TEAMS | SG Ball Rd 7

Sydney Roosters v Central Coast Centurions

Morry Breen Oval, Saturday 26 March

11:15am

Referee: Clayton Wills Touch Judges: Shaun Greentree, Charlie Suters

ROOSTERS 1 REECE TOWNSEND 2 KYLE LOWE 3 WETERE POMPEY 4 ETHAN O’NEILL 5 ZANE BLAKE 6 JAKE HAZARD 7 LACHLAN LAM 8 MITCH BUTFIELD 9 MATTHEW WOOLNOUGH 10 ISAIAH CONWAY 11 JACKSON FREI © 12 BRANDON TAVAE 13 JED BOURIS 14 CALLAN TURNER 15 SAM LILOMAIAVA 16 SHANE TOMOKINO 17 JIMIJO LARSON 18 MANA AONGA 19 ISAAC TOOHER 20 TYRELL NEIUFI 21 TOM FULLER 22 JACKSON MOHI 23 EDEN ROGERS - SMITH 24 SHANNON GARDINER 25 GRANT TAULAFO COACH ARTHUR KITINAS
CENTURIONS 1 BLAKE TAFFE 2 SAM MACELLAND 3 NICK O’MELEY 4 JEREMY ABDULLAH 5 KYLE MARTIN 6 SAM PAUL 7 KYLE HOPWOOD 8 TANIELA TANGULU 9 JOEL MULA 10 MATT SHEPPARD (C) 11 BRANDON THOMPSON 12 ZAK BAGNALL 13 ELIH JACKSON 14 CHASE PARTRIDGE 15 MCCOY WHITE 16 WILL HUDSON 17 HADDEN FAY 18 COOPER BOSDEN 19 TAMANI MCINNES-CAMA

 

Parramatta Eels v St George Dragons
New Era Stadium, Saturday 26 March

11:30am

Referee: Cameron Mitchell Touch Judges: Benjamin McMurray, Stephen Bourke

EELS 1 JOHN FONUA 2 NOEL AUKAFOLAU 3 TUI AFUALO 4 ETHAN PARRY 5 HAZE DUNSTER 6 ALEX SEVE 7 TRAVIS TURNBULL 8 OREGON KAUFUSI 9 ADAM CAMPBELL 10 STEVE DRESLER 11 JOSH CARR © 12 FILIA UTOIKAMANU 13 JOSH CURRAN 14 VEA TAPA 16 VINNIE TIKERI 17 MICHAEL TUPOU 18 KYLE CASSEL 19 TAUFA AFU 20 ELIE ELZAKHEM 25 BENI VALU COACH NATHAN CAYLESS
DRAGONS 1 ISRAEL SEUFALE 2 ALLAN TUIGAMALA 3 JACKSON COLLINS 4 SETEFANO IKAMUI 5 DEAN XENOS 6 JACK BURRASTON 7 KIERAN WYLD 26/8 DYLAN CLIFFORD 9 JOEL HOLDSWORTH (C) 10 ELIJAH HUNT 11 DANIEL STOJANOVSKI 12 JEFFREY TUITAVUKI 13 JOEL BRADFORD 14 JACK WHITE 15 JAYDN FIELD 16 WILLY TAITI-TAANOA 18 JOSH SULI-RUKA 19 STANLEY MALAE 20 DAVID NAUFAHU 21 DANIEL DE VECCHIS COACH BRAD LIGGINS

