Competition - Intrust Super Premiership Round - Round 08 Teams - Canterbury Bulldogs v North Sydney Bears - 23rd of April 2016 Venue - ANZ Stadium, Homebush, NSW, Photographer - Paul Barkley

Penrith Panthers v Mounties
Carrington Park, Saturday 30 April
12:40pm
Referee: Damian Briscoe
Touch Judges: Jay Farlow, Kieren Irons

Penrith: 1 WILL SMITH 2 JOSH HALL 3 MALAKAI WATENE-ZELEZNIAK 4 GEORGE JENNINGS 5 ZAC MCKAY 6 MATT PLACE 7 ZACH DOCKAR-CLAY (C) 8 ANDY SAUNDERS 9 SIONE KATOA 10 MOSES LEOTA 11 COREY HARAWIRA-NAERA 12 SITALEKI AKAUOLA 13 ELIJAH TAYLOR 14 SAM CLUNE 15 BEN GARCIA 16 TUPOU SOPAGA 17 WELLINGTON ALBERT

Mounties: 1 ZAC SANTO 2 EDDIE AIONO 3 BRENKO LEE 4 SISA WAQA 5 KATO OTTIO 6 LACHLAN CROKER 7 MAURICE KENNEDY 8 RHYS KENNEDY 9 ADAM CLYDSDALE 10 JACOB MAYER 11 JARRAD KENNEDY 12 MITCH BARNETT 13 GLEN BUTTRISS (C) 14 SAM DUGGAN 15 SCOTT SORENSON 16 MITCH KENNEDY 17 ROYCE HUNT COACH STEPHEN ANTONELLI

Wests Tigers v North Sydney Bears
Moss Vale Oval, Saturday 30 April
3pm
Referee: Ryan Jackson
Touch Judges: Mathew Damaso, Richard Daizli

Wests Tigers: 1 JUSTIN HUNT 2 JOSH ADDO CARR 3 NATHAN MILONE 4 CHANCE PENI 5 WATSON HELETA 6 JACK LITTLEJOHN 7 JOSH DRINKWATER 8 ROD GRIFFIN 9 MANAIA CHERRINGTON 10 JORDAN GRANT 11 MICHAEL CHEE KAM 12 ASIPELI FINE (C) 13 JOEL EDWARDS 14 JEREMY MARSHALL-KING 15 DALLAS GRAHAM 16 WESLEY LOLO 17 TYLER CASSEL 18 MATTHEW EISENHUTH COACH PAUL STRINGER

North Sydney: 1 SITIVENI MOCEIDREKE 2 MICHAEL OLDFIELD 3 SIOSIFA TALAKAI 4 ED MURPHY (C) 5 TOM HUGHES 6 CODY WALKER 7 ELI LEVIDO 8 CLAYTON WILLIAMS 9 BRAD DIETZ 10 JOKATAMA DOKINAVALU 11 JACK GOSIEWSKI 12 PATRICE SIOLO 13 CHEYNE WHITELAW 14 PIKI ROGERS 15 SAMISONI LANGI 16 JORDAN LATHAM 17 FRED JUNIOR MAUALA 18 COACH BEN GARDINER

Wentworthville Magpies v Newtown Jets
Cessnock Sports Ground, Saturday 30 April
4:45pm
Referee: Matt Noyen
Touch Judges: Benjamin Teague, John Woods

Wentworthville: 1 KIEREN MOSS 2 BURETA FARAIMO 3 VAI TOUTAI 4 SCOTT SCHULTE 5 HONETI TUHA 6 MICHAEL DOOLAN 7 MITCH CORNISH 8 RORY O’BRIEN 9 CAMERON KING 10 DAVID GOWER 11 JAMES HASSON 12 CODY NELSON (C) 13 JOSEPH UALESI 14 BLAKE COOK 15 RYAN MORGAN 16 ADRIAN HA’ANGANA 17 AARON PENE 18 JACK MADDEN COACH JOEY GRIMA

Newtown: 1 ARANA TAUMATA 2 TRAVIS ROBINSON 3 JORDAN DREW 4 MATT EVANS 5 JACOB GAGAN 6 JOSH CLEELAND 7 FA'AMANU BROWN 8 DAVID FIFITA 9 MATT MCILWRICK 10 JESSE SENE-LEFAO 11 ANTHONY MORAITIS 12 KURT CAPEWELL 13 JASON SCHIRNACK 14 JUNIOR ROQICA 15 KURT KARA 17 MALAKAI HOUMA 19 JALINE GRAHAM 21 KURT DILLON COACH GREG MATTERSON

