Here are the line ups for round three of the 2014 VB NSW Cup competition: 

Penrith Panthers Vs Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sportingbet Stadium, Saturday, March 22
Kick-off: 2.10pm 
Referee: Daniel Olford
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via www.hawkesburyradio.com.au)

PANTHERS – 1. DALLIN WATENE-ZELEZNIAK 2. EDDIE AIONO 3. TOM EISENHUTH 4. ISAAH YEO 5. WES NAIQAMA 6. WILL SMITH 7. ISAAC JOHN 8. SAM ANDERSON 9. KIERRAN MOSELEY 10. SHAUN SPENCE 11. CHRIS SMITH 12. NATHAN SMITH 13. RYAN SIMPKINS 14. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 15. LIAM AYOUB 16. LEILANI LATU 17. ANTHONY CHERRINGTON COACH: GARTH BRENNAN

BULLDOGS – 1. TYRONE PHILLIPS 2. DRURY LOW 3. ED MURPHY 4. TIM LAFAI 5. KAYNE BRENNAN 6. PAT TEMPLEMAN 7. JALINE GRAHAM 8. LLOYD PERRETT 9. BRAD CLARKE 10. MAKAHESI MAKATOA 11. LACHLAN BURR 12. RENI MAITUA 13. HARLAN ALAALATOA INTERCHANGE 14. NATHAN MASSEY 15. CHRIS BINGE 16. DAVID MINUTE 17. STEVE AZZI 19. JAMIE STANLEY 20. LINDON MCGRADY 21. LEVI DODD 22. PAT MAFI COACH: ANDREW PATMORE


Cronulla Sharks Vs Illawarra Cutters
Remondis Stadium, Saturday, March 22
Kick-off: 2.40pm
Referee: Chris Treneman
Broadcast: NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

SHARKS – 1. KURT MANN 2. NATHAN STAPLETON 3. JUSTIN O’NEILL 4. JACOB GAGAN 5. JOSH PORTLOCK 6. BEN ROBERTS 7. PENANI MANUMALEALII 8. TIM ROBINSON 9. ISAAC DE GOIS 10. DAYNE WESTON 11. JUNIOR MOORS 12. JUNIOR ROQICA 13. SLADE GRIFFIN 14. SCOTT SORENSEN 15. MICHAEL MORRIS 16. SIONE MASIMA 17. PAT POLITONI COACH: TONY HERMAN 

CUTTERS –  1. PETER MATA’UTIA 2. NATHAN SMITH 3. CHARLY RUNCIMAN 4. NATHAN GREEN 5. TYRON CRANSTON 6. SAM DUGGAN 7. RYAN CARR (C) 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 17. RORY O’BRIEN 11. WILL MATTHEWS 12. WILLIE MATAKA 13. PENI BOTIKI 14. KYLE EATHER 15. DYLAN STRICKLAND 18. CHARLIE FAINGAA 24. SHANNON WAKEMAN COACH: IAN MILLWARD


Mounties Vs Newtown Jets 
Aubrey Keech Reserve, Saturday, March 22
Kick-off: 3.00pm
Referee: Damien Briscoe
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)

MOUNTIES – 1. JOEY BOND 2. JEREMY HAWKINS 3. BILL TUPOU 4. MOSESE PANGAI 5. SAMI SAUILUMA 6. MATT PLACE 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. REECE GOLDSMITH 10. LAGI SETU 11. JAKE FOSTER 12. MARK NICHOLLS 13. CLAY PRIEST 14. MITCH CAHALANE 15. KURT HORTON 16. RODNEY COATES 17. DAVE CAHALANE 19. GUS AIGA COACH: STEPHEN ANTONELLI

JETS – 1. SHANNON GALLANT 2. JONATHAN REUBEN 3. RHYSE MARTIN 4. BRETT LANE 5. CHRIS TARIPO 6. SAMISONI LANGI 7. JAKE WATTS 8. SAULALA HOUMA 9. KURT KARA 10. ANDREW PEARN 11. JACK SIEJKA 12. JACK NOBLE 13. DAVID HARRIS 15. JORDAN GALLOWAY 17. RAY MOUJALLI 18. PAUL ROKOLATI 21. RYAN VERLINDEN 26. BOBBIE GOULDING COACH: GREG MATTERSON


