Photo: Paul Barkley / LookPro

Here are the line ups for round eighteen of the 2014 VB NSW Cup competition: 

Penrith Panthers Vs Newtown Jets
Sportingbet Stadium, Saturday, July 12
Kick-off: 3.00pm
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via 
www.hawkesburyradio.com.au)

PANTHERS
 – 1. WILL SMITH 2. ETO NABULI 3. WAQA BLAKE 4. WES NAIQAMA 5. DALLIN WATENE-ZELEZNIAK 6. TOM HUMBLE 7. LUKE CAPEWELL 8. SAM ANDERSON 9. KEVIN KINGSTON 10. TIM GRANT 11. VAIPUNA TIA KILIFI 12. MATT ROBINSON 13. RYAN SIMPKINS 14. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 15. KIERRAN MOSELEY 16. ANTHONY CHERRINGTON 17. TOM EISENHUTH 18. LIAM AYOUB COACH: GARTH BRENNAN

JETS – 1. NATHAN STAPLETON 2. BRETT LANE 3. SAMISONI LANGI 4. JUNIOR VAIVAI 5. MATT EVANS 6. ARANA TAUMATA 7. SCOTT DUREAU 8. WILLIS MEEHAN 9. KURT KARA © 10. SAULALA HOUMA 11. JACK SIEJKA 12. DAVID HARRIS 13. SIO SIUA TAUKEIAHO 14. ANDREW PEARN 15. JACK NOBLE 16. JOSH DAVIS 17. RYAN VERLINDEN 18. JONATHON REUBEN 20. RHYSE MARTIN 24. BRAD BARRETT COACH: GREG MATTERSON


Manly Warringah Sea Eagles Vs Newcastle Knights
Brookvale Oval, Saturday, July 12
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris James
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

SEA EAGLES
 – 1. CLINTON GUTHERSON 2. DELROY BERRYMAN 3. TONY SATINI 4. CHEYSE BLAIR 5. DAVID WILLIAMS 6. MASADA IOSEFA 7. JACK LITTLEJOHN 8. LIGI SAO 9. JAYDEN HODGES 10. TYSON ANDREWS 11. LUKE BARTLEY 12. MICHAEL CHEE KAM 13. DANIEL HARRISON 14. SANTANA PALMER 15. DYLAN KELLY 16. EPALAHAME LAUAKI 17. DOMINIC REARDON 18. LUKE HADDRICK COACH: LUKE WILLIAMSON

KNIGHTS – 1. BRAYDEN WILIAME 22. JOSH MANTELLATO 3. PAT MATA’UTIA 4. TIMANA TAHU 5. CHANEL MATA’UTIA 6. MATT MINTO 7. MICHAEL DOBSON 30. TOKA LIKILIKI 9. TRAVIS WADDELL 10. PAT VAIVAI 11. CLINT NEWTON 12. TYLER RANDELL 13. BRENTON HORWOOD 14. CHAD REDMAN 15. MICHAEL STEELE 16. NOEL UNDERWOOD 17. JEREMY SIULEPA 20. DYLAN HARTIN 25. JAMES ELIAS 27. SAM MATAORA COACH: RICK STONE

North Sydney Bears Vs Wests Tigers
North Sydney Oval, Saturday, July 12
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Sutton
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

BEARS
 – 1. KANE MORGAN 2. MARK O’DARE 3. JOE ULUIBAU 4. DANIEL PHILLIPS 5. CURTIS JOHNSTON 6. KURT ALDRIDGE 7. JORDAN WORBOYS 8. NATHANIEL NEALE 9. MATT HYLAND 10. BRAD LUPI 11. JACKSON WILLIAMS 12. CHRIS GREVSMUHL 13. JESSE ROBERTS 14. JOHN KITE 15. STEVE TAVITA 16. DUNCAN LOW 17. DANIEL VASEK COACH: WAYNE LAMBKIN

TIGERS – 1. JY HITCHCOX 2. JOHN SILA 3. ASIPELI FINE 4. COREY BROWN 5. SETEFANO TAUKAFA 6. JACK MADDEN 7. MICHAEL STEVENS 8. JACK BUCHANAN 9. JOEL LUANI 10. NATHAN BROWN 11. BRENDEN SANTI 12. JARRED FARLOW (C) 13. KYLE LOVETT 14. MICHAEL BULLOCK 15. SITALEKI AKAUOLA 16. SAM HOLLIS 17. INNO INOSESIO 18. SONNY BRISTOW 19. ANDREW VELA COACH: PAUL FLETCHER

