SYDNEY SHIELD – RD 13

Western Suburbs v Wentworthville 
Campbelltown Sports Stadium, Saturday 13th June  
12.00pm 
Referee: Trent Cini Touch Judges: Mathew Treneman, Feras Karem

WESTS MAGPIES: 1 DAMIEN DOAN 2 OBED KARWHIN 3 JAMIAN IROA 4 JAMES GORLING 5 JAYDEN WHEELHOUSE 6 NATHAN HOURIGAN 7 TYSON TIE TIE 8 DANE COSKERIE 9 DANIEL BELL 10 TIAWHARANGI ARANUI 11 KURT ATKINSON 12 JEREMY FULLER 13 HAYDEN JOHNSON 15 JAMES MIRCESKI 16 EVANDER TITIE-ANETELA 17 FA’ATUI UELE 19 PJ LEIFI COACH DANIEL BEARDSHAW
WENTY MAGPIES: 1 DWYNNE BROWN 2 ARTHUR TAKAPU 3 DAVID SISIFA 4 MATT COLLINS 5 KEEHAN DIAMOND 22 MICK STEVENS 7 DEAN MATTERSON 10 JORDAN TUKERE 9 MATT PRICE 23 NETARNI SUKA 11 JACK MILLER 6 SIMON GREAVES 13 SOLOMONE LASALO 16 MIKEARA WHAREAITU-ORMSBY 17 KALA LEHA 18 KJ MACKENZIE 21 ALLAN NIUSELA 12 VALU NASIO COACH ALEX CHAN

 

Asquith v Mounties 
Storey Park, Sunday 14th June  
1.00pm
Listen live via 100.1FM or triplehfm.com.au
Referee: Joshua McGowan Touch Judges: Benjamin Teague, Damien Simes

MAGPIES: 1 SAM BUTTEL 2 MELI KATIA 3 LUKE HANSON 4 TODD SARTOR 5 DANIEL LAMBERT 6 AIDAN CARNEY 7 BRAD HORDER (c) 8 LUKE MCDONALD 9 BEN MOONEY 10 TAYLOR MCCANN 11 ROB WILLIAMS 12 SOL FOSTER 13 SHAE JARVIS 14 AARON PAPERA 15 JUSTIN EVES 16 CHAD RENNIE 17 DAVID RYAN COACH BRAD HORDER
MOUNTIES: 1 THEO LEATO 2 BRANT DONLAN 3 JAYDEN WHARERAU 4 LOUIS VAIOTU 5 SISA BALEKOKO 6 BRENDAN NEWTON 7 BRADLEY SPEECHLEY 8 ROBERT TULIATU 9 JOHN MARTIN 10 JUSTIN LEMALU 11 RUSTY BRISTOW 12 MATTHEW GREEN 13 JOE NAPOLETANO 14 ZAC WEDESWEILER 15 BLAKE RITCHIE 16 LUKE SPEECHLEY 17 RHYS NORMAN 18 ROB WORSLEY 19 JACOB MAYER 20 BEN WHITEHOUSE 21 BJ ADDISON 22 JAMES HORVAT 23 LAKEHM AIONO COACH GLENN ANTONELLI

 

Guildford v Peninsula 
McCredie Park, Sunday 14th June  
1.00pm 
Referee: Kieren Irons Touch Judges: Rohan Best, Richard Daizli

OWLS: 1 MAELI LI 2 LESLIE NGAULAFE 3 VINCENT FONOTI 4 JERMAINE MATI-LEIFI 5 TUI OLOPOU 18 BRENT GIARRATANO 21 LIAM OBRIEN 8 KURT DE LUIS 9 FAIMNIFO SEVE 10 JAMIE STOWERS 11 AARON PENAE 12 THOMAS FIELD 13 BLAKE ASHMORE 14 JONATHAN MOSE 15 ALEC BUSH 16 CALEB CASINO 17 ROB WATTS COACH TODD McEWAN
SEAGULLS: 1 JAKE PICKERING 2 RICHIE GOODWIN 3 BARRY McGRADY 4 BRANDON LIANA 5 JEREMY MARSHALL 6 BLAKE CAVALLARO 7 SAM SHORT 8 DAMIAN LAWLER 9 HARRY BERRYMAN (c) 10 JAMES LEULUAI 11 TIM PONT 12 TOM LEATHERBY 13 CHRIS WILLIAMS 14 SHAUN SPRINGALL 15 RYAN WHEELER 16 VINNY NGARO 21 MITCH LEACH 24 KNOX TIME COACH TIM GEE

 