Manly Sea Eagles v Penrith Panthers

Brookvale Oval, Saturday 26 March

11:30am

Referee: Jo West Touch Judges: Joseph Tesoriero, Andrew Gilchrist

SEA EAGLES 1 LUKE POLSELLI 2 BILL BENJAMIN 3 BONNY HOPOATE 4 DION SOLAESE 5 JUSTIN BURT 6 MANASE FAINU 7 CADE CUST 8 JAIDEN TARRANT 9 SAM VERRILLS 10 JOHN TUIVAITI 11 EDDY FRY 12 KANE MCQUIGGIN 13 JACK ONGOSIA INTERCHANGE 14 DEBRASKA RIKIRIKI 15 ANDREW MAUAVA 16 TOM VAN BOKHOVEN 17 MATT FISK 18 BRYDEN RAMIEN COACH DARRON MAROON
PANTHERS 1 MARLON RITCHIE 2 BRIAN TOO 18 MOSE FEILO 4 JESSE ABBOTT 5 JONAH METUANGARO 6 DEAN BLORE 7 SEAN O’SULLIVAN © 8 SETEFANO HALA 9 ISAAC THOMPSON 10 THOMAS SKINNER 11 VONDEL WILLIAMS-LIOLEVAVE 12 SAMUEL RADOVU 13 MITCHELL KENNY 14 TOBIAS WESTCOTT 15 BEN CARTWRIGHT 16 JAKE TAGO 17 BILLY LENIU 19 ZACHARY RYAN 20 STEELE KAKE 21 TERRELL SMITH 23 WILLIAM BURNS 24 TREYMAINE BROWN 25 ROCKY TOGATUKI COACH BEN HARDEN

Western Suburbs Magpies v Illawarra Steelers
Kirkham Oval, Saturday 26 March

11:30am

Referee: Jake Sutherland Touch Judges: Joseph Eid, Joel Mani

MAGPIES 1 JAMES TAUTAIOLEFUA 2 KYE DEANE 3 JAMEN JOHNSON 4 NATHAN TUI 5 MANISELA TEUHEMA 6 GUS GARZANITI 7 HOSEA LEUEA 8 ALATANU WRIGHT 9 JAKE SCOTT 10 BRYCE SHAW 11 LEKENDRICK MASOE 12 BEN POWERS 13 TALA MAUIGOA 14 CAMERON BRABENDER 15 TOM ANGEL 16 LACHLAN RUSSELL 17 KOMITI VETEMOTU 18 HANS TA’ALA 20 NETANE MASIMA 21 JONATHON TALAMAIVAO 22 JAI FERGUSON COACH JOHN MCPHERSON/MARK BARNES
STEELERS
1 STEVEN MARSTERS 2 DYLAN MORRIS 3 MATHESON JOHNS 4 ZAC LOMAX 5 JASON GILLARD 6 TRISTAN SAILOR 7 JACKSON WILLIS 8 HAYDEN LOMAX (C) 9 COOPER PURCELL 10 JOSH DOWEL 11 JACOB MCGRATH 12 KERETI TAUTAIOLEFUA 13 JACK CROSS 14 CALLUM WALDOCK 15 JACKSON FORD 19 CALLUM FRANCHI 20 LUKE SKIDMORE 21 JOSH UTA COACH SHANE MILLARD

South Sydney Rabbitohs v West Coast Pirates
Redfern Oval, Saturday 26 March

1:30pm

Referee: Mitchell Currie Touch Judges: Jack Hislop, Michael Colla

RABBITOHS 1 KOBI HOOKEY 2 LEE TURNER 3 TARQUINN BUTLER 4 RANGI-PAOA BOYCE 5 MAWENE HIROTI 6 DEAN HAWKINS 7 KURTIS PREECE 8 EMRE GULER (C) 9 PHOENIX HUNT 10 SAM DOWNES 11 BLAKE MANOWSKI 12 JOEY LOS’E 13 KY RODWELL 14 JOSH COOK 15 JAKE KAMBOS 16 KEENEN NGAMOTU 18 HENRY-SIRIAH FUIMAONO COACH MATT KING
PIRATES 1 KYLE TUKAPUA 2 CURTIS DANSEY SMALLER 3 SIAILAOA FAAFUA 4 TAMBA LEBBIE 5 BRYCE MCROBERT 6 BAYLEY GILL 7 CHRISTIAN SMITH 8 WILL FINAU 9 JESSE DAY 10 TAIAPA GRAHAM 11 PAYDEN PORTER 12 FLETCHER HARROLD 13 BRANDON WRIGHT 14 MICHAEL BUCK 15 DAMIAN DARLINGTON 16 MALAKAI CHAN BOON 17 CHANDLER BLACKWELL COACH RYAN GUNDRY

 

