Teams Rd 24 | Sydney Shield

Auburn v East Campbelltown
Lidcombe Oval, Saturday 29th August
12.00pm
Referee: Taylor Deland-Cleveland Touch Judges: Scott Shephard, Tim Robinson

WARRIORS: 1 JOEY BURCHELL 2 JARDIN SANJOVIC 3 CHRIS CUNNINGHAM 4 ABRAHAM EL ZAKHEM 5 ERIC RUKA 6 MICHAEL APPLEBEE 7 ZAC GREENE 8 JAMEL HUNT 9 MITCH MORETON 10 JASON TUULAU 11 MATT HALALILO 12 JOSH MONTGOMERY 13 JAASON FINAU 14 SEAN PAUL FENUKITAU 15 JACK MITCHELL 16 ANTHONY SEMRANI 17 KISI TAULANI COACH LEE MALKOUN
EAGLES: 1 BEN BAKER 2 CRIAG MOUTASKAS 3 FUSI TOUTAI 4 AMANONO TOVIO 19 GEORGE VATUVEI 6 EDWIN (SEAN) CONNOR 7 CHRIS STANDING 8 GUY THOMPSON 9 JOHN DA SILVA 23 ROSS MATI - LERFI 18 SHANE LALOGAFAU 20 MASON TALOLUA 11 CODY TIMOTI 13 MANDELLA FALEAFAGA 15 KITE PASEKA 16 BEN JANKOWSKI 17 JASTON APAOLA 10 BEN ZUCCHETTO 20 SOLOMONA FAINIFA 22 EDDIE VATUVEI COACH RICHARD BARNES

 

 

Asquith v Wentworthville
H.E. Laybutt Fields, Saturday 29th August
11.00am
Referee: Trent Cini Touch Judges: Phelix El Kek, Todd Smith
Listen live via 100.1FM or
triplehfm.com.au

 

ASQUITH MAGPIES: MAGPIES: 1 SAM BUTTEL 2 MELI KATIA 3 LUKE HANSON 4 LUKE MCDONALD 5 CHAD RENNIE 6 AIDEN CARNEY 7 TAYLOR BENNETT 8 MARK MEREDITH 9 SHAE JARVIS 10 TAYLOR MC CANN 11 ROBBIE WILLIAMS 12 AARON PAPERA 13 BEN MOONEY 14 BRAD HORDER 15 NATE BARNES 16 MICK LANE 17 PAUL KATIA COACH INA PAPERA
WENTY MAGPIES: 1 DAVID SISIFA 2 REGAN RONA 3 MATT COLLINS 4 REGAN HAIKA 5 STEVE FAFITA 22 KEEHAN DIAMOND 7 DEAN MATTERSON 10 JORDAN TUKERE 9 MATT PRICE 23 NETARNI SUKA 12 VALU NASIO 13 SOLOMONE LASALO 6 SIMON GREAVES 14 SAM KEI 17 KALA LEHA 21 ALLAN NIUSELA 8 PALU MAHE COACH ALEX CHAN

 

 

Blacktown v Peninsula
H.E. Laybutt Fields, Saturday 29th August
1.00pm
Referee: Darian Furner Touch Judges: Ferras Karam, Shaun McHatton
Listen to the second half live via 100.1FM or
triplehfm.com.au

 

WORKERS: 1 DANIEL CASSONE 2 SKIP LIPANO 3 DANIEL SMITH 4 TIA AMOSA 5 LOMANO LUFE 6 LAZARUS BROWN 7 BLAKE GOODMAN 22 VANN WALLACE 12 JOSH FRAZER (c) 11 CHARLIE LATULIPE 10 JADEN LAING 9 TONI SASSINE 8 KILLIFI TIA-KILLIFFI 14 JAD MAHMOUD 13 TAVI MARIOTA 15 GAVIN PATUKI 16 BLAKE DUNSCOMBE 26 DANIEL COCHRAN COACH LEON LATULIPE
SEAGULLS: 1 JAKE PICKERING 2 JEREMY MARSHALL 3 BRENDAN LIAINA 4 BARRY MCGRADY 5 RICHIE GOODWIN 6 JON GRIMES 7 SAM SHORT 8 DAMIAN LAWLER 9 HARRY BERRYMAN © 10 JAMES LEULUAI 11 TIM PONT 12 TOM LEATHERBY 23 MIKEY TIOPIRA 14 SHAUN SPRINGALL 15 MITCH LEACH 16 VINNY NGARO 24 JOSH HALL

