Teams Rd 22 | VB NSW Cup

Wests Tigers v Newtown
Leichardt Oval, Saturday 8th August
10.40am
Referee: Jeff Hartup Touch Judges: Mathew Damaso, Brendan Lucas
Watch Live on Fox Sports

TIGERS: 1 KURTIS ROWE 2 DELOUISE HOETER 3 NATHAN MILONE 4 KEITH LULIA 5 CHANCE PENI 6 TIM MOLTZEN 7 JOSH DRINKWATER 8 JORDAN GRANT 9 JOEL LUANI 10 MICHAEL BULLOCK 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 ASIPELI FINE 13 JARRED FARLOW 14 PENANI MANUMALEALII 15 ANDY FIAGATUSA 16 HALA MASILA 17 JOHN SILA COACH PAUL FLETCHER
JETS: 1 DANIEL ABOU-SLEIMAN 2 NATHAN GARDNER 3 MITCH BROWN 4 SAMI SAUILUMA 5 COREY BROWN 6 BLAKE AYSHFORD 7 TODD MURPHY 8 ANDREW PEARN 9 KURT KARA 10 MYLES TAUELI 11 TAREK ELMASRI 12 KURT DILLON 13 TIM ROBINSON 14 AHMAD ELLAZ 15 PAT POLITONI 17 RAY MOUJALLI 21 SAULALA HOUMA 23 MALAKAI HOUMA COACH GREG MATTERSON

 

 

Penrith v Mounties
Pepper Stadium, Saturday 8th August
3:00pm
Referee: Liam Nicholls
Touch Judges: John Woods, Jay Farlow
Listen Live on Hawkesbury Radio on 89.9FM or hawkesburyradio.com.au

PANTHERS: 1 KIERAN MOSS 2 EDDIE AIONO 3 BRENT NADEN 4 MALIKO FILINO 5 MALAKAI WATENE-ZELEZNIAK 6 ADRIAN DAVIS 7 SAM SCARLETT 8 SAM ANDERSON 9 SIONE KATOA 10 MATT EISENHUTH 11 BEN MURDOCH- MASILA 12 TUPOU SOPOAGA 13 ANDY SAUNDERS 14 BRENDAN ATTWOOD 15 RODNEY COATES 16 OLIVER CLARK 17 COREY HARAWIRA-NAERA 18 CHRIS SMITH COACH GARTH BRENNAN
MOUNTIES: 1 JACK AHEARN 2 STEWART MILLS 3 MITCH CRONIN 4 JEREMY HAWKINS 5 GUS AIGA 6 JOSH MCCRONE 7 MITCH CORNISH 8 KYLE O’DONNELL 9 JARROD BRACKENHOFER 10 MARK NICHOLLS 11 PAT MATAELE 12 JOE ROKOQO 13 JEFF LYNCH 14 RHYS KENNEDY 15 CLAY PRIEST 16 WILLIE MATAKA 17 SAM DUGGAN COACH STEPHEN ANTONELLI

 

North Sydney v New Zealand
North Sydney Oval, Saturday 8th August
3:00pm
Referee: Drew Oultram Touch Judges: Michael Laverty, Mitchell Stone

BEARS: 1 DARRYL MILLARD 2 KIRISOME AUVA’A 3 LATRELL SCHAUMKEL 4 ED MURPHY 5 JOEL REDDY 6 CODY WALKER 7 DARREN NICHOLLS (c) 8 NATHAN BROWN 9 PAUL CARTER 10 ZANE MUSGROVE 11 TULSA SAUMAMOA 12 JACK GOSIEWSKI 13 CHEYNE WHITELAW 14 SCOTT SORENSEN 15 JESSE ROBERTS 16 ANGUS CRICHTON 17 JOHN OLIVE 18 FRED JUNIOR MAUALA 19 SAM MANULELEUA COACH BEN GARDINER
WARRIORS: 1 GLEN FISIIAHI 2 VILIAMI KAVEINGA 3 MATTHEW ALLWOOD 4 KONRAD HURRELL 5 SAULA SOLOMONA 6 ATA HINGANO 7 MASON LINO 8 UPU POCHING 9 DAVID BHANA 10 SAM RAPIRA 11 JOHN PALAVI (c) 12 MARATA NIUKORE 13 SIONE LOUSI 14 PATRICK SIPLEY 15 JAMES BELL 16 KOUMA SAMSON 17 LEVI NORTON COACH STACEY JONES

