Competition - Intrust Super Premiership Round - Round 09 Teams - Penrith Panthers v Mounties - 30th of April 2016 Venue - Carrington Park, Bathurst, NSW, Photographer - Paul Barkley

TEAMS | Intrust Super Premiership NSW Rd 10

Penrith Panthers v New Zealand Warriors
Pepper Stadium, Saturday 14 May
2pm
Referee: Philip Henderson
Touch Judges: John Woods, Damian Briscoe
LIVE Broadcast by Hawksbury Radio (89.9FM)
PENRITH:
1 SAM CLUNE 2 JOSH HALL 3 MALAKAI WATENE-ZELEZNIAK 4 BRENT NADEN 5 ZAC MCKAY 6 WILL SMITH 7 ZACH DOCKAR-CLAY © 8 ANDY SAUNDERS 9 SIONE KATOA 10 MOSES LEOTA 11 COREY HARAWIRA-NAERA 12 SITALEKI AKAUOLA 13 BEN GARCIA 14 TUPOU SOPAGA 15 PAEA PUA 16 VILIAME KIKAU 17 RODNEY COATES 18 MATT PLACE
NZ WARRIORS:
1 HENARE WELLS 2 KEN MAUMALO 3 KONRAD HURRELL 4 CHARNZE NICOLL-KLOKSTAD 5 TOMAS AOAKE 6 ATA HINGANO 7 JEFF ROBSON 8 ALBERT VETE 9 NATHANIEL ROACHE 10 TOAFOFOA SIPLEY 11 ALI LAUITIITI 12 LIGI SAO 13 SAM LISONE 14 MASON LINO 15 UPU POCHING 16 SEMISI TYRELL 17 JAMES BELL COACH STACEY JONES

Newtown Jets v Mounties
Henson Park, Saturday 14 May
3pm
Referee: Jeff Hartup
Touch Judges: Richard Daizli, Jimmy Oliveira
LIVE Broadcast by Steele Sports
NEWTOWN:
1 ARANA TAUMATA 2 TRAVIS ROBINSON 3 JORDAN DREW 4 MATT EVANS 5 JACOB GAGAN 6 JOSH CLEELAND 7 FA'AMANU BROWN 8 JUNIOR ROQICA 9 MATT MCILWRICK 10 JESSE SENE-LEFAO 11 ANTHONY MORAITIS 12 KURT CAPEWELL 13 JASON SCHIRNACK 14 KURT DILLON 15 KURT KARA 17 MALAKAI HOUMA 19 JALINE GRAHAM COACH GREG MATTERSON
MOUNTIES:
1 ZAC SANTO 2 EDDIE AIONO 3 BRENKO LEE 4 CAMERON PHELPS 5 KATO OTTIO 6 LACHLAN CROKER 7 MAURICE KENNEDY 8 RHYS KENNEDY 9 ADAM CLYDSDALE 10 JACOB MAYER 11 JARRAD KENNEDY 12 MITCH BARNETT 13 GLEN BUTTRISS © 14 SAM DUGGAN 15 SCOTT SORENSON 16 MITCH KENNEDY 17 WILL MATAKA 18 ROYCE HUNT COACH STEPHEN ANTONELLI

Canterbury Bulldogs v Wentworthville Magpies
Belmore Oval, Saturday 14 May
3pm
Referee: Joshua McGowan
Touch Judges: Jay Farlow, Feras Karem
CANTERBURY:
1 BRAD ABBEY 2 NESI MATAITONGA 3 CHASE STANLEY 4 REUBENN RENNIE 5 JARROD MCINALLY 6 MATT FRAWLEY 7 DANE CHISHOLM 8 MAKAHESI MAKATOA 9 BRONSON GARLICK 10 DANNY FUALALO 11 LAMAR LIOLEVAVE 12 RENOUF TO’OMAGA 13 ADAM ELLIOTT 14 BRAD KEIGHRAN 15 GEORGE TSIKRIKIS 16 BRANDON LUAMANU 17 GRAHAM CLARK 23 JAKE KAMIRE COACH ANDREW PATMORE
WENTWORTHVILLE:
1 KIEREN MOSS 2 NICK WALKER 3 SCOTT SCHULTE 4 JOHN FOLAU 5 HONETI TUHA 6 TROY DARGAN 7 MITCH CORNISH 8 RORY O’BRIEN 9 CAMERON KING 10 DANIEL ALVARO 11 JAMES HASSON 12 CODY NELSON (C) 13 KAYSA PRITCHARD 14 MATT WOODS 15 JOSEPH UALESI 16 NICK KASSIS 17 AARON PENE JOEY GRIMA

