Here are the line ups for round seven of the 2014 VB NSW Cup competition: 

Canterbury-Bankstown Bulldogs Vs Wests Tigers
Belmore Sports Ground, Saturday, April 19
Kick-off: 3.00pm
Referee: Damian Briscoe
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 893fm.com.au)

BULLDOGS – 1. TYRONE PHILLIPS 2. DRURY LOW 3. LEVI DODD 4. KRISNAN INU 5. KAYNE BRENNAN 6. LINDON MCGRADY 7. MOSES MBYE 8. LLOYD PERRETT 9. DAMIEN COOK 24. SAM KASIANO 11. DAVID MINUTE 12. RENI MAITUA 13. LACHLAN BURR 14. PATRICK TEMPLEMAN 15. STEVE AZZI 16. BRAD CLARKE 17. ED MURPHY 20. MAKAHESI MAKATOA COACH: ANDREW PATMORE 

TIGERS – 1. DANIEL ABOU-SLEIMAN 2. MARIKA KOROIBETE 3. KEITH LULIA 4. ASIPELI FINE 5. TAQELE NAIYARAVORO 6. JACK MADDEN 7. NATHAN WATERS 8. NATHAN BROWN 9. MANAIA CHERRINGTON 10. BEN MURDOCH-MASILA 11. COREY PATERSON 12. JARROD FARLOW (C) 13. KYLE LOVETT 14. MICHAEL BULLOCK 15. JACK BUCHANAN 16. ANDY FIAGATUSA 17. JY HITCHCOX 18. INNO INOSESIO 19. CORY BROWN 20. SAM HOLLIS COACH: PAUL FLETCHER


North Sydney Bears Vs Manly Warringah Sea Eagles
North Sydney Oval, Saturday, April 19
Kick-off: 3.00pm
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

BEARS
 – 1. KANE MORGAN 2. LOTE TUQIRI 3. MATT EVANS 4. JOE ULUIBAU 5. TUI PAIAAUA 6. BEAU CHAMPION 7. JORDAN WORBOYS 8. BRAD LUPI 9. BLAKE SOUTH 10. NECCROM AREAIITI 11. JACKSON WILLIAMS 12. CHRIS GREVSMUHL 13. JESSE ROBERTS © 14. JOSH TOOLE 15. DUNCAN LOW 16. STEVEN TAVITA 17. KURT ALDRIDGE COACH: WAYNE LAMBKIN

SEA EAGLES – 1. CLINTON GUTHERSON 2. JAYDEN HORO 3. DOMENIC REARDON 4. CHEYSE BLAIR 5. DAVID WILLIAMS 6. JACK LITTLEJOHN (C) 7. MANAIA RUDOLPH 8. JAKE TRBOJEVIC 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. LIGI SAO 12. TOM SYMONDS 13. DANIEL HARRISON 15. MASADA IOSEFA 16. MICHAEL CHEE KAM 17. EPALAHAME LAUAKI 18. TODD WILSON 21. MATT IKUVALU 23. DYLAN KELLY COACH: LUKE WILLIAMSON

Illawarra Cutters Vs NZ Warriors 
WIN Jubilee Oval, Saturday, April 19
Kick-off: 3.10pm
Referee: Adam Cassidy
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ

CUTTERS – 1. PETER MATA'UTIA 2. GEOFF DANIELLA 3. CHARLY RUNCIMAN 4. NATHAN GREEN 5. YAW KITI GLYMIN 6. SAM WILLIAMS 7. RYAN CARR (C) 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 10. MATT GROAT 11. PENI BOTIKI 12. JUNIOR TIA-KILIFI 13. WILLIE MATAKA 14. CRAIG GARVEY 17. RORY O'BRIEN 18. CHARLIE FAINGAA 24. SHANNON WAKEMAN COACH: IAN MILLWARD

WARRIORS – 1. KEVIN LOCKE 2. JARRED WILSON 3. KONRAD HURRELL 4. CARLOS TUIMAVAVE 5. JARROD TUA 6. CHAD TOWNSEND 7. STEVE WAETFORD (c) 8. NATHANIEL PETERU 9. MICHAEL SIO 10. UPU POCHING 11. JOHN PALAVI 12. DAVID BHANA 13. FELETI MATEO 14. AGNATIUS PAASI 15. ALBERT VETE 16. SAM LOUSI 17. RAYMOND FAITALA-MARINER 18. ABRAHAM PAPALII COACH: ROHAN SMITH

