Newcastle Knights v Mounties

Hunter Stadium, Saturday 19 March

2:40pm

Referee: Daniel Olford Touch Judges: John Woods, Jimmy Oliveira
Broadcast Live on FOX Sports

KNIGHTS 1 DYLAN PHYTHIAN 2 KEN TOFILAU 3 MAO UTA 4 JAMES ELIAS 5 BRYCE DONOVAN 6 DANNY KERR 7 WILL PEARSALL 8 JOSH KING 9 KRYS FREEMAN 10 TAMA KOOPU 11 BRADIE SMITH 12 TEKINA VAILEA 13 LUKE YATES 14 KURT ALDRIDGE 15 BRETT JARRETT 16 MICHAEL STEELE 17 UITI BAKER COACH MATT LANTRY
MOUNTIES
1 ZAC SANTO 2 EDDIE AIONO 3 MANAIA RUDOLPH 4 SISA WAQA 5 KATO OTTIO 6 CAMERON PHELPS 7 HARRY SIEJKA 8 LUKE BATEMAN 9 GLEN BUTTRISS ( C ) 10 RHYS KENNEDY 11 JARRAD KENNEDY 12 MITCH BARNETT 13 JOE TAPINE 14 SAM DUGGAN 15 ROYCE HUNT 16 CLAY PRIEST 17 MITCH KENNEDY 18 STEVEN TAVITA 23 TEPAI TEPU SMITH COACH STEPHEN ANTONELLI

 

Penrith Panthers v Wentworthville Magpies
Pepper Stadium, Saturday 19 March

2:50pm

Referee: Chris Treneman Touch Judges: Mark Bohan, Richard Daizli

PANTHERS 1 ZAC MACKAY 2 JOSH HALL 3 ANDREW HEFFERNAN 4 TUPOU SOPOAGA 5 MALAKAI WATENE-ZELEZNIAK 6 SAM CLUNE 7 TE MAIRE MARTIN 8 LEILANI LATU 9 ZACH DOCKAR-CLAY © 10 MOSES LEOTA 11 COREY HARAWIRA-NAERA 12 CHRIS SMITH 13 JAMES FISHER-HARRIS INTERCHANGE 14 BEN GARCIA 15 ANDY SAUNDERS 16 RODNEY COATES 17 WELLINGTON ALBERT 19 MALIKO FILINO COACH STEVE GEORGALLIS
MAGPIES 1 KIEREN MOSS 2 BURETA FARAIMO 3 VAI TOUTAI 4 JOHN FOLAU 5 HONETI TUHA 6 MITCH CORNISH 7 LUKE KELLY 8 RORY O’BRIEN 9 CODY NELSON 10 DANIEL ALVARO 11 KELEPI TANGINOA 12 MATT WOODS 13 JAMES HASSON INTERCHANGE: 14 SAM GORMAN 15 ANDREW PEARN 16 NICK KASSIS 17 BLAKE COOK COACH JOE GRIMA

 

 

Illawarra Cutters v North Sydney Bears
WIN Stadium, Saturday 19 March

3:00pm

Referee: Damian Briscoe Touch Judges: Michael Laverty, Brenden Wood

CUTTERS 1 ADAM QUINLAN 2 TOM CARR 3 TAANE MILNE 4 COREY BROWN 5 KALIFA FAIFAI LOA 6 SHAUN NONA 7 DREW HUTCHISON 8 DUNAMIS LUI 9 JOSH MCCRONE (C) 10 SEBASTINE IKAHIHIFO 11 TYRONE MCCARTHY 12 JACOB HOST 13 JAKE MARKETO 15 CHRIS LEWIS 16 JACOB HIND 17 SHANNON WAKEMAN 21 SAM COSTER COACH JASON DEMETRIOU
BEARS 1 TOM HUGHES 2 TAUTALATASI TASI 3 DANE NIELSEN 4 ED MURPHY (C) 5 BERNARD GREGORIUS 6 RILEY TRAVERS 7 ELI LEVIDO 8 CLAYTON WILLIAMS 9 BRAD DEITZ 10 TOBY RUDOLPH 11 JACK GOSIEWSKI 12 PATRICE SIOLO 13 CHEYNE WHITELAW 14 PIKI ROGERS 15 JACK SIEJKA 16 FRED JUNIOR MUALA 17 BROCK GRAY 18 ABBAS MISKI COACH BEN GARDINER

 

 