Cronulla Sharks v Balmain Tigers
Shark Park, Saturday 26 March

1:45pm

Referee: Patrick Mackay Touch Judges: Jason Ndeira, Bianca Santi

SHARKS 1 JACKSON FERRIS 2 ISAAC LUMELUME 3 SEMISI KIOA 4 AMO LUALUA 5 CHRIS TUPOU 6 LUKE METCALF 7 KYLE FLANAGAN © 8 FINE KULA 9 BLAYKE BRAILEY 10 JAMES ROUMANOS 11 JAEMAN SALMON 12 LUKE KISALOFF 13 LACHLAN SMITH 14 LUKE JURD 15 DONAVAN BRIGGS 16 DEAN TATSIS 17 SOAKIMI TUITAVUKI COACH DAVE HOWLETT
TIGERS 1 RYAN PAPENHUYZEN ( C ) 2 CALEB CAMPBELL 3 ZAC ALLEN 4 MOSESE SULI 5 ANGELO PANAMBALANA 7 ADAM RIZK 17 ADAM DOUEIHI 8 WILL LAWSON 9 LACHLAN ATTWOOD 10 RICHARD AMONE 11 JUSTIN FRAIN 12 ALEX SEYFARTH 13 ISAAC KENNEDY 14 KOBE THORSON 15 BENNETT WHEELHOUSE 16 KAHIL JOHNSON 19 NICK SOLOA TOOMATA 21 JOHN PAUL HANNAWE 23 CURTIS WILSON 25 COACH MICHAEL FRAIN

 

WSAS v Newcastle Knights

St Marys Stadium, Saturday 26 March

2:15pm

Referee: Bradley Kiehne Touch Judges: Ryan Thomas, Ethan Linnane

WSAS 1 DYLAN MC BAIN 22 BRENTON ALLNUTT 4 KALLUM MACKAY 11 ALEXANDER MYLES 5 HENDERSON GODFREY 6 COREY MATTHEWS 7 BRENDAN HANDS 25 JAKE GILLETT-GOW 9 PJ TEVAGA-VAIGALEPA 12 JOHN KAUFUSI 16 NATHAN WILKINS 21 KITIONE VIKASH 23 RICHMOND TIMA 8 HARRISON LEONARD 24 SAMSON KERR 2 TONGA TONGOTONGO 17 MENI LUKE 4 JOSHUA BROMBAL COACH BEN LAWFORD
KNIGHTS 
1 MATT COOPER 2 LACHLAN WALMSLEY 3 HEATH GIBBS 4 BRAYDEN MUSGROVE 5 CALLUM WESLEY 6 NASH BIRCH 7 BRENDAN O’HAGAN 8 SOANE HUFANGA 9 TOM STARLING © 19 LUKE CASSON 11 JAYDEN HOCKING 12 KURTIS DARK 13 BLAKE ANDREWS 14 TEX HOY 15 LYNDON HILLS 16 WILL DAVIES 17 MATTHEW CROKER 18 JACK WEIR COACH ANTHONY GLEESON

 

North Sydney Bears v Canberra Raiders
New Era Stadium, Saturday 26 March

4:00pm

Referee: Andrew McRae Touch Judges: Karra-lee Nolan, Dean Tyler

BEARS 1 KENNETH KORO 2 SAMUEL DOLORES 3 ARISENTO BOU SLEIMAN 4 SEAN SABUETY 5 LUKE JEFFERY 6 NATHAN KHALIL 7 LACHLAN WILLIAMS 8 ARTHUR MELHAM 9 AYDEN CARLING 10 JACK MAGUIRE 11 CAMERON YEATES (VC) 12 SAMUEL MCGREGOR 13 LUKE HODGE © 14 HIRA RAHARAHAHA 15 MATTHEW HAMMOND 16 NATHAN ARGUE 17 JACKSON STEWART COACH MARK MCGAW
RAIDERS 1 ANDRE NIKO 2 JEDIDIAH SIMBIKEN 3 SEBASTIAN KRIS 4 MATHEW LYONS 5 DAINE SPENCER 23 JESSE DENT 7 LACHLAN COOPER 20 FRANCIS-SOKAI TAI 19 TOM WILLIAMS 24 LAZARUS VAALEPU 11 SHARMAH SCHMIDT 17 DYLAN CLARK 13 DANIEL KEIR 10 JACOB FIELD 26 KOMITI TUILAGI 16 QUINLYN CANNON 20 DUSTIN LITSTER 18 LUKE BURTON

 

BULLDOGS: BYE