Newcastle Knights v Wyong Roos
Woy Woy Oval, Saturday 30 April
7:30pm
Referee: Jeff Hartup
Touch Judges: Jimmy Oliveira, Mitchell Stone

Newcastle: 1 BRYCE DONOVAN 2 KEN TOFILAU 3 HENRY PENN 4 JAMES ELIAS 5 TYME DOW-NIKAU 6 JAELEN FEENEY 7 DYLAN PHYTHIAN 8 JOSH KING 9 KURT ALDRIDGE 10 TAMA KOOPU 11 TEKINA VAILEA 12 BRADIE SMITH 13 LUKE YATES 14 DANNY KERR 15 SAM BERNSTROM 16 MICHAEL STEELE 17 UITI BAKER 19 SAM COOK COACH MATT LANTRY

Wyong: 1 OMAR SLAIMANKHEL 2 CHRIS CENTRONE 3 NATHAN SMITH 4 DOMINIC REARDON 5 CHARLIE TAYLOR 6 KAURI AUPOURI 7 TYLER CORNISH 8 PAKI AFU 9 MITCH WILLIAMS (C) 10 CARNE DOYLE-MANGA 11 JACKSON HILL 12 JAI INGRAM 13 ZANE TETEVANO 14 BROCK MOLAN 15 JAKE LEWIS 16 KURT WARDEN 17 JOEY LUSSICK COACH RIP TAYLOR

New Zealand Warriors v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Mt Smart Stadium, Sunday 1 May
11:45am (local)
Referee: Jamal Thompson
Touch Judges: Simon Taylor, Nathan Barker Pringle

New Zealand: 1 HENARE WELLS 2 KEN MAUMALO 3 KONRAD HURRELL 4 MATTHEW ALLWOOD 5 CHARNZE NICOLL-KLOKSTAD 6 ATA HINGANO 7 JEFF ROBSON 8 SIONE LOUSI 9 NATHANIEL ROACHE 10 TOAFOFOA SIPLEY 11 ALI LAUITIITI 12 JOHN PALAVI (C) 13 LIGI SAO 14 MASON LINO 15 UPU POCHING 16 PAT SIPLEY 17 JAMES BELL 18 VILIAMI KAVEINGA COACH STACEY JONES

Canterbury-Bankstown: 1 BRAD ABBEY 2 REIMIS SMITH 3 TYRONE PHILLIPS 4 REUBENN RENNIE 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 DANE CHISHOLM 8 MAKAHESI MAKATOA 9 BRONSON GARLICK 10 JAKE KAMIRE 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 RENOUF TO’OMAGA 13 ADAM ELLIOTT 14 BRAD KEIGHRAN 15 GEORGE TSIKRIKIS 16 BRANDON LUAMANU 23 WILL SOLWAY COACH ANDREW PATMORE

Manly-Warringah Sea Eagles v Illawarra Cutters
Nowra Showground, Sunday 1 May
1pm
Referee: Daniel Olford
Touch Judges: Mark Bohan, Feras Karam

Manly-Warringah: 1 PETER SCHUSTER 2 HALAUAFU LAVAKA 3 JAMES TUITAHI 4 BRAD PARKER 5 BEN FRITZ 19 FELETI MATEO 7 PITA GODINET 8 LUKE BURGESS 9 HUGH PRATT 10 FABIAN GOODALL 11 NATHAN GREEN 12 DYLAN KELLY 13 DANIEL VASEK 14 JOSH MARTIN 15 RHYS ARMSTRONG 16 JORDAN SIMS 17 EZRA HOWE

Illawarra: 1 ADAM QUINLAN 2 TOM CARR 3 LEVI DODD 4 KURT MANN 5 MITCH PORTER 6 DREW HUTCHISON 7 SHAUN NONA 8 SHANNON WAKEMAN 9 SAM COSTER 10 SEBASTINE IKAHIHIFO 11 TYRONE MCCARTHY 12 JACOB HOST 13 JACOB MARKETO 14 BLAKE WALLACE 15 JACOB HIND 16 DAMIAN SIRONEN 20 ANDREW MCCARTHY COACH JASON DEMETRIOU