Wests Tigers v Wyong Roos
Campbelltown Stadium, Saturday 14 May
3pm
Referee: Ryan Jackson
Touch Judges: Mathew Damaso, Faye Lehane
LIVE Broadcast by Steele Sports
WESTS TIGERS:
1 WATSON HELETA 2 JOSH ADDO CARR 3 NATHAN MILONE 4 MICHAEL CHEE KAM 5 CHANCE PENI 6 JACK LITTLEJOHN 7 JOSH DRINKWATER 8 DALLAS GRAHAM 9 MATT BALLIN 10 WESLEY LOLO 11 TYLER CASSEL 12 ASIPELI FINE © 13 ROD GRIFFIN 14 MANAIA CHERRINGTON 15 JORDAN GRANT 16 JOEL EDWARDS 17 MATTHEW EISENHUTH 19 JEREMY MARSHALL-KING COACH PAUL STRINGER
WYONG:
1 OMAR SLAIMANKHEL 2 CHRIS CENTRONE 3 BRENDAN ELLIOT 4 DOMINIC REARDON 5 KIEREN GALLAGHER 6 JASON SEAGE 7 TYLER CORNISH 8 PAKI AFU 9 MITCH WILLIAMS © 10 ABRAHAM PAPALII 11 CHRIS SMITH 12 JAI INGRAM 13 ZANE TETEVANO 14 BROCK MOLAN 15 JACKSON HILL 16 CARNE DOYLE-MANGA 17 JOEY LUSSICK COACH RIP TAYLOR

Illawarra Cutters v Newcastle Knights
Hunter Stadium, Sunday 15 May
11:40am
Referee: Adam Cassidy
Touch Judges: Benjamin Teague, John Woods
LIVE on FOX SPORTS 1 (501)
ILLAWARRA:
1 ADAM QUINLAN 2 LEVI DODD 3 TAANE MILNE 4 KURT MANN 5 IZAAC THOMPSON 6 SHAUN NONA 7 DREW HUTCHISON 8 SHANNON WAKEMAN 9 JOSH MCCRONE 10 SEBASTINE IKAHIHIFO 11 TYRONE MCCARTHY 12 ERIC NEWBIGGING 13 HAME SELE 14 BLAKE WALLACE 15 JACOB HIND 16 DAMIAN SIRONEN 20 SAM COSTER 22 CHRIS LEWIS COACH JASON DEMETRIOU
NEWCASTLE:
1 BRYCE DONOVAN 2 KEN TOFILAU 3 HENRY PENN 4 JAMES ELIAS 5 TYME DOW-NIKAU 6 DYLAN PHYTHIAN 7 WILLIAM PEARSALL 8 JOSH KING 9 JOE MORRIS 10 LUKE YATES 11 LACHLAN FITZGIBBON 12 BRADIE SMITH 13 DAVID BHANA 15 TEKINA VAELEA 16 BEN STONE 17 TAMA KOOPU 20 UITI BAKER 24 MICHAEL STEELE COACH MATT LANTRY

North Sydney Bears v Manly Sea Eagles
North Sydney Oval, Sunday 15 May
3pm
Referee: Damian Briscoe
Touch Judges: Jimmy Oliveira, Jay Farlow
LIVE Broadcast by Triple H (100.1FM)
NORTH SYDNEY:
1 SITIVENI MOCEIDREKE 2 LATRELL SCHAUMKEL 3 TEVITA COTERELL 4 ED MURPHY (C) 5 TOM HUGHES 6 CODY WALKER 7 ELI LEVIDO 8 FRED JUNIOR MAUALA 9 BRAD DIETZ 10 JOKATAMA DOKINAVALU 11 SIOSIFA TALAKAI 12 PIKI ROGERS 13 CLAYTON WILLIAMS 14 TULSA SAUMAMAO 15 JACK SIEJKA 16 TAUTALATASI TASI 17 WINSTONE ASOTASI 18 COACH BEN GARDINER
MANLY:
1 PETER SCHUSTER 2 HALAUAFU LAVAKA 3 JAMES TUITAHI 4 HARLAN COLLINS 5 BEN FRITZ 6 NICHO HYNES 7 DANIEL VASEK 8 LUKE BURGESS 9 HUGH PRATT 10 JOSH STARLING 11 NATHAN GREEN 12 JAMIE BUHRER 13 LIAM KNIGHT INTERCHANGE 14 DYLAN KELLY 15 MOSES MCGREAL 16 RHYS ARMSTRONG 17 FABIAN GOODALL COACH LUKE WILLIAMSON/CHAD RANDALL