VB NSW CUP RD 4

Newcastle v Penrith
Hunter Stadium, Saturday 28 March
12.40pm
Referee: Daniel Olford
 Touch Judges: Nathan Smith, Jimmy Oliveira
LIVE ON FOX SPORTS

KNIGHTS: 1 NATHAN ROSS 2 JAKE MAMO 3 CHANEL MATA’UTIA 4 PAT MATA’UTIA 5 HONETI TUHA 6 CARLOS TUIMAVAVE 7 DANNY KERR 8 SAM MATAORA 9 CHAD REDMAN 10 MICHAEL STEELE 11 CLINT NEWTON (C) 12 MARVIN FILIPO 13 JOSEPH TAPINE 14 JAMES DE SAXE 15 JAMES TAYLOR 16 BRETT JARRETT 17 LACHLAN FITZGIBBON 19 TUIALA TOGITASI 20 JAKE FINN COACH MATT LANTRY

PANTHERS: 1 WAQA BLAKE 2 PAUL SIMONA 3 ROBERT JENNINGS 4 NU’U AKERIPA 5 EDDIE AIONO 6 WILL SMITH 7 SAM SCARLETT 8 SAM ANDERSON 9 APISAI KOROISAU 10 LEILANI LATU 11 TUPOU SOPOAGA 12 ISAAH YEO 13 ANDY SAUNDERS 14 RODNEY COATES 15 BRENDAN ATTWOOD 16 CHRIS SMITH 18 LIAM AYOUB COACH GARTH BRENNAN

 

NZ Warriors v North Sydney
Mt Smart Stadium, Saturday 28 March
1.00pm NZ Time  (11.00am AEDT)
Referee: Jamal Thompson Touch Judges: Chris McMillan, Kenai Waikai

WARRIORS: 1 VILIAMI KAVEINGA 2 SAULA SOLOMONA 3 GEORGE CARMONT 4 NGANI LAUMAPE 5 JARROD TUA 6 API PEWHAIRANGI 7 SAM COOK 8 SUAIA MATAGI 9 SILIVA HAVILI 10 SEBASTINE IKAHIHIFO 11 RAYMOND FAITALA-MARINER 12 SIONE LOUSI 13 JOHN PALAVI (C) 14 DAVID BHANA 15 CHARLIE GUBB 16 NATHANIEL PETERU 17 JAMES BELL 18 RAY TALIMALIE COACH STACEY JONES

BEARS: 1 BERNARD GREGORIUS 2 DANE CHANG 3 LATRELL SCHAUMKEL 4 AARON GRAY 5 SAM MANULELEUA 6 BRAD WALL 7 NIKKO ROBERTS 8 NATHANIEL NEALE 9 MATT HYLAND © 10 MICHAEL ROSS 11 BROCK GRAY 12 SCOTT SORENSEN 13 JESSE ROBERTS 14 FRED JUNIOR MAUALA 15 KERESOMA SIONE 16 JACK GOSIEWSKI 17 JETHRO FRIEND COACH WAYNE LAMBKIN

 

Wests Tigers v Mounties
Leichardt Oval, Saturday 28 March
3.00pm
Referee:
 Liam Nicholls Touch Judges: Mathew Damaso, Richard Daizli

TIGERS: 1 SHANNON MCDONNELL 2 KEITH LULIA 3 DAVID NOFOALUMA 4 CHANCE PENI 5 KURTIS ROWE 6 TIM MOLTZEN 7 JOSH DRINKWATER (C) 8 DALLAS GRAHAM 9 JOEL LUANI 10 ANDY FIAGATUSA 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 ASIPELI FINE 13 SITALEKI AKAUOLA 14 PENANI MANUMALEALII 15 MICHAEL BULLOCK 16 INNO INOSESIO 17 SALESI FUNAKI 18 WES LOLO COACH PAUL FLETCHER

MOUNTIES: 1 JACK AHEARN 2 BILL TUPOU 3 JEREMY HAWKINS 4 MITCH CRONIN 5 GUS AIGA 6 SAM DUGGAN 7 SAM WILLIAMS 8 WILLIE MATAKA 9 JOSH MCCRONE 10 MARK NICHOLLS 11 PATRICK MAGO 12 MITCH BARNETT 13 CLAY PRIEST 14 KURT BAPTISTE 15 PAT MATAELE 16 RHYS KENNEDY 17 LUKE PAGE COACH STEPHEN ANTONELLI

