VB NSW CUP RD 7

Canterbury v Manly
ANZ Stadium, Friday 17 April
5:15pm
Referee: Tim Roby Touch Judges: Mitchell Stone, Jay Farlow

BULLDOGS: 1 JALINE GRAHAM 2 TAUTALATASI TASI 3 LEVI DODD 4 TYRONE PHILLIPS 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 LINDON MCGRADY 8 HERMAN ESE’ESE 9 DAMIEN COOK 10 VINCE RENNIE 11 SHAUN LANE 12 ADAM ELLIOTT 13 JASON SCHIRNACK 14 DANE CHISHOLM 15 TUPOU IONGI 16 DAVID MINUTE 17 BRAD CLARK 19 GEORGE TSKRIKIS COACH ANDREW PATMORE

SEA EAGLES: 1 DAVID WILLIAMS (C) 2 DOM REARDON 3 LUKE GARNER 4 TONY SATINI 5 BEN FRITZ 6 KURT ALDRIDGE 7 MANAIA RUDOLPH 8 SIOSAIA VAVE 9 JAYDEN HODGES 10 TYSON ANDREWS 11 JORDAN LATHAM 12 BLAKE LEARY 13 MICHAEL CHEE KAM 14 NICK LYNN 15 TODD WILSON 16 UITI BAKER 17 VINNI NGARO 18 COACH LUKE WILLIAMSON

 

Wests Tigers v Illawarra
Campbelltown Stadium, Saturday 18 April
10:40am
Referee: Drew Oultram Touch Judges: Michael Laverty, Jimmy Oliveira
LIVE ON FOX SPORTS
Listen live via radiohub.com.au 

WESTS TIGERS: 1 SHANNON MCDONNELL 2 KURTIS ROWE 3 DELOUISE HOETER 4 TIM MOLTZEN 5 KEITH LULIA 6 PENANI MANUMALEALII 7 JOSH DRINKWATER (C) 8 SALESI FUNAKI 9 MANAIA CHERRINGTON 10 MICHAEL BULLOCK 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 ASIPELI FINE 13 BRENDEN SANTI 14 INNO INOSESIO 15 WES LOLO 16 MATTHEW LODGE 17 JORDAN GRANT COACH PAUL FLETCHER

CUTTERS: 1 JUSTIN HUNT 2 TYRON CRANSTON 3 CHARLY RUNCIMAN 4 JUNIOR VAIVAI 5 KITI GLYMIN 6 DREW HUTCHISON 7 SHANNON CROOK 8 RORY O’BRIEN 9 CRAIG GARVEY 10 RULON NUTIRA 11 NATHAN GREEN 12 ADAM TUIMAVAVE-GERRARD 13 SHANNON WAKEMAN 14 KRIS KEATING 15 SAM COSTER 16 JACOB HIND 17 FRASER ALCOCK COACH SCOTT LOGAN


Penrith v New Zealand
Pepper Stadium, Saturday 18 April
3.00pm
Referee: Damien Briscoe Touch Judges: Mathew Damaso, John Woods
Listen live via hawkesburyradio.com.au on 89.9FM

PANTHERS: 1 WILL SMITH 2 EDDIE AIONO 3 NU’U AKERIPA 4 GEORGE JENNINGS 5 DAVE SIMMONS 6 ADRIAN DAVIS 7 SAM SCARLETT 8 SAM ANDERSON 9 SIONE KATOA 10 LEILANI LATU 11 TUPOU SOPOAGA 12 CHRIS SMITH 13 ANDY SAUNDERS 14 BRENDAN ATTWOOD 15 RODNEY COATES 16 WELLINGTON ALBERT 17 PAT HOLLIS 19 MATT EISENHUTH

WARRIORS: 1 GLEN FISIIAHI 2 KEN MAUMALO 3 JARROD TUA 4 DAVID FUSITU’A 5 VILIAMI KAVEINGA 6 API PEWHAIRANGI 7 SAM COOK 8 SUAIA MATAGI 9 SILIVA HAVILI 10 SAM RAPIRA 11 SIONE LOUSI 12 JOHN PALAVI (CAPTAIN) 13 SEBASTINE IKAHIHIFO 14 DAVID BHANA 15 CHARLIE GUBB 16 NATHANIEL PETERU 17 JAMES BELL 18 SAULA SOLOMONA COACH STACEY JONES


