Ron Massey Cup Team Lists - Round Twenty Two

Here are the line ups for round twenty two of the 2014 Ron Massey Cup competition: 

Windsor Wolves Vs Wentworthville Magpies
Sportingbet Stadium, Saturday, August 30
Kick-off: 1.00pm 
Referee: Todd Smith

WOLVES
– 1. LIAM AYOUB 2. PJ CARTWRIGHT 3. LUKE GIBSON 4. JACK NELSON 5. CHRIS AUNESE-SCANLAN 6. MATT BOSS 7. KAURI AUPOURI 8. HUTCH MAIAVA 9. RYAN TRAMONTE © 18. PAEA PUA 11. JAMES FISHER-HARRIS 12. SHENELLE HAUMONO 25. COWEN EPERE 13. CLAY ROBINSON 15. TYSON LOKENI 16. ELI MAKAUI 17. SONI HALA COACH: BRAD PRIOR

WENTY – 1. HENRY RAIWALUI 2. KEEHAN DIAMOND 3. K.J MACKENZIE 4. NICHOLAS WALKER 5. SAIA TANGINOA 6. MATTHEW MUNDINE 7. BRENDAN WATERS 8. TAUNAOLA KEI 9. LIAM FORAN 10. JUSTIN LEMALU 11. CHRIS RAKETE 12. JOSIAH TAMASI 13. MITCHELL STANFIELD © 14. WALTER VAEAU 15. MIKAERA WHAREAITU-ORMSBY 16. BARNABAS TAVU’I-LEOTA 17. JON PEPA 19. BRENDAN MCKINNON COACH: CHRIS YATES

 

Mounties Vs Auburn Warriors
Mt Pritchard Sports Ground, Saturday, August 30
Kick-off: 1.15pm
Referee: Scot Murray

MOUNTIES
- 1. THEO LEATO 2. GUS AIGA 3. FRANCIS VAIOTU 4. DAVE CAHALANE 5. LOUIS VAIOTU 6. MATT PLACE 7. JOEY BOND 8. UITI BAKER 9. BRETT LAHEY 10. JASON GREEN 11. GRANT LAHEY 12. FRED PAKUTOA 13. JACOB MAYER 14. TERE GLASSIE 15. CHAD GRANT 16. BRENDAN NEWTON 17. KAINE MATTHEWS 20. BRAEDEN BATISTE COACH: CHRIS HUTCHISON

WARRIORS - 1. MATT UTAI 2. TUUTA LANGI 3. HEKA NANAI 4. JOELI TUVITU 5. SIONE KAIVELETA 6. LINDON MCGRADY 7. ARTHUR LITTLE 8. SIONE TOVO 9. LUKE FERRY 10. TUPOU IONGI 11. WILL MITCHELL 12. HALA AKAUOLA 13. JAMIE STANLEY 14. MOHAMMED ALHAJ 15. JORDAN HALL 16. PAT MAFI 17. WILSON FAANOI 20. WILL SOLWAY COACH: DARREN MAROON

 

Blacktown Workers Vs Kingsgrove Colts
HE Laybutt Sporting Complex, Saturday, August 30
Kick-off: 3.00pm
Referee: Phil Sung

WORKERS
– 1. DAN SMITH 2. JOHN TAAGA 3. JARON SMITH 4. BYRON FRUEN 5. SAKEO DIBECI 6. BLAKE GOODMAN 7. PAT WEISNER 8. JOHN LEAPAI 9. GUS JASMIN 10. LUPATI ENI 11. JAKE SHEARER 22. JERRY KEY 18. JAD MAHMOUD 14. JOSH FRASER 15. YAHIA MASRI 16. JOSH GRANT 20. JORDAN STRICKLAND 21. MIKE WORRINCY 23. VAN WALLACE 25. REECE GRIKINIC COACH: DAN COCHRAN

COLTS - 1. DWAYNE BROWN 2. GEORGE KEATES 3. JOHN TUIVASA SHECK 4. CHEVY ELLIS 5. COLEMAN EDMOND 6. AIDAN CARNEY 7. ABBAS MISKIE 8. BILLY TSIKRIKAS 9. RHYS NORMAN 10. POASA FOAMAUSILI 11. ADDISON DEMETRIOU 12. MATTHEW DOUGLAS 13. JADE FERGUSON © 14. DANNY ALLENDE 15. PIO SOFA 16. CAMERON MARTIN 17. RICHARD POHAHAU COACH: JEREMY SMITH 

