You have skipped the navigation, tab for page content
TEAM LISTS | Men's Under-23s Country Championships Round 1

Men’s Under-23s Country Championships Team Lists Round One

Saturday, 7th March 2020

Monaro Colts v Central Coast Roosters – Goulburn Workers Arena, kick-off at 11:20am

Monaro Colts

1. Kyle Shepherdson 2. Connor De Massen 3. Lachlan Everston 4. Gideon Afameui 5. Kaine Pagura 6. Zac Patch 7.  Josh Fattore 8. Matt Scott 9. Cooper Purcell 10. Bailey Loughhead 11. Nukurua Ngere 12. Jacob McGrath 13. Matt Woolnough 14. Jackson Stuart 15. Ranapiui Baker 16. Matt Martin 17. Jedi Simbiken 18. Isaiah Latu 19. Joel Ambrose 20. Roman Leota 21. Hayden Lazarus 22. Steve Cummins

Coach: Justin Giteau

 

Central Coast Roosters

1.Luke Cain 2. Kye Martin 3.Sam Paul 4.Sam McClelland 18.Brydon Ramien 6.Jake Slee 7.Jack Burraston 8.Matthew Fisk 9.Kye Hopwood 10.Jarrod Kessler 11.Tarnae Mahon 12.Lachlan Bell 13.Jack Weir 14.Dylan Clark 15.Kyle McCudden 16.Chase Partridge 17.Jacob Kernick 20.Lachy Hanneghan

Coach: Jeff Coroneos

 

Northern Rivers Titans v Greater Northern Tigers – Crozier Oval, kick-off at 2:00pm

Northern Rivers Titans

1.Noah King 2. Brett Kelly-Worth 3. Ryce Riches 4. Josh Patston 5.Daryl Brooks 6. Tahne Robinson 7. Harry Fitzhugh 8. Theo Hippy 9. Zac Beecher 10.Nick Morrissey 11.Bailey Crompton 12. Michael Schipp 13. Kyle Kennedy 14. Kel Sheather 15.Matt Koellner 16. Lachlan Kennedy 17. Tyson Donnelly 18. Jordan Sly 19.Josh Beech 20. Aiden Kennedy 21. Blake Davies

Coach: Brian Battese

 

Greater Northern Tigers

1. Steve McGrady 2. Brennan Cosgrove 3. Hamish Wolfgang 4. Will Nieuwenhuise 5. Brady Curry 6. Bailey Taylor 7. Scott Berry 8. Isaac Austin 9. Ryan Ingram 10. Lincon Smith 11. Tyler LePrince-Campbell 12. Morgan Amidy 13. Jack Patterson 14. Ryan Hawkshaw 15. Mitchell Sheridan 16. Bailey Cosgrove 17. Fraser Evans 18. Issac Harris

Coach: Aaron Watts

 

Newcastle and Hunter RL v North Coast Bulldogs – Cessnock Sports Ground, kick-off at 2:00pm

Newcastle and Hunter RL

1. Brendan Hay 2. Tom Patullo 3. Todd Murphy 4. Jackson Myers 5. Michael Mitchell 6. Kyle Handford 7. Boston Smith 8. Joel Newman 9. Jack Beagley 10. Joel Williams 11. Hayden Yates 12.  Joel Taylor 13. Hayden Thompson 14. Jed Cooper 15. Daniel Probert 16. Caleb McGrady 17. Ryan Jones 18. Trent Spicer Coach:  Lyndon Sheppard

North Coast Bulldogs

1.Kaine Parkinson 2. Denzel Briscoe 3. Sam Shields 4. Dylan Collet 5. Cooper Woods 6.Michael Hart 7. Triston Scott 8. Mitchell Smith 9. Oscar Carey 10. Kyle Robbins 11. Jesse Douglas 12. Alex Bunt 13. Oliver Pascoe 14. Joseph Barber 15. Harry Hanley 16. Conrad Lardner 17. Koby Smith 18. Tyler Roberts

Coach: Matt Shipway

Riverina Bulls v Illawarra South Coast Dragons – McDonalds Park, kick-off at 2:00pm

Riverina Bulls

1. James Girdler 2. Hamish Starr 3. Jock  Ward 4. Matt Lyons 5. Josh Fisher 6. Kirtis Fisher 7. Dylan McLachlan 8. Hayden Cowled 9. Jesse Corcoran 10. Jayke Hogan 11. Liam Wiscombe 12. Connor McCauley 13. Hayden Ashcroft 14. Jeremy Wiscombe 15. Mitch Bennett 16. Daniel Fisher 17. Royce Tout 18. Tye Fletcher 19. Eddie Jackson 20. Brandon Caitlin

Coach: Jody Rudd

 

Illawarra South Coast Dragons

1. Ethan Abou-Chaida 2. Jason Gillard 3. Wayde Aitken 4. Scott Galeano 5. Dante Lusio 6. Jackson Willis 7. Cameron Vazzoler 8. Juvilee Samiu 9. Blair Grant 10. Josh Dowel 11. Tom Angel 12. Kyle Stone 13. Matthew Delbanco 14. Matthew Sheppard 15. Judd Collyer 16. Jake Fitzgerald 17. Zaan Weatherall

Coach: Wade Forrester

 

Sunday, 8th March 2020

Western Rams v GSR Wests Tigers – King George Oval, kick-off at 2:00pm

Western Rams

1. William Lousick 2. Brock Naden 3. Jesse Wighton 4. Mitchell Andrews 5. Regan Hughes 6. Mitch Burke 7. Thomas Toohey 8. Joseph Hobby 9. Wade Kavanagh 10. Taumutu Afemui-Nohotima 11. Cody Godden 12. Ethan McKellar 13. Nathan Potts 14. Jayden Burke 15. Nathan Ward 16. Jay Slavin 17. Bailey Hartwig 18. Brogan Black

Coach: Cameron Greenhalgh

GSR Wests Tigers

1.Steele Brown 2.Bailey King 3.Allan Shipley 4.Daniel Muir 5.Jonothan Kyriacou 6.Adam Campbell 7.Hosea Leuea 15.Ryan Wessel 9.Michael Goggins 10.Daniel Lovell 23.Tre-Deuce Sio 12.Jack Greene 20.Feiloaki Feiloakitohi 14.Trent Douglas 18.Jack Gordon 19.Josiah Lealamisa 21.Grant Kembrey 24.Rasouki-Mohammed Ajineh 25.Jye Ellul
Coach: Chris Yates