VB NSW CUP RD 10 

Wentworthville v New Zealand 
Pirtek Stadium, Saturday 16 May 
12:40pm 
Referee: Damian Briscoe Touch Judges: Mitchell Stone, John Woods
LIVE ON FOX SPORTS

MAGPIES: 1 BEVAN FRENCH 2 FABIAN GOODALL 3 BEN CROOKS 4 JOHN FOLAU 5 BURETA FARAIMO 6 RYAN MATTERSON 7 CHRIS SANDOW 8 DANIEL ALVARO 9 ZACH DOCKAR-CLAY 10 TANIELA LASALO 11 CODY NELSON 12 JOSH ALOIAI 13 JOSEPH PAULO 14 SAM GORMAN 15 FRED PAKUTOA 16 TUI KAMIKAMICA 17 DANNY HOWARD 18 NICK KASSIS 20 MOSES MANU COACH BRETT COOK

WARRIORS: 1 SAM COOK 2 KEN MAUMALO 3 MARATA NIUKORE 4 DAVID FUSITU’A 5 JARROD TUA 6 API PEWHAIRANGI 7 MASON LINO 8 SUAIA MATAGI 9 SILIVA HAVILI 10 NATHANIEL PETERU 11 SEBASTINE IKAHIHIFO 12 JOHN PALAVI 13 CHARLIE GUBB 14 DAVID BHANA 15 UPU POCHING 16 SAM RAPIRA 17 JAMES BELL COACH STACEY JONES

 

Mounties v Wyong 
Aubrey Keech Reserve, Saturday 16 May 
3:00pm  
Referee: Daniel Olford Touch Judges: Mathew Damaso, Ryan Jackson

MOUNTIES: 1 JACK AHEARN 2 BILL TUPOU 3 JEREMY HAWKINS 4 MITCH CRONIN 5 GUS AIGA 6 SAM DUGGAN 7 JOSH MCCRONE 8 LUKE PAGE 9 KURT ROBINSON 10 KYLE O’DONNELL 11 PATRICK MAGO 12 MITCH BARNETT 13 CLAY PRIEST 14 JEFF LYNCH 15 RHYS KENNEDY 16 PAT MATAELE 17 WILLIE MATAKA COACH STEPHEN ANTONELLI

ROOS: 1 CHRIS CENTRONE 2 OMAR SLAIMANKHEL 3 BRENDAN ELLIOT 4 SAMISONI LANGI 5 NENE MACDONALD 6 BROCK MOLAN 7 TYLER CORNISH 8 MAGNUS STROMQUIST 9 MITCH WILLIAMS © 10 ELONI VUNAKECE 11 JACK SIEJKA 12 LEIVAHA PULU 13 LAGI SETU 14 ABRAHAM PAPALII 15 SHAUN BOSS 16 MATT MCLLWRICK 17 WILLIE MANU COACH RIP TAYLOR

 

Canterbury v Newtown 
Belmore Sports Ground, Saturday 16 May 
3.00pm 
Referee: Drew Oultram Touch Judges: Jay Farlow, Brendan Lucas

BULLDOGS: 1 JALINE GRAHAM 2 TAUTALATASI TASI 3 LEVI DODD 4 JACOB LOKO 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 DANE CHISHOLM 8 HERMAN ESE’ESE 9 DAMIEN COOK 10 DANNY FUALALO 11 SHAUN LANE 12 DAVID MINUTE 13 ADAM ELLIOTT 16 GEORGE TSIKRIKAS 17 BRAD CLARK 19 TUPOU IONGI 20 LINDON MCGRADY 21 VINCE RENNIE COACH ANDREW PATMORE

JETS: 1 NATHAN GARDNER 2 COREY BROWN 3 MITCH BROWN 4 DANIEL ABOU-SLEIMAN 5 JACOB GAGAN 6 DALLAS WELLS 7 TODD MURPHY 8 ANDREW PEARN 9 PAT POLITONI 10 SAULALA HOUMA 11 TAREK ELMASRI 12 PATRICE SIOLO 13 KURT KARA 16 NESIASI MATAITONGA 17 RAY MOUJALLI 20 KURT DILLON 21 MALAKAI HOUMA COACH GREG MATTERSON

 

North Sydney V Penrith 
North Sydney Oval, Saturday 16 May 
3:00pm  
Referee: Liam Nicholls Touch Judges: Nathan Smith, Jimmy Oliveira
Listen live via hawkesburyradio.com.au on 89.9FM

BEARS: 1 DARRYL MILLARD 2 BERNARD GREGORIUS 3 JOHN OLIVE 4 ED MURPHY 5 SAM MANULELEUA 6 CODY WALKER 7 DARREN NICHOLLS 8 FRED JUNIOR MAUALA 9 MATT HYLAND (C) 10 KERESOMA SIONE 11 BROCK GRAY 12 JACK GOSIEWSKI 13 TULSA SAUMAMOA 14 BRENDAN MCKINNON 15 EVAN LEE 16 SCOTT SORENSEN 17 LEE SMITH 18 BRAD WALL

PANTHERS: 1 WILL SMITH 2 EDDIE AIONO 3 CHRIS SMITH 4 PAUL SIMONA 5 TOM EISENHUTH 6 ISAAC JOHN 7 SAM SCARLETT 8 SAM ANDERSON 9 JOSH TANGITAU 10 LEILANI LATU 11 BRENDAN ATTWOOD 12 TUPOU SOPOAGA 13 ANDY SAUNDERS 14 RODNEY COATES 15 PAT HOLLIS 16 WELLINGTON ALBERT 17 MATT EISENHUTH

 

Newcastle v Wests Tigers 
Newcastle Sports Ground, Sunday 17 May 
11:45am 
Referee: Chris Treneman Touch Judges: Brendan Wood, Benjamin Teague

KNIGHTS: 1 JAKE MAMO 2 HONETI TUHA 22 NATHAN ROSS 4 PAT MATA’UTIA 5 CHANEL MATA’UTIA 6 CARLOS TUIMAVAVE 7 DYLAN PHYTHIAN 8 SAM MATAORA 9 CHAD REDMAN 10 PATERIKA VAIVAI 11 LACHLAN FITZGIBBON 12 CLINT NEWTON (C) 13 BEN TUPOU 16 MARVIN FILIPO 17 JAMES TAYLOR 21 JAKE FINN 23 TYME DOW-NIKAU COACH MATT LANTRY

TIGERS: 1 TIM MOLTZEN 2 KEITH LULIA 3 NATHAN MILONE 4 DAVID NOFUALUMA 5 KURTIS ROWE 6 JOEL LUANI (C) 7 JOSH DRINKWATER 8 JACK BUCHANAN 9 MANAIA CHERRINGTON 10 JORDAN GRANT 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 SITALEKI AKAUOLA 13 BRENDEN SANTI 14 MICHAEL BULLOCK 15 ANDY FIAGATUSA 16 SALESI FUNAKI 17 WES LOLO 18 JOHN SILA COACH PAUL FLETCHER