 

Canterbury v Wyong
Belmore Sports Ground, Saturday 28 March
4.00pm
Referee: Damian Briscoe Touch Judges: Brendan Lucas, Scot Murray

BULLDOGS: 1 COREY THOMPSON 2 TYRONE PHILLIPS 3 LEVI DODD 4 CHASE STANLEY 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 LINDON MCGRADY 8 ANTONIO KAUFUSI 9 DAMIEN COOK 10 DANNY FUALALO 11 SHAUN LANE 12 ADAM ELLIOTT 13 JASON SCHIRNACK 14 JALINE GRAHAM 15 HERMAN ESE’ESE 16 DAVID MINUTE 17 VINCE RENNIE 19 TAUTALATASI TASI COACH ANDREW PATMORE

ROOS: 21 NENE MACDONALD 2 CHRIS CENTRONE 3 BRENDAN ELLIOT 4 YILEEN GORDON 5 NATHAN STAPLETON 6 BROCK MOLAN 7 SAMISONI LANGI 8 MAGNUS STROMQUIST 9 MITCH WILLIAMS © 10 ELONI VUNAKECE 11 JACK SEIJKA 12 LEIVAHA PULU 13 LAGI SETU 1 ALEX LANGBRIDGE 15 ABRAHAM PAPALII 16 JAKE LEWIS 17 CARNE DOYLE-MANGA 18 BENNETT LESLIE COACH RIP TAYLOR

 

Manly v Newtown
Leichardt Oval, Saturday 28 March
5.00pm
Referee: Jeff Hartup Touch Judges: Jay Farlow, Brendan Wood

SEA EAGLES: 1 DAVID WILLIAMS (C) 2 BEN FRITZ 3 LUKE GARNER 4 BRAYDEN WILIAME 5 DOM REARDON 6 JACK LITTLEJOHN 7 KURT ALDRIDGE 8 SIOSAIA VAVE 9 JAYDEN HODGES 10 TYSON ANDREWS 11 JORDAN LATHAM 12 DYLAN KELLY 13 MICHAEL CHEE KAM 14 MANAIA RUDOLPH 15 TODD WILSON 16 UITI BAKER 17 VINNI NGARO COACH LUKE WILLIAMSON

JETS: 1 NATHAN GARDNER 2 MITCH BROWN 3 SAMI SAUILUMA 4 BLAKE AYSHFORD 5 JACOB GAGAN 6 DALLAS WELLS 7 TODD MURPHY 8 SAM TAGATAESE 9 PAT POLITONI 10 SAULALA HOUMA 11 JUNIOR ROQICA 12 PATRICE SIOLO 13 TIM ROBINSON 14 JACK NOBLE 15 KURT KARA 16 NESIASI MATAITONGA 17 RAY MOUJALLI COACH GREG MATTERSON

 

Wentworthville v Illawarra
Ringrose Park, Sunday 29 March
3.00pm
Referee: Scot Murray Touch Judges: Mitchell Stone, Michael Laverty

MAGPIES: 1 HENRY RAIWALUI 2 HALAUAFU LAVAKA 3 BEN CROOKS 4 FABIAN GOODALL 5 BURETA FARAIMO 6 RYAN MATTERSON 7 LUKE KELLY 8 PENI TEREPO 9 SAM GORMAN 10 DANIEL ALVARO 11 DANNY HOWARD 12 JOSEPH UALESI 13 CODY NELSON 14 LIONEL O’MALLY 15 FRED PAKUTOA 16 NICK KASSIS 22 TANIELA LASALO COACH BRETT COOK

CUTTERS: 1 JUSTIN HUNT 2 TYRON CRANSTON 3 CHARLY RUNCIMAN 4 PETER MATA’UTIA 5 KITI GLYMIN 6 KRIS KEATING 7 DREW HUTCHISON 8 JACOB HIND 9 CRAIG GARVEY 10 RULIN NUTIRA 11 NATHAN GREEN 12 ADAM TUIMAVAVE-GERRARD 13 SHANNON WAKEMAN 14 JUNIOR VAIVAI 15 CHRIS LEWIS 16 SAM COSTER 17 FRASER ALCOCK 19 SHANNON CROOK 20 GEOFF DANIELA COACH SCOTT LOGAN