Competition - NRL Premiership
Round - Round 01
Teams – Gold Coast Titans v Newcastle Knights
Date – 6th March 2016
Venue – Cbus Stadium, Robina, Gold Coast QLD
Photographer – Charles Knight
Description –

New Zealand Warriors v Wentworthville Magpies
Mt Smart Stadium, Saturday 4 June
2:40pm (local)
Referee:
Jamal Thompson
Touch Judges:
Simon Taylor, Rochelle Tamarua

New Zealand: 1 HENARE WELLS 2 KEN MAUMALO 3 MATTHEW ALLWOOD 4 CHARNZE NICOLL-KLOKSTAD 5 JONATHAN WRIGHT 6 ATA HINGANO 7 JEFF ROBSON 8 JAMES GAVET 9 JAZZ TEVAGA 10 TOAFOFOA SIPLEY 11 ALI LAUITIITI 12 SHAUN LANE 13 JOHN PALAVI (C) 14 MASON LINO 15 UPU POCHING 16 JAMES BELL 17 TOMAS AOAKE 18 PATRICK SIPLEY COACH STACEY JONES

Wentworthville: 1 HONETI TUHA 2 SCOTT SCHULTE 3 TYRELL FUIMAONO 4 JOHN FOLAU 5 VAI TOUTAI 6 MICHAEL DOOLAN 7 TROY DARGAN 8 RORY O’BRIEN 9 CAMERON KING 10 ALEX TWAL 11 MATT WOODS 12 CODY NELSON (C) 13 JOSEPH UALESI INTERCHANGE: 19 JACK MORRIS 15 TOM AMONE 16 AARON PENE 17 NICK KASSIS 18 JAMIE STOWERS COACH NATHAN CAYLESS

North Sydney Bears v Wyong Roos
North Sydney Oval, Saturday 4 June
3pm
LIVE Broadcast on Steele Sports
Referee:
Adam Devich
Touch Judges:
Jimmy Oliveira, Ben Teague

North Sydney: 1 LATRELL SCHAUMKEL 2 TEVITA COTTRELL 3 TULSA SAUMAMAO 4 ED MURPHY (C) 5 ABBAS MISKI 6 SITIVENI MOCEIDREKE 7 ELI LEVIDO 8 BRETT GREINKE 9 BRAD DIETZ 10 JOKATAMA DOKINAVALU 11 TAUTALATASI TASI 12 PIKI ROGERS 13 CLAYTON WILLIAMS 14 AARON BOOTH 15 FRED JUNIOR MAUALA 16 JACK SIEJKA 17 EDEN SYME COACH BEN GARDINER

Wyong: 1 OMAR SLAIMANKHEL 2 CHRIS CENTRONE 3 BRENDAN ELLIOT 4 DOMINIC REARDON 5 MATT IKUVALU 6 JACKSON HASTINGS 7 TYLER CORNISH 8 PAKI AFU 9 MITCH WILLIAMS © 10 ABRAHAM PAPALII 11 CHRIS SMITH 12 MITCH FREI 13 ZANE TETEVANO 14 BROCK MOLAN L 15 VINNIE LEULUAI 16 JAKE LEWIS 17 JOEY LUSSICK 18 JUSTIN TOOMEY-WHITE 2XL 19 CARNE DOYLE-MANGA COACH RIP TAYLOR

Wests Tigers v Penrith Panthers
Leichhardt Oval, Saturday 4 June
3pm
LIVE Broadcast on Steele Sports
Referee:
Ryan Jackson
Touch Judges:
John Woods, Brenden Wood

Wests Tigers: 1 JORDAN RANKIN 2 JUSTIN HUNT 3 CHANCE PENI 4 MICHAEL CHEE KAM 5 WATSON HELETA 6 JACK LITTLEJOHN (C) 7 VEIRU MAPESONE 8 DALLAS GRAHAM 9 MANAIA CHERRINGTON 10 JORDAN GRANT 11 CURTIS SIRONEN 12 ESAN MARSTERS 13 JOEL EDWARDS 14 JEREMY MARSHALL-KING 15 WESLEY LOLO 16 MATTHEW EISENHUTH 17 TYLER CASSEL 18 JAYDEN WHEELHOUSE COACH PAUL STRINGER

Penrith: 1 DYLAN EDWARDS 2 JOSH HALL 3 GEORGE JENNINGS 4 WILL SMITH (C) 5 MALAKAI WATENE-ZELEZNIAK 6 TYRONE MAY 7 NATHAN CLEARY 8 ANDY SAUNDERS 9 SIONE KATOA 10 MOSES LEOTA 11 COREY HARAWIRA-NAERA 12 SITALEKI AKAUOLA 13 VILIAME KIKAU INTERCHANGE 14 ZACH DOCKAR-CLAY 15 PAEA PUA 16 RODNEY COATES 17 BEN GARCIA 18 JERRY KEY 19 MATT PLACE 20 BRENT NADEN COACH STEVE GEORGALIS

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Mounties
Belmore Sports Ground, Saturday 4 June
3pm
Referee:
Damian Briscoe
Touch Judges:
Mathew Damasco, Feras Karem

Canterbury-Bankstown: 1 BRAD ABBEY 2 REIMIS SMITH 3 CHASE STANLEY 4 TYRONE PHILLIPS 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 DANE CHISHOLM 8 MAKAHESI MAKATOA 9 BRONSON GARLICK 10 DANNY FUALALO 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 RENOUF TO’OMAGA 13 PAT O’HANLON 14 REUBENN RENNIE 15 GEORGE TSIKRIKIS 16 RAY MOUJALLI 17 GRAHAM CLARK 21 HARRY SIEJKA COACH ANDREW PATMORE

Mounties: 1 ZAC SANTO 2 EDDIE AIONO 3 KATO OTTIO 4 CAMERON PHELPS 5 ALOFI MATAELE 6 LACHLAN CROKER 7 SAM WILLIAMS 8 RHYS KENNEDY 9 ADAM CLYDSDALE 10 JEFF LIMA 11 JARRAD KENNEDY 12 MITCH BARNETT 13 GLEN BUTTRISS (C) 14 SAM DUGGAN 15 SCOTT SORENSON 16 MITCH KENNEDY 17 WILL MATAKA 18 ROYCE HUNT COACH STEPHEN ANTONELLI

Newtown Jets v Illawarra Cutters
Henson Park, Saturday 4 June
3pm
LIVE Broadcast on Steele Sports
Referee:
Daniel Olford
Touch Judges:
Richard Daizli, Jay Farlow

Newtown: 1 MITCH BROWN (C) 2 TRAVIS ROBINSON 3 JORDAN DREW 4 MATT EVANS 5 JACOB GAGAN 6 JALINE GRAHAM 7 FA'AMANU BROWN 8 MALAKAI HOUMA 9 MATT MCILWRICK 10 JESSE SENE-LEFAO 11 ANTHONY MORAITIS 12 KURT CAPEWELL 13 KURT KARA 14 JASON SCHIRNACK 16 HARRISON MULLER 17 KENNY NIKO 18 ARANA TAUMATA 20 AHMAD ELLAZ COACH GREG MATTERSON

Illawarra: 1 ADAM QUINLAN 2 LEVI DODD 3 TAANE MILNE 4 KURT MANN 5 IZAAC THOMPSON 6 SHAUN NONA 7 JOSH MCCRONE 8 SHANNON WAKEMAN 9 SILIVA HAVILI 10 HAME SELE 11 TYRONE MCCARTHY 12 CHRIS LEWIS 13 DUNAMIS LUI 14 SAM COSTER 15 JACOB HIND 16 DAMIAN SIRONEN 17 LUCIANO LEILUA 19 BLAKE WALLACE COACH JASON DEMETRIOU

Manly Warringah Sea Eagles v Newcastle Knights
Brookvale Oval, Saturday 4 June
3pm
Referee:
Liam Nicholls
Touch Judges:
Mark Bohan, Faye Lehane

Manly-Warringah: 1 PETER SCHUSTER 2 HALAUAFU LAVAKA 3 JAMES TUITAHI 4 TONY SATINI 5 MATT WRIGHT 6 DYLAN KELLY 7 PITA GODINET 8 LUKE BURGESS 9 HUGH PRATT 10 ADDIN FONUA-BLAKE 11 FABIAN GOODALL 12 LIAM KNIGHT 13 NATHAN GREEN INTERCHANGE 14 DANIEL VASEK 15 MOSES NOOVAO-McGREAL 16 RHYS ARMSTRONG 17 ESRA HOWE COACH LUKE WILLIAMSON/CHAD RANDALL

Newcastle: 1 BRYCE DONOVAN 2 KEN TOFILAU 3 HENRY PENN 4 AKUILA UATE 5 MATT SOPER LAWLWER 6 KURT ALDRIDGE 7 DYLAN PHYTHIAN 8 JACK STOCKWELL 9 JOE MORRIS 10 UTI BAKER 11 BEN STONE 12 BRADEN ROBSON 13 LUKE YATES 14 LOGAN HARRIS 15 TAMA KOOPU 16 BRADIE SMITH 17 ROMAN FEPULEA’I 18 MICHAEL STEELE 19 ROB MASON COACH MATT LANTRY