Cronulla Sharks Vs Newtown Jets
Remondis Stadium, Saturday, April 19
Kick-off: 3.15pm
Referee: Brett Suttor

SHARKS
 – 1. KURT MANN 2. JACOB GAGAN 3. MAHE FONUA 4. TRAVIS ROBINSON 5. NATHAN STAPLETON 6. BEN HAMPTON 7. DANIEL HOLDSWORTH 8. TIM ROBINSON 9. MICHAEL LICHAA 10. MARK MEXICO 11. JUNIOR MOORS 12. JUNIOR ROQICA 13. MATT PRIOR 14. MICHAEL MORRIS 15. JOSH PORTLOCK 16. DAVID FIFITA 17. SIONE MASIMA 20. PAT POLITONI 22. PENANI MANUMALEALII 26. GEORGE ROSE COACH: TONY HERMAN

JETS – 1. SHANNON GALLANT 2. JONATHAN REUBEN 3. TAUTAU MOGA 4. RHYSE MARTIN 5. CHRIS TARIPO 6. SAMISONI LANGI 7. ARANA TAUMATA 8. REMY CASTY 9. KURT KARA 10. RYAN VERLINDEN 11. JACK SIEJKA 12. BRAD BARRETT 13. DAVID HARRIS 14. ANDREW PEARN 15. JORDAN GALLOWAY 16. SIO SIUA TAUKEIAHO 17. SAULALA HOUMA 20. BRAD CROAD 21. RAY MOUJALLI COACH: GREG MATTERSON

Newcastle Knights Vs Wyong Roos
Newcastle No.2 Sports Ground, Sunday, April 20
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Dan Olford
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

KNIGHTS – 1. NATHAN ROSS 2. MARCEL IKINOFO 3. BRAYDEN WILIAME 4. PAT MATA’UTIA 5. CHANEL MATA’UTIA 6. TYLER RANDELL 7. MICHAEL DOBSON 8. DAVID FA’ALOGO 9. TRAVIS WADDELL 10. PAT VAIVAI 11. ADAM CUTHBERTSON 12. JEREMY SIULEPA 13. MATT HILDER © 14. CHAD REDMAN 15. BRENTON HORWOOD 25. JAMES ELIAS 30. TOKA LIKILIKI COACH: RICK STONE

ROOS – 1. ALEX LANGBRIDGE 2. KYLE MACGREGOR 3. JAY FLORIMO 4. SHAUNE CORRIGAN 5. DALE CLACHERTY 6. TODD LEWIS 7. DARREN NICHOLLS 8. MARK O’MELEY 9. MITCH WILLIAMS © 10. MAGNUS STROMQUIST 11. SAM BERNSTROM 12. TEKINA VAILEA 13. BROCK MOLAN 14. INOKE VUNIPOLA 15. SHAUN BOSS 16. ADAM SHAW 17. BLAKE CARTER 19. DAN PHILLIPS 20. TYLA HEPI COACH: RIP TAYLOR

Wentworthville Magpies Vs Mounties
Ringrose Park, Sunday, April 20
Kick-off: 3.00pm 
Referee: Chris Treneman

MAGPIES
 – 1. JUSTIN HUNT 2. VAI TOUTAI 3. RYAN MORGAN 4. API PEWHAIRAINGI 5. BURETA FARAIMO 6. BEN JONES 7. LUKE KELLY 8. JUNIOR PAULO 9. BRENDAN MCKINNON 10. PENI TEREPO 11. DANNY HOWARD 12. LORENZO MA’AFU 26. TANIELA LASALO 14. LIAM FORAN 15. DANIEL ALVARO 16. ISAAC MALIOTA 18. JOSEPH MATAPUKU 20. JUSTIN LEMALU COACH: BRETT COOK

MOUNTIES – 1. JOEY BOND 2. GUS AIGA 3. JEREMY HAWKINS 4. MOSESE PANGAI 5. SAMI SAUILUMA 6. MATT PLACE 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. MATT MCILWRICK 10. TOM LEAROYD-LAHRS 11. JAKE FOSTER 12. MARK NICHOLLS 13. CLAY PRIEST 14. MITCH CAHALANE 15. REECE GOLDSMITH 16. RODNEY COATES 17. UITI BAKER 18. KURT HORTON 20. FRANCIS VAIOTU COACH: STEPHEN ANTONELLI


Penrith Panthers have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers