The Newtown Jets host the Wests Tigers in a trial match for the Intrust Super Premiership NSW. Image: Mario Facchini.

TEAMS | Intrust Super Premiership NSW Round 1

Teams | Intrust Super Premiership NSW Round 1

Illawarra v Penrith Panthers
UOW Jubilee Oval, Saturday 4 March
2:10pm
Broadcast LIVE on Fox League (502)

Illawarra: 1 Matthew Dufty 2 Kalifa Faifai Loa 3 Levi Dodd 18 Izaac Thompson 14 Reuben Garrick 6 Patrick Herbert 7 Shaun Nona 8 Mose Masoe 9 Reece Robson 10 Jacob Hind 11 Tyrone Mccarthy 12 Luciano Leilua 13 Blake Lawrie 19 Jack Payne 16 Chris Lewis 22 Josh Kerr 24 Rhys Kennedy COACH: Mathew Head

Penrith: 1 Dylan Edwards 2 Malakai Watene-Zelezniak 3 Michael Oldfield 4 Lachlan Stein 5 Ratu Tuisese 6 Tyrone May 7 Darren Nicholls 8 Kaide Ellis 9 Mitch Rein 10 Viliame Kikau 11 Jed Cartwright 12 Corey Harawira-Naera 13 Sione Katoa (C) 14 Samisoni Langi 15 Oliver Clark 16 Paea Pua 17 Corey Waddell 18 Liam Coleman COACH: Garth Brennan

Wentworthville Magpies v North Sydney Bears
Ringrose Park, Saturday 4 March
3pm

Wentworthville: 1 Honeti Tuha 2 Bureta Faraimo 3 George Jennings 4 Dane Aukafolau 5 Scott Schulte 6 Jeff Robson (C) 7 Jamal Fogarty 8 Alex Twal 9 Cameron King 10 Kelepi Tanginoa 11 Marata Niukore 12 James Hasson 13 David Gower 14 Jack Morris 15 Sam Gorman 16 Reece Goldsmith 17 Danny Howard COACH: Nathan Cayless

North Sydney: 1 Latrell Robinson 2 Dane Nielsen 3 Tyrell Fuimaono 4 Robert Jennings 5 Edward Murphy 6 Sitiveni Moceidreke 7 Eli Levido 8 George Burgess 9 Bradley Deitz 10 Tobias Rudolf 11 Tautalatasi Tasi 12 Cameron Murray 13 Anthony Cherrington 14 Piki Rogers 15 Clayton Williams 16 Cheyne Whitelaw 17 Patrice Siolo COACH: Ben Gardiner

Mounties v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Aubrey Keech Reserve, Saturday 4 March
3pm
Broadcast LIVE on SteeleSportscomau

Mounties: 1 Lachlan Croker 2 Eddie Aiono 3 Brent Naden 4 Reubenn Rennie 5 Dominic Reardon 6 Jordan Turner 7 Isaac John 8 Makahesi Makatoa 9 Glen Buttriss 10 Topiese Taufa 11 Anthony Moraitis 12 Marl Mccormack 13 Magnus Stromquist 14 Sam Duggan 15 Royce Hunt 16 Yileen Gordon 17 Mitch Kennedy 18 Alofi Mataele 19 Thomas Cronan 20 Rusty Bristow COACH: Stephen Antonelli

Canterbury-Bankstown: 1 Brad Abbey 2 Tyrone Phillips 3 Richie Kennear 4 Reimis Smith 5 Marcelo Montoya 6 Josh Cleeland 7 Matt Frawley (c) 8 Andy Saunders 9 Zac Woolford 10 Renouf To’omaga 11 Asipeli Fine 12 Rhyse Martin 13 Rod Griffin 14 Lachlan Lewis 15 Darcy Maroske 16 Michael Morgan 17 D’rhys Miller COACH: Steve Georgallis

Wyong Roos v Wests Tigers
Morry Breen Oval, Saturday 4 March
3pm

Wyong: 1 Luke Sharpe 2 Johnny Tuivasa-Sheck 3 Paul Momirovski 4 Josh Mantellato 5 Chris Centrone 6 Jayden Nikorima 7 Mitch Cornish 8 Jake Lewis 9 Mitch Williams (C) 10 Lindsay Collins 11 Justin Toomey-White 12 Brock Gray 13 Brenden Santi 14 Eloni Vunakece 15 Brock Molan 16 Poasa Faamausili 17 Brendan Frei COACH: Rip Taylor

Wests Tigers: 1 Watson Heleta 2 Moses Suli 3 Tony Tali 4 Nathan Milone (C) 5 Christian Yassmin 6 Jack Littlejohn 7 Justin Hunt 8 Jordan Grant 9 Jeremy Marshall-King 10 Jj Felise 11 Esan Marsters 12 Bayley Sironen 13 Darcy Cox Interchange: 14 Matt Ballin 15 Wes Lolo 16 Junior Tatola 17 Veiru Mapesone 18 Jackson Williams COACH: David Heath

Warriors v Newcastle Knights
Mt Smart Stadium, Sunday 5 March
1:45pm NZT (11:45am AEDT)
Broadcast LIVE on Fox League (502) and Sky Sport NZ

Warriors: 1 Matiu Stone-Dunn 2 Junior Pauga 3 Matthew Allwood 4 Blake Ayshford 5 Manu Vatuvei 6 Sam Cook 7 Mason Lino 8 James Gavet 9 Tevin Arona 10 Toafofoa Sipley 11 Ofahiki Ogden 12 King Vuniyayawa 13 James Bell 14 Reece Charlie 15 Chris Satae 16 Patrick Sipley 17 Daniel Palavi 18 Semisi Fotu COACH: Ricky Henry

Newcastle: 1 Nick Meaney 2 Tom Hughes 3 Brendan Elliot 4 Chanel Mata'utia 5 Jacob Gagan 6 Will Pearsall 7 Jack Cogger 8 Sam Mataora 9 Tyler Randell 10 Mickey Paea 11 Lachlan Fitzgibbon 12 Anthony Tupou 13 Josh King Interchange 14 Braden Robson 15 David Bhana 16 Pat Mata'utia 17 Jamayne Taunoa-Brown 18 Faitotoa Faitotoa COACH: Simon Woolford

Blacktown Workers Sea Eagles v Newtown Jets
HE Laybutt Fields, Sunday 5 March
3pm
Broadcast LIVE on Hawkesbury Radio 899 FM

Blacktown: 1 Pita Godinet (C) 2 Viliame Kaveinga 3 Matthew Wright 4 Jonathan Wright 5 Peter Schuster 6 Cameron Cullen 7 Jackson Hastings 13 Bj Attwood (C) 12 Jamil Hopoate 11 Pat Mataele 10 Jacob Samoa 9 Joey Lussick 8 Tom Amone 14 Kyle Eather 15 Jerry Key 16 Tyler Cassel 17 Nick Kassis 18 Omar Slaimankhel COACH: Patrick Weisner

Newtown: 1 Leigh Higgins 2 Jordan Drew 3 Kurt Capewell 4 Matt Evans 5 Luke Towers 6 Jason Schirnack 7 Daniel Mortimer 8 Kurt Dillon 9 Manaia Cherrington 10 Jeremy Latimore 11 Tony Williams 12 Jayden Walker 13 Joseph Paulo Interchange 14 Jack Williams 15 Alec Bush 16 Jaimin Jolliffe 17 Malakai Houma 21 Kenny Niko COACH: Greg Matterson