Manly Sea Eagles v Canterbury Bulldogs
Brookvale Oval, Saturday 19 March

3:00pm

Referee: Ryan Jackson Touch Judges: Mathew Damaso, Benjamin Teague

SEA EAGLES 1 BEN FRITZ 2 HALAUAFU LAVAKA 3 PETER SCHUSTER 4 TONY SATINI 5 FABIAN GOODALL 6 TIM MOLTZEN 7 PITA GODINET 8 LIAM KNIGHT 9 HUGH PRATT 10 DARCY LUSSICK 11 FELETI MATEO 12 TOM SYMONDS 13 BLAKE LEARY INTERCHANGE 14 DANIEL VASEK 15 DYLAN KELLY 16 LUKE BURGESS 17 ADDIN FONUA-BLAKE COACH LUKE WILLIAMSON
BULLDOGS 1 BRAD ABBEY 2 TYRONE PHILLIPS 3 KERROD HOLLAND 4 REUBENN RENNIE 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 LINDON MCGRADY 8 MAKAHESI MAKATOA 9 BRONSON GARLICK 10 RAY MOUJALLI 11 GRAHAM CLARKE 12 RENOUF TO’OMAGA 13 PAT O’HANLON 14 BRAD KEIGHRAN 15 ELIAS SUKKAR 16 NESI MATAITONGA 17 GEORGE TSIKRIKAS 19 20 COACH ANDREW PATMORE

 

 

Wyong Roos v Wests Tigers
Morry Breen Oval, Saturday 19 March

4:00pm

Referee: Jeff Hartup Touch Judges: Darian Furner, Jay Farlow

ROOS 1 OMAR SLAIMANKHEL 2 JOE BURGESS 3 NATHAN SMITH 4 BRENDAN ELLIOT 5 DOMINIC REARDON 6 JOEY LUSSICK 7 TYLER CORNISH 8 ABRAHAM PAPALII 9 MITCH WILLIAMS © 10 ZANE TETEVANO 11 LUKE GARNER 12 JAI INGRAM 13 BROCK MOLAN 14 CHARLIE TAYLOR 15 PAKI AFU 16 JUSTIN TOOMEY-WHITE 17 CARNE DOYLE-MANGA COACH RIP TAYLOR
WESTS TIGERS 1 WATSON HELETA 2 JOSH ADDO-CARR 3 NATHAN MILONE 4 CHANCE PENI 5 JAYDEN WHEELHOUSE 6 JACK LITTLEJOHN 7 JOSH DRINKWATER 8 JORDAN GRANT 9 JACOB LIDDLE 10 DALLAS GRAHAM 11 TYLER CASSEL 12 ASIPELI FINE © 13 ROD GRIFFIN 14 JEREMY MARSHALL-KING 15 JESSE PARAHI 16 JOEL EDWARDS 17 LAMAR LIOLEVAVE 18 WESLEY LOLO COACH PAUL STRINGER

 

 

Warriors v Newtown Jets
Mt. Smart Stadium, Sunday 20 March

1:45pm (NZ time), 11:45am (AEST time)
Referee: Shane Rehm Touch Judges: Jamal Thompson, Simon Taylor

WARRIORS 1 TOMAS AOAKE 2 KEN MAUMALO 3 DAVID FUSITU’A 4 MATT ALLWOOD 5 CHARNZE NICOLL-KLOKSTAD 6 ERIN CLARK 7 ATA HINGANO 8 PAUL TULI 9 JAZZ TEVAGA 10 UPU POCHING 11 MARATA NIUKORE 12 RAYMOND FAITALA-MARINER 13 ALI LAUITIITI (c) Interchange: 14 VILIAMI KAVEINGA 15 DANIEL PALAVI 16 PAT SIPLEY 17 JAMES BELL COACH | STACEY JONES
JETS 1 ARANA TAUMATA 2 MITCH BROWN 3 JORDAN DREW 4 MATT EVANS 5 JACOB GAGAN 6 JOSH CLEELAND 7 FA'AMANU BROWN 8 JUNIOR ROQICA 9 KURT KARA 10 KURT DILLON 11 MALAKAI HOUMA 12 ANTHONY MORAITIS 13 JASON SCHIRNACK 14 HARRISON MULLER 15 TRAVIS ROBINSON 16 AHMAD ELLAZ 17 MYLES TAUELI 19 JALINE GRAHAM COACH GREG MATTERSON