SYDNEY SHIELD RD 5

Blacktown v Guildford
HE Laybutt Sporting Complex, Saturday 11 April
1:00pm
Referee:
Trent Cini Touch Judges: Damien Simes & Shaun McHatton

WORKERS: 1 DANIEL CASSONE 2 CAMERON MANTON 3 JARON SMITH 4 FRED LATULIPE 5 CHARLIE LATULIPE 6 BLAKE GOODMAN 7 LAZARUS BROWN 8 TAVIUNI MARIOTA 9 JAKE ATTARD 10 JORDAN STRICKLAND 11 DAVID FILIMONA 12 WAYNE BEH © 13 ANDREW PRITCHARD 14 SKIPPY LIPANO 15 PHOENIX VAIOTU 16 17 YAHIA MASRI 18 BLAKE DUNSCOMBE 19 JOSH FRASER 24 JOHN LEAPAI COACH LEON LATULIPE

OWLS: 1 ANTHONY KATRIB 2 VINNIE FONOTI 3 JULIAN KING 4 MAILE LI 5 MICHAEL BURETA 6 JASON VIDAL 7 LIAM O’BRIEN 8 KURT DE LUIS 9 SEAN WALPOLE 18 JAMIE STOWERS 11 JONATHAN MOSSE 12 NOA TUITAVUKI 13 MOHAMMED SULTAN 22 ALEC HOBBS 23 BLAKE ASHMORE 24 JUSTIN MOUSSA 25 MAHANGA RATAHI-FRELAN

 

Cabramatta v Windsor
New Era Stadium, Saturday 11 April
1:15pm
Referee:
Kieren Irons Touch Judges: Benjamin Teague & Mark Hinton

TWO BLUES: 1 LUKE LAVENDER 2 BRETT MANNING 3 SIONE FUKAFUKA 4 RIKKI PIGGOT 5 MATT FUKAFUKA 6 JEREMY SAFI 7 CAIN HENRY 10 PAT LENARD 9 KURT DRYSDALE 8 KRUSE ROBINSON 11 JOSH ELMER 12 AARON TERAKI 13 DOMANIKI SUA 14 EDDIE TEVITA 15 HENRY TAUFFOA 16 TIFA IUTA 17 SAM TAWAMACALA 23 JARRED DELAUGHNY COACH LEVIH WARBY

WOLVES: 1 JAKE STEADMAN 2 JAKE ENNIS 3 LACHLAN JACKSON 4 MARIO EL BOUSTANI 5 ANDREW CARTISANO 6 DAVID FARKAS 7 TAYLOR BENNETT 8 JACK QUEALEY 9 LUKE ATCHISON © 10 GUY HODGINS 11 JADON NEWSOME 12 FAIRHOUZ ELKANDER 13 KAIN HOWARTH 14 CAMERON COLLINS 15 DEAN BARRON 16 BRANDON NANGAITI 17 RYAN CUSACK 18 GUY CARTER COACH CHRIS BOYD

 

Asquith v Peninsula
Storey Park, Saturday 11 April
1:30pm
Referee:
Mathew Treneman Touch Judges: Scot Murray & Lynday Packer
Listen LIVE via 100.1FM triplehfm.com.au

MAGPIES: 1 SAM BUTTEL 2 LUKE HANSON 3 AARON PAPERA 4 JUNIOR RIKA 5 MELI KATIA 6 BEN MOONEY 7 BRAD HORDER © 8 LUKE MCDONALD 9 DYLAN VAN NOORT 10 JUSTIN EVES 11 SOL FOSTER 12 TOM YOUNG 13 JARED PALMER 14 SHAE JARVIS 15 INA PAPERA 16 DAVID RYAN 17 CHAD RENNIE COACH BRAD HORDER

SEAGULLS: 1 JAKE PICKERING 2 RICHIE GOODWIN 3 TOM LEATHERBY 4 RHYS WOLLOGHAN © 5 JEREMY MARSHALL 6 JON GRIMES 7 WILLIE BISHOP 8 DAMIAN LAWLER 9 HARRY BERRYMAN 15 RYAN WHEELER © 11 TIM PONT 12 MIKEY TIOPIRA 13 SANTANA PALMER 10 JACK MICANS 16 ANDY LEACH 17 CHRIS WILLIAMS 22 JAKE GEARIN 25 BARRY MCGRADY

 

