Competition - Intrust Super Premiership. Round - Round 10. Teams - Newcastle Knights v Illawarra Cutters. Date - 15th of May 2016. Venue - Hunter Stadium, Broadmeadow NSW. Photographer - Paul Barkley.

TEAMS | Intrust Super Premiership NSW Rd 11

Canterbury Bulldogs v Penrith Panthers
Belmore Oval, Friday 20 May
7pm
Referee: Jeff Hartup
Touch Judges: Feras Karem, Faye Lehane
LIVE Broadcast Hawkesbury Radio (89.9FM)
CANTERBURY:
1 BRAD ABBEY 2 NESI MATAITONGA 3 CHASE STANLEY 4 REUBENN RENNIE 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 DANE CHISHOLM 8 MAKAHESI MAKATOA 9 BRONSON GARLICK 10 DANNY FUALALO 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 RENOUF TO’OMAGA 13 PAT O’HANLON 14 BRAD KEIGHRAN 15 GEORGE TSIKRIKIS 16 RAY MOUJALLI 17 GRAHAM CLARK COACH ANDREW PATMORE
PENRITH: 1 MALAKAI WATENE-ZELEZNIAK 2 JOSH HALL 3 WAQA BLAKE 4 ANDREW HEFFERNAN 5 GEORGE JENNINGS 6 WILL SMITH 7 ZACH DOCKAR-CLAY © 8 ANDY SAUNDERS 9 SIONE KATOA 10 MOSES LEOTA 11 COREY HARAWIRA-NAERA 12 SITALEKI AKAUOLA 13 TUPOU SOPOAGA INTERCHANGE 14 PAEA PUA 15 VILIAME KIKAU 16 RODNEY COATES 17 MATT PLACE 18 SAM CLUNE 19 BRENT NADEN 22 JERRY KEY COACH STEVE GEORGALLIS

 

Wests Tigers v Newcastle Knights
Campbelltown Stadium, Saturday 21 May
12:40pm
Referee: Jon Stone
Touch Judges: John Woods, Mathew Damaso
LIVE on Fox Sports 1 (501)
WESTS TIGERS:
1 WATSON HELETA 2 JOSH ADDO CARR 3 RYLAND JACOBS 4 CHANCE PENI 5 JAYDEN WHEELHOUSE 6 JACK LITTLEJOHN 7 JEREMY MARSHALL-KING 8 DALLAS GRAHAM 9 MANAIA CHERRINGTON 10 JORDAN GRANT 11 TYLER CASSEL 12 ASIPELI FINE © 13 JOEL EDWARDS 14 ESAN MARSTERS 15 WESLEY LOLO 16 JACKSON WILLIAMS 17 MATTHEW EISENHUTH 18 JOHN TOHI COACH PAUL STRINGER
NEWCASTLE: 1 BRYCE DONOVAN 2 KEN TOFILAU 3 HENRY PENN 4 BRADEN ROBSON 5 MATT SOPER LAWLWER 6 JAELEN FEENEY 7 WILLIAM PEARSALL 8 JOSH KING 9 JOE MORRIS 10 UTI BAKER 11 LACHLAN FITZGIBBON 12 DAVID BHANA 13 LUKE YATES 14 BEN STONE 15 SAM BERNSTROM 16 BRADIE SMITH 17 TAMA KOOPU 18 TYRONE AMEY COACH MATT LANTRY

 

Mounties v Illawarra Cutters
Aubrey Keech Reserve, Saturday 21 May
3pm
Referee: Ryan Jackson
Touch Judges: Mark Bohan, Richard Daizli
MOUNTIES:
1 ZAC SANTO 2 EDDIE AIONO 3 BRENKO LEE 4 CAMERON PHELPS 5 KATO OTTIO 6 LACHLAN CROKER 7 MAURICE KENNEDY 8 RHYS KENNEDY 9 ADAM CLYDSDALE 10 JACOB MAYER 11 JARRAD KENNEDY 12 MITCH BARNETT 13 GLEN BUTTRISS © 14 SAM DUGGAN 15 SCOTT SORENSON 16 MITCH KENNEDY 17 WILL MATAKA 18 19 20 21 22 23 COACH STEPHEN ANTONELLI
ILLAWARRA: 1 ADAM QUINLAN 2 LEVI DODD 3 TAANE MILNE 4 KURT MANN 5 IZAAC THOMPSON 6 SHAUN NONA 7 DREW HUTCHISON 8 SHANNON WAKEMAN 9 SAM COSTER 10 JACOB HIND 11 TYRONE MCCARTHY 12 CHRIS LEWIS 13 JACK NOBLE 14 BLAKE WALLACE 15 ERIC NEWBIGGING 19 MITCH PORTER 20 DYLAN MCGREGOR COACH JASON DEMETRIOU