 

 

Newcastle v Illawarra
Hunter Stadium, Sunday 9th August
11:45am
Referee: Damian Briscoe
Touch Judges: Richard Daizli, Benjamin Teague

KNIGHTS: 1 KERROD HOLLAND 2 HONETI TUHA 3 PAT MATA’UTIA 4 CHANEL MATA’UTIA 5 JARRED NOTT 6 GEORGE NDAIRA 7 JAELEN FEENEY 8 SAM MATAORA 9 DANNY LEVI 10 PATERIKA VAIVAI 11 LACHLAN FITZGIBBON 12 JOSEPH TAPINE 13 MARVIN FILIPO 15 JAMES TAYLOR 16 BRETT JARRETT 17 BEN TUPOU 18 MICHAEL STEELE 20 DAMIEN SIRONEN 24 TAMA KOOPU COACH MATT LANTRY
CUTTERS: 1 BLAKE WALLACE 2 KAYNE BRENNAN 3 JUNIOR VAIVAI 4 NATHAN GREEN 5 ETO NABULI 6 ADAM CLUNE 7 SHANNON CROOK 8 RUSSELL PACKER 9 HEATH L’ESTRANGE 10 LUKE PAGE 11 TEKINA VAILEA 12 ADAM TUIMAVAVE-GERRARD 13 SAM COSTER 14 BRENT ANDERSON 15 SHANNON WAKEMAN 16 PENI BOTIKI 17 FRASER ALCOCK COACH SCOTT LOGAN

 

Wentworthville v Manly
Ringrose Park, Sunday 9th August
3.00pm
Referee: Ryan Jackson
Touch Judges: Brenden Wood, Jay Farlow

MAGPIES: 1 JAKE BUTLER-FLEMING 2 HALAUAFU LAVAKA 3 BEN CROOKS 4 VAI TOUTAI 5 BURETA FARAIMO 6 RYAN MATTERSON 7 BEAU HENRY 8 TUI KAMIKAMICA 9 SAM GORMAN 10 MOSES MANU 11 CODY NELSON 12 NICK KASSIS 13 JOSEPH UALESI 14 JACK MADDEN 15 FRED PAKUTOA 16 CHRIS RAKETI 17 MITCH STANFIELD COACH STEVEN HALES
SEA EAGLES: 1 DOM REARDON 2 DELROY BERRYMAN 3 BRAYDEN WILIAME 4 TONY SATINI 5 DAVID WILLIAMS 6 JACK LITTLEJOHN 7 MANAIA RUDOLPH 8 SIOSAIA VAVE (c) 9 JAYDEN HODGES 10 TYSON ANDREWS 11 TODD WILSON 12 DYLAN KELLY 13 JORDAN LATHAM 14 KURT ALDRIDGE 15 CHEYSE BLAIR 16 BRENTON LAWRENCE 17 UITI BAKER COACH LUKE WILLIAMSON

 

 

Wyong v Canterbury
Morrie Breen Oval, Sunday 9th August
3.00pm
Referee: Daniel Olford
Touch Judges: Jimmy Oliveira, Mitchell Stone
Listen Live at Radio Hub at radiohub.com.au 

ROOS: 1 OMAR SLAIMANKHEL 2 CHRIS CENTRONE 3 NATHAN SMITH 4 YILEEN GORDON 5 ABRAHAM PAPALII 6 SAMISONI LANGI 7 TYLER CORNISH 8 MAGNUS STROMQUIST 9 MITCH WILLIAMS (c) 10 ELONI VUNAKECE 11 LEIVAHA PULU 12 WILLIE MANU 13 SHAUN BOSS 14 BROCK MOLAN 15 JACK SIEJKA 16 LOPINI PAEA 17 CARNE DOYLE-MANGA COACH RIP TAYLOR
BULLDOGS: 1 LINDON MCGRADY 2 TYRONE PHILLIPS 3 CHASE STANLEY 4 LEVI DODD 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 JALINE GRAHAM 8 ANTONIO KAUFUSI 9 DAMIEN COOK 10 HERMAN ESE’ESE 11 GEORGE TSIKRIKAS 12 ADAM ELLIOTT 13 JASON SCHIRNACK 14 BRAD CLARK 15 PAT O’HANLON 16 JACOB LOKO 17 MAKAHESI MAKATOA 19 TAUTALATASI TASI COACH ANDREW PATMORE