Here are the line ups for round twenty four of the 2014 VB NSW Cup competition: 

NZ Warriors Vs Newtown Jets
Mt Smart Stadium, Saturday, August 23
Kick-off: 1.00pm (NZT), 11.00am (AEST)
Referee: Shane Rehm

WARRIORS
 – 1. STEVE WAETFORD (c) 2. NGATAUA HUKATAI 3. KEN MAUMALO 4. SOLOMONE KATA 5. JARROD TUA 6. CARLOS TUIMAVAVE 7. SAM COOK 8. SAM LOUSI 9. SILIVA HAVILI 10. UPU POCHING 11. RAYMOND FAITALA-MARINER 12. JOHN PALAVI 13. AGNATIUS PAASI 14. ALBERT VETE 15. MICHAEL SIO 16. ABRAHAM PAPALII 17. DAVID BHANA COACH: ROHAN SMITH

JETS – 1. NATHAN STAPLETON 2. BRETT LANE 3. JUNIOR VAIVAI 4. MATT EVANS 5. JONATHON REUBEN 6. ARANA TAUMATA 7. SCOTT DUREAU 8. RAY MOUJALLI 9. KURT KARA © 10. RYAN VERLINDEN 11. RHYSE MARTIN 12. JACK SIEJKA 13. JOSH DAVIS 14. BRAD BARRETT 15. DAVID HARRIS 16. ANDREW PEARN 17. SAULALA HOUMA COACH: GREG MATTERSON


Mounties Vs Penrith Panthers
Leichhardt Oval, Saturday, August 23
Kick-off: 1.10pm
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1 and Sky Sport NZ
Broadcast: Radio Coverage courtesy of 2GLF FM 89.3 (Link available via 
893fm.com.au)
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via 
www.hawkesburyradio.com.au)

MOUNTIES
 – 1. JACK AHEARN 2. REECE ROBINSON 3. MOSESE PANGAI 4. SAMI SAUILUMA 5. WAYNE DARGAN 6. JOEY BOND 7. RYAN CARR 8. MITCH CAHALANE 9. REECE GOLDSMITH 10. MARK NICHOLLS 11. JAKE FOSTER 12. TEVITA PANGAI JUNIOR 13. LAGI SETU 14. CLAY PRIEST 15. ADAM TANGATA 16. MATT PLACE 17. SHANE SHACKLETON COACH: STEPHEN ANTONELLI

PANTHERS – 1. KIERAN MOSS 2. ETO NABULI 3. NATHAN SMITH 4. WES NAIQAMA 5. KEVIN NAIQAMA 6. LUKE CAPEWELL 7. TOM HUMBLE 8. SAM ANDERSON 9. KEVIN KINGSTON 10. REAGAN CAMPBELL-GILLARD 11. BEN MURDOCH-MASILA 12. VAIPUNA TIA KILIFI 13. RYAN SIMPKINS 14. LEILANI LATU 15. DANIEL FOSTER 16. PAT HOLLIS 17. TOM EISENHUTH COACH: GARTH BRENNAN

Illawarra Cutters Vs Wyong Roos
WIN Stadium, Saturday, August 23
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman

CUTTERS
 – 1. ADAM QUINLAN 2. YAW KITI GLYMIN 3. JUNIOR TIA-KILIFI 4. GEOFF DANIELA 5. TYRON CRANSTON 6. SAM DUGGAN 7. DREW HUTCHISON 8. JOSH AILAOMAI 9. SHANE PUMIPI 10. RORY O'BRIEN 11. NATHAN GREEN 12. CHRIS LEWIS 13. SHANNON WAKEMAN 14. SAM COSTER 15. JACOB JIND 17. JEFF MOATE 20. NATHAN SMITH 24. MATT GROAT COACH: SCOTT LOGAN

ROOS – 1. MARK KHEIRALLAH 2. DALE CLACHERTY 3. JAY FLORIMO 4. SHAUNE CORRIGAN 5. DAMON GOOLAGONG 6. JONO FORD 7. BROCK MOLAN 8. MARK O’MELEY 9. ALEX LANGBRIDGE 10. MAGNUS STROMQUIST 11. LEIVAHA PULU 12. TEKINA VAILEA 13. ZANE TETEVANO 14. ELONI VUNAKECE 15. SHAUN BOSS 16. SAM BERNSTROM 17. DANIEL PENESE COACH: RIP TAYLOR

North Sydney Bears Vs Cronulla Sharks
North Sydney Oval, Saturday, August 23
Kick-off: 3.00pm
Referee: Daniel Olford
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via
www.steelesports.com.au)