Cabramatta v Auburn 
New Era Stadium, Sunday 14th June  
1.15pm 
Referee: Darian Furner Touch Judges: Darren Van de Moosdyk, Mark Bohan

TWO BLUES: 1 JASON GRAY 2 LUKE SIMPSON 3 RIKKI PIGGOTT 4 MATUI FUKOFUKA 5 BRETT MANNING 6 MIKE MUNDAY 7 JEREMY SAFI 10 EDDIE TEVITA 9 JAKE JACKSON 8 TIFA IUTA 11 AARON TERAKI 12 TROY SAPSFORD 13 DOMINIKI SUA 14 JOSH ELMER 15 SAM TAWAMACALA 16 SINAPATI SOLIA 17 HENRY MAHE 18 SOLOMON TOMOKINO COACH LEVIH WARBY
WARRIORS: 1 JOSEPH BURCHELL 2 ETAN NATOLI 3 CHRIS CUNNINGHAM 4 ABRAHAM EL ZAKHEM 5 JARDIN SANJOVIC 6 KYLE KRISANSKY-KENNEDY 7 CONNOR JONES 8 MARVIN TAUHINI 9 SEAN MCKENZIE 10 MITCHELL SUBOTIN 11 JOSH MONTGOMERY 12 PETER TIA TIA 13 TIM TA 14 JAASON FINAU 15 MITCHELL MORTON 16 KISI TAULANI 17 JACK MITCHELL 18 JOHN FOMAI 19 GILLESBIE FAI 20 BRUCE LIGALIGA 21 GILLESBIE FAI COACH LEE MALKOUN

 

Hills v Windsor 
Crestwood Oval, Sunday 14th June 
2.00pm 
Referee: Philip Sung Touch Judges: Lyndsay Packer, Jay Farlow

BULLS: 1 JON SAKR 2 ANTHONY OVERTON 3 TYRONE TOFILAU 4 ADAM McMILLAN 5 EDRIC HOLMES 6 SEAN McGUINNESS 7 JAMES BOUSTANI 8 MICK HAWKINGS 9 DANIEL MAHONEY 10 BROD WRIGHT 11 DAVID BAUMANN 12 JAKE LEWIS 13 ADAM SPICER 14 RORY BROWNLY 15 JAKE CARLAW 16 AARON WESTON 18 FRAZER MASINAMUA 19 JORDAN TONGAHAI COACH PAUL GRIFFIN
WOLVES: 1 DAVID FARKAS 2 JAKE ENNIS 3 MARLI SINI 4 ANDREW CARTISANO 5 JAHMARLEY FUIMAONO 6 JAROME LUAI 7 NATHAN CLEARY 8 BRANDON NANGAITI 9 LUKE ATCHISON (c) 10 GUY HODGINS 11 LOGAN GEYER 12 KAIN HOWARTH 13 DYLAN FUAD 14 CAMERON COLLINS 15 CARL WINTERSTEIN 16 RYAN CUSACK 17 GAVIN BERTOLDI 18 LACHLAN JACKSON COACH CHRIS BOYD

 

Belrose v East Campbelltown 
Lionell Watts Reserve, Sunday 14th June  
3.00pm 
Referee: James Vella Touch Judges: Jimmy Oliveira, Mitchell Stone

BELROSE EAGLES: 1 JAMES MORTIMER 2 PHIL DOMJEN 3 SHEM GRIEVE 4 CHRISTIAN BATE 5 ANDREW HALSTEAD 6 SCOTT ROSSER 7 TAYLOR MATTHEWS 8 JIMMY CURTIS 9 DAVID MARANDO 10 ALEX MAMMONE 11 COREY MURPHY 12 BEAU ABRAHAMS 13 NATHAN COOPER 14 BRENTON WINNELL 15 BEN PICKERING 16 JOSH TUITUPOU 17 TOM NEEDHAM COACH JAMES MORTIMER
EAST CAMPBELLTOWN EAGLES: 1 BEN BAKER 2 CRAIG MOUSTAKAS 15 SOLOMONA FAINIFO 4 AMANONO TOVIO 5 MANDELLA FALEAFAGA 6 EDWIN (SEAN) CONNOR 7 CHRIS STANDING 8 GUY THOMPSON 9 JOHN DA SILVA 10 BEN ZUCCHETTO 12 JARRYD EGGLETON 20 MASON TALOLUA 11 CODY TIMOTI 13 EDDIE VATUVEI 14 FUSI TOUTAI 16 BENJAMIN JANKOWSKI 17 REECE GRKINIC 18 SHANE LALOGAFAU 23 ROSS MATI-LERFI COACH RICHARD BARNES

 

Blacktown Workers v BYE