Newcastle Knights Vs North Sydney Bears 
St John Oval, Charlestown, Saturday, March 22
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Ziggy Przeklasa-Adamski

KNIGHTS – 1. HONETI TUHA 2. JOSH MANTELLATO 3. BRAYDEN WILIAME 4. PAT MATA’UTIA 5. CHANEL MATA’UTIA 6. TYLER RANDELL 7. DANNY KERR 30. TOKA LIKILIKI 9. CHAD REDMAN 10. PAT VAIVAI 11. KORBIN SIMS 12. ZANE TETEVANO 13. MATT HILDER © 14. ADAM CLYDSDALE 15. BRENTON HORWOOD 16. MICHAEL STEELE 17. JEREMY SIULEPA 22. JAMES ELIAS COACH: RICK STONE

BEARS – 1. KANE MORGAN 2. ALEX JOHNSTON 3. BEAU CHAMPION 4. AARON GRAY 5. CURTIS JOHNSTON 6. JORDAN WORBOYS 7. APISAI KOROISAU 8. NATHANIEL NEALE 9. CAMERON MCINNES 10. BRAD LUPI 11. JESSE ROBERTS © 12. CHRIS GREVSMUHL 13. MATT HYLAND 14. NECCROM AREAIITI 15. DUNCAN LOW 16. JACKSON WILLIAMS 17. BLAKE SOUTH 19. JOSH TOOLE COACH: WAYNE LAMBKIN


Wyong Roos Vs Wests Tigers
Morry Breen Oval, Saturday, March 22
Kick-off: 5.00pm 
Referee: Jeff Hartup
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

ROOS – 1. GRANT NELSON 2. KYLE MACGREGOR 3. JAY FLORIMO 4. DALE CLACHERTY 5. SHAUNE CORRIGAN 6. ALEX LANGBRIDGE 7. DARREN NICHOLLS 8. MARK O’MELEY 9. MITCH WILLIAMS © 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. TEKINA VAILEA 13. BROCK MOLAN 14. INOKE VUNIPOLA 15. SHAUN BOSS 16. ADAM SHAW 17. TYLA HEPI 19. TODD LEWIS COACH: RIP TAYLOR

TIGERS – 1. KURTIS ROWE 2. MARIKA KOROIBETE 3. COREY BROWN 4. SETEFANO TAUKAFA 5. TAQELE NAIYARAVORO 6. BLAKE AUSTIN 7. NATHAN WATERS 8. SAM HOLLIS 9. JOEL LUANI 10. MICHAEL BULLOCK 11. BEN MURDOCH-MASILA 12. ASIPELI FINE 13. KYLE LOVETT 14. NATHAN BROWN 15. ANDY FIAGUTUSA 16. SITALEKI AKAUOLA 17. INNO INOSESIO 18. LUKE WILLIAMS 19. JACK MADDEN COACH: PAUL FLETCHER


Manly Sea Eagles Vs Wentworthville Magpies
Brookvale Oval, Sunday, March 23
Kick-off: 12.45pm 
Referee: Phil Henderson
Broadcast: NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

SEA EAGLES – 1. MATT IKUVALU 2. DOMENIC REARDON 3. DELROY BERRYMAN 4. TONY SATINI 5. MARK O’DARE 6. CLINTON GUTHERSON 7. MASADA IOSEFA 8. LIGI SAO 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. DANIEL HARRISON 12. SANTANA PALMER 13. JAKE TRBOJEVIC 14. CRAIG MCMURRICH 15. LUKE BARTLEY 16. DALLAS KOEN 17. RON ALOVILI COACH: LUKE WILLIAMSON

MAGPIES – 1. HENRY RAIWALUI 2. KEN SIO 3. JAKE BUTLER-FLEMING 4. ETHAN TANGIRA 5. BURETA FARAIMO 6. SAM GORMAN 7. CHRIS SANDOW 26. TANIELA LASALO 9. JUSTIN HUNT 10. JUNIOR PAULO 11. JOSEPH UALESI 12. BRENDAN SANTI 13. LORENZO MA’AFU 14. LIAM FORAN 15. DANIEL ALVARO 16. PAT MATAELE 17. JOSEPH MATAPUKU 18. BEN JONES COACH: BRETT COOK

NZ Warriors have the bye

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the VB NSW Cup ladder

Click here to see the scores and scorers from round two