MORETTI 13 BLAKE CHETCUTI 14 JARRED MacCASKILL 15 RICHARD POLIERI 25 TAINE MATAKAIONGO 17 JUNARA TOLOUNO 18 JOSH FONG 19 DAMARIO LOKENI PURCELL 20 MALCOLM GREEN 21 JULIAN ZISSIS 22 DEAN WIDDERS 23 TUKINI JEANNOT 24 BLAKE RICHARDSON COACH JUSTIN STEWART

 

 

WSAS v Illawarra Steelers
St Marys Stadium, Saturday 12 March
12:00pm

WSAS 1 CAMPBELL BYRD 2 ISSAC AKUOKO 3 THOMAS DELAILOA 19 FILIMAUA FILIMAUA-TAU 5 JORDAN D'AMICO 6 TALLIS SMITH 7 MALAKI MALAKI 8 LIAM HEKA 9 FRED PUPU 24 ASTON VAIOTU 15 CRAIG PORTER 23 ANTOINE MOANANU 13 JACOB WILKINSON 4 RADJO (RAY) JANKOVIC 17 SIONE TUPOU 18 JAYDEN YATES 21 LUIGI ISA 10 KOHEN WRIGHT COACH PAUL BENT
STEELERS 1 AIDAN PLUNKETT 2 DALLAS HARRISON 3 ALEX SARGENT 4 BLAKE DOWEL 5 LACHLAN ROGERS 6 JAMES SARA 7 SAM HOOPER 8 JOSEPH DICKSON 9 CONNOR MCNALLY 10 ZAC WILLIAMS 11 BAILEY ANTROBUS 12 SHALOM O’OFOU 13 BEN FULTON (C) 14 RHYS SHERLOCK 16 ELIJAH HUMBLE 17 JAKE BRISBANE 18 DYLAN LUCAS 19 SIONE LUFE 20 AARON SCHOUPP 24 REECE OWEN COACH ADAM BLAKE

 

 

Penrith Panthers v SWSAS
Pepper Stadium, Saturday 12 March
1:30pm

PANTHERS 1 ETHAN CLARK-WOOD 2 JACK DENNIS 3 ZACHARY CINI 4 MATTHEW FAAUILA 5 LORENZO PRITCHARD 6 JACK MORRISON 7 JODECI LAUMUA 8 SPENCER LENIU 14 AYDEN PITTMAN-LYON 10 LINDSEY SMITH 11 SHAWN BLORE 12 BRAIDEN MAGELE 13 TEVITA PIUKANA INTERCHANGE 9 JERAMIAH TRINDALL 16 CHASE CHAPMAN 21 BRADLEY MIDDLEBROOKE 25 ETHAN MOKOIA HENRY TOGISE DYLAN WHITE SIONA COLLINS MAURICE TRINDALL HAYDEN BONANNO LUKE PURU (C) HENRY TUIAFISO COACH DAVID MACKINNON
SWSAS 26 AUSTIN HAIR 2 JUNIOR AFAMILIONA 3 ISMAIL EL OMAR 1 AIDAN MOSTYN 5 PAUL ANAMANI 6 HENRY MANU 7 STEVEN DENGATE 14 ELVIS OLOAGA 9 LOGAN HAYDEN © 10 MAVONI TUIFUA 12 OSCAR CHONG NEE 11 LACHLAN DEETH 13 ALFIE TROPEA 18 JORDAN MOLIO 19 WILL ANGEL 17 ETI TAVUI 16 DANIEL PAYNE 25 SYDNEY ILI 22 AQEEL MOOSA COACH ABDUL NABHAN

 

 

BYE: Central Coast Centurions