Newtown v Mounties
Henson Park, Saturday 18 April
3:00pm
Referee:
 Daniel Olford Touch Judges: Richard Daizli, Brenden Wood
Listen live via radiohub.com.au 

JETS: 1 NATHAN GARDNER 2 DANIEL ABOU SLEIMAN 3 MITCH BROWN 4 BLAKE AYSHFORD 5 NESIASI MATAITONGA 6 DALLAS WELLS 7 TODD MURPHY 8 RAY MOUJALLI 9 PAT POLITONI 10 SAULALA HOUMA 11 JACK NOBLE 12 PATRICE SIOLO 13 TIM ROBINSON 14 ANDREW PEARN 15 KURT KARA 16 KURT DILLON 17 MALAKAI HOUMA COACH GREG MATTERSON

MOUNTIES: 1 JACK AHEARN 2 BILL TUPOU 3 DAVE CAHALANE 4 MITCH CRONIN 5 GUS AIGA 6 JOSH MCCRONE 7 MITCH CORNISH 8 KYLE O’DONNELL 9 KURT BAPTISTE 10 WILLIE MATAKA 11 PATRICK MAGO 12 MITCH BARNETT 13 CLAY PRIEST 14 SAM DUGGAN 15 PAT MATAELE 16 RHYS KENNEDY 17 JAKE GOODWIN COACH STEPHEN ANTONELLI

 

Newcastle v Wentworthville
Hunter Stadium, Sunday 19 April
11:45am 
Referee: Ziggy Przeklasa-Adamski Touch Judges: Brendan Lucas, Mitchell Stone

KNIGHTS: 1 NATHAN ROSS 2 JAKE MAMO 3 CHANEL MATA’UTIA 4 PAT MATA’UTIA 5 HONETI TUHA 6 CARLOS TUIMAVAVE 7 JAELEN FEENEY 8 SAM MATAORA 9 CHAD REDMAN 10 PATERIKA VAIVAI 11 LACHLAN FITZGIBBON 12 MARVIN FILIPO 13 CLINT NEWTON (C) 14 DANNY KERR 15 JAMES TAYLOR 16 KERROD HOLLAND 17 BEN TUPOU 20 JAKE FINN COACH MATT LANTRY

MAGPIES: 1 ADAM QUINLAN 2 HALAUAFU LAVAKA 3 BEN CROOKS 4 FABIAN GOODALL 5 JAKE BUTLER-FLEMING 6 RYAN MATTERSON 7 LUKE KELLY 8 RICHIE FA’AOSO 9 LIONEL O’MALLY 10 PAULI PAULI 11 TEPAI MOEROA 12 JOSEPH UALESI 13 CODY NELSON 14 SAM GORMAN 15 FRED PAKUTOA 22 TANIELA LASALO 17 BEAU HENRY 18 DANIEL ALVARO 20 TUI KAMIKAMICA

 

North Sydney v Wyong
North Sydney Oval, Sunday 18 April
3:00pm
Referee: Scot Murray Touch Judges: Jimmy Oliveira, Jay Farlow
BEARS: 
1 CODY WALKER 2 JOHN OLIVE 3 AARON GRAY 4 ED MURPHY 5 SAM MANULELEUA 6 BRAD WALL 7 DARREN NICHOLLS 8 NATHANIEL NEALE 9 MATT HYLAND (C) 10 JESSE ROBERTS 11 BROCK GRAY 12 JACK GOSIEWSKI 13 SCOTT SORENSON 14 JETHRO FRIEND 15 KERESOMA SIONE 16 FRED JUNIOR MAUALA 17 MICHAEL ROSS COACH BEN GARDINER

ROOS: 1 CHRIS CENTRONE 2 BRENDAN ELLIOT 3 BENNETT LESLIE 4 YILEEN GORDON 5 NATHAN STAPLETON 6 BROCK MOLAN 7 TYLER CORNISH 8 MAGNUS STROMQUIST 9 MITCH WILLIAMS © 10 ELONI VUNAKECE 11 SAMISONI LANGI 12 LEIVAHA PULU 13 JACK SIEJKA 14 ABRAHAM PAPALII 15 SHAUN BOSS 16 JAKE LEWIS 17 ALEX LANGBRIDGE CARNE DOYLE-MANGA RIP TAYLOR