Western Suburbs v Mounties
Campbelltown Stadium, Saturday 11 April
1:30pm
Referee:
Darian Furner Touch Judges: Mark Bohan & Feras Karem

MAGPIES: 1 TYSON TIE TIE 2 TOM SATTERWAITE 3 TE KAPUA MURRAY 18 JAMIAN IROA 5 APAOLO TEA LAMA 6 DAMIAN DOAN 7 JEREMY MARSHALL-KING 16 JAKE DAVIDSON 9 CHEYNE PIKE 10 BEN MITCHELL 11 RONNY PALUMBO 12 ESAN MARSTERS 13 HAYDEN JOHNSON 14 JACK WHEELHOUSE 15 DANIEL BELL 8 PETER TA’AUSO 4 JAMIE HILL COACH DANIEL BEARDSHAW

MOUNTIES: 1 JYE TAYLOR 2 JAYDEN WHARERAU 3 BLAKE RITCHIE 4 LOUIS VAIOTU 5 PATRICK DUMONT 6 BRENDAN NEWTON 7 MATTHEW PLACE 8 FRED TEVAGA 9 JOHN MARTIN 10 ROBERT TULIATU 11 JOE NAPOLETANO 12 MATTHEW GREEN 13 BEN WHITEHOUSE 14 RYAN JEFFERY 15 ADAM BASKONYALI 16 RHYS NORMAN 17 ZAC WEDESWEILER COACH GLENN ANTONELLI

 

Wentworthville v Hills District
Ringrose Park, Sunday 12 April
1:00pm
Referee:
Philip Sung Touch Judges: Darren Van de Moosdyk & Tim Robinson

MAGPIES: 1 DWYNNE BROWN 2 JORDAN TECANE 3 MATT COLLINS 4 DAVID SISIFA 5 REGAN RONA 6 KEEHAN DIAMOND 7 JESSY ANTAKY 23 NETANI SUKA 9 CAMERON RODGERS 10 JORDAN TUKERE 11 SOLOMONE LASALO 12 VALU NASIO 13 BEN TAIA 14 JACK MILLER 15 DANIEL GREAVES 18 ADRIAN BAISSARI 21 ALLAN NIUSELA 10 JORDAN TUKERE COACH ALEX CHAN

BULLS: 1 SCOTT HOGAN 2 ASHLEY JOHNSON 3 EDRIC HOLMES 4 BEVAN DE VRIES 5 JON SAKR 6 SEAN MCGUINNESS 7 JAMES BOUSTANI 8 MICK HAWKINGS 9 DANIEL MAHONEY 10 BRODERICK WRIGHT 11 ADAM MCMILLAN 12 JAKE LEWIS 13 ADAM SPICER 15 ANTHONY OVERTON 16 DAVID BAUMANN 18 DAVE BRAZIER 19 AARON WESTON PAUL GRIFFIN

 

East Campbelltown v Auburn
Waminda Oval, Sunday 12 April
2:30pm
Referee:
Taylor Deland-Cleveland Touch Judges: Mathew Damaso & Lyndsay Packer

EAGLES: 1 BEN BAKER 2 CRAIG MOUSTAKAS 3 JAMIE MILO 4 AMANONO TOVIO 5 MANDELLA FALEAFAGA 6 EDWIN CONNOR 7 CHRIS STANDING 16 BENJAMIN JANKOWSKI 9 JOHN DA SILVA 8 GUY THOMPSON 21 MASON TALOLUA 11 FUSI TOUTAI 12 JARRYD EGGLETON 14 15 JASTON APAOLA 17 REECE GRKINIC 19 GEORGE VATUVEI 23 ROGER LANGI 24 RAPHAEL VILIAMA 25 SHANE LALOGAFAU COACH RICHARD BARNES

WARRIORS: 1 JOSH BERGAMIN 2 DEAN SPANOS 3 ABRAHAM ELZAKHEM 4 KYLE KRISANSKY -KENNEDY 5 JARDIN SANJOVIC 6 CONNOR JONES 7 WILLIAN RAEA 8 JAMEL HUNT 9 SEAN MCKENZIE 10 MARVIN TAUHINI 11 AVIA MIMUTE 12 ROYCE HUNT 13 WILL MITCHELL 14 NICK LISOFF 15 SEAN PAUL FENUKITAU 16 GILLESBIE FAI 17 PENI MATUALOTO 24 WILL SOLWAY 25 JAMIE STANLEY 20 KISI TAULANI COACH LEE MALKOUN