 

New Zealand Warriors v Manly Sea Eagles
Mt Smart Stadium #2, Sunday 22 May
1pm
Referee: Jamal Thompson
Touch Judges: Simon Taylor, Anthony Eliott
NZ WARRIORS:
1 HENARE WELLS 2 KEN MAUMALO 3 KONRAD HURRELL 4 CHARNZE NICOLL-KLOKSTAD 5 TOMAS AOAKE 6 ATA HINGANO 7 MASON LINO 8 ALBERT VETE 9 NATHANIEL ROACHE 10 CHARLIE GUBB 11 ALI LAUITIITI (c) 12 SHAUN LANE 13 LIGI SAO 14 JAMES BELL 15 UPU POCHING 16 SEMISI TYRELL 17 PAUL TULI COACH STACEY JONES
MANLY: 1 PETER SCHUSTER 2 HALAUAFU LAVAKA 3 JAMES TUITAHI 4 HARLAN COLLINS 5 BEN FRITZ 6 NICHO HYNES 7 PITA GODINET 8 LUKE BURGESS 9 HUGH PRATT 10 ADDIN FONUA-BLAKE 11 NATHAN GREEN 12 TOM SYMONDS 13 LIAM KNIGHT INTERCHANGE 14 DYLAN KELLY 15 MOSES MCGREAL 16 RHYS ARMSTRONG 17 FABIAN GOODALL COACH LUKE WILLIAMSON/CHAD RANDALL

 

North Sydney Bears v Wentworthville Magpies
North Sydney Oval, Sunday 22 May
3pm
Referee: Daniel Olford
Touch Judges: Feras Karem, Mathew Damaso
NORTH SYDNEY:
1 LATRELL SCHAUMKEL 2 TEVITA COTTERELL 3 SIOSIFA TALAKAI 4 ED MURPHY (C) 5 BERNARD GREGORIUS 6 SITIVENI MOCEIDREKE 7 ELI LEVIDO 8 CLAYTON WILLIAMS 9 DAMIEN COOK 10 JOKATAMA DOKINAVALU 11 TAUTALATASI TASI 12 PIKI ROGERS 13 BRETT GREINKE 14 BRAD DEITZ 15 FRED JUNIOR MAUALA 16 JACK SIEJKA 17 TULSA SAUMAMAO COACH BEN GARDINER
WENTWORTHVILLE: 1 KIEREN MOSS 2 SCOTT SCHULTE 3 JAKE BUTLER-FLEMING 4 JOHN FOLAU 5 HONETI TUHA 6 TROY DARGAN 7 MITCH CORNISH 8 RORY O’BRIEN 9 CAMERON KING 10 DANIEL ALVARO 11 JAMES HASSON 12 CODY NELSON (C) 13 JOSEPH UALESI 14 MATT WOODS 15 NICK KASSIS 16 AARON PENE 17 ANDREW PEARN HEAD COACH JOEY GRIMA

 

Wyong Roos v Newtown Jets
Morry Breen Oval, Sunday 22 May
3pm
Referee: Damian Briscoe
Touch Judges: Benjamin Teague, Jimmy Oliveira
WYONG:
1 OMAR SLAIMANKHEL 2 CHRIS CENTRONE 3 BRENDAN ELLIOT 4 JAI INGRAM 5 DOMINIC REARDON 6 BROCK MOLAN 7 TYLER CORNISH 8 PAKI AFU 9 MITCH WILLIAMS © 10 ABRAHAM PAPALII 11 CHRIS SMITH 12 MITCH FREI 13 ZANE TETEVANO 14 JOEY LUSSICK 15 VINCENT LEULUAI 16 JUSTIN TOOMEY-WHITE 17 CARNE DOYLE-MANGA COACH RIP TAYLOR
NEWTOWN: 1 MITCH BROWN 2 TRAVIS ROBINSON 3 JORDAN DREW 4 MATT EVANS 5 JACOB GAGAN 6 JOSH CLEELAND 7 FA'AMANU BROWN 8 JUNIOR ROQICA 9 MATT MCILWRICK 10 JESSE SENE-LEFAO 11 ANTHONY MORAITIS 12 KURT CAPEWELL 13 KURT KARA 14 JASON SCHIRNACK 15 JALINE GRAHAM 16 HARRISON MULLER 17 MALAKAI HOUMA 18 ARANA TAUMATA COACH GREG MATTERSON