BEARS
 – 1. KANE MORGAN 2. MARK O’DARE 3. JOE ULUIBAU 4. JESSE ROBERTS 5. NICK HEDLEY 6. KURT ALDRIDGE 7. BLAKE NICHOLS 8. NATHANIEL NEALE 9. MATT HYLAND 10. BRAD LUPI 11. JACKSON WILLIAMS 12. WES MOURAD 13. DUNCAN LOW 14. TAREK EL MASRI 15. STEVEN TAVITA 16. JOHN KITE 17. JOSH TOOLE COACH: WAYNE LAMBKIN

SHARKS – 1. NATHAN GARDNER 2. TRAVIS ROBINSON 3. JUSTIN O’NEILL 4. KURT MANN 5. YOUNG TONUMAIPEA 6. BEN HAMPTON 7. DANIEL HOLDSWORTH 8. DAYNE WESTON 9. PENANI MANUMALEALII 10. GEORGE ROSE 11. PATRICE SIOLO 12. MICHAEL MORRIS 13. SCOTT SORENSEN 14. KURT DRYSDALE 15. JAKE GOODWIN 16. WINSTONE ASOTASI 17. JOSH PORTLOCK COACH: TONY HERMAN

Newcastle Knights Vs Manly Warringah Sea Eagles
Newcastle No.2 Sports Ground, Sunday, August 24
Kick-off: 3.00pm
Referee: Damian Briscoe
Broadcast:
NSWRL Match Centre coverage available via NSWRL.com.au

KNIGHTS
 – 1. NATHAN ROSS 22. JOSH MANTELLATO 3. PAT MATA’UTIA 4. TIMANA TAHU 5. BRAYDEN WILIAME 6. MATT MINTO 7. MICHAEL DOBSON 8. SAM MATAORA 9. CHAD REDMAN 10. PAT VAIVAI 11. CLINT NEWTON 12. TYLER RANDELL 13. MATT HILDER (C) 15. BRENTON HORWOOD 16. MICHAEL STEELE 17. NOEL UNDERWOOD 25. JAMES ELIAS 30. TOKA LIKILIKI COACH: RICK STONE

SEA EAGLES – 1. CLINTON GUTHERSON 2. DELROY BERRYMAN 3. TONY SATINI 4. CHEYSE BLAIR 5. DOMINIC REARDON 6. JACK LITTLEJOHN 7. ZACH NICHOLLS 8. TYSON ANDREWS 9. JAYDEN HODGES 10. EPALAHAME LAUAKI 11. LIGI SAO 12. MICHAEL CHEE KAM 13. DANIEL HARRISON 14. MITCHELL MANSON 15. SANTANA PALMER 16. DYLAN KELLY 17. LUKE HADDRICK 18. JAMES MIRCESKI COACH: LUKE WILLIAMSON

 

Wentworthville Magpies Vs Wests Tigers
Ringrose Park, Sunday, August 24
Kick-off: 3.00pm
Referee: Ashley Klein
Broadcast: Radio coverage courtesy of ALIVE fm (Link available via
alive905.com.au)

MAGPIES
 – 1. JUSTIN HUNT 2. BEN FRITZ 3. JAKE BUTLER-FLEMING 4. HENRY RAIWALUI 5. CECIL MACKENZIE 6. API PEWHAIRANGI 7. LUKE KELLY 8. DANIEL ALVARO 9. BEN JONES 10. FUIFUI MOIMOI 11. PAULI PAULI 12. LORENZO MA’AFU 13. LIONEL O’MALLY 14. SAM GORMAN 15. TAKAI MOEAKIOLA 16. ISAAC MALIOTA 17. DANNY HOWARD 18. NICK KASSIS COACH: BRETT COOK 

TIGERS – 1. DANIEL ABOU-SLEIMAN 2. JOHN SILA 3. KYLE LOVETT 4. COREY BROWN 5. SETEFANO TAUKAFA 6. JARRED FARLOW 7. MICHAEL STEVENS 8. ANDY FIAGATUSA 9. JOEL LUANI 10. MICHAEL BULLOCK 11. BRENDEN SANTI 12. SITALEKI AKAUOLA 13. INNO INOSESIO 14. NATHAN BROWN 15. ANDREW VELA 16. SONNY BRISTOW 17. SAM HOLLIS 18. LUKE WILLIAMS COACH: PAUL FLETCHER


Canterbury-Bankstown Bulldogs have the BYE

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #VBNSWCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the competition ladder

Here is a recap of last rounds scores and scorers

Click here to view the entire match highlight’s from last weekend’s games