Canterbury-Bankstown Bulldogs Vs Illawarra Cutters
Belmore Sports Ground, Saturday, July 12
Kick-off: 3.00pm
Referee: Matt Cecchin
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)

BULLDOGS
 – 1. JALINE GRAHAM 2. TYRONE PHILLIPS 3. ED MURPHY 4. LEVI DODD 5. KAYNE BRENNAN 6. PATRICK TEMPLEMAN 7. LINDON MCGRADY 8. DANNY FUALALO 9. DAMIEN COOK 10. MAKAHESI MAKATOA 11. LACHLAN BURR 12. DAVID MINUTE 13. HARLAN ALAALATOA 14. NATHAN MASSEY 15. CHRIS BINGE 16. SIONE TOVO 17. BRAD CLARK COACH: ANDREW PATMORE

CUTTERS – 1. KYLE EATHER 2. YAW KITI GLYMIN 3. NATHAN GREEN 4. GEOFF DANIELA 5. TYRON CRANSTON 6. SAM DUGGAN 7. DREW HUTCHISON 8. SHANNON WAKEMAN 9. CRAIG GARVEY 10. RORY O'BRIEN 11. WILLIE MATAKA 12. CHRIS LEWIS 13. KYLE STANLEY 14. JOEL JOHNSON 15. JOSH AILAOMAI 16. MARK OFFERDAHL 17. MATT GROAT COACH: SCOTT LOGAN

Cronulla Sharks Vs Mounties
Belmore Sports Ground, Saturday, July 12
Kick-off: 5.00pm
Referee: Adam Cassidy
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)

SHARKS
 – 1. NATHAN GARDNER 2. TRAVIS ROBINSON 3. JOSH PORTLOCK 4. BLAKE AYSHFORD 5. YOUNG TONUMAIPEA 6. PENANI MANUMALEALII 7. DANIEL HOLDSWORTH 8. DAYNE WESTON 9. SCOTT SORENSEN 10. GEORGE ROSE 11. JUNIOR ROQICA 12. SIONE MASIMA 13. MATT PRIOR 14. KURT DRYSDALE 15. MICHAEL MORRIS 16. NELSON ASOFA-SOLOMONA 17. BEN CHAHOUD COACH: TONY HERMAN 

MOUNTIES – 1. JACK AHEARN 2. REECE ROBINSON 3. MATT ALLWOOD 4. WAYNE DARGAN 5. DAVE CAHALANE 6. RYAN CARR 7. MITCH CORNISH 8. KYLE O’DONNELL 9. MATT MCILWRICK 10. MARK NICHOLLS 11. JAKE FOSTER 12. TEVITA PANGAI JUNIOR 13. LAGI SETU 14. MITCH CAHALANE 15. CLAY PRIEST 16. REECE GOLDSMITH 17. UITI BAKER 18. ADAM TANGATA COACH: STEPHEN ANTONELLI

 

NZ Warriors Vs Wentworthville Magpies
Mt Smart Stadium, Saturday, July 12
Kick-off: 5.10pm (NZT), 3.10pm (AEST) 
Referee: Jamal Thompson
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ

WARRIORS
 – 1. STEVE WAETFORD (c) 2. NGATAUA HUKATAI 3. SOLOMONE KATA 4. DOMINIQUE PEYROUX 5. JARROD TUA 6. CARLOS TUIMAVAVE 7. SAM COOK 8. SIONE LOUSI 9. SILIVA HAVILI 10. SAM LOUSI 11. MICHAEL KI 12. AGNATIUS PAASI 13. JOHN PALAVI 14. MICHAEL SIO 15. ALBERT VETE 16. UPU POCHING 17. DAVID BHANA COACH: ROHAN SMITH

MAGPIES – 1. JUSTIN HUNT 2. BEN FRITZ 3. PAT MATAELE 4. HENRY RAIWALUI 5. BURETA FARAIMO 6. API PEWHAIRANGI 7. BEN JONES 8. TANIELA LASALO 9. LIAM FORAN 10. DANIEL ALVARO 11. DANNY HOWARD 12. LORENZO MA’AFU 13. JOSEPH UALESI 14. SAM GORMAN 15. WALTER VAEUA 16. ISAAC MALIOTA 18. TAUNAOLA KEI COACH: BRETT COOK


Wyong Roos have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers