Newtown Jets v New Zealand Warriors
Henson Park, Saturday 18 June
3pm
Broadcast LIVE on SteeleSports.com.au
Referee:
Daniel Olford
Touch judges:
Benjamin Teague, Richard Daizli

Newtown: 1 MITCH BROWN (C) 2 TRAVIS ROBINSON 3 JORDAN DREW 4 MATT EVANS 5 JACOB GAGAN 6 JOSH CLEELAND 7 FA'AMANU BROWN 8 HARRISON MULLER 9 MATT MCILWRICK 10 JESSE SENE-LEFAO 11 ANTHONY MORAITIS 12 KURT CAPEWELL 13 JASON SCHIRNACK 14 AHMAD ELLAZ 15 KURT KARA 17 MALAKAI HOUMA 19 JALINE GRAHAM 21 KENNY NIKO COACH GREG MATTERSON

New Zealand: 1 HENARE WELLS 2 TOMAS AOAKE 3 MATTHEW ALLWOOD 4 JONATHAN WRIGHT 5 CHARNZE NICOLL-KLOKSTAD 6 ATA HINGANO 7 JEFF ROBSON 8 JAMES GAVET 9 JAZZ TEVAGA 10 BUNTY AFOA 11 OFAHIKI OGDEN 12 SHAUN LANE 13 JOHN PALAVI (C) 14 MASON LINO 15 UPU POCHING 16 ALI LAUITIITI 17 JAMES BELL 18 PATRICK SIPLEY COACH STACEY JONES

Manly Warringah Sea Eagles v Mounties
Brookvale Oval, Saturday 18 June
3pm
Referee:
Adam Devcich
Touch judges:
Mark Bohan, Brenden Woods

Manly Warringah: 1 PETER SCHUSTER 2 CAMERON DAVIS 3 JAMES TUITAHI 4 TONY SATINI 5 BEN FRITZ 6 DYLAN KELLY 7 PITA GODINET (C) 8 LUKE BURGESS 9 HUGH PRATT 10 FABIAN GOODALL 11 FELETI MATEO 12 NATHAN GREEN 13 HALAUAFU LAVAKA INTERCHANGE 14 DANIEL VASEK 15 MOSES NOOVAO-MCGREAL 16 RHYS ARMSTRONG 17 DARCY COX COACH LUKE WILLIAMSON/CHAD RANDALL

Mounties: 1 ZAC SANTO 2 EDDIE AIONO 3 KATO OTTIO 4 CAMERON PHELPS 5 ALOFI MATAELE 6 LACHLAN CROKER 7 SAM WILLIAMS 8 RHYS KENNEDY 9 ADAM CLYDSDALE 10 MITCH KENNEDY 11 JARRAD KENNEDY 12 SCOTT SORENSON 13 GLEN BUTTRISS (C) 14 WILLIE MATAKA 15 ROYCE HUNT 16 JACK WILLIAMS 17 SAM DUGGAN COACH STEPHEN ANTONELLI

North Sydney Bears v Wests Tigers
North Sydney Oval, Saturday 18 June
3pm
Broadcast LIVE on SteeleSports.com.au
Referee:
Gavin Reynolds
Touch judges:
Jimmy Oliveria

North Sydney: 1 LATRELL SCHAUMKEL 2 TULSA SAUMAMAO 3 TEVITA COTTRELL 4 ED MURPHY (C) 5 ABBAS MISKI 6 SITIVENI MOCEIDREKE 7 ELI LEVIDO 8 CLAYTON WILLIAMS 9 BRAD DEITZ 10 JACK SIEJKA 11 TAUTALATASI TASI 12 PIKI ROGERS 13 PATRICE SIOLO 14 JOKATAMA DOKINAVALU 15 LIAM COLEMAN 16 ANGUS CRICHTON 17 FRED JUNIOR MAUALA COACH BEN GARDINER

Wests Tigers: 1 WATSON HELETA 2 JUSTIN HUNT 3 RYLAND JACOBS 4 MICHAEL CHEE KAM 5 JOSH ADDO-CARR 6 JACK LITTLEJOHN (C) 7 THOMAS BARTLEY 8 JJ FELISE 9 MANAIA CHERRINGTON 10 JORDAN GRANT 11 ESAN MARSTERS 12 TYLER CASSEL 13 JOEL EDWARDS 14 JACOB LIDDLE 15 WESLEY LOLO 16 DALLAS GRAHAM 17 JACKSON WILLIAMS 18 MATTHEW EISENHUTH COACH PAUL STRINGER

Penrith Panthers v Newcastle Knights
Pepper Stadium, Saturday 18 June
3pm
Referee:
Liam Nicholls
Touch judges:
Jay Farlow, John Woods

Penrith: 1 DYLAN EDWARDS 2 JOSH HALL 3 GEORGE JENNINGS 4 WILL SMITH (C) 5 MALAKAI WATENE-ZELEZNIAK 6 ZACH DOCKAR-CLAY 7 JAMIE SOWARD 8 ANDY SAUNDERS 9 JAMES SEGEYARO 10 VILIAME KIKAU 11 COREY HARAWIRA-NAERA 12 SIONE KATOA 13 TYRONE MAY INTERCHANGE 14 BRENDAN ATTWOOD 15 BEN GARCIA 16 PAEA PUA 17 COREY WADDELL 18 OLIVER CLARK COACH STEVE GEORGALLIS

Newcastle: 1 BRYCE DONOVAN 2 MAO UTA 3 RYAN WALKER 4 PAT MATA’UTIA 5 AKUILA UATE 6 KURT ALDRIDGE 7 DYLAN PHYTHIAN 8 LUKE YATES 9 LOGAN HARRIS 10 JACK STOCKWELL 11 PAULI PAULI 12 LACHLAN FITZGIBBON 13 DAVID BHANA 14 BEN STONE 15 TAMA KOOPU 16 BRADIE SMITH 17 UITI BAKER 20 MICHAEL STEELE COACH MATT LANTRY

Illawarra Cutters v Wentworthville Magpies
WIN Stadium, Saturday 18 June
5:10pm
Broadcast LIVE on Fox Sports 501
Referee:
Matthew Noyen
Touch judges:
Mathew Damaso, Ryan Jackson

Illawarra: 1 ADAM QUINLAN 2 TOM CARR 3 TAANE MILNE 4 LEVI DODD 5 MITCH PORTER 6 DREW HUTCHISON 7 JOSH MCCRONE 8 SHANNON WAKEMAN 9 SAM COSTER 10 HAME SELE 11 TYRONE MCCARTHY 12 JACOB HOST 13 DUNAMIS LUI 14 SHAUN NONA 15 CHRIS LEWIS 16 DAMIAN SIRONEN 17 JACOB HIND COACH JASON DEMETRIOU

Wentworthville: 1 HONETI TUHA 2 SCOTT SCHULTE 3 JAKE BUTLER-FLEMING 4 YILEEN GORDON 5 BURETA FARAIMO 6 DYLAN IZZARD 7 SAM GORMAN 8 JOSEPH UALESI 9 CAMERON KING 10 ALEX TWAL 11 MATT WOODS 12 CODY NELSON 13 JAMES HASSON 14 TUI OLOAPU 15 ANDREW PEARN 16 AARON PENE 17 NICK KASSIS COACH NATHAN CAYLESS