 

 

Western Suburbs v Belrose
Campbelltown Sports Stadium, Saturday 29th August
11.30am
Referee Damien Simes: Touch Judges: Andrew Wheeler, Mark Hinton

MAGPIES: 1 BLAKE SUTTON 2 FALCON PENI 3 RHYS TUCKER 4 PHILLIP BROMBLE 5 SIMON SIMONA 6 DAMIEN DOAN 7 JAMES GORING 8 FA’ATUI UELE 9 DANIEL BELL 10 PJ LEIFI 11 JAMIE HILL 12 KURT ATKINSON 13 HAYDEN JOHNSTON 14 GEORGE AZZI 16 BEN MITCHELL 17 JACOB NANSEN 18 TYSON TIE TIE COACH MARK BARNES
EAGLES: 1 CHRISTIAN BATE 2 RYAN MAWHINNEY 3 DAMIAN RETI 4 ANDREW HALSTEAD 5 KYLE SAUNDERS 6 SCOTT ROSSER 7 JAMES MORTIMER 8 JIMMY CURTIS 9 DAVID MARANDO 10 ALEX MAMMONE 11 COREY MURPHY 12 ADAM SAUNDERS 13 SHEM GRIEVE 14 BEN PICKERING 15 CHRIS LOWE 16 KEN SZEREMTA 21 JORDAN SIMS COACH JAMES MORTIMER

 

Guildford v Mounties
McCredie Park, Sunday 30th August
1.00pm
Referee: Matt Treneman Touch Judges: Darren Van Der Moosdyk, Lyndsay Packer

OWLS: 1 MALI LI 2 JEREMEY KING 3 GEORGE VI 4 JULIAN KING 5 JONOTHON MOSE 6 FAIMNIFO SEVE 7 TROY DARGAN 8 PAULA KAUFUSI 9 ALEC BUSH 10 JAMIE STOWERS 11 CALEB HUNT 12 MITCH BURT 13 THOMAS FIELD 14 SEAN WAPOLE 15 CRAIG FIELD 16 DENZAL TONISE 17 KURT DELUIS 18 FRANK SALU COACH TODD McKEOWN
MOUNTIES: 1 THEO LEATO 2 PAT DUMONT 3 JOEL PATULLO 4 LOUIS VAIOTU 5 JAMES HORVAT 6 BRENDAN NEWTON 7 BRADLEY SPEECHLEY 8 FRED TEVAGA 9 JOHN MARTIN 10 TERE GLASSIE 11 RYAN JEFFERYS 12 BEN WHITEHOUSE 13 DAYNE VETTE WELSH 14 ZAC WEDESWEILER 15 ROBERT TULIATU 16 JAMES HORVAT 17 MARCO MUSCATELLO 18 LUKE SPEECHLEY 19 RUSTY BRISTOW 20 RHYS NORMAN 21 JOSUA CAKACAKA 22 SISA BALEKOKO COACH GLENN ANTONELLI

 

 

Cabramatta v Hills
New Era Stadium, Sunday 30th August
1.15pm
Referee: Phil Sung Touch Judges: Jay Farlow, Mitchell Stone
Listen live via 100.1FM or
triplehfm.com.au

 

TWO-BLUES: 1 SIONE KATOA 2 SIONE FUKOFUKA 3 B.J. NATHAN 4 HENRY IUTA 5 SIMON FONUA 6 SOLOMON TOMOKINO 7 JAKE JACKSON 8 RICHARD POHAHAU 9 MIKE MUNDAY 10 EDDIE TAVITA 11 MORRIS HIGHAM 12 HENRY MAHE 20 SIONE MASSAMI 14 JARRED DELAUNEY 15 MARK GRIFFITHS 16 DION HARRIS 17 CAMERON MARTIN 18 JOSH ELMER COACH LEVIH WARBY
BULLS: 1 SCOTT HOGAN 2 ANTHONY OVERTON 3 EDRIC HOLMES 4 ADAM McMILLAN 5 JON SAKR 6 DANIEL MAHONEY 7 JAMES BOUSTANI 8 MICK HAWKINGS 9 TYLER HARRIS 10 BROD WRIGHT 11 DAVID BAUMANN 12 JAKE LEWIS 13 ADAM SPICER 14 HARLAN ALAALATOA 15 KENNEDY PETTYBORNE 16 AARON WESTON 17 KAVA UTOIKIMANU COACH PAUL GRIFFIN

 

Windsor v BYE