 

Guildford Owls Vs Asquith Magpies
McCredie Park, Sunday, August 31
Kick-off: 2.00pm
Referee: Jeff Hartup

OWLS
– 1. SHANE HUNT 2. JASON GRAY 3. HARMONY HUNT 4. LESLIE NGAULAFE 5. VINCENT FONOTI 6. DYLAN IZZARD 7. JOHN BRADY 8. JARROD CLARK 9. BEN ELLIS 10. CASEY ELLIS 11. DYLAN MCKEOWN 12. CHRIS SAAB 13. LUKE FAHEY 14. PAULA KAUFUSI 15. ALEC BUSH 16. JACK LE HANG 17. PAUL TUIGAMALA COACH: STEVE GHOSN

ASQUITH – 1. JACK HAWKINS 2. MICK RADOCAY 24. JECO MARKETO 4. GREG DAVIS 5. MICK PEARSALL 6. BEN FISHER 7. AARON GROOM 8. BRENDAN HURD 9. LUKE JAY 23. JOEL TUBBS 11. MATT HURD 12. PETROS THANOUS 13. JOEL LATHAM 14. BRYCE HOLLAND 15. DYLAN VAN NOORT 18. LUKE MCDONALD 19. JUSTIN EVES 20. LOCHLAN PIPER COACH: SIMON CLARKE

 

Burwood North Ryde United Vs Western Suburbs Magpies
TG Milner, Sunday, August 31
Kick-off: 3.00pm
Referee: Ryan Jackson

UNITED
- 1. SAMIU LATU 2. JORDAN TONGAHAI 3. MITCH STEVENS 4. DAN PHILLIPS 5. MITCH HENDERSON 6. NYKE-AARON ZAMMIT 7. JAMES COOTE 8. BRENDAN TARRANT 9. TUILOMA ATUAU 10. JAMES LIVOCK 11. ANDREW EMELIO © 12. KAVA UTOIKAMANU 13. JOE FLINT 14. JOSH PHILLIPS 15. SCOTT WILLIAMS 16. ILIJA RADAN 20. KILIFI TIA-KILIFI COACH: MICK HABIB

WESTS – 1. SAM AIGA 2. TALA MAPASONE 3. SHAWN CRAIG 4. NU AKERIPA 5. JEROME MOSE 6. TRENT JENNINGS 7. VIERU MAPASONE 8. SONI PAASI 9. DAYNE CRAIG 10. MASON TALOLUA 11. TOM MORRISON 12. RUSTY BRISTOW 13. LUKE WILLIAMS 16. RONNIE PALUMBO 17. FRED TEVAGO 22. CRUISE IOSEFA 23. SHANE LALOGAFAU COACH: LEO EPIFANIA

 

Cabramatta Two Blues Vs The Entrance Tigers
New Era Stadium, Sunday, August 31
Kick-off: 3.00pm
Referee: Drew Oultram

TWO BLUES
- 1. SHANNON GALLANT 2. AMANONO TEVIO 3. CHRIS TARIPO 4. HALA KATOA 5. LUKE LAVENDER 6. JAKE WATTS 7. SAXON FISCHER-GRAY 8. KEM SERU 9. JAMIE BLEWITT 10. MITCHELL SIMPSON 11. BRAD CROAD 12. MORRIS HIGHAM 13. ADRIAN HA’AANGANA 15. MAX NAPA 16. ENI FOLAU 17. LOMIO MAFI 21. JEREMY SAFI COACH: JASON WILLIAMS

TIGERS – 1. GRANT NELSON 2. DAVID O’NEIL 3. ALAN MULIA MALAU 4. HARLEY RIDGE 5. PERRY LE BROCQUE 6. ADAM MCINNES 7. JAKE FITZPATRICK 8. RYAN O’HARA 9. SCOTT JONES 10. LUKE MCINNES 16. JACOB SAIFITI 12. ALAN MUNRO 13. TROY ADAMS 11. DYLAN THEUERJAHR 14. TYLER HEPI 15. RYAN JOWETT 17. SAM FIONI COACH: JAMY FORBES

Make sure you are following @NSWRL on twitter and monitoring the #RMCup hashtag all season long for all the latest news and scores.

Click here to view the Ron Massey Cup ladder

Click here to view all of the results from last round